Marynarka a płaszcz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-16, 15:29   #1
MarikoM
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73

Marynarka a płaszcz?


Hej dziewczyny,
taki problem - zmieniłam niedawno pracę i teraz wymaga się ode mnie przychodzenia do pracy w dobrze skrojonej marynarce. Problem w tym, ze robi sie coraz zimniej i czas pomyslec nad jakaś kurtką/plaszczem. Te, które mam nie pomieszczą marynarki pod spodem. Nie ma opcji zostawienia marynarki w pracy ani wsadzenia jej do torby, bo po godzinie podrozy wygladalaby jak psu z gardla wyjęta.
Jakie nakrycie mi polecicie? Moze ktos zna ten problem i juz go rozwikłał?
Dodam, ze jestem filigranowa, wiec w gigantycznych oversizowych plaszczach do ziemi wygladam co najmniej dziwnie.
MarikoM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 17:49   #2
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Marynarka a płaszcz?

No, ale dlaczego nie ma opcji zostawienia w pracy? Wystarczy powiesić na oparciu fotela. Na pewno też są jakieś wieszaki, więc z braku laku i tak można zostawić. To jest biuro, tam Ci się to nie pobrudzi. Inni chyba jakoś rozwiązują ten problem.

Poza tym jeśli wymagają marynarki, to ma być to marynarka, nie da się tego inaczej rozwiązać. Pozostają jeszcze żakiety ( z tym taki sam problem jak z marynarką) i swetry, ale swetry są mniej formalne.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 18:49   #3
Tatiana81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 32
Dot.: Marynarka a płaszcz?

Ja również nie rozumiem czemu nie można zostawić marynarki w pracy. Przychodzi się, ściąga płaszcz i zakłada. Mnóstwo ludzi musi przychodzić w niej do pracy i jakoś rozwiązuje ten problem. Właściwie czemu nie ma opcji żeby w tej pracy ją zostawić ?
Tatiana81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 01:17   #4
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Marynarka a płaszcz?

A ja nie rozumiem, że pod płaszczem marynarka się nie zmieści. Musisz po prostu kupić odpowiedni płaszcz, niekoniecznie oversize, jest mnóstwo fasonów, które pomieszczą marynarkę. Połowa ludzi tego świata daje sobie z tym radę, np. klasyczna dyplomatka, prosty płaszcz bez paska, płaszcz o linii A, czy modne rozwiązanie peleryna albo ponczo.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2015-09-17 o 01:22
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 07:20   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Marynarka a płaszcz?

Ja również mam rozmiar XS i ostatnio mierzyłam w Reserved dopasowany płaszcz, mając na sobie koszulę i marynarkę i wszystko się ładnie "zmieściło". Nic nie wisiało, nic nie uwierało. Musisz po prostu iść mierzyć płaszcz z marynarką na sobie i na pewno coś dopasujesz.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 08:50   #6
MarikoM
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Marynarka a płaszcz?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
No, ale dlaczego nie ma opcji zostawienia w pracy? Wystarczy powiesić na oparciu fotela. Na pewno też są jakieś wieszaki, więc z braku laku i tak można zostawić. To jest biuro, tam Ci się to nie pobrudzi. Inni chyba jakoś rozwiązują ten problem.

Poza tym jeśli wymagają marynarki, to ma być to marynarka, nie da się tego inaczej rozwiązać. Pozostają jeszcze żakiety ( z tym taki sam problem jak z marynarką) i swetry, ale swetry są mniej formalne.
No właśnie nigdzie nie było wzmianki o tym, że chodzi o biuro
Już nie wchodząc w szczegóły, bo to nieistotne, ale nie mam swojego miejsca, gdzie będę codziennie, więc mogłabym zostawić tam rzeczy. Niby są jakieś szafeczki na kluczyk, ale na tyle małe, że nie wcisnę tam marynarki. No i sweterek też nie wchodzi w grę, konkretna marynarka być musi i koniec, nie ma dyskusji z dress codem.

Pewnie się skończy na tym, że pójdę w tej nieszczęsnej marynarce do centrum handlowego i będę przymierzać tak długo aż coś będzie pasowało.
MarikoM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:21   #7
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Marynarka a płaszcz?

A gdzie zostawiasz kurtkę czy płaszcz? Skoro marynarka obowiązkowa, to pewnie i buty czasem trzeba zmienić... Gdzie?
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 13:24   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Marynarka a płaszcz?

Kupujac plaszcz noszony na zakiet musisz zwrocic uwage rekawy - nie moga sie zwezac ani miec sciagacz. Poza tym faktycznie na zakupy ubierz ten zakiet i przymierzaj w nim.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 09:56   #9
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Marynarka a płaszcz?

Cytat:
Napisane przez MarikoM Pokaż wiadomość
No właśnie nigdzie nie było wzmianki o tym, że chodzi o biuro
Już nie wchodząc w szczegóły, bo to nieistotne, ale nie mam swojego miejsca, gdzie będę codziennie, więc mogłabym zostawić tam rzeczy. Niby są jakieś szafeczki na kluczyk, ale na tyle małe, że nie wcisnę tam marynarki. No i sweterek też nie wchodzi w grę, konkretna marynarka być musi i koniec, nie ma dyskusji z dress codem.

Pewnie się skończy na tym, że pójdę w tej nieszczęsnej marynarce do centrum handlowego i będę przymierzać tak długo aż coś będzie pasowało.
Nie bardzo rozumiem tej niechęci do marynarek Są stylowe, kobiece, pasują prawie do wszystkiego. I mi zawsze się mieści pod płaszczem
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 10:34   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Marynarka a płaszcz?

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem tej niechęci do marynarek Są stylowe, kobiece, pasują prawie do wszystkiego. I mi zawsze się mieści pod płaszczem
moze ma ta marynarke jakas niefajna i zmiana na cos klimatycznego poprawi autorce humor. Wtedy moze wybrac cos co pasuje pod jej obecne plaszcze, nawet wyjdzie taniej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 13:56   #11
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Marynarka a płaszcz?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
moze ma ta marynarke jakas niefajna i zmiana na cos klimatycznego poprawi autorce humor. Wtedy moze wybrac cos co pasuje pod jej obecne plaszcze, nawet wyjdzie taniej.

Masz racje, nie pomyslałam. Autorko, marynarki są fajne! Jeśli nie lubisz swojej to chyba czas na nową
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-21, 11:41   #12
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Marynarka a płaszcz?

Cytat:
Napisane przez MarikoM Pokaż wiadomość
No właśnie nigdzie nie było wzmianki o tym, że chodzi o biuro
Już nie wchodząc w szczegóły, bo to nieistotne, ale nie mam swojego miejsca, gdzie będę codziennie, więc mogłabym zostawić tam rzeczy. Niby są jakieś szafeczki na kluczyk, ale na tyle małe, że nie wcisnę tam marynarki. No i sweterek też nie wchodzi w grę, konkretna marynarka być musi i koniec, nie ma dyskusji z dress codem.

Pewnie się skończy na tym, że pójdę w tej nieszczęsnej marynarce do centrum handlowego i będę przymierzać tak długo aż coś będzie pasowało.
Przymierzenie do marynarki przed zakupem to chyba najlepszy pomysł Świetny pomysł którejś z dziewczyn to peleryna/ponczo
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-21 12:41:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.