Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-03, 19:43   #871
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Dla jasnosci to uzywam bambino an dzien a na noc delikatny krem pielegnacyjny z nivea baby.
A jak ide do skzoły czy gdzies to mieszam krem nivea visage z podkładem. No i wiecej kremów nie uzywam
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 22:12   #872
elwiraradlak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 172
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Tak jak dziewczyny napisały to prawdopodobnie trądzik zaskórnikowo grudkowy.
Ja właśnie też z nimi walczę od paru już lat. Ale z góry mówię że zaskórniki zamknięte są najcięższe do wyplewienia bo siedzą najgłębiej. Jak byłam na oczyszczaniu to kosmetyczka przekuwała mi je igłą. Chociaż mało to pomogło na dłuższą metę.

Teraz robię sobie kwasy(chociaż muszę już sobie przerwę zrobić bo się ciepło robi ) i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że są efekty. Nie jakieś porażające ale są. Poza tym używam kremu SVR lysalpha i też trzeba przyznać że daje rade.
elwiraradlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 11:21   #873
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

A jaki ten Nivea Visage i podklad uzywasz. Te kosmetyki tez moga zapychac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 15:47   #874
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Nie. Uzywam nivea visage krem nawilzajacy na dzien do cery normalnej i mieszanej
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 17:12   #875
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Pozwól, że z paroma rzeczami się nie zgodzę.
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To dobry krem z cynkiem, ktory lagodzi podraznienia, moze tez spowodowac ze ewentualne krostki sie zagoja i wyrowna kolor.
Zgodzę się tylko z tym, że łagodzi. Faktycznie tlenek cynku jest dość pomocny w podrażnieniach. Ale z tymi krostkami to raczej wątpię. Za lekkie działanie antybakteryjnie i za daleko w składzie- skoro nawet maść cynkowa pomaga niewielu osobom (a ma przecież o wiele więcej cynku i wręcz powinna wysuszać krostki, ma silniejsze działanie). Krem Bambino trądziku czy jakiś krostek nie wyleczy. A co do wyrównania kolorytu to nie wiem skąd taka informacja. Chodzi Ci o zawartość zdaje się kwasu mlekowego czy jak to się tam nazywa? Jest go tam według mnie za mało żeby mógł zdziałać cokolwiek poza ewentualnym wygładzeniem.
Chyba że ktoś ma strasznie suchą, podrażnioną skórę to wtedy jasne że krem ten wyrówna koloryt, bo ukoi skórę, która przestanie być czerwona (ale mam na myśli tylko i wyłącznie zaczerwienienie w wyniku podrażnienia, nie naczynka).
A co do tego, że to dobry krem (tak napisałaś) to już zupełnie się nie zgodzę i to nigdy. Parafina/wosk parafinowy/cerezyna i to jak wysoko w składzie...Nawet nie chodzi o to, że niektórych zapycha tylko już o sam fakt ich "bycia" w czołówce składu.
Ten krem musi dobrze nawilżać (bo ma taki skład), ale w życiu nie powiedziałabym, że to dobry krem, bo to, że nawilża, zawdzięcza takim składnikom, że brak słów.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kwasy daruj sobie na poczatek. wyprobuj zwykly krem bambino.
Kwasy hydroksylowe "polecałam" jej na plamki i przebarwienia. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałam, ale czy Ty sugerujesz, żeby zamiast tego wypróbowała krem Bambino, bo on pomoże jej się tego pozbyć? (!!!!!???)

I takie jeszcze jedno apropo tych filtrów. Dlaczego uważasz, że SPF 25 to za mało? W przypadku, gdy nie używa się kwasów, nie idzie się na plażę (czy gdzieś indziej opalać) tylko normalnie chodzi po mieście, nie jest się po mikrodermabrazjach, laserach itp., nie widzę potrzeby stosowania trzydziestki czy pięćdziesiątki która kosztuje 30-50 czy nawet 70 złotych i starcza na miesiąc, podczas gdy 25 można mieć tak jak już pisałam za 8 zł.
I oczywiście ja nie to żebym jakoś torpedowała Twoją opinię, po prostu tak uważam, nie bierz tego zbytnio do siebie.

