Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-22, 09:39   #1
olkaa1992
Raczkowanie
 
Avatar olkaa1992
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33

Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa


Mój piesek miał przedwczoraj wypadek. Wbiegł prosto na samochód, który całe szczęście go nie potrącił, jedynie drasnął. Pies bardzo mocno uderzył lewą stroną głowy w auto w wyniku czego ma bezwładną prawą przednią łapę, w ogóle nie ma w niej czucia. Podobno może to być jakiś krwiak mózgu który naciska nerwy i jest szansa że on się wchłonie i piesek znów będzie chodził. Jest mi strasznie przykro, bo ma zaledwie 3 lata i jest niezwykle ruchliwa, gdyby to czucie nie wróciło byłaby to straszna tragedia dla pieska i dla nas. Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem? czy czucie wróci? Ona tak bardzo chce wstawać i chodzić ale nie może...
olkaa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 10:01   #2
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

Cytat:
Napisane przez olkaa1992 Pokaż wiadomość
Mój piesek miał przedwczoraj wypadek. Wbiegł prosto na samochód, który całe szczęście go nie potrącił, jedynie drasnął. Pies bardzo mocno uderzył lewą stroną głowy w auto w wyniku czego ma bezwładną prawą przednią łapę, w ogóle nie ma w niej czucia. Podobno może to być jakiś krwiak mózgu który naciska nerwy i jest szansa że on się wchłonie i piesek znów będzie chodził. Jest mi strasznie przykro, bo ma zaledwie 3 lata i jest niezwykle ruchliwa, gdyby to czucie nie wróciło byłaby to straszna tragedia dla pieska i dla nas. Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem? czy czucie wróci? Ona tak bardzo chce wstawać i chodzić ale nie może...
A co powiedział wet ?
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 12:01   #3
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

No właśnie, co powiedział lekarz? Psu można zrobić prześwietlenie głowy, aby jak najprędzej zareagować-operacja (?).
Ale w razie czego, tfu tfu tfu nie życzę tego, pieski się bardzo szybko przystosowują do takich okoliczności-brak łapki, łapka bezwładna.
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 12:47   #4
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

może to być przejściowe (krwiak, obrzęk) możliwe jest też złamanie kości czaszki, które uciska na mózg, albo uszkodzenie innej części układu nerwowego, może uderzył nie tylko głową. Teraz zwierzętam wykonuje się nawet rezonans magnetyczny i tomografię, wtedy będzie już wiadomo, co dokładniej dolega psiakowi i jak go leczyć i jakie ma szanse na powrót czucia.

jeśli ma tylko bezwładną jedną łapę, to czemu nie chodzi? Może z czymś jeszcze jest problem?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2011-12-22 o 12:49
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 19:48   #5
olkaa1992
Raczkowanie
 
Avatar olkaa1992
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

Weterynarz powiedział, że najprawdopodobniej piesek ma krwiaka który uciska na nerwy. Jest szansa, że krwiak się wchłonie, po prostu trzeba poczekać i mieć nadzieję.
Eeela masz rację już próbuje chodzić na trzech
Mam wrażenie, że mój piesek znosi ten wypadek lepiej niż ja.
olkaa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 21:19   #6
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

Cytat:
Napisane przez olkaa1992 Pokaż wiadomość
Weterynarz powiedział, że najprawdopodobniej piesek ma krwiaka który uciska na nerwy. Jest szansa, że krwiak się wchłonie, po prostu trzeba poczekać i mieć nadzieję.
Eeela masz rację już próbuje chodzić na trzech
Mam wrażenie, że mój piesek znosi ten wypadek lepiej niż ja.
Może zmień weta na takiego, który nie diagnozuje wzrokiem .
Mój kot ma trzy łapy i żyje już normalnie, trzy łapy to nie koniec świata, szczególnie jak zwierzak jest młody.
Trzymam kciuki za pieska .
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 21:31   #7
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

najprawdopodobniej? to ja najprawdopodobniej bym poszła do innego weta.

jakby odpukać nic się nie dało zrobić - jedna łapa to nie tragedia, zwierzęta łatwo się przystosowują do pewnych ułomności, na pewno dużo łatwiej niż ludzie. mój burek zasuwa tylko przednimi, cały tył ma bezwładny a ciągle lata jak stary i za kotami na wózku goni
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 10:05   #8
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
najprawdopodobniej? to ja najprawdopodobniej bym poszła do innego weta.

