Problem z noworodkiem - pomóżcie!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-15, 12:49   #31
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Przy nietolerancji laktozy też nie trzeba,bo u niemowląt jest przemijająca,wynikająca z niedojrzałości układu pokarmowego.
Jest też wrodzona nietolerancja laktozy.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 19:47   #32
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Jest też wrodzona nietolerancja laktozy.
tak,spotykana rzadziej niż wygrana w totka
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 00:02   #33
AAiG
Raczkowanie
 
Avatar AAiG
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

U nas było podobnie. Ja po cc miałam pokarm dopiero po ok 5 dniach, do tego czasu butla z mm, a ja siedziałam i "rozkręcałam" piersi laktatorem i herbatkami. Jak juz pokarm sie pojawił to moja córka darła sie jak oparzona, płakała, chciała złapać i nie mogła, possała i puszczała i znowu płakała a ja z nią. Stosowałam nakładki, ale też ją denerwowały. Jak miałam nawał pokarmu to karmiłam małą, a reszte ściagałam laktatorem i dawałm poźniej. Położna nie kazała zostawiac dziecka przy piersi kiedy nie ssało jej zeby jeść, a tylko sobie ja ciumkało, żeby nie było kolek. Po karmieniu pionizacja, żeby się odbiło. Postaraj się może odciagać to czego Twoje dziecko nie zje i dokarmić butelką. Może zostane potepiona, bo nie raz spotkałam sie z opinią, że butla to zło! Ale dajcie sobie trochę czasu, wszystko sie unormuje. Popróbuj z innymi pozycjami karmienia. To tez ważne.
AAiG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 09:27   #34
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez AAiG Pokaż wiadomość
U nas było podobnie. Ja po cc miałam pokarm dopiero po ok 5 dniach, do tego czasu butla z mm, a ja siedziałam i "rozkręcałam" piersi laktatorem i herbatkami. Jak juz pokarm sie pojawił to moja córka darła sie jak oparzona, płakała, chciała złapać i nie mogła, possała i puszczała i znowu płakała a ja z nią. Stosowałam nakładki, ale też ją denerwowały. Jak miałam nawał pokarmu to karmiłam małą, a reszte ściagałam laktatorem i dawałm poźniej. Położna nie kazała zostawiac dziecka przy piersi kiedy nie ssało jej zeby jeść, a tylko sobie ja ciumkało, żeby nie było kolek. Po karmieniu pionizacja, żeby się odbiło. Postaraj się może odciagać to czego Twoje dziecko nie zje i dokarmić butelką. Może zostane potepiona, bo nie raz spotkałam sie z opinią, że butla to zło! Ale dajcie sobie trochę czasu, wszystko sie unormuje. Popróbuj z innymi pozycjami karmienia. To tez ważne.
Moim zdaniem położna nie miała racji absolutnie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 10:31   #35
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
tak,spotykana rzadziej niż wygrana w totka
Ale jednak możliwa
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 16:55   #36
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
znajdz mi prosze w moi. miescie refundowanego doradce..... niestety niewiele osob stac na to, mi zakrzyczano 150 zl za jedna sesje-nasze kochane Panstwo.y
Równowartość 2-3 opakowań mm, które wystarczy na parę tygodni a kp wystarczy na parę lub paręnaście dobrych miesięcy

Oczywiście, nie jest to mała kwota ale tu pojawia się kwestia tego, co dla kogo jest ważne/ważniejsze i jak przelicza wydawane pieniądze.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 17:30   #37
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Równowartość 2-3 opakowań mm, które wystarczy na parę tygodni a kp wystarczy na parę lub paręnaście dobrych miesięcy

Oczywiście, nie jest to mała kwota ale tu pojawia się kwestia tego, co dla kogo jest ważne/ważniejsze i jak przelicza wydawane pieniądze.
mi raczej chodzi o to,że panstwo powinno refundować takie rzeczy, poradnie laktacyjne zostały całkiem niedawno wyłączone z koszyka świadczeń nfz
ja akurat żadnego dziecka nie karmiłam mm więc nie wiem jaki to jest wydatek ale kwota za doradcę w wysokości 150 zł jest zawrotna przy tak wysokiej stawce za zus jaką płacę
ale to taki offtop
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 01:14   #38
AAiG
Raczkowanie
 
