Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-03, 23:06   #31
Majagoss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 13
Dot.: Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc

przynajmniej w 99% przypadków tak, zależy jak głębokie i rozlegle są odleżyny, jeżeli widać kości, potrzeba trochę więcej czasu, jeżeli osoba jest ciągle narażona na odleżyny potrzeba ciągłych naświetlań, przynajmniej raz dziennia
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez krys_77 Pokaż wiadomość
po około 10 dniach pozostaje tylko ślad po odlezynie?? jakaś gwarancja ze tak będzie? często odleżyny leczy się latami i trudno mi uwierzyć w wyleczenie w 10dni
przynajmniej w 99% przypadków tak, zależy jak głębokie i rozlegle są odleżyny, jeżeli widać kości, potrzeba trochę więcej czasu, jeżeli osoba jest ciągle narażona na odleżyny potrzeba ciągłych naświetlań, przynajmniej raz dziennie
Pozdrawiam
Majagoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 23:25   #32
Majagoss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 13
Dot.: Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc

Cytat:
Napisane przez krys_77 Pokaż wiadomość
po około 10 dniach pozostaje tylko ślad po odlezynie?? jakaś gwarancja ze tak będzie? często odleżyny leczy się latami i trudno mi uwierzyć w wyleczenie w 10dni
, czasami więcej zależy od obszaru, zakresu, stopnia odleżyn.
czy jest gwarancją że antybiotyki zadziałają?, tu jest pewność w 100%. że zadziała oczywiście kontakt z hospicjami które używają lightmed, lub z pielęgniarkami środowiskowymi, również używają lightmed, ewentualnie z opiekunami osób niepełnosprawnych, z odleżynami, ostatecznie odwiedzenie strony internetowej`` lightmed.info`` , są pełne informacje lub telefon do firmy Silmex, 793050123
Majagoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 13:53   #33
tomasz48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc

Potwierdzam, aparat Lightmed jest skuteczny. Aparat zakupiony początkowo pod kątem innych dolegliwości (zapalenie prostaty, reumatyzm) okazał się bardzo skuteczny przy leczeniu odleżyn naszej Babci.
tomasz48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 20:53   #34
PolinkaMalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 29
Dot.: Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc

Polecam też mydło lecznicze Aleppo Szamir, bardzo skuteczne. Działa na trudno gojące się rany takie jak odleżyny właśnie, czy odparzenia,nawet trądzik czy hemoroidy. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo. Super jest
PolinkaMalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 12:45   #35
Tobiszka
Raczkowanie
 
Avatar Tobiszka
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 52
Dot.: Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc

A ja polecam łożko odleżynowe i kontakt z dobrym fizjoterapeutą. Odleżyny powstają z powodu nieodpowiedniej pielegnacji oraz braku ruchu. Nie pomogą kosmetyki jesli nie zmienimy tych działań.
Tobiszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 15:05   #36
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc

Cytat:
Napisane przez Tobiszka Pokaż wiadomość
A ja polecam łożko odleżynowe i kontakt z dobrym fizjoterapeutą. Odleżyny powstają z powodu nieodpowiedniej pielegnacji oraz braku ruchu. Nie pomogą kosmetyki jesli nie zmienimy tych działań.
^ o jak bardzo w punkt. odleżyny to jedynie trzeba niwelować przez dobry materac, zmiany pozycji, odpowiednie dotlenienie skóry no i wtedy też warto myśleć o kosmetykach. wiem, bo mieszkałam z babcią, która była leżąca pod koniec swojego życia... także no mówię już po swoich obserwacjach.
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 20:40   #37
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc

Cytat:
Napisane przez zywe_srebro Pokaż wiadomość
^ o jak bardzo w punkt. odleżyny to jedynie trzeba niwelować przez dobry materac, zmiany pozycji, odpowiednie dotlenienie skóry no i wtedy też warto myśleć o kosmetykach. wiem, bo mieszkałam z babcią, która była leżąca pod koniec swojego życia... także no mówię już po swoich obserwacjach.
Kosmetyki to nie jest żadna metoda leczenia czy też zapobiegania odleżyn. Przyczyną powstania odleżyny jest ucisk w połączeniu z tarciem, co prowadzi do miejscowego zaburzenia krążenia i niedotlenienia, a na to kosmetyki (kremy, maście) nie pomagają. Osobną sprawą są preparaty stosowane w opatrywaniu otwartych odleżyn, no ale to już właśnie temat opatrywania ran a nie pielęgnacji skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-10, 12:50   #38
Janosik332
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1
Dot.: Odleżyny,pięknie proszę o sugestie i pomoc

Jeśli chodzi o odlleżyny, to nam pomógł Balsam Q i dziadek mimo, że pół roku leżał w łóżku, to nie miał odleżyn...
Janosik332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-10 13:50:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.