Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-13, 21:32   #1
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2

Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D


Potrzebuję Waszej pomocy
Przewertowałam wiele wątków w każdym znalazłam mnóstwo informacji, ale potrzebuję konkretnych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania
Otóż chciałabym przestać używać podkładu, ot tak po prostu, sprawia mi to dyskomfort, zwłaszcza, że mam tłustą cerę to po jakimś czasie się świecę jak po wymianie żarówek, zawsze się pobrudzę, a i źle się czuje z "maską" nawet nie wiem czemu [używam minerału z loreala i vichy aera treint mineral , chętnie oddam jak komuś pasuje ].
Ale mam 20 lat i cerę tłustą, trądzikową, z widocznymi porami, zaskórnikami i bliznami po trądziku,a także z widocznymi zmarszczkami mimicznymi. Używam żelu do mycia twarzy z soraya..[jak to odmienić], kremu z bielendy ogórkowego do cery tłustej albo z ziaji rozświetlającego również do tłustej, ppunktowo maść cynkową, przeróżnych maseczek, np. z ziaji, perfecty, bielendy.
Chciałabym żebyście pomogły mi znaleść tzw. złoty środek czyli coś co doprowadzi mnie do w miarę gładkiej cery, nie potrzebującej wspomagacza w postaci podkładu. Ale..
1. FILTRY. Bardzo bym chciała używać ze względu na te zmarchy, ale jaki faktor, jaka firma? I czy pomaga?
2. Kremy, żele- używałam już przeróżnych od tych z wyższej pólki jak LRP jak i aptecznych, kręconych przez miłe panie w aptece mimo to mam te dziurki na polikach i czarne kropki na nosku i bródce. Dermatolog mi powiedział, że to co stosuję jest ok i przepisał mi coś co strasznie wysuszyło mi twarz i taki suchy posmak dawało w ustach na bazie alkoholu? bo strasznie śmierdziało i wysuszało i odstawiłam.
Nie wiem co jeszcze, miałam tyle pytań, a teraz tylko o tym pamiętam..
Proszę napiszcie mi czarno na białym co Wam pomogło na cerę podobną do mojej.

Ps. A to wszystko dlatego, że po weselu spałam z Tż i zobaczył mnie pierwszy raz bez makijażu i wielkie zdziwienie, ile ja tapety nakładam żeby wyglądać jak wyglądam no i koszulę mu wypaćkałam pudrem
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 13:54   #2
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D

Ja polecam żebyś delikatnie oczyszczała twarz (silne środki powodują tylko wzmożoną produkcje sebum) Każdemu odpowiada co innego, jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na produkty apteczne można się pokusić o żel dla dzieci - polecam Hipp, Babydream Na czarne kropki i niedoskonałości polecane są kwasy, ale efekt to nie tydzień, dwa, ale po kilkumiesięcznym stosowaniu - ja używam Krem La Roche Posay - Effaclar K i nakłądam na twarz zwykły krem nawilżający. Pewnie odstawienie podkłądu tak z dnia na dzień nie jest łatwe zatem możesz kupić puder sypki i maskować korektorem niedoskonałości, inną opcją jest po prostu puder mineralny który nie szkodzi, nie wpływa na działanie filtrów
- ja wybrałam opcje dwa ponieważ nie mam pryszczy a zależy mi jedynie na zmatowieniu cery i lekkim kryciu. Ja jestem zadowolona z pudru mineralnego, nie zapycha mi nic i moja twarz wygląda tak ze latem podczas opałów mogę paradować zupełnie bez niczego skrapiając się co jakiś czas wodą termalną.
Zimą wracam do pudru ponieważ moja skóra wtedy jest w gorszej kondycji.
Odnośnie filtrów to jest sporo wątków na ten temat, ja nie jestem ekspertem.

