Świnki morskie cz. III - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-09, 09:50   #3541
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez nesska10 Pokaż wiadomość
Cześć, mój swinek ma się dobrze, tylko nie lubi mycia,a niestety przy dłuższej sierści czasem dupka wymaga podmycia żebyście słyszały jaki wtedy jest pisk. Moja córka myśli, że krzywdę mu robię. I zawsze kończy się tylko na zamoczeniu kuperka bo conajmniej jakby go ze skóry obdzierali...
Żadna moja świnka nie lubiła się nigdy kąpać, a, że długowłose, to czasami nie miały wyboru. na szczęście obywa się bez pisków
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 22:47   #3542
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ale fajnie ze trafiłam na ten water.
Dawno dawno temu miałam chomika. Kilka lat nic i teraz chce świnka a konkretnie to dwie z tym że nie wiem za dużo na ich temat, tyle co wyszperalam w necie.
Wiem że lepiej dwie, lepiej dziewczynki? pamiętam chomiku, samce, gryzly się aż do krwi.
Chciałam lysa świnka, skinny guinea pig, w Polsce chyba Bradley się nazywa, a druga peruwianke ta co ma długie klatki. Jest szansa że bada żyć w zgodzie?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 16:49   #3543
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Świnki morskie cz. III

Więc mam adoptowane prosiaki. Jak je oswoić? Starszy jest śmieszy, je biega pije daje się pogłaskać natomiast 12 tygodniowy non stop chowa się w domku. Widzę czasem wyjdzie tylko skubnie marchewkę ale mało. Noe pije też. Ile to potrwa

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

http://cloud.tapatalk.com/s/58692511...230_143721.JPG


Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 22:09   #3544
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Więc mam adoptowane prosiaki. Jak je oswoić? Starszy jest śmieszy, je biega pije daje się pogłaskać natomiast 12 tygodniowy non stop chowa się w domku. Widzę czasem wyjdzie tylko skubnie marchewkę ale mało. Noe pije też. Ile to potrwa

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

http://cloud.tapatalk.com/s/58692511...230_143721.JPG


Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Wszystko zależy od charakteru prosiaczków
Poczytaj sobie - http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.p...d=91&Itemid=79
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 11:36   #3545
grindy
Raczkowanie
 
Avatar grindy
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Więc mam adoptowane prosiaki. Jak je oswoić? Starszy jest śmieszy, je biega pije daje się pogłaskać natomiast 12 tygodniowy non stop chowa się w domku. Widzę czasem wyjdzie tylko skubnie marchewkę ale mało. Noe pije też. Ile to potrwa

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

http://cloud.tapatalk.com/s/58692511...230_143721.JPG


Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Typowe zachowanie, musisz być cierpliwa, a świnka wcześniej czy później na pewno się oswoi. Moja potrzebowała niecałych 2 tygodni.
grindy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 15:13   #3546
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Więc mam adoptowane prosiaki. Jak je oswoić? Starszy jest śmieszy, je biega pije daje się pogłaskać natomiast 12 tygodniowy non stop chowa się w domku. Widzę czasem wyjdzie tylko skubnie marchewkę ale mało. Noe pije też. Ile to potrwa

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

http://cloud.tapatalk.com/s/58692511...230_143721.JPG


Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
W ogóle nie pije?
Najlepiej przeczytać wątek, jest tu sporo informacji o oswajaniu
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 19:07   #3547
nesska10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 473
Dot.: Świnki morskie cz. III

Mój świnek też przez jakiś czas nie pił w ogóle, ale po kilku tygodniach już normalnie. Słyszę czesto jak szarpie poidło, tzn mi się wydaje głośno,ale pewnie normalnie pije kochany jest, lizus mały przytulak jakich mało
nesska10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-26, 17:26   #3548
Anitka25
Rozeznanie
 
Avatar Anitka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 743
Dot.: Świnki morskie cz. III

Witam wszystkie świnkowe miłośniczki!

