Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-01, 23:16   #1
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Smile

Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy


Mamy okres wakacyjny. Większość z Was pewnie gdzieś wyjeżdża.
Tak jest również w moim przypadku.
Wybieram się na obóz (dokładniej taneczny ; )) .
Wiadomo, że na takiego typu wyjazdach panują 'ekstremalne' warunki.
Stąd nasuwa się pytanie: jak dbać o skórę?
Nie przerywając swych pielęgnacyjnych rytuałów? ...
Najbardziej wchodzi tutaj w grę czas. !!
Niestety, nie można zajmować łazienki w nieskończoność .
Ja rozumiem - to nie jest dom, lecz obóz treningowy ,,
ale żeby krzyczeć, że 10 minut pod prysznicem to długo ...
(eee . Jest tylko 1 ... Na cały domek) .
Przypuszczam, iż znajdzie się czas na balsam i jakiś krem.
Lecz co z depilacją ?? Mamy lato !! .
Może jakieś maszynki z paskami żelowymi .?
Kolejnym pytaniem jest : Jakie polecacie kosmetyki typu . 2 in 1 .?
Aby zaoszczędzić czas warto chyba zainwestować w tego rodzaju pomoce,
gdyż można zamiast tego zrobić ważniejsze rzeczy .
Wiadomym jest rezygnacja z makijażu na rzecz kremu tonującego.
Hmm .?? Może niekoniecznie .? ; ))
Aaa co z włosami . ?
Rezygnacja z pielęgnacji niektórych części ciała -
nie wchodzi w grę . Nawet jeśli mamy do czynienia z brakiem czasu.
Proszę o pomoc. Co polecacie .? Może macie własne doświadczenia,,
którymi chcecie się podzielić .? ; ))

1. Problem z umiejscowieniem tematu ; ))
2. Jeśli podobny wątek istnieje - Przepraszam . ; **
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:50   #2
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

~ .. ; )) .
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 20:00   #3
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Powiedz mi proszę - nie jestem teraz złośliwa, chcę wiedzieć po prostu - czy jest obecnie jakaś moda na pisanie wierszem? Przecież to utrudnia czytanie. No i czy teraz poprawne jest używanie wykluczających się znaków interpunkcyjnych obok siebie: ".?", ".!" ?

Jeśli chodzi o nadmierne owłosienie - polecam depilator, przez 2-3 tygodnie będziesz miała spokój.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 21:50   #4
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Powiedz mi proszę - nie jestem teraz złośliwa, chcę wiedzieć po prostu - czy jest obecnie jakaś moda na pisanie wierszem? Przecież to utrudnia czytanie. No i czy teraz poprawne jest używanie wykluczających się znaków interpunkcyjnych obok siebie: ".?", ".!" ?

Jeśli chodzi o nadmierne owłosienie - polecam depilator, przez 2-3 tygodnie będziesz miała spokój.
Wybacz ; )) Rozumiem, że nie każdemu musi to odpowiadać. Po prostu piszę wiersze i może dlatego mam taki nawyk. Z drugiej strony podoba mi się taki styl, lecz jeśli utrudnia to czytanie - postaram się pisać "normalnie" ; ))

Właśnie tu mam problem. Nie mogę używać depilatora. Wiem, że jest to bardzo dobre rozwiązanie - spokój na długi czas, lecz mam po nim straszne nogi (do tej pory je leczę). Cóż ... chyba pozostaje mi maszynka. Na półce stoi już Gillette Breeze i czeka, aż ktoś ją wypróbuje ; )) Może uda mi się jakoś szybko ogolić. Zobaczymy. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły - jak można zaoszczędzić czas na wyjazdach ?
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 21:59   #5
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Majlajf Pokaż wiadomość
Wybacz ; )) Rozumiem, że nie każdemu musi to odpowiadać. Po prostu piszę wiersze i może dlatego mam taki nawyk. Z drugiej strony podoba mi się taki styl, lecz jeśli utrudnia to czytanie - postaram się pisać "normalnie" ; ))

