Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-19, 11:34   #91
gabynia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Ja tej diety nie znam, muszę o niej doczytać, ogólnie ciężko mi być konsekwentną, nie wiem czy uda mi się w sobie to przewalczyć
gabynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-19, 11:52   #92
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Pobawmy się trochę w antropologa. Ludzie pierwotni jedli to co upolowali. Stałe posiłki nie były normą jak u nas, w XXI wieku. Jedli z reguły 1-2 posiłki dziennie. Obecnie na świecie żyją ludy ( Afryka, Azja, Ameryka Płd) gdzie nadal je się 1-2 posiłki dziennie. Co różni tych ludzi o nas, stosujących tą dietę? Ano to, że Ci ludzie jak tylko wstaną to są cały czas w ruchu. I ich posiłki są najczęściej białkowo-węglodowanowe albo białkowo-tłuszczowe, w zależności na jaki lud się patrzy. I jest to żywność ichniejsza, włąsnoręcznie przygotowana a nie nic przetworzonego. Więc jeśli ty jesteś też osobą zabieganą, do tego masz trening w ciągu dnia, to ok. Patrząc z tego punktu widzenia, jak do tego jesz żywność nieprzetworzoną, i jesz 1-2 posiłki dziennie - to krzywdy sobie nie robisz. Wszystko też zależy co jesz. Natomiast jak masz tryb siedzący.... to ciężko mi wyobrazić sobie sens tej diety na dłuższą metę...

A z dietetycznego punktu widzenia - badania pokazują, że bardzo długie przerwy w jedzeniu (powyżej 12h) mogą powodować odkładanie wszelkich węglodowanow w tkanke tłuszczową - jest to forma ochrony organizmu przed czasem głodówki. Zatem... kolejny raz - zależy co jesz...
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 14:21   #93
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Dziewczyny, metoda postu przerywanego powinna być dobrana do płci - mężczyźni mają w tym zakresie dużo większą swobodę niż kobiety. Sama kiedyś stosowałam zasadę 10/14, ale odeszłam od tego ze względu na możliwe skutki uboczne dla kobiecego systemu hormonalnego. Wyszukałam tak na szybko artykuły po angielsku, bo tam ten temat jest najlepiej opisany:

http://www.precisionnutrition.com/in...-fasting-women

https://draxe.com/intermittent-fasting-women/

Nie mówię, żeby zupełnie od niej odstąpić, ale na pewno 8 godzinne okno żywieniowe jest zbyt krótkie (albo inaczej - okres postu jest zbyt długi) i może prowadzić do problemów hormonalnych. Polecam zapoznać się z tematem i wprowadzić odpowiednie zmiany do diety.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 14:32   #94
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;76543181]Dziewczyny, metoda postu przerywanego powinna być dobrana do płci - mężczyźni mają w tym zakresie dużo większą swobodę niż kobiety. Sama kiedyś stosowałam zasadę 10/14, ale odeszłam od tego ze względu na możliwe skutki uboczne dla kobiecego systemu hormonalnego. Wyszukałam tak na szybko artykuły po angielsku, bo tam ten temat jest najlepiej opisany:

http://www.precisionnutrition.com/in...-fasting-women

https://draxe.com/intermittent-fasting-women/

Nie mówię, żeby zupełnie od niej odstąpić, ale na pewno 8 godzinne okno żywieniowe jest zbyt krótkie (albo inaczej - okres postu jest zbyt długi) i może prowadzić do problemów hormonalnych. Polecam zapoznać się z tematem i wprowadzić odpowiednie zmiany do diety.[/QUOTE]
Na 10 godzinnym bylam ciągle glodna, za duży rozstrzal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

I 8 godz jest jeszcze ok, gorzej jak mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 14:34   #95
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Na 10 godzinnym bylam ciągle glodna, za duży rozstrzal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

I 8 godz jest jeszcze ok, gorzej jak mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to rozumiem bo sama czasem skracałam okno do 8h, ale uczulam na potwierdzone naukowo skutki uboczne. Sama przez długi czas byłam nieświadoma, więc dzielę się wiedzą A każdy ma prawo do własnej decyzji - tylko ważne, żeby była ona poparta informacjami
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 14:50   #96
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Ja też rozumiem. Ale uważam że nadwagą gorsza, Kortyzol spowodowany ciągłym głodem też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:44   #97
platero
Przyczajenie
 