Od ponad trzech miesięcy jestem właścicielką dwóch prosiaczków. Przed zakupem maluchów trochę o nich czytałam i mając świadomość, że prosiaczki nie lubią samotności zakupiłam dwóch samców (Popsiego i Mruka). Popsik jest bardzo kontaktowym,wesołym pieszczochem, nie boi się niczego,dominator - ma rude umaszczenie, rodzaj rozeta. Mruk stroni od pieszczot, jest strachliwy i uległy -jest zupełnie czarny, długowłosy. Wczoraj na wizycie weterynaryjnej okazało się, że Mruk jest samiczką w dodatku ciężarną... Dostałam instrukcję od weterynarza co robić.... rzekomo mam czekać na rozwiązanie, aż zostanie stwierdzona płeć dzieciaczków i wówczas mam podjąć decyzję co dalej... Czy kastrować,czy rozdzielić prosięta na dwie klatki... Mam jednak obawę, że jak rozdzielę aktualną parkę to świnki będą za sobą tęsknić... Poza tym Popsik jest dominującym warchlaczkiem,nie wiem, czy zaakceptuje malucha na swoim terytorium Może powinnam od razu wykastrować Popsika a potem jego ewentualne męskie potomstwo? Kupić ogromną klatkę i trzymać wszystkie świnki razem? Czy któraś z Was posiada kastrata? Co robić, dziewczyny, pomocy! Nadmienię tylko, że wydanie maluszków, nie wchodzi w grę... - zbyt przywiązuję się do zwierzaków i żaden obcy nie byłby dla mnie odpowiedni, jeśli rozumiecie co mam na myśli
__________________
Instagram: https://www.instagram.com/salemaniac/
Anitka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 19:07   #3549
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Świnki morskie cz. III

z tego co wiem ciezarna trzeba trzymac osobno. a co do kastracji maluchow to chyba mozna dopiero jak maja pol roku, a pamietaj ze rozmnazac sie moga juz od 3ciego tygodnia zycia
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 17:04   #3550
gorzkipiolun
Przyczajenie
 
Avatar gorzkipiolun
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 29
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cześć! Mam dwa pytania:
Czy posiadanie świnki jest problemem przy szukaniu pokoju do wynajęcia? Wiem, że z psami/kotami są kłopoty, a jak to jest ze świnkami, czy spotkałyście się kiedyś z odmową właściciela?
I drugie pytanie: czy pozwalacie waszym świnkom na latanie po pokoju (zamkniętym) wtedy kiedy robicie w pokoju coś innego, np ogladacie sobie film i nie patrzycie cały czas gdzie świnka chodzi? Pytam, bo pamiętam jak to było z chomikami kiedy byłam dzieckiem-trzeba było ich cały czas pilnować, żeby nie wlazły gdzieś za szafę i się nie zgubiły. Mam w pokoju stary piec kaflowy i zarówno za nim jak i pod nim jest taka przestrzeń, że świnka mogłaby tam wleźć i boję się, że mogłaby się tam zaklinować i zrobić sobie krzywdę.
__________________
"Swinging with the old stars"
gorzkipiolun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 12:31   #3551
prezent_od_losu
Zrodzona z burzy
 
Avatar prezent_od_losu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Anitka25 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie świnkowe miłośniczki!

Od ponad trzech miesięcy jestem właścicielką dwóch prosiaczków. Przed zakupem maluchów trochę o nich czytałam i mając świadomość, że prosiaczki nie lubią samotności zakupiłam dwóch samców (Popsiego i Mruka). Popsik jest bardzo kontaktowym,wesołym pieszczochem, nie boi się niczego,dominator - ma rude umaszczenie, rodzaj rozeta. Mruk stroni od pieszczot, jest strachliwy i uległy -jest zupełnie czarny, długowłosy. Wczoraj na wizycie weterynaryjnej okazało się, że Mruk jest samiczką w dodatku ciężarną... Dostałam instrukcję od weterynarza co robić.... rzekomo mam czekać na rozwiązanie, aż zostanie stwierdzona płeć dzieciaczków i wówczas mam podjąć decyzję co dalej... Czy kastrować,czy rozdzielić prosięta na dwie klatki... Mam jednak obawę, że jak rozdzielę aktualną parkę to świnki będą za sobą tęsknić... Poza tym Popsik jest dominującym warchlaczkiem,nie wiem, czy zaakceptuje malucha na swoim terytorium Może powinnam od razu wykastrować Popsika a potem jego ewentualne męskie potomstwo? Kupić ogromną klatkę i trzymać wszystkie świnki razem? Czy któraś z Was posiada kastrata? Co robić, dziewczyny, pomocy! Nadmienię tylko, że wydanie maluszków, nie wchodzi w grę... - zbyt przywiązuję się do zwierzaków i żaden obcy nie byłby dla mnie odpowiedni, jeśli rozumiecie co mam na myśli

Miałam identyczną sytuację, kupiłam dwóch samców w tym jeden w ciąży Świnki trzeba rozdzielić bo samiec dalej będzie chciał kopulować i zamęczy ciężarną. Kastrację przeprowadza się świnkom ważącym ponad kilogram, mało wetów się na to decyduję bo świnki schodzą z tego świata bardzo łatwo. Maluch nie mogą być razem z samcem. Mama świnka musi karmić maluchy 21 dni zeby nie dostać zapalenia sutków (maluchom odstawienie nic nie grozi bo jedzą od razu też pokarm stały). Po 21 dniach trzeba samców i samiczki rozdzielić bo zaczną między sobą kopulować (te maluchy).