Właśnie tu mam problem. Nie mogę używać depilatora. Wiem, że jest to bardzo dobre rozwiązanie - spokój na długi czas, lecz mam po nim straszne nogi (do tej pory je leczę). Cóż ... chyba pozostaje mi maszynka. Na półce stoi już Gillette Breeze i czeka, aż ktoś ją wypróbuje ; )) Może uda mi się jakoś szybko ogolić. Zobaczymy. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły - jak można zaoszczędzić czas na wyjazdach ?
Oooo i od razu lepiej Dziękuję
A co Ci się dzieje po depilatorze?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 22:07   #6
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Oooo i od razu lepiej Dziękuję
A co Ci się dzieje po depilatorze?
Nie ma sprawy ; ))
Myślę, że lekkie zaczerwienienie po depilacji jest normalne, lecz moje utrzymuje się tydzień. Oprócz tego na nogach pojawiają się brzydkie krostki (w kolorze skóry - wydaje mi się, iż jest to spowodowane tym, że depilator wyrywając włos ''podnosi skórę'') i co najgorsze - jakieś pryszcze. Póki co leczę je (smaruję Sudocremem i Cicalfate). Mam nadzieję, iż pozbędę się tego wkrótce. Dziwi mnie tylko to, że pachy i okolice bikini mam w stanie bardzo dobrym ; ))
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 22:18   #7
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Pewnie włoski wrastają, albo masz zapalenie mieszków włosowych. Próbowałaś robić peelingi, myć nogi szorstką gąbką przed i po depilacji?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 22:23   #8
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Pewnie włoski wrastają, albo masz zapalenie mieszków włosowych. Próbowałaś robić peelingi, myć nogi szorstką gąbką przed i po depilacji?
Oczywiście. Regularny peeling i mycie szorstką gąbką (u mnie gąbek pełno, bo po prostu je lubię). Być może jest to właśnie to. Już nie wiem, co robię źle. Nawilżam dobrym balsamem, stosuję preparaty punktowe. A może muszę depilować nogi częściej (aktualnie golę 2 razy w tygodniu), żeby skóra się przyzwyczaiła ?
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 22:31   #9
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Majlajf Pokaż wiadomość
Oczywiście. Regularny peeling i mycie szorstką gąbką (u mnie gąbek pełno, bo po prostu je lubię). Być może jest to właśnie to. Już nie wiem, co robię źle. Nawilżam dobrym balsamem, stosuję preparaty punktowe. A może muszę depilować nogi częściej (aktualnie golę 2 razy w tygodniu), żeby skóra się przyzwyczaiła ?
Masz na myśli depilację (depilatorem) czy golenie (maszynką)? Bo niemożliwe jest depilowanie nóg depilatorem dwa razy w tygodniu, po prostu włoski nie odrosną i nie będzie czego depilować Myślę, że skóra przyzwyczai się do depilatora, ja pod pachami po depilacji mam strasznie obolałą skórę, ale efekt jest tego wart. Ale u Ciebie problem jest inny... Może masz za słabe włoski i kiedy odrastają, nie mogą przebić się przez skórę? A te podrażnienia pojawiają się zaraz po depilacji, czy dopiero po ok. tygodniu? Bo jeśli po ok. tygodniu, to właśnie pewnie włoski nie mogą się przebić, a jeśli od razu po, to jest to po prostu podrażnienie, które powinno zejść.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 22:37   #10
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Masz na myśli depilację (depilatorem) czy golenie (maszynką)? Bo niemożliwe jest depilowanie nóg depilatorem dwa razy w tygodniu, po prostu włoski nie odrosną i nie będzie czego depilować Myślę, że skóra przyzwyczai się do depilatora, ja pod pachami po depilacji mam strasznie obolałą skórę, ale efekt jest tego wart. Ale u Ciebie problem jest inny... Może masz za słabe włoski i kiedy odrastają, nie mogą przebić się przez skórę? A te podrażnienia pojawiają się zaraz po depilacji, czy dopiero po ok. tygodniu? Bo jeśli po ok. tygodniu, to właśnie pewnie włoski nie mogą się przebić, a jeśli od razu po, to jest to po prostu podrażnienie, które powinno zejść.
Mam na myśli maszynkę - 2 razy w tygodniu ; )) Pod pachami stosuję plastry i nie mam żadnego problemu (lekkie zaczerwienienie, które znika w ciągu kilku godzin). Co do depilatora - to już moje któreś podejście z kolei. Zawsze jest tak samo. Skóra jest czerwona. Na następny dzień - jeszcze bardziej (wtedy robią się na niej te wszystkie brzydkie rzeczy) - pomimo smarowania. A później włosy odrastają (przebijają się - nie ma problemu), czerwone schodzi, ale co z tego kiedy trzeba znowu wydepilować. niekończąca się historia. Zapuszczę włosy jak u małpy ; ))
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 00:25   #11
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Co do kosmetyków typu "kilka w jednym", na wyjazdy, polecam uniwersalny żel Babydream (dostepny w Rossmanie).