Jeżeli szukasz nawilżacza to z czystym sumieniem mogę polecić Cetaphil Dermaprotektor - jest to bezzapachowy krem-mleczko w wielkim opakowaniu (zatem stosunek ilości do ceny wychodzi bardzo OK) Jego konsystencja jest niby jak mleczka ale po rozsmarowaniu na twarzy daje efekt nawilżenia i natłuszczenia. Jest polecany przez wielu dermatologów, nie powoduje zapychania, u mnie dawał naprawdę niesamowity efekt na przesuszonych partiach ciała.

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2011-02-16 o 14:02
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 17:08   #3
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D

Kakulinka wielkie dzięki za odpowiedź
Wczoraj nabyłam kurację antytrądzikową z ziaji (seria med) i mnóstwo maseczek oczyszczających i pilingów enzymatycznych . Nie wiem czy po takim czymś nie powinnam jakoś natłuszczać cerę? Chociaż mam tłustą, ale po tych kremach od trądzików nie wysuszy mnie?
Co do pudru używam z vichy mineralnego, aera treint mineral, ale muszę go sporo nakładać żeby ukryć krostki, a poza tym po krótkim czasie muszę się matowić bibułkami i pudrem no i zawsze się pobrudzę
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 20:32   #4
wiorka_kokosowa
Raczkowanie
 
Avatar wiorka_kokosowa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 57
Dot.: Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D

Na Twoje problemy polecam Ci maseczkę z glinki zielonej. Koniecznie o niej poczytaj, nawet tu na Wizażu sporo jest na jej temat. Problemów z jej zakupem też nie powinnaś mieć, można zamówić przez internet (np. z Esentii) lub też kupić w jakimś sklepie zielarskim. Ja ostatnio kupiłam ją w SuperPharm, polecany przez wszystkich Argiletz kosztował 2.60 za 10 g
wiorka_kokosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 20:50   #5
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D

Kupiłam glinkę zieloną, puder bambusowy, mam w planach żel z babydream do oczyszczania no i la roche posay effaclar ale czy nie powinnam też jakoś twarzy nawilżyć? i co z kremami matującymi? mam z bielendy z ogórkiem przeciw błyszczeniu, ale nie ma zbyt dobrych opinii
no i coś na wyrównanie kolorytu, czy na to pomoże tylko podkład?
__________________
fight

Edytowane przez ToTyLkoJa2
Czas edycji: 2011-02-20 o 20:51
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 13:48   #6
wiorka_kokosowa
Raczkowanie
 
Avatar wiorka_kokosowa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 57
Dot.: Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D

Nawilżać trzeba koniecznie Ja proponuję krem z apteki (za mniej niż 10 zł) Alantan Plus - nawilża i właśnie matuje, choć w ulotce nie było o tym słowa. Tutaj możesz o nim poczytać:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32735

Jest jeszcze Alantan Dermoline, sama go jeszcze nie stosowałam, ale po recenzjach myślę, że też jest dobry:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ntenolem-5.htm
wiorka_kokosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:10   #7
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D

o to kupię ten krem, póki co mam ziaję kakaową do suchej może być?
napisane jest, że wyrównuje koloryt no ale jak z tym będzie to nie wiem póki co zauważyłam, że po odstawieniu pudru (mineralnego!) nie wyskoczyło mi nic nowego na twarzy teraz zaopatrzę się tylko w dobry korektor i będę przypominać może człowieka chociaż jeszcze to błyszczenie rozszerzone pory, zaskórniki no ale wszystko powoli
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 20:18   #8
misterybusiness
Raczkowanie
 
Avatar misterybusiness
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 280
Dot.: Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D

Mnie ziaja kakaowa zapchała. Sama też szukam odpowiedniego kremu nawilżającego, który nie robiłby szkód mojej cerze. Póki co używam Olaya wzmacniająco-nawilżającego na noc. Zobaczymy.
__________________
"Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam"...
misterybusiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:46   #9
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Jestem blondynką i potrzebuję pomocy :D

Tyle jestem na wizażu, a nie rozumiem o co chodzi jak ktoś napisze, że jakis kosmetyk zapycha..
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.