Chory malutki kotek,proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-06, 12:07   #1
Sobowtorka
Raczkowanie
 
Avatar Sobowtorka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 61

Chory malutki kotek,proszę o pomoc


Witam.
Jakiś czas temu odkryłyśmy z siostrą (kolejną już ) grupkę kotów wolnobytujących, koty już są oswajane pod sterylkę, jednak jedna z kocic ma 3 maluchy.
Te małe mają około5-6 tygodni, został już odrobaczone przez nas, jednak martwi mnie jeden z nich. Codziennie przychodzę do nich z jedzeniem i ta malutka (nie boi się, przychodzi na jedzenie,da się wygłaskać w przeciwieństwie do pozostałej dwójki) dziwnie się trzęsie ciągle,chwieje. Wykluczyłyśmy, że jej zimno, bo reszta tych małych tak się nie zachowuje. Będąc dziś ze swoim kotem u weta opisałam mu ją i usłyszałam, że matka prawdopodobnie choruje na panleukopenię przez co tej małej nie wykształcił się do końca mózg. Już zawsze będzie mieć problemy z równowagą. Po wypłacie zaniosę ją do weterynarza, ale chciałam zapytać, czy ktoś z was miał do czynienia z takim kotem? Jaki on jest gdy dorośnie? Jakieś kosztowne leczenia są pewne etc.?
Pytam, bo szukam im domu, ale nie chcę skazywać małej na dom, z którego zapewne zaraz by wyleciała przy pierwszym lepszym problemie. Jeśli nie znajdę im domu, to zostaną na ulicy, ale...nie mam sumienia zostawiać tej chorej koteczki
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Sobowtorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 12:11   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Chory malutki kotek,proszę o pomoc

jeśli ma niedorozwój móżdżku na skutek choroby matki, to będzie się kiwać całe życie, a oprócz tego będzie normalna i leczenie nie jest potrzebne- https://www.youtube.com/watch?v=QCRVr_wnJWg zobacz sobie . Jednak możliwe, że ma problem z czymś innym, trzeba to sprawdzić.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 12:25   #3
Sobowtorka
Raczkowanie
 
Avatar Sobowtorka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 61
Dot.: Chory malutki kotek,proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
jeśli ma niedorozwój móżdżku na skutek choroby matki, to będzie się kiwać całe życie, a oprócz tego będzie normalna i leczenie nie jest potrzebne- https://www.youtube.com/watch?v=QCRVr_wnJWg zobacz sobie . Jednak możliwe, że ma problem z czymś innym, trzeba to sprawdzić.
To mnie wcale nie pocieszył ten filmik, wręcz siedzę i beczę bo nie wiem co z nim będzie. Ani nie da rady uciec przed psem, przed człowiekiem, nie nadaje się do życia na zewnątrz. Nie wiem co teraz Zabiorę go do weta, tylko on nie powie mi nic innego, bo od razu mówił właśnie o tym
Sobowtorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 18:18   #4
Sobowtorka
Raczkowanie
 
Avatar Sobowtorka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 61
Dot.: Chory malutki kotek,proszę o pomoc

Esfira, a czy jesteś w stanie powiedzieć czy objawy tego niedorozwoju nasilają się z wiekiem kota? Bo ta koteczka jest od wczoraj u mnie i nagrałam dziś filmik najbardziej pod koniec widać tę jej niezdarność. Ciekawi mnie czy będzie niezdarna jeszcze bardziej, tak jak kotki na filmiku.

Filmik nie chce się załadować

Edytowane przez Sobowtorka
Czas edycji: 2016-07-08 o 18:20 Powód: filmik
Sobowtorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 17:40   #5
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Chory malutki kotek,proszę o pomoc

Jeśli masz fb, zerknij na profil koteczki Emi. Na początku nie chodziła prawie wcale, teraz kiwaczkuje i całkiem sprawnie jak na kiwaczka sobie radzi. Inna kwestia, że leczenie, diagnostyka i utrzymanie takiego kota trochę kosztowało...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 09:46   #6
MONIQAUE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: Chory malutki kotek,proszę o pomoc

Emi całkiem fajnie biega

I co z tym kotkiem ? Jestem ciekawa bardzo czy ty sie nim zajelas , czy znalazlas mu domek.. i czy to ta sama choróbka
MONIQAUE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 13:38   #7
Sobowtorka
Raczkowanie
 
Avatar Sobowtorka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 61
Dot.: Chory malutki kotek,proszę o pomoc

Koteczka wciąż jest u mnie. Szukałam jej domku i nawet się znalazł,Ale kawał drogi ode mnie i czekamy na transport. Dziś akurat mamy wysyłać dokumenty adopcyjne,a mi jest tak ciężko już na samą myśl😭😭 Nie wyobrażam sobie więcej jej nie zobaczyć,nie utulic 😢 na pewno ostatni raz w życiu jestem domem tymczasowym. Rodzice widząc moją rozpacz zastanawiają czy jej nie wziąć do siebie,Ale nie wiem czy ich tak obarczać. Z drugiej strony mogłabym ją widywac regularnie,Ale ta umowa,nie wiem czy to odkręcac,bo pomagała mi Pani z fundacji,czy w ogóle mogę. Czuje się normalnie jakbym miała dziecko oddać 😢
Sobowtorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 20:43   #8
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Chory malutki kotek,proszę o pomoc

Znajomy ma niedorozwinietego kociaka. Mały dziwnie chodzi, nie wymaga dodatkowej opieki po prostu wolniej reaguje i inaczej biega. Ale jest bardzo kochany i pocieszny. Wybierając dom dla swojego kociaka uprzedź chętnych co może ich czekać j upewnij się, że go nie wyrzuca na ulicę. Ew. poproś, że gdyby mieli to zrobić to chcesz by kociak wrócił do Ciebie i że chciała byś żeby co jakoś czas podesłali Ci zdjęcia. Żeby utrzymywali z Tobą kontakt np telefoniczny ja jestem tak umówiona z dwoma osobami zapewniam to żaden problem kilka razy w roku odezwać się i wysłać zdjęcie.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 09:13   #9
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Chory malutki kotek,proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Sobowtorka Pokaż wiadomość
Koteczka wciąż jest u mnie. Szukałam jej domku i nawet się znalazł,Ale kawał drogi ode mnie i czekamy na transport. Dziś akurat mamy wysyłać dokumenty adopcyjne,a mi jest tak ciężko już na samą myśl😭😭 Nie wyobrażam sobie więcej jej nie zobaczyć,nie utulic 😢 na pewno ostatni raz w życiu jestem domem tymczasowym. Rodzice widząc moją rozpacz zastanawiają czy jej nie wziąć do siebie,Ale nie wiem czy ich tak obarczać. Z drugiej strony mogłabym ją widywac regularnie,Ale ta umowa,nie wiem czy to odkręcac,bo pomagała mi Pani z fundacji,czy w ogóle mogę. Czuje się normalnie jakbym miała dziecko oddać 😢
Miałam kiedyś na DT taką właśnie koteczkę, była przesłodka, choć "inna". Znalazłam jej genialny dom, który parę razy przesyłał mi jej zdjęcia, na których widać było jak zwierzak rośnie w kochającym otoczeniu. Na ostatnim kotka była cudnym, dorosłym już kotem.
Jeśli tylko domek jest sprawdzony, to będzie ok.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 10:13:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.