Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-04, 12:00   #3331
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wielkie dzięki
ciekawa byłam jak ten krem wygląda pod względem składu, na KWC ma same dobre opinie jak na razie...
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 12:21   #3332
GrRoxy
Raczkowanie
 
Avatar GrRoxy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Paryż / Kraków
Wiadomości: 199
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja bym bardzo prosiła o analizę i może wskazanie mi co ewentualnie mogło by mnie uczulić, gdyż po tym kremie mam strasznie czerwone piekące policzki... Z góry dziękuję

AQUASOURCE Biotherm Deep hydrating replenishing cream
Aqua, Dimethicone, Glycerin, Butyrospermium Parkii Butter, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Alcohol Denat, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e, Stearyl Alcohol, Mannose, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, Glycerin Linoleate, Peg/Ppg/Polybuthene Glycol-8/5/3 Glycerin, Polyperfluromethylispropy l Ether, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate, Caprylyl Glycol, Dimethiconol, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Serine 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Magnesium Gluconate, Citrulline, Cholesterol, Limonene, Vitreoscilla Ferment, Tocopherol, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, Glyceryl Linolenate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Methoxypropanediol, Linalool, Ceramide 3, Hydroxypalmitoyl Sphinganne, Citral, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Alcohol, CI 19140, Geraniol, Cl 14700, Parfum (f.i.l. B44684/2).

Mam nadzieję, że dobrze przepisałam :P
__________________
Je veux te dévorer ton cœur
GrRoxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 13:44   #3333
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu toniku ogórkowego Ziaji

Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragnance), Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropian, Linalool, Citric Acid.

Może zapchać albo coś narobić złego ze skórą mieszaną?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 17:59   #3334
Isztar01
Raczkowanie
 
Avatar Isztar01
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny , co sadzicie o skladzie tego kremu
Elisabeth Arden -Eight Hour Cream-Sun Defense for Face SPF50 . Ma lekka konsystencje , swietnie sie wchlania i przyjemny ziolowy zapach., ale czy jest przyjazny dla skory, czy zeczywiscie nawilza? ma duzo prabenow i dluga date waznosci po otwarciu 24 miesiace...Polecila mi go wlascicielka perfumeri -ona smaruje nim buzie swojego malutkiego synka.


Ingredients: wather,ethylhexyl methoxycinnate, isoamyl p-methoxycinnate,
diethylamino hydroxy benzoyl hexyl benzoate, cyclopentasiloxane,
methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenolsilica,
bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, c12-15 alkyl benzoate, dibutyl adipate, dicaprylyl carbonate, ethylhexyl triazone, potasium cetyl phosphate, cetyl dimethicone, glycerin, trie thylhexanioin, glyceryl stearate, acrylates copolymer, oriza sativa(rice) germ oil, tocopherol, tocopheryl acetate, hydrogenated palm glycerides citrate, propylene glycol, biosaccharide gum-4,ethylhexylglycerin, hydrolized soy protein, hydrolyzed wheat protein, tripeptide-1, schizophyllan , cetyl alcohol, decyl glucoside, sorbitan stearate, phenylpropanol, sodiumpolyacrylate, xantum gumtriethanolamine, disodium edta, cyclohexasiloxane, dimethicone crosspolymer, parfum, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool,
benzyl alcohol, butylpraben,ethylpraben, isobutylpraben, methylpraben, phenoxyethanol , propylopraben,
o-cymen-5-ol.
Isztar01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 22:43   #3335
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę mi powiedzieć, co będzie najlepsze dla włosów przetłuszczających się i zarazem splątanych? Co ograniczy ich przetłuszczanie oraz spowoduje, że włosy będą się łatwiej rozczesywać i będą odżywione?