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2010-04-04 o 17:14
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 17:22   #876
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Słuchajcie teraz pytanie z innej beczki.
Mam emulsje do opalania sopot sun z ziaji i teramin waznosci jets do połowy maja.
A do czerwca nie przewiduje opalac sie. Czy moge ta emulsje zuzyc w jakis dobry sposób(jaki???)?? Moge ja uzywac pod podkład czy cos>??
Bo skzoda zeby sie zmarnowała jak jets prawie cała butelka. A ma ona: filtry UVA i UVB, masło shea, wit. E i pantenol
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2010-04-04 o 17:23
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 18:02   #877
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Cytat:
Napisane przez Ligiya Pokaż wiadomość
Pozwól, że z paroma rzeczami się nie zgodzę.

Zgodzę się tylko z tym, że łagodzi. Faktycznie tlenek cynku jest dość pomocny w podrażnieniach. Ale z tymi krostkami to raczej wątpię. Za lekkie działanie antybakteryjnie i za daleko w składzie- skoro nawet maść cynkowa pomaga niewielu osobom (a ma przecież o wiele więcej cynku i wręcz powinna wysuszać krostki, ma silniejsze działanie). Krem Bambino trądziku czy jakiś krostek nie wyleczy. A co do wyrównania kolorytu to nie wiem skąd taka informacja. Chodzi Ci o zawartość zdaje się kwasu mlekowego czy jak to się tam nazywa? Jest go tam według mnie za mało żeby mógł zdziałać cokolwiek poza ewentualnym wygładzeniem.
Chyba że ktoś ma strasznie suchą, podrażnioną skórę to wtedy jasne że krem ten wyrówna koloryt, bo ukoi skórę, która przestanie być czerwona (ale mam na myśli tylko i wyłącznie zaczerwienienie w wyniku podrażnienia, nie naczynka).
A co do tego, że to dobry krem (tak napisałaś) to już zupełnie się nie zgodzę i to nigdy. Parafina/wosk parafinowy/cerezyna i to jak wysoko w składzie...Nawet nie chodzi o to, że niektórych zapycha tylko już o sam fakt ich "bycia" w czołówce składu.
Ten krem musi dobrze nawilżać (bo ma taki skład), ale w życiu nie powiedziałabym, że to dobry krem, bo to, że nawilża, zawdzięcza takim składnikom, że brak słów.



Kwasy hydroksylowe "polecałam" jej na plamki i przebarwienia. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałam, ale czy Ty sugerujesz, żeby zamiast tego wypróbowała krem Bambino, bo on pomoże jej się tego pozbyć? (!!!!!???)

I takie jeszcze jedno apropo tych filtrów. Dlaczego uważasz, że SPF 25 to za mało? W przypadku, gdy nie używa się kwasów, nie idzie się na plażę (czy gdzieś indziej opalać) tylko normalnie chodzi po mieście, nie jest się po mikrodermabrazjach, laserach itp., nie widzę potrzeby stosowania trzydziestki czy pięćdziesiątki która kosztuje 30-50 czy nawet 70 złotych i starcza na miesiąc, podczas gdy 25 można mieć tak jak już pisałam za 8 zł.
I oczywiście ja nie to żebym jakoś torpedowała Twoją opinię, po prostu tak uważam, nie bierz tego zbytnio do siebie.

Ja pisalam co lubi moja skora, a moja skora jest naczynkowa i wrazliwa i czasami mi cos wyskoczy i tego typu kremy dzialaja jak nalezy. Nie wydaje mi sie zebys wiedziala lepiej co sluzy mojej skore a co nie.
I nie jestem jedyna osoba na tym forum ktorej ten krem pasuje, wiele osob pisze o pozbyciu sie tradzikowych zmian, moze akurat i autorce watku pomoze, jak nie to wtedy owszem moze poszukac innych specyfikow i siegnac po kwasy.