Avatar platero
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 28
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Ja tak jem całe życie, po prostu żołądek budzi mi się znacznie później, niż cała reszta i zazwyczaj śniadanie jadam koło południa. Nie wiedziałam, że można nazwać to dietą
platero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-24, 10:57   #98
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Czego to ludzie nie wymyślą. Ja nie wyobrażam sobie wyjść do pracy bez śniadania.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 11:51   #99
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez Malinkna1986 Pokaż wiadomość
Czego to ludzie nie wymyślą. Ja nie wyobrażam sobie wyjść do pracy bez śniadania.
A wyobrazasz sobie pojsc spac bez kolacji?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 17:45   #100
WiktoriaaLaa
Przyczajenie
 
Avatar WiktoriaaLaa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Hejka dziewczyny, powiem wam, że stosowalam tą dietę nastawiłam się na cuda a jednak nie poszło tak jak myślałam. Ogólnie mega cieżko jeść przez te 8h a potem kompletnie nic. Schudłam bardzo mało, teraz zaczęlam coś nowego, chudnę i czuję się świetnie. Ale no kazdy może sprobowac IF i sam ocenic
WiktoriaaLaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 09:18   #101
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Jako, że na IFie schudłam już ponad 14 kilogramów, to ja polecam. Jak do wszystkiego, do tego systemu żywienia trzeba się przyzwyczaić i podejść do tego z głową.

Okno sobie skracam i wydłużam w zależności od chęci i potrzeby. Nie muszę bardzo tego pilnować, nie chodzę głodna i jest to dla mnie dość naturalne i niekłopotliwe.

Na każdego widać działa coś innego
__________________
"W ramach występów artystycznych planuję zaprosić jakiegoś człowieka, co uprawia sport i wtedy on będzie uprawiał sport, a my będziemy z niego szydzić, jak to nie jest świetna zabawa, to nie wiem, co nią jest."

-16kg - 5/8kg to go
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-29, 09:42   #102
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Jako, że na IFie schudłam już ponad 14 kilogramów, to ja polecam. Jak do wszystkiego, do tego systemu żywienia trzeba się przyzwyczaić i podejść do tego z głową.

Okno sobie skracam i wydłużam w zależności od chęci i potrzeby. Nie muszę bardzo tego pilnować, nie chodzę głodna i jest to dla mnie dość naturalne i niekłopotliwe.

Na każdego widać działa coś innego
A jak długo ci to zajęło? Jak długo jesteś na if?
Ja już pół roku i nadal czuje trochę ssanie z rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 11:04   #103
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
A jak długo ci to zajęło? Jak długo jesteś na if?
Ja już pół roku i nadal czuje trochę ssanie z rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od połowy marca, ale z przerwami. Ostatnio przez miesiąc prawie nie robiłam IFa i dopiero 2 tygodnie temu do niego wróciłam.

Lekki głód czasami poza oknem czuję, ale nauczyłam się też odróżniać kiedy jestem głodna, a kiedy spragniona - wcześniej często było tak, że czułam się głodna, a tak naprawdę to chciało mi się pić.

Z resztą lekki głód jest rzeczą naturalną i wcale nie oznacza, że w tym momencie trzeba zacząć jeść.
__________________
"W ramach występów artystycznych planuję zaprosić jakiegoś człowieka, co uprawia sport i wtedy on będzie uprawiał sport, a my będziemy z niego szydzić, jak to nie jest świetna zabawa, to nie wiem, co nią jest."

