Uczulenie na szampony i pasty do zębów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-14, 20:48   #1
sal387
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2

Uczulenie na szampony i pasty do zębów?


Mam takie problemy:
  • Po umyciu zębów większością past schodzi mi skóra ze śluzówki wewnątrz jamy ustnej. Takiego efektu nie mam tylko po Elmeksach i Meridolu. Sensodyne też nie szkodziła w ten sposób, ale za to "piekła" w zęby.
  • Po umyciu głowy większością szamponów, znajduje w zlewie nawet do 150 włosów. Myślałam, że to efekt osłabionych włosów, ale odkryłam, że po umyciu niektórymi, łącznie z czesaniem, wypada ich co najwyżej kilanaście. Różnica kolosalna. Efekt szamponu uwidacznia się już przy pierwszym myciu. Pomyślicie, że skoro są takie, od których nie uciekają włosy, nie powinno być problemu. Ale problem jest, ponieważ od tych szamponów dostaję łupieżu. Szukam więc czegoś nieszkodliwego, ale nie nadążam w ten sposób z odsprzedawaniem raz użytych specyfików znajomym. Przy tym zupełnie nieważna jest marka i opis produktu, trafienie wydaje się być wręcz losowe, a przeważnie diametralnie różna reakcja zachodzi nawet przy różnych produktach tej z samej serii. Szkoda włosów, dlatego ciągle szukam, a niestety, nie orientuję się w składach chemicznych. Męczy mnie też ciągły dylemat co lepsze: łupież czy wypadanie.
Pytania:
Czy ktoś się spotkał już z takimi przypadkami i czy można to w jakiś sposób leczyć?
Czy te reakcje to raczej alergia czy nadwrażliwość?
Czy wypadanie włosów może być spowodowane konsystencją szamponu? O wiele częściej lecą po gęstszych i cięższych (oczywiście od wielu lżejszych również).

Będę wdzięczna za odpowiedzi i wszelkie porady
sal387 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 20:37   #2
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Uczulenie na szampony i pasty do zębów?

Można być uczulonym na fluor w pastach do zębów, płynach do płukania jamy ustnej... To mogłyby wykazać testy
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:31   #3
iv85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 201
Dot.: Uczulenie na szampony i pasty do zębów?

Jeżeli chodzi o szampony, to próbowalaś aptecznych? Unikaj tych o perłowym wyglądzie, wybieraj te o przezroczystej konsystencji.
iv85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 14:14   #4
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: Uczulenie na szampony i pasty do zębów?

Co do szamponów to może zobacz na La Roche Posay-te kosmetyki są bezpieczne ale do tanich nie należą, albo Wax'a? Myślę, że powinnaś skonsultować się z lekarzem/dermatologiem, on będzie wiedział najlepiej jakich kosmetyków powinnaś używać, żeby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Cytat:
Napisane przez sal387 Pokaż wiadomość
Pytania:
Czy ktoś się spotkał już z takimi przypadkami i czy można to w jakiś sposób leczyć?
Czy te reakcje to raczej alergia czy nadwrażliwość?
Czy wypadanie włosów może być spowodowane konsystencją szamponu? O wiele częściej lecą po gęstszych i cięższych (oczywiście od wielu lżejszych również).

Będę wdzięczna za odpowiedzi i wszelkie porady
Ja się spotkałam z przypadkami, że ludziom wypadały włosy garściami. Przyczyną może być nadmierny stres, ale co do kosmetyków i ich działania trudno jest mi powiedzieć. Mojej siostrze kiedyś wypadały włosy, to używała szamponu Seboradinu i raczej pomógł, bo nie ma już z tym takiego problemu. Tak jak wcześniej napisałam, wizyta u lekarza będzie wręcz wskazana. Pozdrawiam.

Edytowane przez Kariinkaa
Czas edycji: 2009-05-20 o 14:25
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.