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945
Butla ma co prawda 500 ml, ale mozna przelac do czegos mniejszego jesli potrzebujemy. Kosmetyk jest o baaaaardzo delikatnym składzie, można uzywać do mycia twarzy i całego ciała .
Nadaje sie też do mycia wlosow, gdyż ma ekstrakt z rumianku, ktory fajnie pielegnuje. Poza tym sklad szamponu z tej samej serii niemal nie rozni sie od tego żelu.
Także Babydream = szampon, zel pod prysznic, zel do twarzy, zel do higieny intymnej. I juz ile miejsca w torbie zaoszczedzone

Tego samego typu wszechstronnym kosmetykiem jest też żel Hipp:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23709

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-04 o 00:30
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 16:27   #12
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Co do kosmetyków typu "kilka w jednym", na wyjazdy, polecam uniwersalny żel Babydream (dostepny w Rossmanie).

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945
Butla ma co prawda 500 ml, ale mozna przelac do czegos mniejszego jesli potrzebujemy. Kosmetyk jest o baaaaardzo delikatnym składzie, można uzywać do mycia twarzy i całego ciała .
Nadaje sie też do mycia wlosow, gdyż ma ekstrakt z rumianku, ktory fajnie pielegnuje. Poza tym sklad szamponu z tej samej serii niemal nie rozni sie od tego żelu.
Także Babydream = szampon, zel pod prysznic, zel do twarzy, zel do higieny intymnej. I juz ile miejsca w torbie zaoszczedzone

Tego samego typu wszechstronnym kosmetykiem jest też żel Hipp:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23709
Dziękuję za odpowiedź ; )) Z pewnością wypróbuję ten żel Babydream skoro ma tyle zastosowań. Mam pytanie czy będzie on odpowiedni do farbowanych włosów? Chodzi o to, żeby kolor się nie wypłukał. Co do mycia twarzy - uwielbiam kosmetyki dla dzieci właśnie za to, że są bardzo delikatne - odpowiednie dla mojej wrażliwej cery. Zainwestuję również w żel HiPP. Mam oliwkę z tej serii i bardzo ją chwalę - potrafi nawilżyć nawet bardzo suchą skórę. Uff ... Moja kosmetyczka już się cieszy - na wieść o tym, że będę upychać w nią mniej rzeczy.
Aaah muszę poćwiczyć szybkie szykowanie się. Bo jak w pół godziny umyć (mam krótkie włosy), wysuszyć i wyprostować włosy ; 00 Plus - nałożyć coś na twarzy, żeby móc pokazać się ludziom ; ))
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:42   #13
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Majlajf Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź ; )) Z pewnością wypróbuję ten żel Babydream skoro ma tyle zastosowań. Mam pytanie czy będzie on odpowiedni do farbowanych włosów? Chodzi o to, żeby kolor się nie wypłukał. Co do mycia twarzy - uwielbiam kosmetyki dla dzieci właśnie za to, że są bardzo delikatne - odpowiednie dla mojej wrażliwej cery. Zainwestuję również w żel HiPP. Mam oliwkę z tej serii i bardzo ją chwalę - potrafi nawilżyć nawet bardzo suchą skórę. Uff ... Moja kosmetyczka już się cieszy - na wieść o tym, że będę upychać w nią mniej rzeczy.
Aaah muszę poćwiczyć szybkie szykowanie się. Bo jak w pół godziny umyć (mam krótkie włosy), wysuszyć i wyprostować włosy ; 00 Plus - nałożyć coś na twarzy, żeby móc pokazać się ludziom ; ))
Bedzie dobry. Ja myłam nim farbowane na czarno włosy i widze, ze chroni je porownywalnie do Elseve Color Vive do farbowanych .
W ogole uzywam tego żeliku już na codzien.
Oliwka Hipp nadaje sie doskonale do nawilżania i demakijażu .
Zajrzyj do watku Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek - moze cos ciekawego jeszcze dla siebie wynajdziesz.