-16kg - 5/8kg to go
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 14:00   #104
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
A jak długo ci to zajęło? Jak długo jesteś na if?
Ja już pół roku i nadal czuje trochę ssanie z rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co jesz, jak juz jesc mozesz?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 07:55   #105
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Ja rowniez wciaz jestem na IF (od konca kwietnia jakos) i naprawde czuje sie swietnie. Wszystko siedzi w naszej glowie, no a "zasady" kazdy musi dopasowac do siebie i swojego trybu zycia. Ja jem tylko w ciagu 6h (nawet nie 8!), nie chodze glodna - wiem, ciezko w to uwierzyc, ale gdy przestalam jesc sniadania - moj zoladek po prostu przywykl, nie odczuwam glodu i ostatnio bedac u mamy, ktora chciala mi dac sniadanie naprawde nie bylam w stanie sie do niego zmusic! Szklanka cieplej wody, czarna kawa i tyle. W zaleznosci od pracy ok. 11-12 sniadanie (roznie - slucham swojego ciala, wiec raz BT, raz duzo wegli), a po poludniu obiad. W miedzyczasie pozwalam sobie czasem na "male co nieco" np ciasto do kawy - bo IF nie zaklada, ze musisz odzywiac sie sama salata... Zdrowe wybory - ciasto pieke sama, wiec wiem co jem (no i nie cala blacha na raz, tylko kawalek ). Co do hormonow - nie wiem, czy ma to negatywny wplyw - ja od konca zeszlego roku biore tabletki antykoncepcyjne i na poczatku to po nich wlasnie moj uklad byl kompletnie rozregulowany (moze zle dobrane...) ale od kilku miesiecy wszystko funkcjonuje jak w zegarku! Wyniki mam super, regularnie oddaje krew i osocze (stad wiem ), ile kg schudlam nie wiem (ale duzo nie mialam do zrzucenia) - widze za to, ze spodnie leza duuuzo luzniej, skora wyraznie sie ujedrnila, wlosy nie wypadaja. Ale fakt, ja rowniez duzo sie ruszam. Czasem silownia, ale zazwyczaj (codziennie praktycznie) chodze po minimum kilka-do kilkunastu km.
Nie kazdemu taki sposob odzywiania musi przypasc do gustu, mi na poczatku tez bylo ciezko, ale teraz nie wyobrazam sobie jesc czesciej albo isc spac z pelnym zoladkiem...

Polecam poczytac tez o autofagii, ktora wyjasnia, dlaczego IF moze byc tak skuteczne (w 2016 roku przyznano za to nawet Nagrode Nobla ) http://naturalniezdrowy.com.pl/autof...-samozjadanie/
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 09:28   #106
WiktoriaaLaa
Przyczajenie
 
Avatar WiktoriaaLaa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

No dokładnie dla niektórych IF jest super, a dla niektórych jest katorgą. Wszystko zależy od organizmu i każdy kto co woli. IF na pewno jest skuteczny tylko jednemu własnie podpasuje a drugiemu już nie
WiktoriaaLaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 08:08   #107
jezebelx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Witam.
Chciałabym rozpocząć dietę 16/8, ale nie wiem za bardzo jak się do niej zabrać. Nie ukrywam, że bardziej mnie interesuje 20/4 z uwagi na fakt, iż do godziny 15.30 nie spożywam żadnych posiłków. Z powodu przyzwyczajenia, jak i z charakteru wykonywanego zawodu. Ćwiczenie na czczo nie wchodzi w rachubę. Proszę pomóżcie, bo nie wiem, jak mają wyglądać posiłki 4 godzinne, i czy w ogóle zda to egzamin.
Pozdrawiam. Iza
jezebelx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 10:52   #108
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez jezebelx Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałabym rozpocząć dietę 16/8, ale nie wiem za bardzo jak się do niej zabrać. Nie ukrywam, że bardziej mnie interesuje 20/4 z uwagi na fakt, iż do godziny 15.30 nie spożywam żadnych posiłków. Z powodu przyzwyczajenia, jak i z charakteru wykonywanego zawodu. Ćwiczenie na czczo nie wchodzi w rachubę. Proszę pomóżcie, bo nie wiem, jak mają wyglądać posiłki 4 godzinne, i czy w ogóle zda to egzamin.
Pozdrawiam. Iza
Po prostu jesz w określonym czasie i tyle. Nie muszą być 4 posiłki.
A jaki cel chcesz osiągnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 06:20   #109
jezebelx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Po prostu jesz w określonym czasie i tyle. Nie muszą być 4 posiłki.
A jaki cel chcesz osiągnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze dwa lata temu ważyłam 50 kg (wzrost 160cm). Była to waga wg mnie odpowiednia, bo dobrze się czułam. Niestety epizod depresyjny zmusił mnie do zażywania antydepresantów, bo których przed snem jadłam jak szalona. Efekt był taki, że przytyłam 15 kg. Chciałabym schudnąć 10kg. Pozdrawiam.
jezebelx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 22:04   #110
taalasaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 15
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Intermitent Fasting to bardzo skuteczna forma odżywiania. Szczególnie kiedy chodzi o poprawę aspektów zdrowotnych. 16/8 jest jednym z najłatwiejszych protokołów. 20/4 trochę cięższy, bo okno żywieniowe krótsze. Sam dwa razy w tygodniu stosuje 24h post aby podnieść poziom hormonów przed treningiem. Jezeli wcześniej nie stosowałaś postu to polecam zacząć od 14/10 i co tydzień zwiększać o 1h. W twoim przypadku najczęściej będzie to śniadanie i obiad. Przy 20/4 to raczej późne lekkie śniadanie około i obiad do 15. Unikaj przetworzonego jedzenia i jedz pełnowartościowe posiłki. Zapisz się na siłownie, bo trening siłowy pozwoli zachować ci mięśnie (tkanka najbardziej aktywna biologicznie). Sprawne mięśnie, to szybszy metabolizm. Powodzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
taalasaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 22:32   #111
Little Lion Girl
Przyczajenie
 
