Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-09, 12:09   #61
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez addicted_to_hairspray Pokaż wiadomość
Jak najbardziej, ze się da
Choć wydaje mi się, że więcej załatwiania jest z samą imprezą i całą otoczką tego- czyli np. winietki pod kolor majtek PM.
Jakby mi zależało na ślubie kościelnym, to też bym nie patrzyła na ilość papierków i spowiedzi do załatwienia. No ale że mi i TŻ z KK nie po drodze, także taki ślub nie wchodzi w rachubę.

W restauracjach to w sumie rzeczywiście może być normalna praktyka ja jestem tym pozytywnie zaskoczona, bo do tej pory zawsze bywałam na wielkich weselach w domach weselnych itp. i tam za wszystko było płacone z góry, nikt nie oddawał kasy za gości, którzy nie przyszli.
Dokładnie - to już jest wybór indywidualny Ja akurat winietek nie zamierzam mieć w ogóle, ale apropo tego koloru majtek panny młodej to pamiętaj jak moja koleżanka przez miesiąc histeryzowała, że nie może się zdecydować jaką bieliznę kupić na noc poślubną. Ekhm.. byli parą 8 lat zanim wzięli ślub, od 4 mieszkali razem xD

No to jest właśnie fajne w mniejszych przyjęciach Jak goście nie przyjdą, to nie jesteśmy stratne
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 13:15   #62
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Od księdza, który udziela Nam ślubu i na naukach też tak Nam powiedziano. Teoretycznie obowiązują 2 spowiedzi przedślubne. Ale księża wychodzą z założenia, że skoro para mieszka razem i nie zamierza się od siebie wyprowadzić przed ślubem, to ta pierwsza spowiedź i tak byłaby bez rozgrzeszenia. Ksiądź uświadomił nas że możemy do niej podejść i możemy dostać wpis do książeczki (bo wpis jest o tym,że do spowiedzi się podchodzi a nie o tym czy dostało się rozgrzeszenie bo to jets już tajemnica spowiedzi), ale jeśli mieszkamy razem i to zgłosimy to wystarczy ta druga spowiedź. Ale to już myślę warto uzgodnić z księdzem który udziela ślubu
Ooooo...........to ciekawe. Oby u nas było tak samo .

[QUOTE=addicted_to_hairspr ay;55399891][QUOTE=mmagduszka;55399146]U nas tak samo, płacimy po i w zależności od ilości wykorzystanego alkoholu. I tylko za tyle osób ile się pojawi. To chyba normalna praktyka w restauracjach Przy domach weselnych to już inaczej bo tam trzeba wcześniej określić ilość osób[COLOR="Silver"]
My będziemy mieć własny i usilnie szukaliśmy miejsca, gdzie można zwrócić alkohol, bo Tż pije od święta, a ja praktycznie wcale. Udało się!! I teraz jestem spokojna . Jakby którąś z Was to interesowało (tak kiedyś przy okazji) to Kaufland ma taką opcję, tylko że towar można zwrócić w ciągu 14 dni.

Nie zawsze mała impreza jest fajna, bo jak chcieliśmy zorganizować poprawiny (a właściwie mama chciała) to nam powiedzieli, że poprawiny muszą być na tę samą ilośc gości, bo na mniej to im się nie opłaca. I jak nie wszyscy przyjadą to będziemy "w plecy".

A ten tekst z kolorem majtek przedni .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 13:23   #63
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Nie zawsze mała impreza jest fajna, bo jak chcieliśmy zorganizować poprawiny (a właściwie mama chciała) to nam powiedzieli, że poprawiny muszą być na tę samą ilośc gości, bo na mniej to im się nie opłaca. I jak nie wszyscy przyjadą to będziemy "w plecy
Też fakt. Apropo tej nieopłacalności. Moja znajoma miała strasznie nieprzyjemną sytuację.. robili przyjęcie dla 35 osób. Załatwili salę jakiś rok wcześniej, ale jakoś tak ich kręcił manadżer knajpy że w zasadzie to bylo "na gębę", a nie mieli żadnej umowy. No i 6 miesięcy przed ślubem zadzwonił ich poinformowąć że nie mają sali bo im się na 35 osób nie oplaca bo inna para chce zrobić na 80 więc muszą zapłacić jak za 80 (hahahahha). No normalnie ja to bym chyba do sądu ich pozwała. No ale za głupotę się płaci, bo skoro nic nie było na umowie albo chociaż na mailu (wszystko telefonicznie) to tak naprawdę żadnego dowodu Także pamiętajcie podpisujcie umowy
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 13:29   #64
addicted_to_hairspray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
... koloru majtek panny młodej to pamiętaj jak moja koleżanka przez miesiąc histeryzowała, że nie może się zdecydować jaką bieliznę kupić na noc poślubną. Ekhm.. byli parą 8 lat zanim wzięli ślub, od 4 mieszkali razem xD