Na wyjazdy dziewczyny polecały nawilżane chusteczki Babydream ( ok 5 zł za 80 szt.). Dobre do odswiezania rak , szybkiego demakijazu etc.

Może na czas wyjazdu zrezygnuj z prostowania, naprawde jest niezbedne? Warto też pomyślec o turystycznej suszarce do wlosow jesli nie masz . Czesto sa w sklepach typu Rossman, nawet za parenascie złotych
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:17   #14
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Jeśli jedziesz gdzieś na krótko można kupić zestaw miniatur do podróży-np. Joanna Naturia ma takie.
Ja biorę szampon,płyn do kąpieli, dezodorant roll-on i pianką do włosów i w zasadzie tyle.
Do depilacji peeling i pensetka (pod pachy ręczna maszynka)i nie narzekam i nie muszę depilować się codziennie.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:19   #15
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Jeśli jedziesz gdzieś na krótko można kupić zestaw miniatur do podróży-np. Joanna Naturia ma takie.
Ja biorę szampon,płyn do kąpieli, dezodorant roll-on i pianką do włosów i w zasadzie tyle.
Do depilacji peeling i pensetka (pod pachy ręczna maszynka)i nie narzekam i nie muszę depilować się codziennie.
Dokładnie, z tego typu mini produktów w Rossmanie też są dostepne jakies maleńkie żeliki, balsamy, dezodoranty etc Isany i Dove'a. To jest dobry patent na wyjazdy. Ale na taki oboz z trudnymi warunkami to jednak polecam uniwersalne kosmetyki typu wlasnie żel BD
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:37   #16
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Z takich uniwersalnych żeli ja polecam ten- zawsze jedzie ze mną na wakacje
Link:
http://www.yves-rocher.com.pl/product/show/pid/380
Polecam też drugi-też często ze mną podróżuje:
http://www.yves-rocher.com.pl/product/show/pid/382
Polecam używać go z gąbką -bo gęsty, o wodnistej konsystencji ale mocno się pieni
Lubię go na wakacjach bo:
-nie podrażnia spieczonej słońcem skóry
-łagodzi podrażnienia od potu
-można w razie potrzeby myć nim włosy i twarz albo prać w nim ubrania ( nie barwi, delikatny dla włókien).
I jak napisałam-bardzo wydajny.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Co do makijażu latem-wystarczy mała podróżna paletka cieni lub subtelny cień w żelu-np. w małej tubce.
Można wziąć tonik i tusz do rzęs albo położyć hennę na brwi i rzęsy przed wyjazdem na wakacje i za jednym razem mieć to z głowy.
A zamiast make up'u polecam przed wyjazdem troszkę opalić twarz dobrym samoopalaczem i tyle.Na wakacjach, w ruchu zawsze wyglądamy zdrowo i ładnie, bez makijażu nawet ładniej niż z.

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2009-07-04 o 20:31
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 16:10   #17
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

A ja trochę się wtrącę. Mam pytanie do autorki. jakiej długości są twoje włoski, w momencie depilacji przez Ciebie plastrami?
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:19   #18
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dokładnie, z tego typu mini produktów w Rossmanie też są dostepne jakies maleńkie żeliki, balsamy, dezodoranty etc Isany i Dove'a. To jest dobry patent na wyjazdy. Ale na taki oboz z trudnymi warunkami to jednak polecam uniwersalne kosmetyki typu wlasnie żel BD
Dokładnie ; )) Świetny pomysł z tymi miniaturami, ale z drugiej strony - zajmują więcej miejsca niż jeden żel, no i jest ich 'kilka'. Myślę, że łatwiej oraz szybciej chwycić żel i wymyć całe ciało, włosy i ogolić się przy okazji (mam nadzieję, że nadaje poślizg jak mydło).

