pomocy mój facet musi przytyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-27, 22:22   #1
rrkk11
Raczkowanie
 
Avatar rrkk11
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 39
Question

pomocy mój facet musi przytyć


Witam
Od pewnego czasu mój facet prosi mnie żebym zrobiła mu diete na powiększenie masy ciała. Wazy ok 67 kg i chciałby ZDROWO przytyć choć do 75 i jest problem bo ma szybką przemianę materii. Jego wzrost wynosi 180cm zrobił sobie w domu siłownie i ma zamiar ćwiczyc codziennie. Aby jego mięśnie powiększały się szybciej musi mieć dietę bogatą w białko węglowodany itd dlatego chciałabym Was poprosić o jakieś pomysły na dzienny jadłospis lub namiary na jakąś stronę bo wsumie wszędzie pisze ,że białko itd ale jakieś przykłady chciałabym bo szczerze mówiąc nie chce mi się układać diety bo nie mam o tym pojęcia ....POMOŻECIE????? (pomożemy!!!!!!!)
__________________
Najbardziej straconym dla człowieka jest dzień, w którym się nie śmiał...................
rrkk11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 08:24   #2
ziula1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: pomocy mój facet musi przytyć

Witaj,

postaram Ci się pomóc. Z tego co napisałaś to błędne jest założenie czwiczenia każdego dnia jeśli chce zdobyć masę. Może wręcz schudnąć lub pojawi się przetrenowanie. Początkującemu nie polecam.

Wakacje to nie najlepszy czas na tycie bo temperatura otoczenia jest wyższa, większa potliwość, dłuższy dzień, większe zużycie kalorii.

Jeśli już się decyduje to proponuje obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne biorąc pod uwagę jego wagę i dodać do niej 500kalorii.

Jeśli chodzi CI o białko i odżywianie to pierwsza zasada 5-6 posiłków, rano płatki, do godz. 15 węglowodany w porze wieczornej warzywa, chude mięso, na noc twaróg.
2-3 posiłki można zastąpić szejkami białkowymi, ewentualnie po treningu gainer a na noc szejk z kazeiny lub twaróg.

Dodatkowo wspomagać może się kreatyną która sama w pierwszym cyklu powinna naciągnąć 5 kilo wody do tego witaminy, glukozamina.

Białko ostrowia WPC do wspomagania dziennego, kazeina troche droższa (można zastąpić chudym twarogiem), jeść jajka.

Ćwiczenia na mase robić podstawowe, wyciskania na klatke i barki, duże ciężary, mało powtórzeń 6-8, 4-5 serii, dobrze się rozgrzewać.
Cwiczyć max 4 razy w tygodniu, najlpiej dzień treningu dzień przerwy, ale już będąc na siłowni dawać z siebie wszystko.

W sumie osoba szczupła która chce nabić wagę i ostro ćwiczy powinna jeść co popadnie i ile wlezie ale lepiej nauczyć ją dobrych nawyków niż ma się zalać tłuszczem.
ziula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 09:20   #3
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: pomocy mój facet musi przytyć

jest takie forum www.sfd.pl ... niech sobie facet poczyta (sam!!! ) i tam spyta o rade... tutaj tez sa osoby ktore sie znaja na dietach i zdrowym odzywianiu, ale tam moze znalezc wiecej konkretow jesli chodzi o diety "na mase"...
pozdrawiam
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 09:28   #4
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: pomocy mój facet musi przytyć

jejku... jakbym słyszała swojego faceta
mój ma problem z przyzwyczajeniami nie je śniadań, w pracy rzadko, dopiero jak przychodzi do domu to cos je ale za to w nocy obżera się słodyczami
jeśli ma szybka przemiane materii to niestety nie ma sie na to wpływu za bardzo.
Mój TŻ chodził na siłownię to ważył około 15 kg więcej niż teraz. Jadł bardzo często mięso(uwielbia je) i pił dużo wody. Do tego na mase brał kreatynę.
Przestał ćwiczyć jakiś rok temu i musze przyznać że rzeźba mu została
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.