No to jest właśnie fajne w mniejszych przyjęciach Jak goście nie przyjdą, to nie jesteśmy stratne
Ta, słyszałam o podobnych takich akcjach
Ja sobie w ogóle nie mogę wyobrazić nocy poślubnej takiej z prawdziwego zdarzenia- po tylu godzinach stresu, bycia na nogach, zabawy, alkoholu etc.etc. szybciej bym padła na twarz niż miała chęć na cokolwiek


[QUOTE=addicted_to_hairspr ay;55399891]
Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
U nas tak samo, płacimy po i w zależności od ilości wykorzystanego alkoholu. I tylko za tyle osób ile się pojawi. To chyba normalna praktyka w restauracjach Przy domach weselnych to już inaczej bo tam trzeba wcześniej określić ilość osób[COLOR="Silver"]

Nie zawsze mała impreza jest fajna, bo jak chcieliśmy zorganizować poprawiny (a właściwie mama chciała) to nam powiedzieli, że poprawiny muszą być na tę samą ilośc gości, bo na mniej to im się nie opłaca. I jak nie wszyscy przyjadą to będziemy "w plecy".

A ten tekst z kolorem majtek przedni .
hmm, ja w sumie o poprawinach za bardzo nie myślałam, a jeśli już, to raczej w małym gronie- typu odwiedzić rodziców i z nimi się napić weselnej itp.
addicted_to_hairspray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 13:49   #65
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez addicted_to_hairspray Pokaż wiadomość
Ja sobie w ogóle nie mogę wyobrazić nocy poślubnej takiej z prawdziwego zdarzenia- po tylu godzinach stresu, bycia na nogach, zabawy, alkoholu etc.etc. szybciej bym padła na twarz niż miała chęć na cokolwiek
No raczej .

My będziemy mieć w najgorszym razie 28 przyjezdnych z czego tylko 5 z niedaleka (90 km). Reszta mieszka 350-400 km od nas, więc obiad i tak potrzebują. Więc mama zarządziła, że będzie tak wygodniej i że nam zasponsoruje poprawiny, chociaż nam się to średnio uśmiecha. Ale z drugiej strony będzie to dużo wygodniejsze.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 13:58   #66
addicted_to_hairspray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Przy tylu osobach przyjezdnych, to rzeczywiście wygodniejsze. Poza tym jakbyście chcieli w inny sposób im zapewnić jakiś obiad, typu wyjście do innej restauracji itp. to myślę, że cenowo nie będzie wielkiej różnicy.

Ja o poprawinach, nawet z osobami przyjezdnymi nie myślę, przynajmniej nie żadnych oficjalnych. Przede wszystkim dlatego że wątpię bardzo w to, że w niedzielę po wszystkim się z łóżka podniosę
addicted_to_hairspray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 14:11   #67
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

My planujemy uroczysty obiad od 15, przedłużony do kolacji, także około 22 będzie po wszystkim. Duża część gości jest na szczęście z bezpośrednich okolic, więc nie muszę im gwarantować noclegu, a tym samym poprawin dnia następnego. Mniej niż 10, około 8 osób na pewno będzie nocować (bo do swoich domów mają około 100 km), oczywiście płacę za hotel ze śniadaniem. Ale ponieważ przyjęcie nie będzie trwało do późnych godzin nocnych w sobotę i ma charakter uroczystej obiado-kolacji, to myślę że chyba nie jestem zobowiązana do organizacji im czasu w niedzielę, jak myślicie?
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-09, 14:11   #68
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

My nie robimy poprawin, zgraliśmy się w tym z salą, bo w niedzielę będą komunie i sali byłoby nie na rękę
Będzie kilka par przyjezdnych, postaram się wynegocjować dobę hotelową do 14 i tyle.

Zrezygnowaliśmy również z kamerzysty. Będzie Dj i fotograf.