Farmona, Jantar, Mgiełka nawilżająco-ochronna z wyciągiem bursztynu i filtrami UV

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Camelia Sinensis, Amber Extract, Polyquaternium-20, Laureth-10, PEG-25 PABA, Panthenol, Parfum, Citric Acid, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal

Rossmann, Isana Hair, Birken-Haarwasser (Woda brzozowa)

Skład: Aqua, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, Glycerin, Betula Alba Leaf Extract, Betula Alba Juice, Alcohol Denat., Sodium Benzoate, Panthenol, Parfum, Potassium Sorbate, Citric Acid, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, CI 19140

L`Biotica, Biovax Quick, Dwufazowa odżywka bez spłukiwania do włosów przetłuszczających się


Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polysorbate – 20, Cetrimonium Chloride, Methyl Propanediol, Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Glycerin, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Methoxy PEG/PPG - 7/3 Aminopropyl Dimethicone, PEG - 14 Dimethicone, Urtica Dioica Extract, Hydrolyzed Silk, Panthenol, Polysorbate 80 (and) Sulfur, Phenyl Trimethicone, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothaiazolinone, Citric Acid, Linalool, Hexyl Cinnamal, Potassium Sorbate, C.I. 19140, C.I. 42090


Z góry dziękuję
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 21:26   #3336
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Potrzebuje analizy kremu do twarzy. Kupilam go na szybko w sklepie ze zdrowa zywnoscia, lecz w domu po przeczytaniu skladu juz nie jestem go pewna.. Chcialam cos naprawde zdrowego na dzien dla mojej twarzyczki

JASON
Aloe vera 84% Ultra-Comforting Moisturizing Creme


INCI : Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Aqua, Helianthus Annuus(sunflower)Seed Oil*, Glycerin, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Persea Gratissima (Avocado)Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond)Oil, Tocopheryl Acetate (Vit E), Potassium Cetyl Phosphate, Sodium PCA, Methyl Glucose Sesquistearate,Carbomer, Potassium Hydroixde, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Bensoate, Amyl Cinnamal, Benzoate, Benzyl Saliclate, Citral, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, Fragrance (Perfum)

*Certified Organic

Zastanawiam sie jak duzo zlego jest tutaj i czy Dimethicone ma zly wplyw na skore ( bo to chyba jest silikon ??) Co to jest Sodium PCA ??

Generalnie krem jest fajny w uzyciu, ladnie sie rozprowadza, i wydaje sie byc lekki. Aczkolwiek nie wiem czy nie bedzie zapychal troszke ??
Prosze o pomoc

Edytowane przez agairl
Czas edycji: 2011-05-05 o 21:28
agairl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 23:31   #3337
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
Potrzebuje analizy kremu do twarzy. Kupilam go na szybko w sklepie ze zdrowa zywnoscia, lecz w domu po przeczytaniu skladu juz nie jestem go pewna.. Chcialam cos naprawde zdrowego na dzien dla mojej twarzyczki

JASON
Aloe vera 84% Ultra-Comforting Moisturizing Creme


INCI : Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Aqua, Helianthus Annuus(sunflower)Seed Oil*, Glycerin, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Persea Gratissima (Avocado)Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond)Oil, Tocopheryl Acetate (Vit E), Potassium Cetyl Phosphate, Sodium PCA, Methyl Glucose Sesquistearate,Carbomer, Potassium Hydroixde, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Bensoate, Amyl Cinnamal, Benzoate, Benzyl Saliclate, Citral, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, Fragrance (Perfum)

*Certified Organic

Zastanawiam sie jak duzo zlego jest tutaj i czy Dimethicone ma zly wplyw na skore ( bo to chyba jest silikon ??) Co to jest Sodium PCA ??

Generalnie krem jest fajny w uzyciu, ladnie sie rozprowadza, i wydaje sie byc lekki. Aczkolwiek nie wiem czy nie bedzie zapychal troszke ??
Prosze o pomoc
Ja bym go zdyskwalifikowała ze względu na Sodium Bensoate - bardzo silny, rakotwórczy konserwant.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 07:15   #3338
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

który z tych podkładów nie zapcha- ma najmniej zapychaczy ?

Lirene city matt
Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Oriflame very me

Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Butylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Polysorbate 80, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethiconee, C20-22 ALlcohols, Methylparaben, Imidazolidynyl Urea, Propylparaben, Cetyl Acetate, Oleyl Acetate, Stearyl Acetate, Disodium Edta, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Yogurt Extract, Fragaria Vesca Extract, Rubus Fruitcosus Extract, Rubus Idaeus Extract, Vaccinium Angustifolium Extract, Parfum, Sodium Hydroxide, ACcetylated Lanolin Alcohol, Glyceryl Acrylate / Acrylic Acid Copolymer, Propylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Oriflame podkład mineralnyAqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Dimethicone, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Oleate, Mica, Cera Alba, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Disodium Edta, Alumina, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Furcellaria Lumbricalis Extract, Bht