A czemu filtr z wyzszym SPF to o tym nie raz byla gadka na Wizazu, poczytaj , popatrz jak wzrasta UVA w stosunku do wiekszego UVB, a przeciez o UVA nam w wiekszosci chodzi. W kremie z niskim UVB jest marna ochrona UVA
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-04, 18:28   #878
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Normalnie jako krem pod podkład (jesli cię nie zapycha i jeśli jest to emulsja do twarzy bo nie napisałaś) albo jako balsam np. na nogi. Witamina E i masło shea zawsze im się przyda.
Ja używam końcówek tego typu emulsji do rąk- zwykle ładnie się regenerują.

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja pisalam co lubi moja skora, a moja skora jest naczynkowa i wrazliwa i czasami mi cos wyskoczy i tego typu kremy dzialaja jak nalezy. Nie wydaje mi sie zebys wiedziala lepiej co sluzy mojej skore a co nie.
I nie jestem jedyna osoba na tym forum ktorej ten krem pasuje, wiele osob pisze o pozbyciu sie tradzikowych zmian, moze akurat i autorce watku pomoze, jak nie to wtedy owszem moze poszukac innych specyfikow i siegnac po kwasy.

A czemu filtr z wyzszym SPF to o tym nie raz byla gadka na Wizazu, poczytaj , popatrz jak wzrasta UVA w stosunku do wiekszego UVB, a przeciez o UVA nam w wiekszosci chodzi. W kremie z niskim UVB jest marna ochrona UVA
Eh, widzę, że nie zrozumiałaś. Nie neguję tego jak ten krem działa na Twoją skórę, o Tobie i Twojej skórze nawet nie wspomniałam.
Pisałam o składzie tego kremu, który po pierwsze nie jest specyfikiem antytrądzikowym i nie takimi rzeczami leczy się trądzik czy przebarwienia (nawet jeśli komuś pomogło, to nie można tworzyć reguły że "weź użyj tego na trądzik to pomoże", bo to rzeczą przeznaczoną do leczenia tej przypadłości nie jest), a po drugie nie jest dobrym kremem pod względem składu. Ok, działa na was to super, chcecie używać takich paskudztw jak parafina to wasza sprawa, ale pod względem składu to w życiu nie dorówna dobrym kremom i po prostu nie można powiedzieć, że jest to dobry krem. Równie dobrze można kupić samą parafinę do "kąpieli rąk", nałożyć ją na twarz i efekt będzie ten sam, bo krem ten opiera się prawie wyłącznie na parafinie. I owszem, nawilża i skóra jest po nim przyjemnie "odprężona".

A co do filtrów, jak najbardziej zgadzam się, że ważne by były on wysokie, ale bez przesady żeby 25 to było za mało. Owszem, najlepiej kupić blokery, ale nie popadajmy w paranoję słoneczną, tak jak pisałam, uważam, że na co dzień nie ma sensu używać setki jeśli nie ma takiej konieczności. Nawet najwyższa możliwa ochrona przed UVA nie ochroni skóry przed starzeniem się, a większość osób profiltrowych zachowuje się jakby to była jedyna przyczyna.
Niskie UVB= niskie UVA...tak, ale czy UVB 25 to naprawdę tak nisko?

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2010-04-04 o 18:29 Powód: Słaba pamięć.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 19:04   #879
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

nie pisze tam czy do twarzy czy do ciała....
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 19:54   #880
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Cytat:
Napisane przez Ligiya Pokaż wiadomość
Normalnie jako krem pod podkład (jesli cię nie zapycha i jeśli jest to emulsja do twarzy bo nie napisałaś) albo jako balsam np. na nogi. Witamina E i masło shea zawsze im się przyda.
Ja używam końcówek tego typu emulsji do rąk- zwykle ładnie się regenerują.