To moja pierwsza wypowiedź oby nie ostatnia

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez gorzkipiolun Pokaż wiadomość
Cześć! Mam dwa pytania:
Czy posiadanie świnki jest problemem przy szukaniu pokoju do wynajęcia? Wiem, że z psami/kotami są kłopoty, a jak to jest ze świnkami, czy spotkałyście się kiedyś z odmową właściciela?
I drugie pytanie: czy pozwalacie waszym świnkom na latanie po pokoju (zamkniętym) wtedy kiedy robicie w pokoju coś innego, np ogladacie sobie film i nie patrzycie cały czas gdzie świnka chodzi? Pytam, bo pamiętam jak to było z chomikami kiedy byłam dzieckiem-trzeba było ich cały czas pilnować, żeby nie wlazły gdzieś za szafę i się nie zgubiły. Mam w pokoju stary piec kaflowy i zarówno za nim jak i pod nim jest taka przestrzeń, że świnka mogłaby tam wleźć i boję się, że mogłaby się tam zaklinować i zrobić sobie krzywdę.

Nie wiem jak to z pokojem ale na drugie pytanie odpowiem
Nasze świnki są nauczone że jedzenie i picie jest tylko w klatce i jak pochodzą to wracają bez problemu Ale jeśli masz jakiekolwiek obawy że się gdzieś zaklinuje to uszczelnij albo nie puszczaj
Choć nasze nigdzie się nigdy nie pchały na siłę

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Nie wiem jak dodać zdjęcia bo z chęcią pochwaliła bym się swoją trzodą chlewną
__________________
Obserwuję was... bardzo uważnie i z zainteresowaniem... nie mówię jak nie MUSZĘ
prezent_od_losu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 23:42   #3552
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Świnki morskie cz. III

Czarno biała i ruda nasze
Dwie pozostałe spędzały u nas tydzień.

__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 00:42   #3553
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

głaskałabym
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 20:04   #3554
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ale mordziaczki <3
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 13:02   #3555
Gosiakkaisog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Świnki morskie cz. III

Witaj,

Przeczytałam Twój wpis:

''Witajcie,

Potrzebuje Waszej pomocy bo nie wiem jak pomóc mojej śwince...
Od tygodnia walczę z zaparciem u prosiaczka. Dostaje płyny, leki poprawiające perystaltykę jelit ale średnio to pomaga. W sobotę zobaczyłam pierwsze małe bobki po prawie tygodniu przerwy (nawet nie wiedziałam że może to tak ucieszyć). Niestety jakoś specjalnej poprawy nie widzę, tzn. trochę tych bobków znajduję teraz codziennie w klatce ale to i tak nie tak dużo jak być powinno.
Czy są jakieś środki, które pomogą w tej kwestii??
Prosiak nie jest specjalnie apatyczny (tzn trochę mniejszą aktywność wykazuje ale w kącie nie siedzi) i je - co prawda uznaje tylko kapustę pekińską, chleb, siano, ziarenka, trochę jabłka- ale jakieś jedzenie to jest.

Zaczynam się obawiać, że wkrótce zabraknie miejsca w jelitach prosiaka - może to brzmi śmiesznie ale naprawdę boję się o prosiaka.

Dodatkowo w nocy z czwartku na piątek jak wróciłam z pracy to prosiak wydawał dziwne odgłosy - takie charczenie - przestarszyłam się i pojechałam do lecznicy całodobowej - tam pani weterynarz stwierdziła płyn w płucach - dała antybiotyk, no i zajęła się przy okazji tymi zaparciami. Mimo tych dziwnych odgłosów świnka nadal je i jakoś specjalnie się tym nie przejmuje. Odgłosy te prosiak wydaje przede wszystkim w nocy, w dzień zachowuje się spokojnie.
Od tej pory weterynarza odwiedzałam 3 razy i za każdym razem o tym charczeniu wspominałam ale wet nie stwierdzał żadnych problemów (tylko to nieszczęsne zaparcie).

Ma ktoś może doświadczenie w takich dolegliwościach u prosiaczków?? Czy jak świnka ma problemy z układem oddechowym to może wykazywać objawy tylko przez kilka godzin, czy też może te charczenie może wskazywać na coś zupełnie innego??