Oriflame dotleniający podkład

Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Dimethicone, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Oleate, Nylon-12, Cera Alba, Phenyl Trimethicone, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Methyl Diisopropyl Propionamide, Menthyl Lactate, Lauryl Lactate, Trimethoxycaprylylsilane, Ethyl Menthane Carboxamide, Disodium Edta, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Hydrolyzed Corn Starch, Zea Mays Starch, Alumina, Parfum, Triethoxycaprylylsilane, Laminaria Digitata, Phenoxyethanol
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 08:12   #3339
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

to juz bylo?

bo ma bardzo dobre oceny

Nivea Visage, Pure Effect, All - in - 1 żel - peeling - maska




Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Alcohol Denat, Polyethylene, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnolia Officinalis Bark Extract, Xanthan Gum, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Methylparaben, Probylparaben, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Parfum, CI 77891, CI 42090.
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 08:18   #3340
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
to juz bylo?

bo ma bardzo dobre oceny

Nivea Visage, Pure Effect, All - in - 1 żel - peeling - maska




Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Alcohol Denat, Polyethylene, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnolia Officinalis Bark Extract, Xanthan Gum, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Methylparaben, Probylparaben, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Parfum, CI 77891, CI 42090.
To mi się głównie nie podoba, no ale ja się nadal uczę, więc wiesz.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 11:27   #3341
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26743962]Ja bym go zdyskwalifikowała ze względu na Sodium Bensoate - bardzo silny, rakotwórczy konserwant.
[/QUOTE]
Podaj proszę źródło takich informacji. Myślę, że mylisz to z benzenem, który jest rzeczywiście niebezpieczny. Benzoensan Sodu jest konserwantem, który uniemożliwia rozwój bakterii i grzybów. Potrzebne są ogromne dawki tego środka by wywołać np. podraznienie skóry (badano niestety na zwierzętach). Niektóre badania wykazały, że może uszkadzać DNA. Poza tym nie powinno się łączyć Benzoesanu sodu z witaminą C.
Informacje znalazłam na stonie truthinaging.com. Jeśli ktoś znalazł gdzieś inne, to proszę wrzucić link.

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
Potrzebuje analizy kremu do twarzy. Kupilam go na szybko w sklepie ze zdrowa zywnoscia, lecz w domu po przeczytaniu skladu juz nie jestem go pewna.. Chcialam cos naprawde zdrowego na dzien dla mojej twarzyczki

JASON
Aloe vera 84% Ultra-Comforting Moisturizing Creme


INCI : Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Aqua, Helianthus Annuus(sunflower)Seed Oil*, Glycerin, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Persea Gratissima (Avocado)Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond)Oil, Tocopheryl Acetate (Vit E), Potassium Cetyl Phosphate, Sodium PCA, Methyl Glucose Sesquistearate,Carbomer, Potassium Hydroixde, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Bensoate, Amyl Cinnamal, Benzoate, Benzyl Saliclate, Citral, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, Fragrance (Perfum)

*Certified Organic

Zastanawiam sie jak duzo zlego jest tutaj i czy Dimethicone ma zly wplyw na skore ( bo to chyba jest silikon ??) Co to jest Sodium PCA ??

Generalnie krem jest fajny w uzyciu, ladnie sie rozprowadza, i wydaje sie byc lekki. Aczkolwiek nie wiem czy nie bedzie zapychal troszke ??
Prosze o pomoc
Tym silikonem akurat bym się nei przejmowała w stosunku do pogrubionych. Warto o nich poczytać. Krem może zapchać, wygląda na treściwy do suchej skóry.
Sodium PCA to naturalny składnik ludzkiej skóry współodpowiedzialny za utrzymywanie właściwej wilgotności. Sodium PCA zawarte w kosmetykach eco cosmetics jest pochodzenia naturalnego i przez to jest wyśmienitym środkiem nawilżającym zalecanym do stosowania przez wszystkie uznane organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne.
Negatywne działania uboczne, jak uszkadzanie włosów i wywoływanie reakcji alergicznych, dotyczą wyłącznie syntetycznego surowca o tej samej nazwie.
(Nie jestem w stanie stwierdzić czy ten składnik w tym kremie jest pochodzenia naturalnego czy syntetycznego)
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 11:50   #3342
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Podaj proszę źródło takich informacji. Myślę, że mylisz to z benzenem, który jest rzeczywiście niebezpieczny. Benzoensan Sodu jest konserwantem, który uniemożliwia rozwój bakterii i grzybów. Potrzebne są ogromne dawki tego środka by wywołać np. podraznienie skóry (badano niestety na zwierzętach). Niektóre badania wykazały, że może uszkadzać DNA. Poza tym nie powinno się łączyć Benzoesanu sodu z witaminą C.
Informacje znalazłam na stonie truthinaging.com. Jeśli ktoś znalazł gdzieś inne, to proszę wrzucić link.

