Masaże odchudzające i co jeszcze? Proszę o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-21, 12:37   #1
Mizerykordia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17

Masaże odchudzające i co jeszcze? Proszę o radę


Witam
Proszę o radę głównie P.Piotra. (Ale inne tez mile widziane )
Jestem po trzydziestce, nie mam dzieci ani w najbliższym czasie nie planuję. Ogólnie jestem zdrowa, mam skłonności do naczynek (na twarzy), na nogach w sumie 2 takie "żyłki". Mam dużo kilogramów do zrzucenia i 2 miesiące temu podjęłam z nimi walkę- ruszam się, zdrowo się odżywiam. Mam też trochę cellulitu (lub tego "pseudo"), ale jak dla mnie- niewiele, głównym problemem jest sadełko raczej równomiernie rozłożone; najbardziej przeszkadza mi "ciastowaty" brzuch (z rozstępami) , uda, ręce (głównie powyżej łokci; też z rozstępami) i umięśnione łydki
Co za opis...........
Chciałabym ujędrnić skórę, żeby była lepiej napięta, ładnie się "obkurczala" i wspomóc odchudzanie, jeśli się da- wysmuklić te nieszczęsne łydki. Myślałam o zabiegach typu endermologia, ewentualnie guam, i o serii masaży odchudzających.
Czy mogę to wszystko połączyć? Jak często powinnam mieć te masaże? Czy mogę coś sama zrobić w domu? Może to błąd, ale na razie sama "masuję" sobie brzuch w ten sposób, że trzymam taki "wałeczek" sadełka i "szczypię" go i przechodzę tak po całym brzuchu (ale nie uciskam wnętrza, narządów). Łydki-rower bez obciążenia + rozciąganie.
Bardzo proszę o radę dla zdecydowanej desperatki Pozdrawiam
Mizerykordia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 13:41   #2
Mizerykordia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Masaże odchudzające i co jeszcze? Proszę o radę

Bardzo proszę o radę kogokolwiek "z pojęciem"
Mizerykordia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 08:36   #3
Rzeczywiscie15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Masaże odchudzające i co jeszcze? Proszę o radę

Witaj!
Jakoś nikt Ci nie chce pomoc...
Słuchaj nie jestem profesjonalistką więc też nie powiem Ci z góry jak krok po kroku wprowadzać odpowiednią dla Ciebie dietę i jaka ona powinna być. Owszem istnieje wiele ustandaryzowanych diet, ale zawsze lepiej miec to potwierdzone przez jakiegos specjaliste.
Co do wątku to istnieje mnostwo masazy idealnie spelniających Twoje wymagania.
Sama także możesz wykonywać podobne...choc z tego co siedze w tym temacie najlepiej jest żeby:
zacząć od odpowiedniej diety
nastepnie wprowadzić do swojego życia trochę ruchu
pozniej dołączać środki wspomagające typu kremy, balsamy itp.

Wszystkie informacje na ten temat, no i oczywiscie badania i dobieranie odpowiedniej diety i technik masaży czy zabiegów znajdziesz w jednym miejscu - w każdym ośrodku spa/odnowy biologicznej.
Efekty są nieporównywalne do kremów - i na efekt nie musisz czekac dlugich miesięcy

Czyli w skrócie - masz zamiar zacząć na poważnie brać się za siebie - rób to tak, żeby mieć pewność że będą z tego zadowalające efekty - a to za Ciebie (dla Ciebie) zrobią profesjonaliści.
Ja się powoluje na mozliwosci jakie daje osrodek Verde Montana - i mogę śmialo powiedziec że nie pozalujesz.
Rzeczywiscie15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 11:59   #4
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Masaże odchudzające i co jeszcze? Proszę o radę

Pozwolę wypowiedzieć się na temat masażu, bo to forum masaż.

Niewątpliwie masaż ma duże znaczenie podczas terapii odchudzania. Ale na samym wstępie prognę zaznaczyć iz z medycznego punktu widzenia masaż jest bardziej zabiegiem modelującym niz odchudzającym.

To nie jest tylko gra słów, ale jest wyraźna różnica miedzy wymodelowaniem okolic brzucha i np bioder, tzn biodra wyszczuplić i ujędnić powłoki brzuszne. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji kiedy nie pomagają juz ćwiczenia a skóra jest nieco wiotka wzdluż smug m. prostego brzucha.

Jesli masz dodatkowo tendencje do obrzeków, skóra jest wiotka lub masz problemy z naczynkami, to masaż musi być odpowiednio dozowany.

Absolutnie nie jest tak, iz każdy masaż spełni oczekiwania!

Jeśli chodzi o mnie sądzę iż ze względu na poprawę gospodarki wodnej i wzmocnienie organizmu na początku warto odchudzanie wspomagać chociaz kilkoma drenażami limfatycznymi, potem jednak potrzebny bedzie bardziej intensywny (co nie oznacza silny) masaż.

Warto masaże rozpocząć równolegle podczas zmiany, ustabilizowania diety i podjecia ćwiczeń.

Pomietać należy iz zdrowo znaczy dłużej ale sukcesywnie. Ze względu na zagrożenie utraty jędrności skóry darowałbym sobie wszelkie szybkie diety cud!

W przypadku nadwagi warto sięgnąć po ogólnorozwojowe ćwiczenia. Wzmacniające ale też poprawiające krążenie. Najlepiej uprawianie konkretnego sportu niż jakaś tam sporadycznie traktowana siłownia.

No ale to już nie moja działka.

Reasumując jeśli chodzi o masaż jaknajbardziej, ale tak jak wspomniałem masaż działa przede wszystkim modelująco na wybrane partie ciała, jeśli chodzi o odchudzanie pełni tylko rolę pomocniczą, choć bywały w praktyce wyjątki.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.