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------



Eh, widzę, że nie zrozumiałaś. Nie neguję tego jak ten krem działa na Twoją skórę, o Tobie i Twojej skórze nawet nie wspomniałam.
Pisałam o składzie tego kremu, który po pierwsze nie jest specyfikiem antytrądzikowym i nie takimi rzeczami leczy się trądzik czy przebarwienia (nawet jeśli komuś pomogło, to nie można tworzyć reguły że "weź użyj tego na trądzik to pomoże", bo to rzeczą przeznaczoną do leczenia tej przypadłości nie jest), a po drugie nie jest dobrym kremem pod względem składu. Ok, działa na was to super, chcecie używać takich paskudztw jak parafina to wasza sprawa, ale pod względem składu to w życiu nie dorówna dobrym kremom i po prostu nie można powiedzieć, że jest to dobry krem. Równie dobrze można kupić samą parafinę do "kąpieli rąk", nałożyć ją na twarz i efekt będzie ten sam, bo krem ten opiera się prawie wyłącznie na parafinie. I owszem, nawilża i skóra jest po nim przyjemnie "odprężona".

A co do filtrów, jak najbardziej zgadzam się, że ważne by były on wysokie, ale bez przesady żeby 25 to było za mało. Owszem, najlepiej kupić blokery, ale nie popadajmy w paranoję słoneczną, tak jak pisałam, uważam, że na co dzień nie ma sensu używać setki jeśli nie ma takiej konieczności. Nawet najwyższa możliwa ochrona przed UVA nie ochroni skóry przed starzeniem się, a większość osób profiltrowych zachowuje się jakby to była jedyna przyczyna.
Niskie UVB= niskie UVA...tak, ale czy UVB 25 to naprawdę tak nisko?

I ty piszesz zebysmy nie popadali w paranoje sloneczna?
To ja napisze nie popadajmy w paranoje parafinowa.Nie kazdemu sluza kosmetyki naturalne.

Lasd, wracajac do twojego przypadku, to jak dlugo juz uzywasz kremu Bambino? Bo na poczatku myslalam ze chcesz go dopiero uzywac, a potem napisalas tak jak bys go juz jakis czas uzywala. jesli tak, to czy w tym czasie twoja cera sie poprawila, czy raczej nie? U mnie po kremach typu bambino ochronny, znika rumien, naczynka nie szaleja, a wrecz sa obkurczone( chodz nie mam ich wiele), koloryt cery sie wyrownuje, a ewentualne niespodzianki szybciej sie goja.
A jakis podklad uzywasz? Moze on cie zapycha?
A filtry nawet te duze ktore z zalozenia sa na cialo mozesz tez uzywac na twarz. jesli tylko pasuje to uzywaj. takie filtry sa ekonomiczniejsze niz te typowo twarzowe.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 20:39   #881
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

no uzywam gdzies z ponad rok ale przez ostanie 3 miesiace co chwile zmieniałam kren.
Jesli chodzi o podkłady to z ziaji nuno albo jakis zwykły mieszam z kremem i smaruje. W sumie to takie dziwne (nazywaja sie prosaki) wychodza mi na policzkach czasem CZasami po miesiacu moge je wycisac a czasami nie.

Słuchajcie bo jak ide do szkoły to daje krem bambino (rozsmarowywuje płatkiem kosmetycznym bo wtedy nie jest tłusta) i daje podkład (kupiłam za ciemny) z kremem i ide do sql. Jak wrcacm to bardzo często myje twarz no i szkoda mi marnowac krem "koło domu" wiec czy moge posmarowac ta emulsją?
To ta: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...PF-6-10-15.htm
Moja ma SPF 10.

I czy mogłby mi ktos wyjasnic ile SPF ma ochrona niska a ile srednia i wysoka?
Bo szukałam ale nie znalazałam a gdzies kiedys czytałam ze od 15 jest wysoka a 10 srednia(jesli tak to czemu na emulsji pisze ze niska jak ma SPF 10) ??

I czy moge taka sama emulsją samrowac po umyciu twarzy czy dac jeszcze jakis krem?
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 09:17   #882
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

A jak wczesniej nie zmianilas kremu to bylo lepiej? Czy prblemy zaczely sie wtedy jak zaczelas zmieniac kremy?