Czyli to serum jest złe, bo jest z witamina c i Benzoensanem Sodu?
Poproszę o odszyfrowanie właściwości :

silk naturals Vitamin C Peptide Serum
"Distilled Water, Tamarind Seed Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Palmitoyl Tripeptide-5, White Tea Extract, Hydroxyethyl Cellulose , Sodium PCA, Gluconolactone (and) Sodium Benzoate, Panthenol "
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 12:05   #3343
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Czyli to serum jest złe, bo jest z witamina c i Benzoensanem Sodu?
Poproszę o odszyfrowanie właściwości :

silk naturals Vitamin C Peptide Serum
"Distilled Water, Tamarind Seed Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Palmitoyl Tripeptide-5, White Tea Extract, Hydroxyethyl Cellulose , Sodium PCA, Gluconolactone (and) Sodium Benzoate, Panthenol "
Na moje oko to serum jest fajne. Gluconolactone (and) Sodium Benzoate jest akceptowane przez ECOCERT. I nie masz tutaj czystego kwasu askorbinowego (witaminy C) tylko jej pochodną. Jeśli chcesz mieć pewność 100% to odsyłam Cię do specjalistki, którą jest Korah.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 12:28   #3344
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Podaj proszę źródło takich informacji. Myślę, że mylisz to z benzenem, który jest rzeczywiście niebezpieczny. Benzoensan Sodu jest konserwantem, który uniemożliwia rozwój bakterii i grzybów. Potrzebne są ogromne dawki tego środka by wywołać np. podraznienie skóry (badano niestety na zwierzętach). Niektóre badania wykazały, że może uszkadzać DNA. Poza tym nie powinno się łączyć Benzoesanu sodu z witaminą C.
Informacje znalazłam na stonie truthinaging.com. Jeśli ktoś znalazł gdzieś inne, to proszę wrzucić link.
Sam w sobie benzoesan sodu nie jest carcerogenny, ale już jego reakcja z niektórymi substancjami owszem, np. z vitaminą C. Znalazłam teraz na szybko jedno źródło: http://www.newmediaexplorer.org/chri...carcinogen.htm Jak będę miała czas, to poszukam czegoś bardziej szczegółowego.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 13:42   #3345
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26750965]Sam w sobie benzoesan sodu nie jest carcerogenny, ale już jego reakcja z niektórymi substancjami owszem, np. z vitaminą C. Znalazłam teraz na szybko jedno źródło: http://www.newmediaexplorer.org/chri...carcinogen.htm Jak będę miała czas, to poszukam czegoś bardziej szczegółowego.
[/QUOTE]
Tak, dokładnie o to mi chodzilo. Sam BS nie jest szkodliwy. Ale połączenie go z witaminą C może sprzyjać przekształceniu w benzen. A benzen jest bardzo szkodliwym składnikiem.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 14:24   #3346
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie o to mi chodzilo. Sam BS nie jest szkodliwy. Ale połączenie go z witaminą C może sprzyjać przekształceniu w benzen. A benzen jest bardzo szkodliwym składnikiem.
Mi też o to chodziło.
Nie wiem z jakimi dokładnie substancjami benzoesan sodu działa karcerogennie (oprócz wspomnianej vit. C), dlatego wolę go eliminować, a kosmetyki go zawierające odpadają u mnie w przedbiegach.


---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Dostałam malutki tonik (50ml) Liz Earle i nie wiem, czy go stosować. Początkowy skład jest wzorowy, ale trochę nie podoba mi się dehydroacetic acid. Ktoś zna szkodliwość tego konserwantu? Chcę zebrać trochę informacji, zanim tonik wyląduje w koszu lub na mojej twarzy.