Czy to normalne, że prosiak mimo zaparcia nie miał problemów z jedzeniem - zawsze myślałam, że jak świnki mają jakiekolwiek dolegliwości to pierwszy objaw to brak apetytu. W sumie powinno mnie cieszyć takie zachowanie świnki ale czy ona ma jeszcze miejsce żeby coś jeszcze przełknąć??

Przepraszam, że się rozpisałam, ale naprawdę jestem w kropce. Z jednej strony wydaje się, że to żaden problem a jednak sprawia dużo kłopotów.''


Piszę do Ciebie bo mój prosiak, też tak dziwnie zaczął ,, chrumchać'', warczeć, dźwięk taki bardziej nosowy, byłam z tym u weta i on jedynie dostrzegł niestrawione resztki pokarmu w krtani, stwierdził, żeby nie podawać mu papryki jakiś czas i obierać bo te skóry się mogą przylepiać, problem w sumie tego samego dnia ustąpił. Przy lekarzu nie wydał ani razu tego dźwięku. Pamiętam, że wtedy było to po zjedzeniu, teraz również się tak stało. Napoiłam go i ustało, podałam też wit.C w dawce, jak dla chorego prosiaka i natkę. Lekarz go osłuchał, nie jest to wet od gryzoni, ale ma dobre opinie jeśli chodzi o leczenie zwierząt. Moje pytanie jest takie: czy twój prosiak miał stwierdzoną tą wodę w płucach i z tego powodu wydawał te dziwne dźwięki? Czy to przez problemy z jajnikami? Czy raczej było 2 w 1. Jestem z okolic Zgierza, może byłabyś mi wstanie polecić sprawdzonego weta?

Będę wdzięczna, jak mi coś poradzisz w tej kwestii.
Pozdrawiam. Gosia.
__________________
Gosiakkaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 23:59   #3556
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Po pierwsze dobry weterynarz znający się na świnkach. Tym bardziej, że wydaje z siebie dziwne dźwięki.Nikt tu nie postawi diagnozy.

Dwa: świnki często maja w pyszczku resztki pokarmu i nie ma w tym nic dziwnego.

O dobrego weta pytaj na stronie Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim)
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 06:46   #3557
esmeraldakos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 44
Dot.: Świnki morskie cz. III

A już myślałam, że hodujesz tyle świnek. Naprawdę piękne
esmeraldakos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 20:30   #3558
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziewczyny, czy któraś z was adoptowała świnki z spśm? Ile czekałyście na odpowiedź? Wiem, że ludzie mają swoje życie, pracę, szkołę, rodziny, ale chciałabym wiedzieć na ile się nastawić. Sprawa niestety przykra, po nagłej śmierci jednej ze świnek druga została sama więc szukam jej koleżanki ''na już'' bo serce mi pęka...
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 21:43   #3559
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was adoptowała świnki z spśm? Ile czekałyście na odpowiedź? Wiem, że ludzie mają swoje życie, pracę, szkołę, rodziny, ale chciałabym wiedzieć na ile się nastawić. Sprawa niestety przykra, po nagłej śmierci jednej ze świnek druga została sama więc szukam jej koleżanki ''na już'' bo serce mi pęka...
Nie wiem na ile to pytanie jest jeszcze aktualne - ja adoptowalam dwa lata temu dwie świnki. Sam pierwszy kontakt był bardzo szybki. Potem jakiś czas my kupowaliśmy potrzebne rzeczy i była wizyta adopcyjna. Wybralismy świnki z tego samego miasta. Potem czekaliśmy już tylko żeby świnki urosły (braliśmy takie zupełnie małe). Całość ze względy na ten czas oczekiwania to było ok. 2 mies.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-11, 08:31   #3560
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was adoptowała świnki z spśm? Ile czekałyście na odpowiedź? Wiem, że ludzie mają swoje życie, pracę, szkołę, rodziny, ale chciałabym wiedzieć na ile się nastawić. Sprawa niestety przykra, po nagłej śmierci jednej ze świnek druga została sama więc szukam jej koleżanki ''na już'' bo serce mi pęka...
Też adoptowałam jedną świnkę dobrych kilka lat temu, ale szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie ile czasu na nią czekałam... ale na pewno nie był to długo czas.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 16:10   #3561
Marta828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: Świnki morskie cz. III

[1=0fa303f516315febafe3d9d d3f31e3911a3c772a_61c3bc0 235435;30994607]http://swinkimorskie.eu/[/QUOTE]
Tutaj znajdziesz akcesoria i karmę dla świnek
https://wyspapupila.pl/dla-swinki-morskiej
Marta828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-15 16:10:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.