Silicol Skin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-09, 07:20   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Silicol Skin


Czy ktos kiedys slyszal o tym produkcie? Podobno jest bardzo skuteczny, bynajmniej tak pisze w gazetach, czy to prawda? A moze znacie jakis tanszy produkt dzieki ktoremu mozna pozbyc sie pryszczy?? Jaki?

PS - silicol skin kosztuje ok. 50 zł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif silicol_skin.gif (12,3 KB, 19 załadowań)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-09, 08:35   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Silicol Skin

Właśnie wczoraj kupiłam polski odpowiednik tego żelu o nazwie Silica clean, kosztuje niecałe 18 zł. Pierwsze wrażenie pozytywne, cera jest wygładzona, ściągnięta i odświeżona. Sama jestem ciekawa jakie efekty da długotrwałe stosowanie. Jeśli któraś z forumowiczek stosowała ww. to bardzo proszę o odpowiedź.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-10, 15:45   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Silicol Skin

Pare lat temu mialam Silicol Skin i pewnie resztka jeszcze lezy skrzetnie przekladana w lodowce...
Z tego co pamietam wysuszal skore, ale na tradzik nie podzialal znaczaco. Polecilabym Ci zel Akneroxid do stosowania miejscowego. Po tym krostki dosyc szybko sie goja. Kosztuje ok 20 pln, wada jest ze wybiela reczniki, posciel...wiec trzeba bardzo dokładnie myć rece.
Poza tym powinnas zwracac uwage na zawartosc tluszczu we wszystkich kosmetykach i dbac o odpowiednie nawilzenie skory.
...jednak ja od dawna nie wierze, ze mozna wyleczyc tradzik smarowidlami. Antybiotyki typu Dalacin, Davercin tez uwazam za bezskuteczne, a wizyty u kosmetyczki przy mojej delikatnej skorze to w ogole byla porazka. Mnie (niestety?) pomogly tylko hormony. To co napisalam wyzej, owszem, pomaga utrzymac skore w lepszym stanie, bardziej zadbana, jednak problem twki o wiele glebiej.

pozdrawiam,
Doris
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-11, 10:10   #4
dragonball
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 4
Re: Silicol Skin

Ja najpierw kupiłam małą tubkę silicol skin i byłam zadowolona, choć muszę dodać że nie miałam wówczas już dużych problemów ze skórą, w każdym bądż razie tubka szybko się skończyła więc poszłam po drugą większą 100ml. choc muszę powiedzieć że idąc do apteki miałam mieszane uczucia i zastanawiałam się czy nie kupić czegoś innego. W sumie po zużyciu dugiej tubki (niecałej bo resztka mi jeszcze została) nie zauważyłam żadnych konkretnych efektów. powiem tak z początku używałam 2 razy dziennie, potem tylko wieczorem, a potem raz na jakiś czas i najlepszy efekt dawało to pierwsze dawkowanie. W moim przypadku nie wysuszał cery, dobrze działał na podrażnienia i oczyszczał pory, tylko nigdy nie mogłam go do końca zmyć. Muszę jednak zaznaczyć że wspaniale działa na łojtokowe zapalenie skóry, bo koleżance pomógł po jednej dużej 100ml. tubce, widziałam efekty, naprawdę super. Ale jeśli chodzi o trądzik to proponuję wizytę u dobrego prywatnego dermatologa, to jest najlepsze wyjście i faktycznie pomaga i to bardzo!
dragonball jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-16, 17:47   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Silicol Skin

mi nie pomógł [img]icons/icon9.gif[/img] i też jego resztki zajmują miejsce w lodówce
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-18, 15:06   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Silicol Skin

silicol skin ? beznadziejny kremik nie widziałam zadnych efektow przereklamowany dobrym kremem na problemy z cera jesr efaclar k la roche-posay ja mam problem z nadmiernym wysłuszeniem skory pomimo ze jest tłusta jest bardzo wrazliwa i podrazniona zadne kremy nawilzajace nie pomagaja [img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 10:50   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Silicol Skin

Ja wydałam na ten preparat moje ostatnie pieniądze na te wakacje...I pomyślałam...będę bez pryszczy...Co mi zaszkodzi nie będę miała kasy ale za to kilku chłopców...A tu nici z braku pryszczy...Skury mi nie wysusza ale wogóle nie działa...Teraz muszę się rozglądać za pracą aby zdobyć kase na DOBRY kosmetyk Powidzenia w walbe z priszczami!!!Acha podobno tonik Benzacne jest dobry.Śmierdzi-to fakt,ale moja kumpela, która miała pryszcz na przyszczu...Ma czyściutką cere.Może i tobie pomoże!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-07-29, 10:18   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Silicol Skin

Ten preparat jest bardzo przereklamowany.Mi osobiście nie pomogł. Natomiast skłaniam się do sugestii Millenium iż na tradzik najlepszy jest dermatolog. Kiedyś miałam straszne problemy z cerą a teraz nie ma po nich sladów. Tak że nie warto esperymentować.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-06, 19:22   #9
aniolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 5
silicol skin

