Brudny odbyt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-27, 16:18   #1
Pomponio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 6

Brudny odbyt


Witajcie,
Długo zastanawiałam się, czy napisać. Temat jest dla mnie bardzo krępujący.
Jakiś miesiąc temu zauważyłam, ze po wypróżnieniu się i wytarciu papierem, umyciu wodą (lub gdy nie mam możliwości po użyciu chusteczek do higieny intymnej) przy kolejnej wizycie w toalecie mam znowu brudny odbyt. Nie mocno, nie brudzę bielizny. Tak jakby "w środku" cały czas jest delikatnie brudno (wkładam bardzo płytko palec owinięty papierem toaletowym i mam na nim bardzo delikatny żółty ślad). Przeczytałam już masę informacji w necie i jestem załamana. Zaznaczę, ze nigdy wcześniej nie wkładałam sobie nic do środka, myłam się normalnie więc nie wiem, czy było tak od zawsze i jest to normalne, czy dzieje się coś niedobrego W tej chwili doszło już do tego, ze tak mocno i często się podcieram/sprawdzam, ze zaczyna mnie boleć odbyt. (Wiem jak to idiotycznie brzmi). Nie mam problemów z zaparciami/biegunkami.
Nie wiem sama co mam zrobić, bo są momenty, ze wydaje mi się, ze to normalne i każdy jak włoży palec będzie miał trochę brudny.
Juz dawno byłabym u lekarza, ale ostatnio mam bardzo stresujący okres i nie wiem czy na siłę nie doszukuję się jakiś chorób.
Bardzo proszę powiedzcie, czy taki delikatny brud w środku odbytu/przy mocnym podtarciu ale po jakimś czasie od wypróżnienia jest normalny, czy jednak sprawdzić co się dzieje u proktologa?

Edytowane przez Pomponio
Czas edycji: 2015-09-27 o 16:21
Pomponio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 09:26   #2
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Brudny odbyt

Cytat:
Napisane przez Pomponio Pokaż wiadomość
Witajcie,
Długo zastanawiałam się, czy napisać. Temat jest dla mnie bardzo krępujący.
Jakiś miesiąc temu zauważyłam, ze po wypróżnieniu się i wytarciu papierem, umyciu wodą (lub gdy nie mam możliwości po użyciu chusteczek do higieny intymnej) przy kolejnej wizycie w toalecie mam znowu brudny odbyt. Nie mocno, nie brudzę bielizny. Tak jakby "w środku" cały czas jest delikatnie brudno (wkładam bardzo płytko palec owinięty papierem toaletowym i mam na nim bardzo delikatny żółty ślad). Przeczytałam już masę informacji w necie i jestem załamana. Zaznaczę, ze nigdy wcześniej nie wkładałam sobie nic do środka, myłam się normalnie więc nie wiem, czy było tak od zawsze i jest to normalne, czy dzieje się coś niedobrego W tej chwili doszło już do tego, ze tak mocno i często się podcieram/sprawdzam, ze zaczyna mnie boleć odbyt. (Wiem jak to idiotycznie brzmi). Nie mam problemów z zaparciami/biegunkami.
Nie wiem sama co mam zrobić, bo są momenty, ze wydaje mi się, ze to normalne i każdy jak włoży palec będzie miał trochę brudny.
Juz dawno byłabym u lekarza, ale ostatnio mam bardzo stresujący okres i nie wiem czy na siłę nie doszukuję się jakiś chorób.
Bardzo proszę powiedzcie, czy taki delikatny brud w środku odbytu/przy mocnym podtarciu ale po jakimś czasie od wypróżnienia jest normalny, czy jednak sprawdzić co się dzieje u proktologa?
A czujesz jakiś dyskomfort, że jest tam wilgotno, swędzi Cię, szczypie, piecze ?
Jeżeli nie, to daj sobie spokój i nie grzeb tam, bo sobie dopiero napytasz biedy. Myślę, że czasem sie tak zdarza, że stolec zostaje na ściankach w odbycie (jak jest np. bardzo miękki), wcześniej pewnie nie zwróciłaś na to uwagi.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 11:14   #3
Pomponio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 6
Dot.: Brudny odbyt

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5292186 2]A czujesz jakiś dyskomfort, że jest tam wilgotno, swędzi Cię, szczypie, piecze ?
Jeżeli nie, to daj sobie spokój i nie grzeb tam, bo sobie dopiero napytasz biedy. Myślę, że czasem sie tak zdarza, że stolec zostaje na ściankach w odbycie (jak jest np. bardzo miękki), wcześniej pewnie nie zwróciłaś na to uwagi.[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za odpowiedz.
Właśnie nie jest mokro, nic nie piecze. Pewnie jest jak mówisz, wcześniej nie zwróciłam uwagi. Chyba czas się ogarnąć i przestać co chwilę sprawdzać, bo jak mówisz dopiero mogę sobie coś poważniejszego zrobić.
Dzięki jeszcze raz.
Pomponio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 12:14:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.