Brak miesiączki, tycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-06, 13:27   #1
healthyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Unhappy

Brak miesiączki, tycie


Od 2 miesięcy nie mam miesiączki. Jem zdrowo, żadnych smażonych, panierowanych, ani słodkich rzeczy nie jem, a pomimo tego przytyłam ostatnio ponad 4 kg. Od miesiąca odchudzam się dietą 1000kcl (od dietetyka), ale nie widzę zbyt dużych efektów. Czy brak miesiączki może powodować tycie?
PS Byłam u ginekologa, biorę tabletki chormonalne wywołujące miesiączkę.
POMOCY, już naprawdę nie wiem co robic ...
healthyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 13:58   #2
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Brak miesiączki, tycie

Cytat:
Napisane przez healthyy Pokaż wiadomość
Od 2 miesięcy nie mam miesiączki. Jem zdrowo, żadnych smażonych, panierowanych, ani słodkich rzeczy nie jem, a pomimo tego przytyłam ostatnio ponad 4 kg. Od miesiąca odchudzam się dietą 1000kcl (od dietetyka), ale nie widzę zbyt dużych efektów. Czy brak miesiączki może powodować tycie?
PS Byłam u ginekologa, biorę tabletki chormonalne wywołujące miesiączkę.
POMOCY, już naprawdę nie wiem co robic ...
Tycie może mieć związek z gromadzeniem się wody w Twoim organizmie. Być może masz przedłużoną fazę lutealną, która powoduje odkładanie się wody głównie na brzuchu udach, pośladkach. Czasami można się obudzić z obrzękniętą twarzą, powiekami i tak dalej. Zależy też jakie tabletki bierzesz i od kiedy. Wiedz, że hormony także działają na wagę. Do tego dochodzi restrykcyjna dieta, czyli zachwianie Twojego dotychczasowego trybu życia. Organizm często reaguje w ten sposób. Może ta dieta jest dla Ciebie zbyt intensywna i organizm zamiast spalać zbędny tłuszcz, odkłada go. Jeżeli spożywałaś więcej niż 1000 kalorii dziennie, Twoje ciało mogło zrozumieć to jako głodówkę, jednocześnie zaopatrując się w dodatkowy zapas energii. Proponuję zmianę diety, przejście się do lekarza i ginekologa.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 16:19   #3
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Brak miesiączki, tycie

Masz zbyt restrykcyjną dietę, mogło to spowodować ustanie miesiączek. To z kolei prowadzi to zatrzymania wody w organizmie, stąd dodatkowe kilogramy... Zwiększ kaloryczność diety i zbadaj może chociaż TSH dla oceny tarczycy
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 22:12   #4
myszunia 89
Raczkowanie
 
Avatar myszunia 89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Chmurka na niebie;)
Wiadomości: 134
Dot.: Brak miesiączki, tycie

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Masz zbyt restrykcyjną dietę, mogło to spowodować ustanie miesiączek. To z kolei prowadzi to zatrzymania wody w organizmie, stąd dodatkowe kilogramy... Zwiększ kaloryczność diety i zbadaj może chociaż TSH dla oceny tarczycy

Zbadaj TSH
__________________
...Bo czasem trzeba się uśmiechnąć. Tak mimo wszystko, spróbować na nowo żyć. Przestać żyć w klatce zbudowanej z mieszanki wspomnień i niespełnionych marzeń. Dać z siebie wszystko. Dla siebie i tych, którzy naszego uśmiechu są warci...

Uczę się nowego życia...
myszunia 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 23:12:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.