Cześć, czy wiesz coś może o działaniu preparatu przeciwtrądzikowego Silicol Skin? Mam, tłustą cerę i borykam się niestety z trądzikem, szcególnie z zaskurnikami i grudkami. Biorę Diane 35, rok temu przeszłam też kurację Isotrexem. Niestety pomogło, ale nie na długo. Czytałam,że ten silicol skin jest dobry, ale nie chcem niepotrzebnie eksperymentować, dlatego pytam.
aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-06, 21:08   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: silicol skin

Ten preparat zawiera krzemionkę koloidalną. Ma bardzo duże właściwości absorbcji czyli pochłania nadmiar tłuszczu znajdujący się na skórze - i przede wszystkim na tym polega jego działanie. Maseczka stosowana regularnie przynosi dobre efekty , ale jak to zwykle z kosmetykami bywa są osoby zadowolone i takie którym kosmetyk nie pomógł.Zaszkodzić Ci raczej nie zaszkodzi, możesz spróbować.Zmiany trądzikowe ładnie przysusza też glinka zielona oraz ziemia wulkaniczna.
Leczenie trądziku to trudna sprawa.Poszukaj postów na ten temat i przeczytaj , proszę artykuł w Kosmetycznym ABC dot. pielęgnacji cery trądzikowej.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-07, 13:27   #11
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: silicol skin

Nie mam tłustej cery tylko mieszaną, ale już od dawna używam SS. Bardzo ładnie wygładza i rozjaśnia skórę, łagodzi podrażnienia i ściąga pory. Jestem z niego bardzo zadowalona i szczerze polecam.
POZDRAWIAM [img]icons/icon20.gif[/img]
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-01-07, 13:27   #12
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: silicol skin

Nie mam tłustej cery tylko mieszaną, ale już od dawna używam SS. Bardzo ładnie wygładza i rozjaśnia skórę, łagodzi podrażnienia i ściąga pory. Jestem z niego bardzo zadowalona i szczerze polecam.
POZDRAWIAM [img]icons/icon20.gif[/img]
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-07, 18:34   #13
aniolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 5
Re: silicol skin

Dzięki za opinie, mam nadzieje,że też będe zadowolino. Zamierzam go kupić.
Pozdrawiam Marta
aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-07, 18:44   #14
aniolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 5
Re: silicol skin

Dzięki za pomoc, raczej kupię ten preparat. Zieloną glinkę kupuję w sklepie zielarskim i stosuję w raz lub dwa razy na tydzień jako maseczkę. Artykuł o pielęgnacji cery trądzikowej też przeczytałam.
Mam jeszcze jedno pytanie, ostatnio ma problem z przesuszeniem skóry, nie stosuje toników alkoholowych, ale używam kremu Clean &Clear (oil free).Możesz mi podać nazwę jakiegoś dobrego, ale niezbyt drogiego kremu nawilżającego, który by się sprawdził przy tłustej cerze? Artykuły na temat pielęgnacji cery zimą przeczytałam, ale chodzi mi konkretą nazwę. Tyle tych reklam, że nie wiem który wybrać.
Pozdrawiam Marta
aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 14:55   #15
m-j
Raczkowanie
 
Avatar m-j
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 31
GG do m-j
silicol skin

czy ktoras z was uzywala tego zelu? zastanawiam sie czy go kupic i czy wogole jest skuteczny
m-j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 15:24   #16
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: silicol skin

Używałam go ale chyba nie sięgnę ponownie.
Po czasie jaki jest zalecany, by trzymać go na buzi zrobiłam sie czerwona. i skóra sie napięła. Nie powiem, trochę pomaga, może przez to ściągnięcie skóry robi sie ona bardziej ukrwiona... Zauważyłam też lekkie zmniejszenie przetłuszczania sie skóry i wygładzenie.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 15:26   #17
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: silicol skin

Ja też nie byłam zachwycona, jest b. nieprzyjemny w użyciu, efektów nie widziałam a tubka w cenie 40 zł, starczła mi na tydzień, więc X 4......
Za taką konkretną kwotę wolałabym spróbować czego innego
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 17:50   #18
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: silicol skin

Potwierdzam . Miałam też żel kilka lat temu (może 4?) Bardzo wysusza skórę, jest nieprzyjemny w użyciu. poza tym bardzo niewydajny. Myślę, że jest w tej chwili mnóstwo kosmetyków, które o niebo lepiej pielegnują nawet bardzo problemowe cery.
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 08:29   #19
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: silicol skin

ja też miałam ten sepcyfik dawno dawno temu. wysuszał skórę [ale też i przesuszał], baaardzo ją napinał [w taki niemiły sposób] - a tuż po aplikacji była ona czerwona.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-29, 10:45   #20
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: silicol skin

jest bardzo srednio skuteczny a nawet bardziej średnio niz skuteczny Mnie nie uczulil ani nie podraznil ale nie mam skory sklonnej do tego. Jak go uzywalam to mialam cere z tendencja do silnego przetluszczania sie. Specyfik nie zauwazylam zeby zaszkodzil /oprocz ubytku w kieszeni of korsik / ale tez w ogole nic nie pomogl

poszukalabym czegos innego na Twoim miejscu

cmoczki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 15:42   #21
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Question Silicol Skin