Od razu pochwalę się swoim nowym zakupem - Gillette Breeze - maszynka z paskami żelowymi. Do tej pory w mojej głowie zrodziła się wizja braku zacięć na nogach - jakże mylna ; )) Krew wszędzie to już normalka ^^

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Z takich uniwersalnych żeli ja polecam ten- zawsze jedzie ze mną na wakacje
Link:
http://www.yves-rocher.com.pl/product/show/pid/380
Polecam też drugi-też często ze mną podróżuje:
http://www.yves-rocher.com.pl/product/show/pid/382
Polecam używać go z gąbką -bo gęsty, o wodnistej konsystencji ale mocno się pieni
Lubię go na wakacjach bo:
-nie podrażnia spieczonej słońcem skóry
-łagodzi podrażnienia od potu
-można w razie potrzeby myć nim włosy i twarz albo prać w nim ubrania ( nie barwi, delikatny dla włókien).
I jak napisałam-bardzo wydajny.
Kusisz ; )) Muszę spróbować tego żelu. Wypisałaś bardzo istotne rzeczy. Łagodzi podrażnienia, a ja mam akurat z tym problem. I to poważny. Co do prania - zawsze zabieram tyle rzeczy, żeby można było przebierać się swobodnie 2 razy dziennie przez 2 tygodnie, także prania raczej robić nie będę, ale nigdy nie wiadomo. To byłoby moje pierwsze spotkanie z kosmetykami Yves Rocher. Jakie wrażenia i co jeszcze polecasz ?

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość

Co do makijażu latem-wystarczy mała podróżna paletka cieni lub subtelny cień w żelu-np. w małej tubce.
Można wziąć tonik i tusz do rzęs albo położyć hennę na brwi i rzęsy przed wyjazdem na wakacje i za jednym razem mieć to z głowy.
A zamiast make up'u polecam przed wyjazdem troszkę opalić twarz dobrym samoopalaczem i tyle.Na wakacjach, w ruchu zawsze wyglądamy zdrowo i ładnie, bez makijażu nawet ładniej niż z.
Hm ; )) Tonik jedzie na pewno. Bez 2 zdań ! W końcu potrzebny jest do jednej z faz demakijażu - na to zawsze znajdę czas. Niestety - lekki krem tonujący musi być. Bez niego się nie obejdzie, gdyż mam strasznie zaczerwienioną twarz bez makijażu. Być może coś mnie podrażnia. Walczę z tym i widzę poprawę. Ostatnio moja skóra nie narzeka nawet na brak nawilżenia ; )) I tu pojawia się pytanie: jaki krem tonujący polecacie? Obecnie mam Rossmann'owski, ale przymierzam się do Zaji. Ważne by ujednolicał porządnie cerę (no i w miarę możliwości - matował, jeśli ma się obejść bez pudru). Wiadomo, że i tak po zajęciach tanecznych wszytsko spłynie i wytrze się w ręcznik ; )) Z lekkich podkładów posiadam Nivea Visage Young, podkład w musie Essence oraz podkład Lovely ... Koniec lekkich kosmetyków na półce ^^

Co do samoopalacza - właśnie zaczynam odwieczną walkę z tym ... ; )) Póki co idzie nieźle, ale jak zwykle problemem są dłonie, a konkretniej plamy na nich. Dobija mnie to. Używam samoopalaczy na zmianę z balsamami brązjącymi. Czas uzyć ich do twarzy. Znacie może jakiś kosmetyk tego typu, który wchłania się w błyskawicznym tempie? Wsmaruję go w siebie podczas przerwy poobiedniej. Wtedy mamy najwięcej czasu wolnego, ale nie moge chdzić bez ubraznia zbyt długi czas, tak więc zalezy mi na tym. A przy okazji - znacie jakiś sposób na dokładne wsmarowanie samoopalacza przy linii dłoni ? Póki co robię to płatkiem kosmetycznym, a i tak wychodzi nierówno i plamiasto. Myślę nad posmarowaniem całych dłoni (oprócz palców, bo przy paznokciach wygląda to nieestetycznie - moim znadniem).