Avatar AAiG
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem położna nie miała racji absolutnie.
Czemu? Mnie się zdaje, że cos w tym musi być. Skoro dziecko nie ssie i nie zjada, to łyka powietrze. U nas takie ciumkanie to było murowane ulewanie z chlustaniem, albo bolący brzuszek.
AAiG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 14:52   #39
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez AAiG Pokaż wiadomość
Czemu? Mnie się zdaje, że cos w tym musi być. Skoro dziecko nie ssie i nie zjada, to łyka powietrze. U nas takie ciumkanie to było murowane ulewanie z chlustaniem, albo bolący brzuszek.
Noworodek i wczesne niemowlę ssąc nieodżywczo zaspokaja potrzeby emocjonalne, potrzebę bliskości, etc. Przyczyny kolek nie są do końca jasne, w każdym razie odpowiada za nie nie tylko niedojrzały układ pokarmowy, mają również podłoże emocjonalne.
Kolki, problemy z brzuszkiem, ulewanie są rozwojowe, po prostu są i mijają. Odmawianie niemowlęciu piersi, kiedy tego potrzebuje nie jest rozwiązaniem, już nie mówiąc o tym, że dziecko ssąc zamawia produkcję mleka. Kompletnym bezsensem jest odstawianie dziecka od piersi, bo ssie nieodżywczo i pobudzanie jej laktatorem.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2014-12-17 o 14:52 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 15:11   #40
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

nie wiem jak teraz ale ja po porodzie chodziłam do refundowanego doradcy laktacyjnegoTeż by mnie nie było stać przy ówczesnych wydatkach.W każdym razie nie ma konieczności płacenia za porady, przynajmniej nie wszędzie. Ja jestem z Łodzi, myslę, ze w innych dużych miastach też można znaleźć poradnię z nfz.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 14:36   #41
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

I sie wyjasniło co było mojej malutkiej. Doszukiwałam się i doszukiwałam. Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Pojechałam z malutką do szpitala bo już nawet jeść nie chciała bo ciągle mi płakała. Prężyła się, płakała, złościła i mało spała. I wyszło, że ma obustronne zapalenie uszu. Brzuch także mógł ją boleć właśnie od tego. Mieszkam bardzo blisko szpitala ( 10 minut piechotą lub 3 min autem). Może mnie skrytykujecie ale nie chce kłaść się do szpitala i zajmować łóżko. Z drugiej strony ciężko jest mi przychodzić na 8 i siedzieć do 18 ( bo tak trzeba jak się nie leży w szpitalu z dzieckiem, pielęgniarki muszą to zdać w raporcie kiedy i w jakich godzinach rodzice sprawowali opiekę). Nie wiemy jak mamy się zorganizować Co robić?
Dodatkowo miały pretensje do nas, że mała już ma nawyk noszenia jej i tulenia do snu.
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 15:07   #42
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
izabelaa ty i te Twoje rady, ech...
Widzę, że nie umiesz przejść obok nich obojętnie

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Malika27 Pokaż wiadomość
I sie wyjasniło co było mojej malutkiej. Doszukiwałam się i doszukiwałam. Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Pojechałam z malutką do szpitala bo już nawet jeść nie chciała bo ciągle mi płakała. Prężyła się, płakała, złościła i mało spała. I wyszło, że ma obustronne zapalenie uszu. Brzuch także mógł ją boleć właśnie od tego. Mieszkam bardzo blisko szpitala ( 10 minut piechotą lub 3 min autem). Może mnie skrytykujecie ale nie chce kłaść się do szpitala i zajmować łóżko. Z drugiej strony ciężko jest mi przychodzić na 8 i siedzieć do 18 ( bo tak trzeba jak się nie leży w szpitalu z dzieckiem, pielęgniarki muszą to zdać w raporcie kiedy i w jakich godzinach rodzice sprawowali opiekę). Nie wiemy jak mamy się zorganizować Co robić?
Dodatkowo miały pretensje do nas, że mała już ma nawyk noszenia jej i tulenia do snu.

Zostawiasz chore 3 tygodniowe niemowlę samo w szpitalu?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 17:22   #43
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Ja bym została z dzieckiem w szpitalu, zresztą sama byłam w podobnej sytuacji i jeszcze drugie dziecko w domu
Dla dziecka tak jest najlepiej, Ty je przecież karmisz, to jeszcze maluszek który potrzebuje Twojej bliskości, przy mamie będzie się czuł najbezpieczniej i najspokojniej.
Ja też nie cierpię szpitali ale to moim zdaniem najlepsze wyjście
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 17:36   #44
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Leżałam z synkiem prawie 3 tygodnie w szpitalu i nigdy bym go nie zostawiła tam samego... Matki czatowały na wolne miejsca więc dziwię się że nie chcesz. Wiem co tam się działo. Nieraz dzieciątka płakały a położne nie miały czasu podejść. W nocy chodziłam tam regularnie bo była tam lodówka gdzie trzymsłam mleko. Biedne maleństwa.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 17:45   #45
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Ty tak serio? W ogóle jak może na myśl przyjść komuś, że 3tygodniowe niemowlę mogłoby SAMO zostać w szpitalu? Świat schodzi na psy, serio.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 17:57   #46
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;49428416]Ty tak serio? W ogóle jak może na myśl przyjść komuś, że 3tygodniowe niemowlę mogłoby SAMO zostać w szpitalu? Świat schodzi na psy, serio.[/QUOTE]


