Pęknięcie paznokcia pod tipsem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-03, 14:20   #1
Kidarakash
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Unhappy

Pęknięcie paznokcia pod tipsem.


Witam,
Mam pewnien problem ze swoim pazurkiem. Byłam u pewnej Pani X, która zakładała mi tipsiki żelowe. Po kilku tygodniach, gdy zrobiły się odrosty, poszłam na ściągnięcie. Problem polega na tym, że Pani X zerwała mi je siłą.. Opiłowała troszkę żel, a potem po prostu naciskała tipsa w dół, aby 'odskoczył'. Niestety nie wycofałam się wcześniej, ściągnęła mi ta Pani 4 pazurki. Zauważyłam, że jeden pękł mi na linii stresu- po środku paznokcia (o ile się nie mylę to tak się to miejsce nazywa). Poszłam do innej stylistki, która ściągneła pazurki tak, jak powinno się to robić.
Tylko, że teraz ten nadłamany pazurek strasznie boli, a w dodatku robi się tam jakieś coś zielonego- boję się, żeby to nie był jakiś grzybek (czytałam o tym tu na forum). Nie wiem czy mam czekać, aż sam odrośnie, czy może próbować jakiś odżywek, które by go wzmocniły. Dodam jeszcze, że mam przepiłowane pazurki właśnie przez Panią X, przez co są teraz strasznie cieniutkie.
Prosiłabym o radę... Jeśli trzeba, zamieszczę zdjęcie.
Kidarakash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 14:33   #2
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Pęknięcie paznokcia pod tipsem.

zle zjejmowała ci paznokcie. Tipsy zelowe powinna spilowywac a naciskac w doł. Dodatkowo przy zdejmowaniu tipsów powinno sie zostawic cienką warstwe pozostalosci tipsa, zielone plamki to baktrie, mozesz je delikatnie spiłowac (zmatowic) i znikną, na przepilowana płytke chyba nie ma ratunku ewntualnie oliwki do paznokci i odzywki, wydaje mi sie ze mozna utwardzic akrylem byly by twardsze ale i to by mogło je jeszcze bardziej osłabic. dziewczyny napewno Ci tu cos doradza
__________________
Bo wiesz słońce z deszczem wywołuje tęcze


moje paznokietki



oolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 15:25   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pęknięcie paznokcia pod tipsem.

Odżywki raczej nie wiele tu pomogą Rzeźniczka zalatwiła Ci paznokcie. Bardzo Ci współczxuję, ale jedyną radą jest cierpliwie poczekać aż paznokcieć zrośnie i odrośnie nowy (miejmy nadziję) zdrowy.
Jeżeli chcesz by paznokietki rosły zdrowe możesz wsmarowywać w macierz oliwkę ommymyrth, lub olejek rycynowy.
Co do zazielenionego paznokcia to nawet zer zdjęcia ciężko przez net wyrokować co to. Też podejrzewam, że to zarażenie przerz pseudomonas, ale lepiej pójśc do lekarza niech rzuci na to fachowym okiem, bo nie ma co ryzykować.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 15:54   #4
Kidarakash
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pęknięcie paznokcia pod tipsem.

Oolu, spiłowywać sama nie będę. Raz, że jeszcze nie jestem po kursie i nie chce sobie zrobić jeszcze większej krzywdy, dwa, że tam chyba nie ma już co piłować, bo paznokietek jest bardzo cieniutki. Widzę różnicę w stosunku do tego, który już odrósł. Akrylku na razie nie będę nakładać- poczekam aż odrosną, a w międzyczasie zrobię kursik i sama sobie będę zakładać Dzięki za pomoc

Albertynko, bardzo dziękuję za radę Z panią dermatolog jestem umówiona na przyszły tydzień
Kidarakash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 21:02   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pęknięcie paznokcia pod tipsem.

Trzymam kciukasy by wszysto było oki
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.