Aqua (water), Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice, Glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil, Cucumis sativus (cucumber) fruit extract, Calendula officinalis (calendula) flower extract, Anthemis nobilis (chamomile) extract, Humulus lupulus (hops) extract, Panthenol, Allantoin, Tocopherol (vitamin E), Tocopheryl acetate, Parfum (fragrance), Citronellol, Coumarin, Geraniol, Linalool, Sodium hydroxide, Phenoxyethanol, Benzoic acid, Dehydroacetic acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl biguanide.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 14:32   #3347
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize:Krem na noc COMBINATION cera mieszana - AnneMarie Borlind

AQUA (WATER), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA)SEED OIL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, HYDROGENATED LECITHIN, SORBITOL, ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CETYL PALMITATE, PHENOXYETHANOL, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED)STEROL, PANTHENOL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), LACTIS PROTEINUM (WHEY PROTEIN), TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BENZYL BENZOATE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, AROMA (FRAGRANCE), LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL


Lotion do twarzy Rosentau - AnneMarie Borlind

AQUA (WATER), ALCOHOL, SORBITOL, SODIUM PCA, POLYGLYCERYL-5 LAURATE, SODIUM LACTATE, GLYCERIN, PANTHENOL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), GLYCINE, UREA, XANTHAN GUM, ALLANTOIN, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, BETA VULGARIS (BEET) ROOT EXTRACT, GLYCERYL CAPRYLATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, LACTIC ACID, CITRONELLOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, PHYTANTRIOL, HUMULUS LUPULUS (HOPS) EXTRACT, GERANIOL, ROSA DAMASCENA FLOWER DISTILLATE, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, AROMA (FRAGRANCE), SHELLAC, PHENOXYETHANOL
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 15:04   #3348
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26753409]Dostałam malutki tonik (50ml) Liz Earle i nie wiem, czy go stosować. Początkowy skład jest wzorowy, ale trochę nie podoba mi się dehydroacetic acid. Ktoś zna szkodliwość tego konserwantu? Chcę zebrać trochę informacji, zanim tonik wyląduje w koszu lub na mojej twarzy.


Aqua (water), Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice, Glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil, Cucumis sativus (cucumber) fruit extract, Calendula officinalis (calendula) flower extract, Anthemis nobilis (chamomile) extract, Humulus lupulus (hops) extract, Panthenol, Allantoin, Tocopherol (vitamin E), Tocopheryl acetate, Parfum (fragrance), Citronellol, Coumarin, Geraniol, Linalool, Sodium hydroxide, Phenoxyethanol, Benzoic acid, Dehydroacetic acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl biguanide.[/QUOTE]

Uważam, że skład jest w porządku. Składnik, którego się obawiasz jest praktycznie na szarym końcu, więc pewnie jest go tyle ile jest dopuszczalne czyli 0,6%. Podrażniaczem może okazać się phenoxyethanol. Podobno wywołuje też wypryski, pokrzywki. Jeśli tonik nie podpasuje Twojej skórze to poczujesz to od razu. Warto spróbować Zobacz ile tu składników roślinnych!
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 15:14   #3349
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Uważam, że skład jest w porządku. Składnik, którego się obawiasz jest praktycznie na szarym końcu, więc pewnie jest go tyle ile jest dopuszczalne czyli 0,6%. Podrażniaczem może okazać się phenoxyethanol. Podobno wywołuje też wypryski, pokrzywki. Jeśli tonik nie podpasuje Twojej skórze to poczujesz to od razu. Warto spróbować Zobacz ile tu składników roślinnych!
Dziękuję. Poczytam sobie o phenoxyethanolu i wtedy podejmę decyzję.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 19:38   #3350
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26743962]Ja bym go zdyskwalifikowała ze względu na Sodium Bensoate - bardzo silny, rakotwórczy konserwant.
[/QUOTE]

O NIEEEEEEEEE !!!!!! Kto daje prawo do takich skladnikow w kremach
Juz laduje "to cos" w koszu ..... nie moge uwierzyc ....

Dziekuje bardzo za odpowiedz

Nauczke juz mam, zanim cos kupie najpierw zajrze na to forum i poprosze o konsultacje
Co ja bym bez was zrobila...

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie o to mi chodzilo. Sam BS nie jest szkodliwy. Ale połączenie go z witaminą C może sprzyjać przekształceniu w benzen. A benzen jest bardzo szkodliwym składnikiem.