Jestem w szoku.
Pewnie się skończy tak, że będzie płakać pół nocy, bo przecież pielęgniarka nie może się zajmować tylko tym jednym dzieckiem.
Szok.
Kilkulatka bym nie zostawiła, a co dopiero 3 tygodniaka.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 18:00   #47
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Moja starsza miała niespełna 7mcy, kiedy trafiłyśmy z rota, na oddziale każde dziecko z mamą było (pomijam kilka nastolatek), i tylko 9miesięczne bliźniaki, których mama miała jeszce 3 starszych dzieci, były same, mama dochodziła. Strasznie to smutne było.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 20:22   #48
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Kilkulatka to jeszcze ciężej zostawić niż noworodka.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 20:55   #49
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Iza, ale wyobrażasz sobie, że zostawiasz noworodka w szpitalu? MOGĄC przy nim być? nie pracujesz, nie masz starszego, wymagającego opieki dziecka, szpital nie zabrania a wręcz namawia - i zostawiasz? W imię czego - własnej wygody?

Bo ja tu naprawdę nie widzę żadnego innego wytłumaczenia. Jakie "zajmowanie łóżka"? psim obowiązkiem matki jest opiekowanie się dzieckiem w potrzebie. Nie jestem w stanie pojąć ogromu... bezduszności w takiej postawie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 21:03   #50
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

szaja ja bym nie zostawiła, w szoku jestem, nie wpadłabym na to nigdy, to wykracza poza moje pojęcie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 21:30   #51
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;49430622]Iza, ale wyobrażasz sobie, że zostawiasz noworodka w szpitalu? MOGĄC przy nim być? nie pracujesz, nie masz starszego, wymagającego opieki dziecka, szpital nie zabrania a wręcz namawia - i zostawiasz? W imię czego - własnej wygody?

Bo ja tu naprawdę nie widzę żadnego innego wytłumaczenia. Jakie "zajmowanie łóżka"? psim obowiązkiem matki jest opiekowanie się dzieckiem w potrzebie. Nie jestem w stanie pojąć ogromu... bezduszności w takiej postawie.[/QUOTE]

Dokładnie takie same mam uczucia w związku z tym...
Ale wiesz Szaja, to zapewne jest na zasadzie "małe to nie rozumie i nie wie czy mamy nie ma czy jest..."
Smutne..
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 21:43   #52
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

też leżałam z dzieckiem w szpitalu (2 latka miała) i nawet mi do głowy nie przyszło iść do domu umyć się i przebrac jak nie miał akurat kto do niej przyjść a co dopiero zostawiać jej samej na kilkanaście godzin

ogarnij się kobieto i lec do tego biednego dziecka

Edytowane przez kotek81
Czas edycji: 2014-12-21 o 21:45
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 22:08   #53
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez Malika27 Pokaż wiadomość
I sie wyjasniło co było mojej malutkiej. Doszukiwałam się i doszukiwałam. Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Pojechałam z malutką do szpitala bo już nawet jeść nie chciała bo ciągle mi płakała. Prężyła się, płakała, złościła i mało spała. I wyszło, że ma obustronne zapalenie uszu. Brzuch także mógł ją boleć właśnie od tego. Mieszkam bardzo blisko szpitala ( 10 minut piechotą lub 3 min autem). Może mnie skrytykujecie ale nie chce kłaść się do szpitala i zajmować łóżko. Z drugiej strony ciężko jest mi przychodzić na 8 i siedzieć do 18 ( bo tak trzeba jak się nie leży w szpitalu z dzieckiem, pielęgniarki muszą to zdać w raporcie kiedy i w jakich godzinach rodzice sprawowali opiekę). Nie wiemy jak mamy się zorganizować Co robić?
Dodatkowo miały pretensje do nas, że mała już ma nawyk noszenia jej i tulenia do snu.
Ale jak 'ciężko ci ' przychodzić i zostawać do 18? Pomijając szok jaki we mnie sam pomysł wywołał...to co w tym ciężkiego? Krzesło twarde? Nuda? Szpitala nie lubisz? No trudno jak kazdy, twoje dziecko też raczej za samotnością i nieutulonym płaczem nie przepada, znajdź w sobie więcej empatii do niego... skoro jest przykaz ze rodzice muszą być to znaczy tylko tyle że nie ma na tyle personelu by się dziećmi zająć : nie myśl ze w nocy jest inaczej. Zapewne jeszcze gorzej i więcej dzieci płacze (chyba ze im się coś podaje żeby siedziały cicho) ... jeśli małe ma zapalenie ucha to je to boli jak Szlag i to nie jest tylko 'wysiadywanie krzesła kiedy dziecko śpi' , a ty chcesz temu dziecku świadomie odmówić ciepłych ramion i mleka mamy bez limitu , w czasie pełnej bólu choroby no bo co ? Z jakiego powodu i czemu Twoje potrzeby są wyżej niż dziecka?
No poważnie nie ogarniam i ciężko mi powstać z szoku.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 22:20   #54
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
i mleka mamy bez limitu
bez przesady, moja żyje i ma się dobrze wbrew wizazowym poglądom
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 22:23   #55
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
bez przesady, moja żyje i ma się dobrze wbrew wizazowym poglądom

