bardzo sucha cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-17, 20:01   #1
Lychee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21

bardzo sucha cera


Witajcie,

postanowiłam założyć nowy wątek dla posiadaczek cery suchej. Chciałabym abyśmy wymieniały uwagi na temat kosmetyków i sposobów pielęgnacji suchej cery.
Moja sucha cera jest dodatkowo odwodniona. Problem w tym, iż muszę ją nawilżać i natłuszczać jednocześnie, co oznacza, że kiedy posmaruję twarz tylko kremem nawilżającym, mam okropne wrażenie "ściągania" twarzy. Próbowałam już wielu nawilżaczy - np. vichy, la roche posay, ale żaden nie spełnia oczekiwań mojej twarzy. Dopiero kiedy na warstwę kremu nawilżającego nałoże trochę kremu natłuszczającego, moja cera odżywa. Oczywiście nie chodzi o krem tłusty typu smalec. Kremem tłustym, który doskonale zabezpiecza moją twarz przed utrata wilgoci jest cold cream z avene. Moja cera wchłania oba kremiki jednoczesnie bardzo dobrze i dopiero tak przygotowana jest w stanie przetrwać parę godzin bez ściągania i okropnego uczucia wysychania.
Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad wprowadzeniem kremu przeciwko zmarszczkom, bo latka lecą W wieku 33 lat już widać co nie co ale zupełnie nie mam pomysłu co nie podrażni mojej suchej i dodatkowo naczynkowej cery.

Dziewczyny, a jakie Wy macie pomysły na pielęgnację suchej i odwodnionej twarzy? Czasami się zastanawiam, czy moja cera jest normalna, skoro nie mogę dopasować do niej jednego kremu?

Pozdrawiam,
Lychee
Lychee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 10:24   #2
jolantaruminska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 47
Dot.: bardzo sucha cera

Witaj.Też mam suchą cerę,próbowałam różnych kremów ale zawsze wychodziły mi po nich jakieś place.Jedynym dobrym kremem dla mnie okazał się zwykły krem Nivea.Raz na tydzień stosuję nawilżającą maseczkę Soraya Kuracja Dotleniająca.Słyszałam że powinno się nawadniać skórę od wewnątrz,podobno w tym celu dobre są kapsułki Capivit HydroControl,ale nie stosowałam ich więc niewiem jak działają.Mi poprawiła się trochę cera odkąd stosuję tą maseczkę z Sorai.Pozdrawiam.
jolantaruminska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 15:08   #3
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: bardzo sucha cera

Spróbuj kosmetyków z firmy Iwostin, ja mam krem pół-tłusty, który nawilża i dodatkowo natłuszcza moją cere. Po kilku miesiącach stosowania udało mi sie wyregulować poziom cery i teraz mogę ją zaliczyć do normalnej.Jeśli masz cere odwodnioną powinnaś zadbać o dostarczenie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów, najlepiej pić sobie wody niegazowane, niesmakowe-one niedość, że przeczyszczają organizm to jeszcze wpływają na poprawę jakości skóry.
Sama pije dziennie po około 1,5 Żywca, ograniczyłam bądź całkowicie wyeliminowałam picie herbaty i kawy.

Tutaj masz bardzo ciekawy artykuł o skórze sucho-odwodnionej.Po prawej stronie możesz zobaczyć, asortyment Iwostin.Wiele cennych recencji na temat tych kosmetyków zobaczysz też w KWC
http://www.iwostin.pl/man.php?mode=view&id=24

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.