Co do filtra to ta opisy sa stare. Wedlug najnoweszej wiedzy to od SPF 10 do 25 jest to ochrona srednia. 30 i 50 to ochrona wysoka, a 50+ to ochrona bardzo wysoka. Cera naczynkowa jest wrazliwa cera nie lubiaca promieni UV, im mniej ich dociera tym lepiej, dlatego poleca sie wysokie filtry SPF 50 i 50+. Jesli ktos z jakis wzgledow nie umie sie zaprzyjaznic z taka wysoka ochrona to ja osobiscie jestem za tym zeby uzywal 30-tki, a o mniejszych filtrach nawet nie myslal i nie myslal o opalaniu, czyli swiadomym i specjalnym wystawianiu sie na slonce. U wielu osob slonce tez ma zly wplyw na twarzace sie wypryski. No, ale to kazdy musi opserwowac swoja skora. Mni slinczy wysuszalo niespodzianki, a przypominam nie mialam jakis wiekszych problemow za mlodu. W wieku 26 lat przez rok borykalam sie z syfami i tutaj nic nie pomagalo, ani wystawianie sie na slonce ani jego unikanie, wtedy jeszcze o filtrach nic nie widzialam, uzywalam SPF 10 na plazy, poza tym zero.
Na prosaki ci nic nie doradze bo sie na nich nie znam, ale na temat pryszczy ktore siedza pod skora, takie boloca gole bez czubka ze mozna je wycisnac( o takim jednym pisalas w pierwszym poscie) to u mnie tworza sie takie jak mnie kosmetyk zapycha. Jak odstawie to w ciagu 2-3 dni gol podskorny znika.
Sprawdzilam sklady kremu Nivea i Ziji tonujacy i nie widze w nich zapychaczy, chodz posiadaja one silikony. niektorym skora zle reaguja na silikony, niektorym na oleje mineralne czyli np na parafine ktora jest w kremie bambino, a niektrzy nie moga uzywac kremow z trojglicerydami czy wszelakimi isopropylami czy misystanianami. trzeba by jeszcze spojrzec na sklad tego podkladu ktory mieszasz z kremem.
w filtrze ktory posiadasz jest na poczatku skladu isopropyl, jest to nawilzacz, ale niektorzy maja po nim tradzik kosmetyczny( to wlasnie te podskorne gole).
Powinnas przeanalizowac swoja pielegnacje. Jaka byla twoja cera jak uzywalam tylko kremu bambino i go nie zmianialas? Kiedy sie pogorszylo, jesli wtedy jak zaczelam skalac z kremu na krem tzn ze trzba przestac i uzywac tylko bambino jesli wtedy bylo dobrze. Mozesz tez ograniczyc ksoemtyki do minimum, na dzien uzywac filtrow( jak pisalam wczesniej i tutaj moga byc zapychacze, nie ma wyjscia trzeba czytac sklady zeby nie zaszkodzic naczynkom i nie wspomagac wysypu), a na noc np kremu bambino jesli ci sluzy. Dobrze oczyszczac cere ja polecam zel tin tin Ziaja, albo nawet mydlo Bialy Jelen( wiele osob chwali ze problemy z cera sie skonczyly, ja tez uwazam to mydlo za swietne i uprzedzam odrazu zamin mi sie dostanie ze polecam cos co jest wogole beeee. mydlo to zawiera sodium tallowate czyli tluszcz zwierzecy, pisze o tym bo sa osoby ktore preferuja tylko mydla na bazie tluszczy roslinnych, sama takie uzywam, ale nie mam nic przeciwko mydla na tluszczu zwierzecem skoro mojej cerze sluzy, a czy nam sluzy czy nie ,to sie nie da rady przekonac nie wyprobowujac). Im mniej to czasami znaczy wiecej, sama widze po sobie, ze im mniej tym moja cera ma sie lepiej. Jak po jakims czasie cera sie poprawi to mozna wprowadzic kolejny kosmetyk, jak sie pogorszy to juz wiadomo, ze nam nie sluzy. Wtedy wracamy do zestawu wczesniejszego i jak cera znow wyglada lepiej , moze wyprobowac inny ksometyk . Nie uzywasz jakos duzo, ale jednak jest tych kremow wiecej niz 1 czy 2. nic nie piszezs jak bylo gdy uzywalas kremu bambino i go nie zmienialas, wiec zgaduje ze moze jednak twoja cera sie buntuje bo za duzo skaczesz po innych kremach. ja niestety to opserwuje po sobie. Im wiecej skacze tym jest gorzej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 10:16   #883
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Też takie miałam!
Na początek spróbuj acnedermu bez recepty. Mnie bardzo pomaga i można go stosować w lato.
Jeśli będzie za słaby to rzeczywiście davercin, ale absolutnym hitem dla mnie jest krem isis pharma 12% kwasów aha. Tylko, że juz za ciepło na taki krem, ale w zimę cere miałam idealną! Jest drogi, ale lepiej zainwestować w jeden dobry krem niż ciagle kupowac cos kiepskiego.
No i oczyszczac twarz u kosmetyczki.
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 10:44   #884
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Cytat:
Tylko, że juz za ciepło na taki krem
???
chyba chodzi Ci o to, że slońce swieci, a nie o temperaturę? :/
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:16   #885
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Mojka twarz wcale sie nie zmieniła od czasu kiedys uzywałam kremu bambino, potem oliwkowego, bambino pielegnacyjnego, nivea visage i nivea baby.
CZasami jak w jakims miejscu zostało po demakijazu troszku pudru czy cos to za kilka dni była mała niespodzianka.
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:46   #886
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Po twoim ostatnim zdaniu wnioskuje ze twoje problemy moga bys spowodowane niewystarczajacym oczyszczeniem. Moze produkty do mycia twarzy ktory uzywasz nie wstarczajaco zmywa skore, a pozostajace resztki zapychaja? To by tlumaczylo czemu jak troche pudru ci zostanie to pojawia ci sie w tym miejscu niespodzianka. Druga sprawa jestes mloda i hormony tez moga robic swoje. PO zdjeciu widze ze bardzo zlej cery nie masz
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:24   #887
ladyizaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Dziękuje za propozycje ale..
Ja mam te zaskórniki tylko na czole i to na prawdę niewielką ilość. Wydaje mi się , że wystarczył by mi odpowiedni krem lub maść. Tylko nie wiem co jest najlepsze na tego typu trądzik . Co byście mi poleciły ?