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
A ja trochę się wtrącę. Mam pytanie do autorki. jakiej długości są twoje włoski, w momencie depilacji przez Ciebie plastrami?
Hm ... Z tego co wiem optymalna długość to 2-5 mm. Jednak ja wolę dłuższe włoski. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że wyrywanie krótszych włosów jest o wiele bardziej czasochłonne (nie wszytskie się łapią) i bolesne. Tak więc stawiam na dłuższe. Najpierw męczę się chowając je (zapusczam), a później depiluję. Zaznaczam, że plastrów używam tylko pod pachami (nie mam żadnych problemów). Jednak latem (jeśli jest ładna pogoda) plastry idą w kąt. Nie mam po prostu jak zapuszczać kudełków ; )) Codzienne przejechanie maszynką wtedy mi nie przeszkadza.
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:34   #19
34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56
Talking Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

.

Edytowane przez 34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413
Czas edycji: 2012-09-08 o 16:28
34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 22:51   #20
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Majlajf przypomnialo mi sie, ze ja tez uzywam Babydream'a jako żelu do depilacji z maszynka gilette venus super sie sprawuje tez w tej roli

[1=34fe3a3f1642ee889976efd cf3725b13dbe6fccd_61de1a1 5f2413;13106270]niezły
wygląda słodko i tak uroczo ... heh przyda mi się za 3 tygodnie,bo wtedy wyjeżdżam btw.mam nadzieje,że będzie ładna pogoda...[/QUOTE]

Oby bo teraz w ciagu dnia ciagle burze u mnie xD Jeszcze raz polecam żelik
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 00:40   #21
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Co do samoopalaczy do twarzy- ja mam Garnier skóra muśnięta słońcem i nie narzekam.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 01:29   #22
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Fajny temat
No wlasnie z tymi wyjazdami-zawsze po powrocie z wyjazdu czuje sie taka "zapuszczona" ha ha haNie ma czasu i czasami warunkow,zeby dbac o siebie tak jak robimy to na codzien w domku.

Na wyjazdy zawsze biore:
1.Maszynki do golenia +jakis zel do do depilacji.Mozna uzyc zelu pod prysznic,a nawet szamponu.Poslizg bedzie napewno,ale zel do depilacji jest napewno wygodniejszy-latwo i szybko sie pieni.
2.Szampon+odzywka w sprayu.Odzywke stosuje nawet jak jestem na plazy,bo mam dlugie wlosy,ktore latwo sie placza.Odzywka pomaga mi w rozczesywaniu.
3.Olejek pod pryszcznic-poleca Nivea
4.Nawilzajacy balsam rowniez polecam Nivea Smooth
5.Kremik nawilzajacy.
6.Mleczko+tonik 2 w 1.

Podstawowe kosmetyki,ale szczerze mowiac....zawsze biore jakies dodatkowe tak na wszelki wypadek
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 12:14   #23
34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

.

Edytowane przez 34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413
Czas edycji: 2012-09-08 o 16:28
34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 22:37   #24
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

[1=34fe3a3f1642ee889976efd cf3725b13dbe6fccd_61de1a1 5f2413;13106270]niezły
wygląda słodko i tak uroczo ... heh przyda mi się za 3 tygodnie,bo wtedy wyjeżdżam btw.mam nadzieje,że będzie ładna pogoda...[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Oby bo teraz w ciagu dnia ciagle burze u mnie xD Jeszcze raz polecam żelik
Również życzę ładnej pogody ; ))
Co do mnie możecie mi życzyć zachmurzenia, bo nie chce się trenować jak na dworze jest upał. Poza tym wszystko szybciej się poci i wygląda nieestetycznie ; )) A co do żelu - w piątek wybieram się do Rossmanna. Niestety - u mnie w mieście zamknięty od kwietnia ... Załamać się idzie. Ciągle trwają tam jakieś remonty, także muszę jeździć do innego miasta.