Wiecie, słyszałam o parze, która bardzo oszczędzała na swoim weselu i kupili kamerę i wciskali ją na weselu gościom by kręcili filmiki. Ja bym się wściekła gdybym między rosołem a kotletem musiała nagrywać filmik Co więcej, oni nadal uważają, że to dobry pomysł
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 14:22   #69
addicted_to_hairspray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

mmagduszka- moim zdaniem nie. Skoro nie ma poprawin na drugi dzień, a sama impreza nie trwa do rana, to wydaje mi się, że część z tych osób po śniadaniu pojedzie do domu. Albo inaczej sobie czas zorganizuje u Ciebie w mieście, no ale to już ich sprawa.

Shanaya- taki filmik mógłby wyglądać ciekawie (oczywiście później dobrze zmontowany) , ale wciskanie ludziom kamery na siłę to meeeega zły pomysł. Jedyna opcja jak dla mnie, to pogadać z bliskimi znajomymi czy rodziną, i spytać się czy w ogóle mają ochotę na takie akcje. I tylko niech chętni latają z kamerą.
addicted_to_hairspray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 14:25   #70
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

addicted_to_hairspray przekonałaś mnie, w sumie też zadbam o wydłużoną dobę hotelową i nie będę się tym specjalnie stresować.

Ja widziałam taki "filmik" i dla mnie to też porażka. Ci co trzeźwiejsi goście nie bardzo wiedzieli co powiedzieć, a Ci pijani może i nawet coś tam chcieli przekazać, ale nie bardzo można ich już było zrozumieć:P

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-02-09 o 14:26
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 15:21   #71
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
addicted_to_hairspray przekonałaś mnie, w sumie też zadbam o wydłużoną dobę hotelową i nie będę się tym specjalnie stresować.

Ja widziałam taki "filmik" i dla mnie to też porażka. Ci co trzeźwiejsi goście nie bardzo wiedzieli co powiedzieć, a Ci pijani może i nawet coś tam chcieli przekazać, ale nie bardzo można ich już było zrozumieć:P
Tylko to nie był filmik z życzeniami tylko relacja z wesela. Gość nr 1 nagrywał ceremonię. Gość nr 2 pierwszy taniec, gość nr 3 i 4 zabawy weselne itd. Czyli jak zerowym kosztem nagrać sobie imprezę i uprzykrzać życie ludziom
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-09, 18:25   #72
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5540900 6]
Wiecie, słyszałam o parze, która bardzo oszczędzała na swoim weselu i kupili kamerę i wciskali ją na weselu gościom by kręcili filmiki. Ja bym się wściekła gdybym między rosołem a kotletem musiała nagrywać filmik Co więcej, oni nadal uważają, że to dobry pomysł [/QUOTE]

Ja miałam w planach poprosić mojego kuzyna o nagranie ceremonii (on i tak by biegał z aparatem - własnej chęci oczywiście), ale teraz się zastanawiam, czy nie wziąć profesjonalnego kamerzysty. Ale z drugiej strony jego bracia będą śpiewać i dostaną w podziękowaniu wódkę, a on by nie dostał (bo nie przewidujemy żadnych podziękowań dla gości). Trochę głupio. Może jednak bez sensu jest ten kamerzysta. Już sama nie wiem .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 18:27   #73
Airtnat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 25
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

mmagduszka - ja też robię taki obiad od 15 przedłużony na kolację, ale że wszyscy są przyjezdni, to zdecydowaliśmy się z nimi nocować i razem wspólnie jeszcze zjeść śniadanie. Potem już każdy pojedzie w swoją stronę, zwłaszcza że my też planujemy gdzieś wyjechać jeszcze tego samego dnia.

Ja spotkałam się też z pomysłem rozdawania gościom jednorazowych aparatów z kliszą. I o ile pomysł z kamerą mi się nie podoba, to ten uważam za ok. Aparat ma 12 - 24 zdjęć i cyknięcie tylu to, nawet jeśli nam się nie chce, nie jest wielki problem. Jest to jednak wcale nie takie tanie rozwiązanie, a jakość zdjęć tez nie powala. Taka bardziej zabawa.
Airtnat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 18:54   #74
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Wrócę do tematu makijażu i fryzjera. Ja dzisiaj zarezerwowałam makijażystkę. Kilka minut w sieci, znalazłam odpowiednie forum, wybrać 3 nazwiska, które się powtarzały jako polecane. Ta dziewczyna była pierwszą, do jakiej zadzwoniłam Miała wolny termin, wszystko zabukowane, w cenie 90 PLN makijaż, dojazd gratis (u mnie w domu). Poleciła mi też kilka kontaktów do mobilnych fryzjerek, może jutro to załatwię. Ma swój prolif na FB i makijaż wydaje się taki, jak lubię, delikatny a nie nachalny Powiedziała że dzięki temu że będzie mnie malować w domu, to od razu będzie znała kolor sukni i dodatków, więc będzie jej łatwiej. Przekonałam się do tego sposobu, tj żeby zamawiać usługi mobilne w dniu ślubu