http://dermimages.med.jhmi.edu/image...s_1_031116.jpg -> te zaskórniki wyglądają mniej więcej tak, tylko mam ich mniej i są jakby mniej widoczne.

Edytowane przez ladyizaa
Czas edycji: 2010-04-05 o 15:28
ladyizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 17:30   #888
Gwiazdaa
Rozeznanie
 
Avatar Gwiazdaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród.
Wiadomości: 782
Dot.: Zaskórniki(wągry)-pytanie!

Niestety mnie dotknął ten problem.
Od zawsze byłam pryszczata. Stosowałam wszystkiego - możecie nie wierzyć. Od dermatologa do dermatologa, aż tak naprawdę pomogła mi pani Ginekolog. Przepisała mi tabletki antykoncepcyjne ,które spowodowały,że pryszcze przestały mi się robić i praktycznie po miesiącu miałam klarowną sytuację. Owszem niedoskonałości (małe) były ale wtedy wystarczyły jakieś podstawowe kosmetyki do kuracji anty trądzikowej.
Wcześniej leczyłam się antybiotykami - co dawało marne efekty. Byłam również na zabiegu kwasem trójchloro... (nie pamiętam dalej) co na krótko dało poprawę a kosztowało za wiele bo 180 zł.
Teraz jest dobrze, pryszcz się czasem zrobi ale używam Acnefanu. Cóż... niby do stosowania punktowego ale racjonalne wykorzystywanie specyfiku starcza na długo a kosztuje około 7-10 zł.