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Majlajf przypomnialo mi sie, ze ja tez uzywam Babydream'a jako żelu do depilacji z maszynka gilette venus super sie sprawuje tez w tej roli
Mam nadzieję, że daje naprawdę dobry poślizg, bo mam dosyć tych zaciętych nóg. Zawsze to samo. Nieważne czy robię to wolno i delikatnie czy szybko ... Wiecznie zacięte nogi (przy kolanach). Czy znacie jakieś kremy łagodzące po depilacji ? Ostatnio w desperacji - na zacięte rany polany był Acnosan. Niech wiedzą wredne nogi, że ze mną się nie zaczyna ; ))

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Co do samoopalaczy do twarzy- ja mam Garnier skóra muśnięta słońcem i nie narzekam.
Jaki kolor daje ten balsam ? Zależy mi na ładnym brązie, a ostatnio mam dziwny kolor po samoopalaczach ; )) I to jeszcze (O, Zgrozo) nierówno rozsmarowanych (przy dłoniach). Wygląda to ... Hm . Oszczędzę wam czytania tego wyrazu. Pytam, gdyż nigdy nie kupuję nic z Garnier - mam uraz do tej firmy. Obecnie posiadam samoopalacz Sun Ozon, Dax Cosmetics oraz balsamy Zaji i Tanity ; ))

[1=34fe3a3f1642ee889976efd cf3725b13dbe6fccd_61de1a1 5f2413;13112102] albo zwykłego mydła (co jest niezdrowe,ale oszczedza miejsce)[/QUOTE]

Dlaczego niezdrowe? Pytam z ciekawości, gdyż nie wiem. Często w poradnikach czytam, iż nalezy zmiękczyć włosy przed goleniem nóg. I właśnie tam - polecane jest mydło. Nowoczesne maszynki posiadają również nasadki z mydłem, które ułatwia golenie, dając poślizg. Na własnym doświadczeniu mogę powiedzieć, że nie widzę żadnych skutków ubocznych ; ))

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Fajny temat
No wlasnie z tymi wyjazdami-zawsze po powrocie z wyjazdu czuje sie taka "zapuszczona" ha ha haNie ma czasu i czasami warunkow,zeby dbac o siebie tak jak robimy to na codzien w domku.

Na wyjazdy zawsze biore:
1.Maszynki do golenia +jakis zel do do depilacji.Mozna uzyc zelu pod prysznic,a nawet szamponu.Poslizg bedzie napewno,ale zel do depilacji jest napewno wygodniejszy-latwo i szybko sie pieni.
2.Szampon+odzywka w sprayu.Odzywke stosuje nawet jak jestem na plazy,bo mam dlugie wlosy,ktore latwo sie placza.Odzywka pomaga mi w rozczesywaniu.
3.Olejek pod pryszcznic-poleca Nivea
4.Nawilzajacy balsam rowniez polecam Nivea Smooth
5.Kremik nawilzajacy.
6.Mleczko+tonik 2 w 1.

Podstawowe kosmetyki,ale szczerze mowiac....zawsze biore jakies dodatkowe tak na wszelki wypadek
Tak, tak ; )) Skąd ja to znam. "Zapuszczenie" po wyjeździe to rzecz normalna, ale z jaką ulgą człowiek kładzie się do własnej wanny (z poczuciem, że może tam leżeć ile tylko chce). Co do kosmetyków - jaką odżywkę do włosów polecasz? Spray wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem, lecz ten który posiadam akutalnie nie daje zadowalających efektów.
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 01:04   #25
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Szczerze mowiac nie wiem jaki macie wybor w Polsce,ale z tego co sie orientuje dziewczyny kupuja odzywki przeznaczone dla dzieci w Rossmanie.Ja tez wlasnie takie lubie-te dla dzieciakow,ulatwiajace rozczesywanie.
Moje typy to Johnson&Johnson,Suave,Lor eal dla dzieci.

Upssss...przyponialo mi sie.Bedac w Polsce nammietnie uzywalam odzywek w sprayu Gliss Kura

Edytowane przez Candy Supcio
Czas edycji: 2009-07-08 o 01:06
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 23:47   #26
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Moje typy to Johnson&Johnson,Suave,Loreal dla dzieci.