Rowniez wielkie dzieki, strasznie sie przerazilam po przeczytaniu postu paranoji....

Jestescie cudowne z ta wiedza , szacuneczek

agairl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 22:56   #3351
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
O NIEEEEEEEEE !!!!!! Kto daje prawo do takich skladnikow w kremach
Juz laduje "to cos" w koszu ..... nie moge uwierzyc ....

Dziekuje bardzo za odpowiedz

Nauczke juz mam, zanim cos kupie najpierw zajrze na to forum i poprosze o konsultacje
Co ja bym bez was zrobila...

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------




Rowniez wielkie dzieki, strasznie sie przerazilam po przeczytaniu postu paranoji....

Jestescie cudowne z ta wiedza , szacuneczek

Skoro w tym kosmetyku nie ma vit. C , to może warto mu dać szansę i prześledzić go pod względem reakcji Sodium Bensoate z innymi składnikami? Ale do tego trzeba mieć wiedzę, albo się dobrze przyłożyć w poszukiwaniach.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 00:25   #3352
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy moze zapchać?

Apotheker Dr. Scheller

Skład: Aqua, Glycerin, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Glycine Soja Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Hydrogenated Coconut Oil, Decyl Oleate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Cetearyl Glucoside, Argania Spinosa Kernel Oil, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Mauritia Flexuosa Fruit Oil*, Spilanthes Acmella Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lecithin, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum, Limonene**, Citral**, Linalool**, Geraniol**, Citronellol**, Coumarin**.
* z certyfikowanych upraw rolniczych
** z naturalnych olejków eterycznych
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 08:07   #3353
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Czy moze zapchać?

Apotheker Dr. Scheller

Skład: Aqua, Glycerin, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Glycine Soja Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Hydrogenated Coconut Oil, Decyl Oleate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Cetearyl Glucoside, Argania Spinosa Kernel Oil, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Mauritia Flexuosa Fruit Oil*, Spilanthes Acmella Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lecithin, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum, Limonene**, Citral**, Linalool**, Geraniol**, Citronellol**, Coumarin**.
* z certyfikowanych upraw rolniczych
** z naturalnych olejków eterycznych
Może, ma bogaty skład. Raczej do skóry suchej. Podaj proszę pełną nazwę
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 08:40   #3354
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Może, ma bogaty skład. Raczej do skóry suchej. Podaj proszę pełną nazwę
Już, przepraszam ucieło mi pełną nazwę:
Dr. Scheller krem przeciwzmarszczkowy na noc z olejkiem arganowym (Argan & Amarant)





a był polecany jako "niezapychający"
zupełnie już straciłam nadzieje na znalesienie kremu eko- niezapychającego
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 11:54   #3355
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam chciałm kupić krem BANDI Z KWASAMI AHA 5% NA NOC. Czytałam o nim na kwc dobre opinie ,ale skład wydaje mi się zapychający. Może ktoś pomoże rozszyfrować oto skład.:
oprócz 5% kwasów AHA ( glikolowego,jabłkowego,ml ekowego,cytrynowego,winow ego)wchodzą:
Aqua,Propylene Glycol,Cyclomethicone,Cap rylic/Capric Triglyceride,Octyl,Steara te,Lactic Acid,Glyceryl Stearate,Cetearyl Alcohol,Parrafinum Liquidum,Cyclopentasiloxa ne,Glycolic Acid,
Dimethicone Sodium Hydroxide,Ceteareth-20,PEG-100 Stearate,Parfum,Vaccinium ,Myrlillus Extract,Acer Saccharum Extract,Citrus Aurantium,Dulcis Friut Extract,Citrus Medica Limonum Extract,
Dimethicone Crosspolymer,DMDM Hydration,Iodopropynyl Butylcarbamate,Phenoxyeth anol,/Methylparaben,Ethylparabe n,Propylparaben,Butylparb en,Isobutylparaben,/EDTA,Cyclohexasiloxane,
Benzyl Alcohol,Limonene Linalool.