Jedyną zmorą pozostały wągry
Tyle tych peelingów miałam teraz kupiłam sobie Garniera - Active. Stosuje dopiero 3 dzień więc... trudno określić czy pomaga czy nie... ale szału nima.
__________________
Kupię sobie misia. Nazwę go "miłość" i codziennie będę kopać w du.pę.
Gwiazdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 09:24   #889
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Ja również uważam, że Twoja cera nie jest wcale taka zła. Wystarczy właściwa pielęgnacja i będziesz miała cerę jak marzenie. A kilka plamek czy przebarwień...no cóż, nie oczekujmy cery jak z reklamy.
A co do parafiny...eh, to takie moje "małe zboczenie". Może jestem zbyt "pronaturalna".
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 11:39   #890
Madzia1207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

widze ,ze masz ten problem co ja i tak samo jak ty nie wiem jak się tego pozbyć, stosuje brevoxyll ale nie pomaga tylko co najwyzej wysuszy skóre a to nadal sie pojawia ..:/
Madzia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 12:57   #891
nieznosna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 278
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Mowie Wam, na wągry na nosie, najlepsza jest woda utleniona. Po umyciu twarzy bardzo ciepłą wodą wacikiem namoczonym wodą przytrzymujemy. Troszkę poszczypie, ale za jakieś 2 tygodnie codziennego stosowania będzie widać różnicę
__________________
KOCHAM SWOJEGO Tża
nieznosna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:29   #892
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

fajnie jakby zadziałało... ale na głębokie wągry raczej nie pomoże, tylko rozjaśni je.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:59   #893
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Cytat:
Napisane przez Ligiya Pokaż wiadomość
Ja również uważam, że Twoja cera nie jest wcale taka zła. Wystarczy właściwa pielęgnacja i będziesz miała cerę jak marzenie. A kilka plamek czy przebarwień...no cóż, nie oczekujmy cery jak z reklamy.
A co do parafiny...eh, to takie moje "małe zboczenie". Może jestem zbyt "pronaturalna".
Nie jest zle ze patrzysz na takie rzeczy. ja ok 5 lat temu jak poznalam kosmetyki naturalne zaczelam interesowac sie skladami i uczylam sie je czytac, to tez bylam przerazona co tez producenci laduja w te wszystkie kremy i balsamy. Kupowalam i czytalam namietnie Öko Test, ale zycie zweryfikowalo troche ta cala wiedze i przystopowalam, bo w domu mam atopowca. Moje dziecie od urodzenia ma stopie. za niemowlaka bylo gorzej, od ok 1,5 roku jest super. smaruje go tylko w zimie i tylko jak mialam za niska wilgotnosc w mieszkaniu i mu skora zaczela wysychac. mam nadzieje ze wyrosnie z atopii, a jesli nie to beda to takie male problemy jak teraz. Przekonalam sie ze oleje mineralne dla suchej skory nie sa zle, w przypadku mojej pchelki to nawet mus. Sama wrocilam do zwyklych kosetykow typu Nivea Creme czy wlasnie Bambino ochronny( po latach nieuzywania zakupilam w PL ostatniej jesieni). I mnie sie skora z wiekiem zmienila i znow sluza mi takie kremy. ja rozumiem ze ktos napisze ze parafina jest beeee i owszem jak go zapycha, czy ma wrazenie ze mu sie skora dusi, to owszem dla tej osoby ten skladnik jest zly i musi szukac produktow bez tego skladnika.
Jednak sa ludzie dla ktorych zwykla wazelina jest najlepszym srodkiem do pielegnacji skory, a zeby nie bylo to wedlug najnowszych badan wazelina czyli chemiczne petrolatum wchlania sie dalej niz tylko w naskorek i bierze udzial z pordukcji lipidow skory, wiec jesli ktos ma zaburzona struktore lipidowa w skorze i zeby odnowic ta bariere to dobrze jest uzywac produktow ktore maja w skaldzie wazeline.
Wiesz dla mnie sa inne skladniki duzo gorsze niz oleje mineralne , zreszta kazdy powienien sam podlug swojej skory ocenic czego powinien/musi unikac.
Tez kieys uzywalam naturalnych kosmetykow. Piuerwsze to byly Dr. hauschka, jednak cenowo mi one przydrogawe i zaczelam szukac w tanszych. Przez te lata moja cera sie uwrazliwila i nie kazda natura jej pasuje, niestety tansze firmy mnie klajstruja, mama wrazenie woskowej warstwy na skorze, cera nie umie oddychac i sie poci, czuje goraco, co wywoluje rumien, a tego nie mam nawet po czystej wazelinie. ze wzgledow finansowych nie wrocilam do calkowitej pielegnacji na Dr. hauschka, ale wybralam konwernsjonalne kosmetyki. jedne sa bez olejow mineralnych np dzieciece produkty, a inne jak klasyczny krem Nivea Creme jest bomba mineralna. najwazniejsze ze moja skora lubi taka pielegnacje. teraz zwracam wieksza uwage na inne skladniki.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:27   #894
kasiaa1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
GG do kasiaa1990
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Witam, mam pytanie. Jakiś czas temu wyskoczyły mi na twarzy "dziwne" pryszcze(?)
Niestety są odporne na różne żele i podobne specyfiki.Są to czerwone plamy, początkowo myślałam, że to pryszcze, teraz podejrzewam że to zaskórniki.Wygląda to mniej więcej tak:http://kosmetyka-stradom11.zaprasza.net/i/mikro01.jpg
Proszę o pomoc, jeśli będę pewna co to jest to będę mogła jakoś zacząć to inaczej leczyć.
Z góry dzięki.
kasiaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:18   #895
ladyizaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Byłam dzisiaj w aptece i polecono mi Brevoxyl. Kosztuje tylko 20 zł więc się skusiłam Zobaczymy jakie będą efekty . Mam nadzieje że będę pozytywnie zaskoczona, ale wole nie zapeszać
ladyizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:32   #896
Madzia1207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Może akurat Tobie pomoże nie tak jak mi... Napisz jakie będą skutki ...
Madzia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:40   #897
Ewikunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Cytat:
Napisane przez ladyizaa Pokaż wiadomość
Dziękuje za propozycje ale..
Ja mam te zaskórniki tylko na czole i to na prawdę niewielką ilość. Wydaje mi się , że wystarczył by mi odpowiedni krem lub maść. Tylko nie wiem co jest najlepsze na tego typu trądzik . Co byście mi poleciły ?