jakby odpukać nic się nie dało zrobić - jedna łapa to nie tragedia, zwierzęta łatwo się przystosowują do pewnych ułomności, na pewno dużo łatwiej niż ludzie. mój burek zasuwa tylko przednimi, cały tył ma bezwładny a ciągle lata jak stary i za kotami na wózku goni
Zawsze, kiedy widzę zwierzaki na wózkach, bardzo wzrusza mnie ich dzielność, wciąż cieszą się życiem. Niesamowite są Ucałuj go
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 12:58   #9
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

masakra...

moja suka miala uraz barku.
rehabilitacja, rtg, rezonans.

a ten pies ma uraz glowy i "prawdopodobnie" ma krwiaka, a nikt z tym nic nie robi.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 22:13   #10
olkaa1992
Raczkowanie
 
Avatar olkaa1992
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

Macie rację z tym weterynarzem diagnozującym wzrokiem. Tak jest, że w małych miejscowościach usługi weterynaryjne są na dużo niższym poziomie niż w dużych miastach. Zabrałam pieska na prawdziwe badania, połamany nie jest ale rzeczywiście ma krwiaka, który na szczęście nie jest na tyle duży żeby w ciągu następnych tygodni się nie wchłonął i prawdopodobnie wszystko wróci do normy.
olkaa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:45   #11
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

mój kot wypadkowiec miał podobną sytuację. został prawdopodobnie potrącony (rana na głowie) i wrócił na domu wlokąc za sobą przednią łapę. po prześwietleniu wet powiedział że często się zdarza, iż w wyniku uderzenia kotom porażają się jakieś nerwy. dzięki temu że szybko zareagowaliśmy, była szansa na wyleczenie. jeździliśmy co 2 dni na zastrzyki, kot po niecałych dwóch tygodniach odzyskał władzę w łapie. tyle że ponoć go nic nie bolało, bo łapki zwyczajnie nie czuł...
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-27, 22:01   #12
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Brak czucia w łapie po mocnym uderzeniu w głowę u psa

Cytat:
Napisane przez olkaa1992 Pokaż wiadomość
Macie rację z tym weterynarzem diagnozującym wzrokiem. Tak jest, że w małych miejscowościach usługi weterynaryjne są na dużo niższym poziomie niż w dużych miastach. Zabrałam pieska na prawdziwe badania, połamany nie jest ale rzeczywiście ma krwiaka, który na szczęście nie jest na tyle duży żeby w ciągu następnych tygodni się nie wchłonął i prawdopodobnie wszystko wróci do normy.
No to całe szczęście oby wszystko było dobrze! daj znać nam co i jak z pieskiem - czekamy na wiadomości!

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Może zmień weta na takiego, który nie diagnozuje wzrokiem .
Mój kot ma trzy łapy i żyje już normalnie, trzy łapy to nie koniec świata, szczególnie jak zwierzak jest młody.
Trzymam kciuki za pieska .
Nie na temat, ale teraz mi się przypomniało. U mnie na terenie kościoła są koty, księża się nimi opiekują i jest jedna kicia, którą uwielbiam i z chęcią wzięłabym do domu gdyby nie to, że ona ma już dom Nazywa się Łapka, ponieważ nie ma przedniej łapki. A raczej 1/3 tej łapki, ale daje sobie doskonale radę! O ile się nie mylę miała jakiś wypadek (auto?) i jeden z księży się nią zajął. Kicia jest cudowna, biała w rude plamy. Podbiega (ale nie do wszystkich, do mnie tak, bo kiedyś ją znalazłam kawałek od domku, złapałam i zaniosłam z powrotem, bo bałam się, żeby nic jej się nie stało ) i od razu łasi się i mruczy, no po prostu jest cudowna W zeszłym roku urodziła i odchowała kociaki. Brak łapki w niczym jej nie przeszkadza! Teraz kicia się wyniosła na pobliskie działki, bo rzadko przychodzi, ale wiem, że na tych działkach ma dom i ludzi, którzy się nią opiekują.
Moim zdaniem to człowiek robi większą tragedię z tego, że kot czy pies jest niepełnosprawny. Zwierzęta to akceptują i nie użalają się nad sobą

Omg ja nie umiem pisać krótkich postów o zwierzętach
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.