Avatar Little Lion Girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 23
GG do Little Lion Girl
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Hej
Chciałabym odświeżyć trochę wątek. Jak ktoś jest zainteresowany IF to polecam książkę The Complete Guide to Fasting: Heal Your Body Through Intermittent, Alternate-Day, and Extended Fasting napisąną przez dr Junga, który prowadzi klinikę leczenia otyłości i cukrzycy w Kanadzie. Ta książka odpowiedziała na wszystkie moje wątpliwości związane z tematem.
Jeśli chodzi o IF to jest to przede wszystkim styl jedzenia, a nie dieta. I nie trzeba o tym myśleć jak i głodzeniu się tylko o naturalnej pierwotnej formie spożywania posiłków.
I nie trzeba liczyć kalorii - wystarczy zwracac uwagę na to, co i jak się je. Wiadomo, że jak się będzie na diecie ciasteczkowo- batonowo-przetworzonej to nie ma mowy, żeby być szczupłym i zdrowym.
Jak byście mieli pytania jak to u mnie wygląda to służę pomocą
__________________
A to, o czym oni ośmielają się marzyć, ty miej śmiałość czynić
Little Lion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 07:39   #112
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

U Bosackiej kiedyś był test tej diety. I z tego co pamiętam, to nie wyszedł pozytywnie.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 10:00   #113
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez marysia_co Pokaż wiadomość
U Bosackiej kiedyś był test tej diety. I z tego co pamiętam, to nie wyszedł pozytywnie.
Dlaczego? Można to gdzieś obejrzeć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 00:13   #114
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Mam zamiar spróbować i dam znać jak poszło... Do zrzucenia co najmniej 6 kg, które przybyło ze względu na drastyczną zmianę trybu życia na o wiele mniej aktywny przy dodatnim bilansie kalorycznym. Myślę, że to dieta (sposób odżywiania) idealny dla mnie. Najlepiej czułam się na dietach, na których należało jeść 2-3 razy dziennie, więc ta wydaje się dla mnie idealna
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 19:50   #115
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