http://dermimages.med.jhmi.edu/image...s_1_031116.jpg -> te zaskórniki wyglądają mniej więcej tak, tylko mam ich mniej i są jakby mniej widoczne.
Witam))
Też mam problemy z trądzikiem , ale uwierz że Twoje są naprawde małe.
Sprawdzone jest przemywanie takich wyprysków rumiankiem . Naprawde pomaga , ewentualnie spirytus salicylowy. Co prawda wysusza skóre , ale odkarza z bakteri...
Ewikunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:57   #898
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Rumianek? Choinka, idę zaparzyć
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 19:59   #899
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

słuchajcie uzywałm tej emulsji do twry i jest.....swietn. Tano o 11 posmarowałam a do teraz mam taka nawilżaoną i miękka jak nigdy. Nawet lepiej niz kremy dla dzieci ( w tym bambino który byl moim nr 1).
Teraz pytania:
1. Czym rożni sie ta emulsja do opalania od kremu z filtrem SPF?
2. Moge uzywac tej emulsji an dzien zamisat kremu nivea który uzywałam na słonce (SPF 8)?
3.Czy moge ta emulsją zastąpic krem z filtrem ??
4.Czy moge uzywac ta emulsje do twarzy na noc?
5.Czemu an stronie ziaji pisze ze spf 10 to średnia a na mojej spf 10 to niska?

Link: http://www.ziaja.com/offer/kosmetyki...na_spf_10.html
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 20:48   #900
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Ja bym Ci poleciła taki krem z ziół himalajskich. Nazywa się Kailas i jest preparatem naturalnym. Stosowałam go na swój trądzik, pryszcze i zaskórniki, jednak na ulotce dołączonej można się dowiedzieć, że ma o wiele szersze spektrum działania, tzn. że leczy również łuszczycę, egzemy skórne, przebarwienia skórne i wiele innych. Ja w każdym razie jestem bardzo zadowolona Dzięki Kailasowi definitywnie skończyły się moje problemy ze skórą.
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-14 12:00:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.