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-02-10 o 11:30
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 16:09   #75
addicted_to_hairspray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Odkurzę trochę wątek- długo nikt nic nie pisał. Ja już jestem po swoim oszczędnym weselu, także mogę się podzielić wrażeniami

Na początek ostrzegę panie, które chcą się same malować- ja robiłam to sama jak już pisałam wcześniej i chociaż wszystko mi dobrze wyszło, to jednak w trakcie malowania musiałam się poratować kieliszkiem alkoholu, bo tak mi się ręka ze stresu trzęsła Niby na luzie podeszłam do tematu, a jednak zdenerwowanie było mega całe szczęście, że mam wprawę- osobie która się rzadko na co dzień maluje mogłaby wyjść katastrofa.

A poza tym wszystko było tak jak chciałam, goście byli zadowoleni i z jedzenia, z alkoholu i muzyki. Wszystkim się podobało to, że knajpa była jakieś 100 metrów od USC do tego w samym centrum miasta, także zero problemów z powrotami ( a osobom przyjezdnym wynajęliśmy pokoje dosłownie 50 metrów dalej).
Sama się wytańczyłam strasznie, dwa dni mnie po tym łydki bolały całe szczęście, ze wzięłam trampki na przebranie i praktycznie od razu po przyjściu do lokalu je założyłam.

Co mnie zdziwiło mocno ale i ucieszyło (ucieszyło, bo sama preferuję wino i ogólnie w moim towarzystwie mało kto pije :smutek - zdecydowanie więcej poszło wina niż wódki

Wspominałam też, że musieliśmy z TŻ sami przywieźć napoje. I dosłownie dwa dni przed trafiłam na promo w Kuflandzie- wydałam na nie łącznie 60 PLN

Żałuję tylko, że chyba ze stresu poza obiadem nic innego nie zjadłam. A goście chwalili, że pyszne zakąski i sałatki były.

Jak przypomni mi się coś wartego uwagi, co może pomóc zaoszczędzić przyszłym PM to dopiszę.

PS. W ogóle nasz ślub w USC trwał równo 5 minut! Ja wiedziałam, że to trwa krótko, ale nie spodziewałam się, że aż tak!
Do tego byłam tak tak okropnie spięta (nie spodziewałam się że tak mnie ślub zestresuje ), że nic, poza butami pani urzędnik, tego, że nie patrzyłam się w oczy TŻ-towi podczas składania przysięgi ( wiedziałam, że jak się popatrzę, to już całkiem padnę) i tego, że nie byłam w stanie się podpisać (zrobiłam pierwszą literę i kreskę na całą długość pola do podpisu) nie pamiętam
addicted_to_hairspray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 20:53   #76
Airtnat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 25
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Do tego byłam tak tak okropnie spięta (nie spodziewałam się że tak mnie ślub zestresuje ), że nic, poza butami pani urzędnik, tego, że nie patrzyłam się w oczy TŻ-towi podczas składania przysięgi ( wiedziałam, że jak się popatrzę, to już całkiem padnę) i tego, że nie byłam w stanie się podpisać (zrobiłam pierwszą literę i kreskę na całą długość pola do podpisu) nie pamiętam
Ja jestem dwa tygodnie przed i czuję, że powoli łapie mnie stres ^^'

Skorzystałam z zamieszczonej tu rady co do fotografów i napisałam maile z opisem tego, co chcę. Wysłałam sześć maili i dostałam sześć "tak" Rozpiętość cenowa za dwie godziny (ceremonia + trochę zdjęć po) była między 400 a 1100 zł.

Najbardziej do tej pory dopiekły mi buty - schodziłam za odpowiednimi cały Kraków i nic. W końcu zamówiłam przez internet (pierwsze moje zamówione w ten sposób buty) i dzisiaj odebrałam je z paczkomatu. Rewelacji z wygodą nie ma, ale nie jest też źle i wyglądają dokładnie tak, jak chciałam.