IF DZIEŃ 1
Pierwszy posiłek zjadłam o godz. 12.30 i był to mus owocowy z malin. Nie miałam najmniejszego problemu z tym , by zjeść go tak późno, bo zazwyczaj nie jem śniadań. W międzyczasie wypiłam zieloną herbatę z miętą (bez cukru ma zupełnie inny smak), kawę z cukrem, wodę. Drugi i ostatni posiłek zjedzony o godz. 19.00 składał się ze smażonego kurczaka oraz ziemniaków z sosem serowym. Trudno było wytrwać do tego posiłku, bo już o 15.00 poczułam się głodna. Picie dużej ilości wody nie pomogło. Oprócz uczucia głodu nie zaobserwowałam żadnych negatywnych skutków - wręcz przeciwnie Zero wydętego brzucha po posiłkach, mnóstwo energii do robienia różnych rzeczy a także do nauki. Zero ociężałości/ospałości.
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 19:53   #116
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez Czarna_Roza Pokaż wiadomość
IF DZIEŃ 1
Pierwszy posiłek zjadłam o godz. 12.30 i był to mus owocowy z malin. Nie miałam najmniejszego problemu z tym , by zjeść go tak późno, bo zazwyczaj nie jem śniadań. W międzyczasie wypiłam zieloną herbatę z miętą (bez cukru ma zupełnie inny smak), kawę z cukrem, wodę. Drugi i ostatni posiłek zjedzony o godz. 19.00 składał się ze smażonego kurczaka oraz ziemniaków z sosem serowym. Trudno było wytrwać do tego posiłku, bo już o 15.00 poczułam się głodna. Picie dużej ilości wody nie pomogło. Oprócz uczucia głodu nie zaobserwowałam żadnych negatywnych skutków - wręcz przeciwnie Zero wydętego brzucha po posiłkach, mnóstwo energii do robienia różnych rzeczy a także do nauki. Zero ociężałości/ospałości.
A nie za mało z tego kalorii? Jakie masz ppm i cpm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 10:22   #117
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
A nie za mało z tego kalorii? Jakie masz ppm i cpm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, rzeczywiście przedwczoraj trochę zbyt mało kalorii, jak na moje zapotrzebowanie energetyczne. Ale już wczoraj było ok

IF DZIEŃ 2
Waga spadła mi o 0,7kg. Śniadanie zjedzone około godziny 11.00 - dwa gotowane jajka z majonezem i przyprawami, kilka plasterków sera żółtego, sałatka z pomidora i cebuli, do tego kilka pierogów z kapustą i grzybami. W ciągu dnia sok pomarańczowy. Obiad zjedzony o godz. 18.00 - zupa mięsno-warzywna, a na drugie danie rolada truskawkowa. W ciągu dnia piłam dwie kawy z cukrem, dużo wody i jedną herbatę. Rano, tak jak zawsze budziłam się zmęczona, więc nic się nie zmieniło, jednak wieczorem bardzo szybko robie się senna. Znów czułam spory głód około godz. 15.00, dlatego napiłam się soku. Plusy: zniknął wiecznie opuchnięty brzuch i opuchnięta twarz, większa efektywność w ciągu dnia, klarowność umysłu i zwiększona koncentracja. Ciężko mi wytrwać bez słodyczy, zastępuje je owocami w różnej postaci/słodkimi śniadaniami.

IF DZIEŃ 3
Kolejny dzień, kiedy o poranku jestem zmęczona i zajmuje to co najmniej godzinę, żeby mój organizm pracował na pełnych obrotach. Zjadłam śniadanie (mus owocowy plus tosty z serem i pomidorem). Na obiado-kolację zjadłam zupę warzywną + kurczaka gotowanego + ziemniaki. A na deser roladę.

Edytowane przez Czarna_Roza
Czas edycji: 2018-04-24 o 13:54
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 11:43   #118
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Czarna Roza a czemu nie jesz nic o tej 15 skoro jesteś głodna? Z tego co wiem IF nie narzuca tylko 2 posiłków dziennie i głodzenia się. Jesz tyle ile potrzebujesz w ciągu swojego "okna"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 13:52   #119
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Czarna Roza a czemu nie jesz nic o tej 15 skoro jesteś głodna? Z tego co wiem IF nie narzuca tylko 2 posiłków dziennie i głodzenia się. Jesz tyle ile potrzebujesz w ciągu swojego "okna"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak Problem w tym, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy moja aktywność bardzo spadła (zmiana trybu życia), a mimo to jadłam taką samą ilość kcal, jak wtedy, gdy byłam bardzo aktywna. Nie liczyłam kcal, tylko jadłam właśnie wtedy kiedy byłam głodna. W efekcie, przekraczałam moje zapotrzebowanie kaloryczne.
Dlatego przytyłam i teraz te nadprogramowe kg chcę zrzucić + sporo tłuszczu w niektórych miejscach.
Zobaczę, jak będzie się spisywać tryb dwu-daniowy. Nie wykluczam zmiany na 3 posiłki dziennie.
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 13:55   #120
AniaaaP94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta 8-godzinna - próbował ktoś? Jak efekty?

Głodówka to nie dieta!
AniaaaP94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-27 04:02:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.