Upssss...przyponialo mi sie.Bedac w Polsce nammietnie uzywalam odzywek w sprayu Gliss Kura
Loreal ma linię dla dzieci? czemu ja nic nie wiem?
Chciałabym golić sobie pachy maszynką, jednak pieprzyk w jej samym centrum sukcesywnie mi to uniemożliwia. Ale jednak nigdy nie goliłam, zawsze wyrywałam lateksową rękawiczką.
Raz spróbowałam plastrami- porażka. Umierałam na podłodze z pół oderwanym plastrem. Ale to pewnie dlatego, że moje włoski miały ok.5cm(zapuszczane całą zimę).
Autorko, wyrywasz jednym pociągnięciem w jedną stronę, czy tak jak na filmie Veeta 'w dwóch kierunkach'?

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-08 o 23:52
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 01:45   #27
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Tak...Loreal ma serie dla dzieci,ale nie wiem czy jest dostepna w Polsce...
Wklejam fotke odzywki w spray Loreal...pierwsza od lewej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fff.jpg (15,4 KB, 12 załadowań)
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 00:39   #28
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Pielęgnacja Ciała a Wyjazdy

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac nie wiem jaki macie wybor w Polsce,ale z tego co sie orientuje dziewczyny kupuja odzywki przeznaczone dla dzieci w Rossmanie.Ja tez wlasnie takie lubie-te dla dzieciakow,ulatwiajace rozczesywanie.
Moje typy to Johnson&Johnson,Suave,Lor eal dla dzieci.

Upssss...przyponialo mi sie.Bedac w Polsce nammietnie uzywalam odzywek w sprayu Gliss Kura
Dziękuję za Twoje typy ; ))
Musze zacząć poszukiwania idealnej odżywki do włosów. Dodam tylko, że mam farbowane, troszkę wyniszczone kudły. Jednak intensywne farbowanie (niedawno rozjaśnianie) i prosownica na zmianę z lokówką robią swoje.

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Loreal ma linię dla dzieci? czemu ja nic nie wiem?
Chciałabym golić sobie pachy maszynką, jednak pieprzyk w jej samym centrum sukcesywnie mi to uniemożliwia. Ale jednak nigdy nie goliłam, zawsze wyrywałam lateksową rękawiczką.
Raz spróbowałam plastrami- porażka. Umierałam na podłodze z pół oderwanym plastrem. Ale to pewnie dlatego, że moje włoski miały ok.5cm(zapuszczane całą zimę).
Autorko, wyrywasz jednym pociągnięciem w jedną stronę, czy tak jak na filmie Veeta 'w dwóch kierunkach'?
Co do plastrów i innych zabiegów - moje pachy są odporne. To jest jedyne miejsce, które mogę depilować czymkolwiek - bez większego bólu i podrażnień (nie wiem jak to się dzieje). Depilację takich długich włosów też mam za sobą. Szczerze mówiąc to wolę to robić na dłuższych - mniej boli. Oczywiście nie u każdego musi się ta reguła sprawdzić ; )) Co do plastrów - przyklejam zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną 'kudły', a zdzieram jednym szybkim ruchem - w przeciwną stronę (możliwie jak najbliżej skóry). Czasem krew poleci, ale to jest stały widok - na następny dzień nic nie widać. Na szczęście. Jeszcze by mi tego brakowało ... Mam dość problemów z nogami ^^ Ale walczę. Zakupiony nowy żel aloesowy. Zobaczymy ...

Aaaah muszę się wam pochwalić. Otóż dzisiaj został nabyte przeze mnie mleczko do ciała Kings&Queens (w wersji Mirra)! Jest cudowne - zapach hipnotyzuje i oszałamia. Najbardziej zależało mi na drobinkach - jest ich tam mnóstwo. To jest to. Nawilża i przy tym wygląda oraz pachnie nieziemsko. Mam pytanie: czy znacie jeszcze jakieś dobre balsamy, lecz takie, które zawierają świecące drobinki ? Uwielbiam błyszczeć latem. Przed moim odkryciem (mleczka) służył mi bronzer Inglota - również wersja z blaskiem (o ile się nie mylę odcień 94). Jutro idę się przejść po sklepach w poszukiwaniu Venity - balsamu roświetlającego oraz Czterech Pór Roku (choć podobno kiepsko radzi sobie z nawilżaniem) . Jeśli macie jakies propozycje ... Piszcie.
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.