Na razie nie zapeszyć, ale jeszcze się na niczym nie potknęliśmy przygotowując nasze szybkie wesele
Airtnat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 08:15   #77
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez Airtnat Pokaż wiadomość
Skorzystałam z zamieszczonej tu rady co do fotografów i napisałam maile z opisem tego, co chcę. Wysłałam sześć maili i dostałam sześć "tak" Rozpiętość cenowa za dwie godziny (ceremonia + trochę zdjęć po) była między 400 a 1100 zł.
Cieszę się, że mój pomysł poszedł w Polskę
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 22:08   #78
e-miska
Raczkowanie
 
Avatar e-miska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 391
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Szczęście, że Was znalazłam...myślałam, że jestem kosmitką Wydaje mi się, że tak właśnie myślą koleżanki i ich mamy...
Nigdy nie przejmowałam się zdaniem innych więc brnę i się nie daje!

My z TŻ planowaliśmy mały skromny ślub i tyle,ale stwierdził,że był na tylu weselach, że dla najbliższych wypada zrobić małe przyjęcie. Moi rodzice dali nam wolną rękę i pomysł im się spodobał mimo,że jestem jedynaczką!

I tak:
-ślub w sierpniu (miesiącu bardzo weselnym, wiem...ale wybraliśmy go dlatego, że to sezon urlopowy i bardziej martwy w naszych branżach)
-oczywiście cywilny, nie będę udawać, że jestem katoliczką, bo ksiądz nie widział nas od kilku ładnych lat, poza tym nie będę kłamać że ze sobą nie sypiamy, a jak się przyznamy to będą kłopoty. Obłudy nie zniosę.
-samochód: rodziców albo garbus znajomych
-przyjęcie w pierwszym miejscu, które przyszło nam do głowy z salą do 80 osób, elegancka, nie jest złocona i nie będę w niej wyglądać jak księżniczka z osiemnastego wieku tylko współczesna panna młoda
-fryzjerka ta sama od lat
-makijażystka - brak, pewnie będzie polecona przez koleżankę
-sukienka: nie wydam 5 tysięcy na sukienkę!! Jeszcze nie zwariowałam!! Będę kupować na zalando albo w place for dress
-buty czerwone-wykorzystam je do pracy
-DJ znaleziony na szybko, mam nadzieję, że nie zrobi siary
-fotograf-polecony
-kwiaty na sali ustala manager, a moje zamówię w kwiaciarni, gdzie wiem że są ładne kwiaty
-zaproszenia, winietki itp. albo kupię albo zaprojektuje je znajomy i da do druku

Priorytety:
dobra zabawa dla nas i znajomych oraz najbliższej rodziny, chcemy zrobić fajną imprezę, nie chcę się tym przejmować i stresować, bo nie o to chodzi. To i tak stresujący moment, bo podejmuję decyzję na całe życie, nie potrzebuję się denerwować o kwiaty i inne takie bzdury. Chcę żeby było miło, wesoło i bez dystansu.
__________________
ciuszki na wymianę

kosmetyki na wymianę
[/CENTER]
[/B][/COLOR][/SIZE]
e-miska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 08:54   #79
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez e-miska Pokaż wiadomość
-ślub w sierpniu (miesiącu bardzo weselnym, wiem...ale wybraliśmy go dlatego, że to sezon urlopowy i bardziej martwy w naszych branżach)

-buty czerwone-wykorzystam je do pracy
My też wybraliśmy sierpień bo na naszym przyjęciu (ok 30 osób) jest dość liczna grupa studentów oraz kilku nauczycieli i stwierdziliśmy że będzie im wygodniej w wakacje

Ja kupiłam niebieskie, są śliczne i żałuję że muszę jeszcze tyle czekać żeby je założyć A później będą do pracy dokładnie tak jak u Ciebie

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-03-14 o 08:55
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-14, 15:16   #80
claroqueno
claroquesi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 77
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

jak miło- wątek dla mnie
przyznam się, że ślub za 7 miesięcy, a załatwiliśmy tylko kościół i salę. myślałam, że będę pałać większym entuzjazmem do całego planowania, ale... mam ciekawsze rzeczy do robienia niż przeglądanie ofert różnych usługodawców. gdybym dysponowała większą gotówką, to zleciłabym organizację komuś innemu. nie uważam, że ślub to najważniejszy dzień w życiu, owszem, jest wyjątkowy, ale bez przesady... I to wcale nie oznacza, że mamy kiepski związek, bo wporst przeciwnie Idąc dalej, poza niepodniecaniem się organizacją, rezygnujemy ze wszelkich elementów tradycyjnego weselna (od pierwszego tańca, po oczepiny), okrajając to do po prostu imprezy w gronie najbliższych. To też nie oznacza, że mamy zamiar oszczędzać na gościach. Naszym celem jest przyjemne spędzenie czasu we wspólnym gronie, tylko bez zbędnych spektakli ze sobą w roli głównej
claroqueno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 09:35   #81
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 729
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cześć dziewczyny, wątek tez trochę dla mnie