Ale co bez przesady..? Jeśli jest karmione piersią? Karmi się na żądanie, więc bez limitu.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 22:27   #56
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
też leżałam z dzieckiem w szpitalu (2 latka miała) i nawet mi do głowy nie przyszło iść do domu umyć się i przebrac jak nie miał akurat kto do niej przyjść a co dopiero zostawiać jej samej na kilkanaście godzin

ogarnij się kobieto i lec do tego biednego dziecka

U nas było tak samo. Młoda miała 2,5 i nawet jak jechałam się wykapać i tż był przy niej to myślałam żeby jak najszybciej wrócić.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ale co bez przesady..? Jeśli jest karmione piersią? Karmi się na żądanie, więc bez limitu.
To chyba niemożliwe że jest tylko kp, skoro zostawia ją na noc?
Chyba, że są 3 tygodnie, które tyle przesypiają. Moja jeszcze do 2 miesiąca życia budziła się w nocy na jedzenie.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 23:00   #57
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
U nas było tak samo. Młoda miała 2,5 i nawet jak jechałam się wykapać i tż był przy niej to myślałam żeby jak najszybciej wrócić.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------



To chyba niemożliwe że jest tylko kp, skoro zostawia ją na noc?
Chyba, że są 3 tygodnie, które tyle przesypiają. Moja jeszcze do 2 miesiąca życia budziła się w nocy na jedzenie.

A wiesz, że już kompletnie bez zrozumienia czytam, bo jakoś zrozumiałam, że ten szpital dopiero ma być, a nie, że dziecko juź w nim samo siedzi. Więc nie ma siły musi być mm, faktycznie.
Strasznie się czyta ten wątek. Trzytygodniowy noworodek..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 23:04   #58
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Ja zrozumiałam ze już jest w szpitalu.

Ciekawe czy z nim jest czy nie.

Jak bym musiała o tej 18 wrócic do domu (z jakiś powodów) to bym chyba się zaryczala.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 23:11   #59
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem z karmieniem noworodka - pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja zrozumiałam ze już jest w szpitalu.

Ciekawe czy z nim jest czy nie.

Jak bym musiała o tej 18 wrócic do domu (z jakiś powodów) to bym chyba się zaryczala.

Nie wyobrażam sobie. Tak jak pisałaś kilkulatka tak samo źle, bo rozumie, że jest samo. A dla trzytygodniowego nawet kilkuminutowa nieobecność rodzica i głównie mamy to jest wieczność. Już nie mówiąc o tym, źe wypłakiwanie się bardzo źle wpływa na rozwój mózgu.
Ja już nic nie komentuję, bo ręce opadają na take okrucieństwo.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 11:02   #60
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Problem z noworodkiem - pomóżcie!!!

zajmowanie łózka? Ja z moją małą jak nie było gdzie spac lezałam na podłodze na kocu i koczowałam przy łózeczku dzień i noc.
Rece opadają. Z drugiej strony juz mnie takie rzeczy nie dziwią, nasiedziałam się z córką w szpitalu ( przez pierwsze 8 miesiecy srednio raz na dwa miesiące byłyśmy na jakimś oddziale) i nawet pielegniarki mi mówiły ze niektóre matki najchetniej zostawiły by dzieci w progu i uciekały jak najszybciej bo dziecko pod opieką szpitala to " problem z głowy".
Niektórym ludziom sie wydaje ze takie małe dziecko można zostawić same bo i tak nie będzie tego pamietac. Fakt, pamietac nie będzie ale jak to sie odbije na jego psychice i układzie nerwowym w późniejszym życiu to juz nikt nie pomysli.
ŻAL
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-01 10:12:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.