Przeczytałam o tym preparacie na wypryski w gazecie, czy któraś z was go używała? Czy to jest dobre i ile kosztuje?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 17:20   #22
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Silicol Skin

Tez chetnie sie czegokolwiek o tym dowiem.Slyszalam o tym preparacie same dobre rzeczy.Jak dlugo sie czeka na efekty?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 18:23   #23
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Question Dot.: Silicol Skin

czytałam ze pelna kuracj apowinna wynosiac 6 tygodni i ze potem pryszcze juz nie wracają
czyli trzeba wydac 50 zł na 100ml tubke
ta masc jest z naturalnych skladnikow i nie ma zadnych efektow ubocznych
chyba sobie to zakupie...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 18:51   #24
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Silicol Skin

podobno bardzo wysusza buzke

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 19:06   #25
Infinity
Raczkowanie
 
Avatar Infinity
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 100
Dot.: Silicol Skin

Hej dziewczyny ! Silicol Skin zawiera krzemionę (tak mi się zdaje) mająca właściwości silnie absorbujące.Używałam dobrych parę lat temu, kiedy rzeczywiście miałam problemy z cerą i szczerze.... jeśli myślicie że uwolni was od problemu z syfkami to niestety nie wygląda to tak pięknie. Owszem jakaś tam poprawa była, ale efekty daje raczej jako maseczka a nie specyfik na syfki. Przychylam się do poprzedniej wypowiedzi..straszliwie wysuszał mi skórę. Z tego co pamiętam to używa się go codziennie (chyba, nie pamiętam dokładnie). 6 tygodni z takim "wysuszaczem"... nie dziękuję. Generalnie warto spróbować a nóż pomoże którejś z was, wiadomo do każdego specyfiku warto mieć trochę dystansu, ale każda skóra inaczej reaguje, więc nie można popadać w skrajny pesymizm. Jak dla mnie bez rewelacji, jeśli chodzi o walkę z trądzikiem. Może bym i kupiła SS teraz żeby użyć raz w tygodniu do oczyszczenia mojej tłustej cery, ale czy ja wiem czy jak na maseczkę to nie za drogie??
Pzdr
Kasia
Infinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 19:32   #26
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Silicol Skin

Próbowałam używać tego jako maseczki, ale zanadto szczypała mnie od tego skóra, była podrażniona i przesuszona... Trochę mnie to wkurzyło, bo rzeczywiscie specyfik do najtańszych nie należy, ale... Ponieważ rzadko kiedy daję za wygraną, zaczęłam to stosować jako żel do mycia twarzy - rano i wieczorem wmasowywałam i od razu spłukiwałam. Dzięki czemu cera się nie podrażniała, ale była wygładzona i nawet nie paprała się, jak to miała w zwyczaju
Wydaje mi się, że można zaryzykować i kupić ten środek, ale - używać nie za często i nie za wiele oczekiwać. Bo osobiście używałam rzeczy, które dawały lepsze efekty.

P.S. Paulinko, oczywiście weź poprawkę na to, że każda cera inaczej reaguje.
Daj znać czy się zdecydowałaś i jakie to dało efekty
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:08   #27
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Question Dot.: Silicol Skin

jezeli to wysusza to odpada, a moze znacie inny dobry specyfik z apteki ktory nie wysusza????
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:15   #28
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Silicol Skin

Na wypryski?... Najprościej to do dermatologa. Ale bez receptowo osobiście polecam Normaderm Vichy i krem-kurację Eris. Do mycia Dermoklar. Bardzo dobry. Szukaj też produktów z siarką, dobre efekty daje najzwyklejsze na świecie mydło siarkowe. Śmierdzi jak sto pięćdziesiąt, ale działa.
Grunt to nie przesadzać z matowieniem i wysuszaniem, np. nie polecam spirytusu. Owszem - oczyszcza, ale kiedy przesuszysz skórę, automatycznie zacznie ona wydzielać więcej sebum... Więc szukaj preparatów nawilżających.
O, La Roche Posay też miał dobry krem (seria Effeclar). I Dax Cosmetics - z limonką.

P.S. Poszukaj też na KWC i w wyszukiwarce - z pewnością było już sporo takich wątków
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:28   #29
kasiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zach pom
Wiadomości: 80
Dot.: Silicol Skin

kupiłam sobie jedna tubke tej masc(60zł) i musze przyznac ze mi pomogła, niestety zabrakło mi kasy na kolejna i pryszcze wróciły....
kasiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 10:37   #30
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Silicol Skin

Ja używałam tego jakiś czas temu, również zachęcona reklamą.Preparat jest dosyć drogi.Ładnie wysusza niedoskonałości ale skóre twarzy też przy okazji.Można go polecić do cery tłustej.Ja zaprzestałam stosowania tego specyfiku i poszedł w odstawke do lodówki
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.