Jedna rzecz odnośnie fotografa/kamerzysty, to raczej odradzalabym proszenie rodziny o pomoc, nawet jesli ktos sie bedzie do tego pozornie rwał na ochotnika. Przykład z mojego najbliższego otoczenia. PM poprosiła osobę z najbliższej rodziny o zrobienie mini reportażu (i tak by robila zdjęcia chetnie). Efekt taki, ze po ponad roku chyba dalej nie doprosila sie o pełny zestaw zdjeć, bo a to czasu nie ma, a to costam. Dostała kilka czy kilkanaście po obróbce a reszta leży zapomniana i pewnie jeszcze nawet nie zgrana na żaden nośnik. Nie spodziewała sie tego. To potem powoduje niepotrzebne konflikty, spięcia w rodzinie... A tak to spisujesz umowę, płacisz komuś, i mało prawdopodobne ze ktos profesjonalny ci zrobi taki numer. Wiec ja odeszlam od tego pomysłu.
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 09:40   #82
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

My poprosimy osobę z rodziny do nagrania ceremonii i pierwszego tańca, ale kuzyn będzie nagrywał najprawdopodobniej na naszej kamerze, więc cały materiał zostanie u nas w domu .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 09:49   #83
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 729
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez claroqueno Pokaż wiadomość
Idąc dalej, poza niepodniecaniem się organizacją, rezygnujemy ze wszelkich elementów tradycyjnego weselna (od pierwszego tańca, po oczepiny), okrajając to do po prostu imprezy w gronie najbliższych. To też nie oznacza, że mamy zamiar oszczędzać na gościach. Naszym celem jest przyjemne spędzenie czasu we wspólnym gronie, tylko bez zbędnych spektakli ze sobą w roli głównej

Podpisuję się! Moja idealna wizja to jak na razie uroczysty ale skromny obiad dla najbliższych z rodziny i przyjaciół (35 osob to absolutny max, wliczając kilkoro małych dzieci). Na samo słowo "oczepiny" mam reakcję alergiczna, wiec wszystkie tradycje tego typu chetnie ominę szerokim łukiem

Jedyne co chciałabym zachować to krojenie tortu (wiec juz ciast ani innych deserów nie chcę- tort załatwi sprawę, bo od tego tort jest ). I moze ewentualnie przywitanie chlebem i solą jako piękna słowiańska tradycja plus stłuczenie kieliszków na szczescie, bo to zawsze tez jakas atrakcja. A ponieważ hucznej zabawy nie bedzie, to niech chociaz hucznie sie zacznie, trzaskiem symbolicznie rozbitego szkła i tyle!

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
My poprosimy osobę z rodziny do nagrania ceremonii i pierwszego tańca, ale kuzyn będzie nagrywał najprawdopodobniej na naszej kamerze, więc cały materiał zostanie u nas w domu .

O to super, tak bedzie bezpieczniej
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 11:01   #84
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

[1=911814027737b2fb3720807 5fbc353dc82d7d123_64640b1 bca2a5;57425296] Jedna rzecz odnośnie fotografa/kamerzysty, to raczej odradzalabym proszenie rodziny o pomoc, nawet jesli ktos sie bedzie do tego pozornie rwał na ochotnika. Przykład z mojego najbliższego otoczenia. PM poprosiła osobę z najbliższej rodziny o zrobienie mini reportażu (i tak by robila zdjęcia chetnie). Efekt taki, ze po ponad roku chyba dalej nie doprosila sie o pełny zestaw zdjeć, bo a to czasu nie ma, a to costam. Dostała kilka czy kilkanaście po obróbce a reszta leży zapomniana i pewnie jeszcze nawet nie zgrana na żaden nośnik. Nie spodziewała sie tego. To potem powoduje niepotrzebne konflikty, spięcia w rodzinie... A tak to spisujesz umowę, płacisz komuś, i mało prawdopodobne ze ktos profesjonalny ci zrobi taki numer. Wiec ja odeszlam od tego pomysłu.[/QUOTE]