bede wdzięczna za pomoc
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 13:55   #3356
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez eyelash69 Pokaż wiadomość
Witam chciałm kupić krem BANDI Z KWASAMI AHA 5% NA NOC. Czytałam o nim na kwc dobre opinie ,ale skład wydaje mi się zapychający. Może ktoś pomoże rozszyfrować oto skład.:
oprócz 5% kwasów AHA ( glikolowego,jabłkowego,ml ekowego,cytrynowego,winow ego)wchodzą:
Aqua,Propylene Glycol,Cyclomethicone,Cap rylic/Capric Triglyceride,Octyl,Steara te,Lactic Acid,Glyceryl Stearate,Cetearyl Alcohol,Parrafinum Liquidum,Cyclopentasiloxa ne,Glycolic Acid,
Dimethicone Sodium Hydroxide,Ceteareth-20,PEG-100 Stearate,Parfum,Vaccinium ,Myrlillus Extract,Acer Saccharum Extract,Citrus Aurantium,Dulcis Friut Extract,Citrus Medica Limonum Extract,
Dimethicone Crosspolymer,DMDM Hydration,Iodopropynyl Butylcarbamate,Phenoxyeth anol,/Methylparaben,Ethylparabe n,Propylparaben,Butylparb en,Isobutylparaben,/EDTA,Cyclohexasiloxane,
Benzyl Alcohol,Limonene Linalool.

bede wdzięczna za pomoc
Może Cię podrażnić ten krem, zapchać również. Kremy Bandi nie należą do najtańszych, postaraj się o próbki, żeby zobaczyć jak zareaguje skóra. Jaką masz cerę? Bardzo skłonną do zapychania? Jeśli tak to chyba nie warto, bo kremy z kwasami trzeba stosowac dość długo by był efekt. A jeśli Twoja skóra łatwo się zanieczyszcza to efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Produkty z kwasami o wiele tańsze i zdrowsze można kupić np na BU albo coś samemu zrobić z Mazideł.

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Już, przepraszam ucieło mi pełną nazwę:
Dr. Scheller krem przeciwzmarszczkowy na noc z olejkiem arganowym (Argan & Amarant)





a był polecany jako "niezapychający"
zupełnie już straciłam nadzieje na znalesienie kremu eko- niezapychającego
To jest krem bardzo odżywczy, na noc na pewno super się sprawdzi. Ale oleje które ma, są przeznaczone dla cer suchych. Do tłustej cery może być za ciężki. Jeśli szukasz kosmetyków eko skocz na ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=519783&page=31 Dziewczyny mają cudne zbiory, może coś Ci wpadnie w oko.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 14:42   #3357
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp91 - dziękuję za odpowiedź trochę ciężko z próbkami kremów Bandi ;( hmm a jest jakaś dobra duszyczka ,która poświęci mi 10minut swojego czasu i pomoże mi dobrać jakieś specyfiki BU lub Mazideł ??
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 14:47   #3358
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez eyelash69 Pokaż wiadomość
jp91 - dziękuję za odpowiedź trochę ciężko z próbkami kremów Bandi ;( hmm a jest jakaś dobra duszyczka ,która poświęci mi 10minut swojego czasu i pomoże mi dobrać jakieś specyfiki BU lub Mazideł ??
Najpierw sama się rozejrzyj co Cie interesuje i najbardziej pasuje opisem do Twojej cery. Potem oczywiście pomogę Ci na PW
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 15:15   #3359
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bylam na watku zbiory kosmetyczne i już wyczaiłam cos

Dr. Hauschka, Gesichtsmilch (Emulsja nawilżająca do twarzy)
Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan

może zapychać?
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 15:21   #3360
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
bylam na watku zbiory kosmetyczne i już wyczaiłam cos

Dr. Hauschka, Gesichtsmilch (Emulsja nawilżająca do twarzy)
Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan

może zapychać?
No to już jest o wiele wiele lżejsze. Nie powinno Cię zapchać. Gliceryna, nagietek, lecytyna bliżej końca niż początku i nie wszystkich zapycha, więc warto spróbowac. Nadal nei wiem jaką masz skórę:P
p.s. zajrzyj proszę na swój wątek wymiankowy
edit: ten krem w porównaniu do poprzedniego jest lżejszy, ale mimo wszystko oleje które są w nim zawarte mogą spowodować zapychanie porów (migdał, oliwka, orzech). Troche za bardzo się sugerowałam poprzednim składem - przepraszam. Ten krem do cery suchej może być za słaby, lepszy do normalnej/mieszanej nie za bardzo skłonnej do zapychania. Zapychanie jest zawsze sprawą indywidualną, trzeba o tym pamiętać.
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2011-05-07 o 15:44
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.