My też trochę się takiej sytuacji obawialiśmy, więc jak już wcześniej w wątku opisywałam, znaleźliśmy fotografa tylko na ok 3-4 h, tj mini-plener na Starym Mieście godzinę przed ślubem, potem ślub i życzenia, plus ostatecznie pół godziny w restauracji. Zapłacimy 300 PLN. Fotograf normalnie robi pełne sesje ślubne w tradycyjnych kwotach W samej restauracji planujemy porobić zdjęcia własnym aparatem, ale że będzie to raczej uroczysta obiadokolacja niż tradycyjne wesele (żadnych oczepin, kółeczek, wężyka etc) to tak naprawdę najważniejsze są dla Nas zdjęcia ze ślubu
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 11:51   #85
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 729
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
My też trochę się takiej sytuacji obawialiśmy, więc jak już wcześniej w wątku opisywałam, znaleźliśmy fotografa tylko na ok 3-4 h, tj mini-plener na Starym Mieście godzinę przed ślubem, potem ślub i życzenia, plus ostatecznie pół godziny w restauracji. Zapłacimy 300 PLN. Fotograf normalnie robi pełne sesje ślubne w tradycyjnych kwotach W samej restauracji planujemy porobić zdjęcia własnym aparatem, ale że będzie to raczej uroczysta obiadokolacja niż tradycyjne wesele (żadnych oczepin, kółeczek, wężyka etc) to tak naprawdę najważniejsze są dla Nas zdjęcia ze ślubu

No wlasnie jestem zachwycona tym rozwiązaniem Bo ja tez nie chcę sesji jako takiej, ani reportażu z jedzenia zrazikow tylko ceremonia, zyczenia, moze kilka zdjeć przed (mini plener) na pamiątkę i kilka zdjeć po, typu krojenie tortu - razem pewnie 2-3 godziny max. Także ja tez odgapię Twoj pomysł, bo jest świetny Strasznie sie ciesze, ze to sie da dogadać- bałam sie, ze tak juz ten ślubny biznes sie rozkręcił, ze fotograf ma jedna stawkę niezależnie od długości zlecenia (magiczne słowo "slub" zwiększające kazda cenę).
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 12:33   #86
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

[1=911814027737b2fb3720807 5fbc353dc82d7d123_64640b1 bca2a5;57426076] Jedyne co chciałabym zachować to krojenie tortu (wiec juz ciast ani innych deserów nie chcę- tort załatwi sprawę, bo od tego tort jest ). I moze ewentualnie przywitanie chlebem i solą jako piękna słowiańska tradycja plus stłuczenie kieliszków na szczescie, bo to zawsze tez jakas atrakcja. A ponieważ hucznej zabawy nie bedzie, to niech chociaz hucznie sie zacznie, trzaskiem symbolicznie rozbitego szkła i tyle![/QUOTE]

My też myślimy o torcie. Przy przyjęciu dla ok 30 osób nie jest to aż tak duży wydatek, my szacujemy że jakieś 150 pln Zresztą, nie chcemy żadnych figurek czy kwiatów mamy wesele w sierpniu i chcemy coś lekkiego, świeżego i eleganckiego. Poza tym na pewno chcemy podać gościom jakieś lody albo sorbet, ale to w ramach takiego lekkiego deseru zaraz po obiedzie. Początkowo nie chciałam się bawić w żadne ciasta, ale w cukierni w której zamówimy tort są takie śmieszne mini-deserki w cenie 2,5 PLN za sztukę (jakieś musy owocowe, galaretki etc) i mini-ciasteczka bankietowe (za ok 25 sztuk 32 PLN) i rozważam je bardzo poważnie ale nie na zasadzie że zamawiam jak dla wojska tylko powiedzmy po 2 kawałki tego ciacha i po 2 deserki. Skoro przyjęcie będzie trwać maks jakieś 7h i do tego dojdzie tort i lody to chyba świat i ludzie co nie?
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 13:50   #87
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 729
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
My też myślimy o torcie. Przy przyjęciu dla ok 30 osób nie jest to aż tak duży wydatek, my szacujemy że jakieś 150 pln Zresztą, nie chcemy żadnych figurek czy kwiatów mamy wesele w sierpniu i chcemy coś lekkiego, świeżego i eleganckiego. Poza tym na pewno chcemy podać gościom jakieś lody albo sorbet, ale to w ramach takiego lekkiego deseru zaraz po obiedzie. Początkowo nie chciałam się bawić w żadne ciasta, ale w cukierni w której zamówimy tort są takie śmieszne mini-deserki w cenie 2,5 PLN za sztukę (jakieś musy owocowe, galaretki etc) i mini-ciasteczka bankietowe (za ok 25 sztuk 32 PLN) i rozważam je bardzo poważnie ale nie na zasadzie że zamawiam jak dla wojska tylko powiedzmy po 2 kawałki tego ciacha i po 2 deserki. Skoro przyjęcie będzie trwać maks jakieś 7h i do tego dojdzie tort i lody to chyba świat i ludzie co nie?

Pewnie, ze tak. Ja miałam wlasnie taki pomysł, sorbet bo to lekkie i świeże, fajnie schlodzi, lub mus owocowy (mozna dac gościom wybrac kto co lubi) plus po dwa kawałki jakiegoś lekkiego tortu z owocami i moim zdaniem na krótka imprezę wystarczy. Na nieco dłuższa jak Twoja to rzeczywiscie takie musiki/galaretki to dobry pomysł, chociaz ciasteczka to juz moze byc za duzo- latem raczej ludzie mniej jedzą ciast a wiecej owoce, lody, lekkie rzeczy...
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:02   #88
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

[1=911814027737b2fb3720807 5fbc353dc82d7d123_64640b1 bca2a5;57441286]Pewnie, ze tak. Ja miałam wlasnie taki pomysł, sorbet bo to lekkie i świeże, fajnie schlodzi, lub mus owocowy (mozna dac gościom wybrac kto co lubi) plus po dwa kawałki jakiegoś lekkiego tortu z owocami i moim zdaniem na krótka imprezę wystarczy. Na nieco dłuższa jak Twoja to rzeczywiscie takie musiki/galaretki to dobry pomysł, chociaz ciasteczka to juz moze byc za duzo- latem raczej ludzie mniej jedzą ciast a wiecej owoce, lody, lekkie rzeczy...[/QUOTE]

Wiem i jeszcze się zastanawiam nad nimi Ewentualnie ogranicze do 2 takich mini kawałków na osobę. To są takie porcje jak na zdjęciu i dodatkowo dobiorę takie ciasta które będą lekkie i z głowy Wczoraj pokłóciłam się z moją rodzicielką, kiedy usłyszała że nie planujemy owoców na weselu o mało nie dostała zawału

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphoto...87566548_o.jpg
__________________
20.08.2016

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-03-16 o 14:03
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 12:58   #89
Airtnat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 25
Dot.: Dla szczęśliwych, ale mniej entuzjastycznych PMek :)

Ja już tydzień po ślubie, więc mogę podzielić się wrażeniami

Zaręczyliśmy się 19 grudnia, ślub był 19 marca. Wszystko udało się załatwić dokładnie tak, jak chcieliśmy, o dziwo na ślubie naprawdę nie było żadnych wpadek i byliśmy ze wszystkiego bardzo zadowoleni.

Hotel przy restauracji był świetnym wyborem - wśród gości była dwójka młodszych dzieci i można je było spokojnie położyć spać bez konieczności organizowania transportów itp. Poza tym każdy skończył w swoim tempie. No i rano można było na spokojnie zjeść wspólnie śniadanie.

Jedzenie było pyszne (co jest szczególnie ważne przy "przesiedzianym" weselu, takim jak nasze) i mogę się podzielić adresem z PMkami z Krakowa, które szukają restauracji na niewielką uroczystość. Alkoholu było w sam raz. Kupiliśmy trochę na zapas i teraz leży, ale jeszcze się zużyje, a lepsze to niż gdyby miło zabraknąć

Ostatnie rzeczy kupowaliśmy jeszcze dzień przed ślubem (parasolka na wszelki wypadek, ale akurat trafiła nam się wspaniale słoneczna pogoda i moja ozdoba do włosów). Generalnie do ostatniego dnia było coś do zrobienia, ale przynajmniej mieliśmy czym zająć myśli.

Ceremonia w Dworku Białoprądnickim była nadspodziewanie przyjemna. Nie było czuć tego urzędowego posmaku, przez większość czasu bardzo ładnie grano na pianinie, a pani udzielająca nam ślubu była uśmiechnięta i zaangażowana. Szczerze polecam to miejsce, warto trochę dopłacić.

Na koniec: życzę Wam wszystkim tak udanego dnia ślubu, jak nasz!
Airtnat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-26 12:58:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.