Stopy w biochemicznej mocy :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-04, 16:24   #211
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w Rossmanie jakiś limonkowy wynalazek i musze przyznac że jest super.

Do tego tarka Scholla i zaoszczędzam 80zł na "profesjonalnym" pedi.
potwierdzam,tez mam tarkę scholla i jest skuteczna, ale na pedic musiałam się wybrać,bo frezara była niezbędna, poza tym polecam śwetną maść/krem hud salva
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 17:24   #212
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w Rossmanie jakiś limonkowy wynalazek i musze przyznac że jest super.

Do tego tarka Scholla i zaoszczędzam 80zł na "profesjonalnym" pedi.
A moglabys sie podzielic co to za limonkowy wynalazek??
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 19:41   #213
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Jestem nowa na Wizażu,więc witam wszystkich serdecznie i bardzo dziękuję,bo Wasza wiedza jest imponująca i już kilkakrotnie mi się przydała.Przechodząc do sedna sprawy,mam problem ze stopami.Skóra na piętach jest twarda,bardzo twarda,pomarańczowa,chrop owata.Wygląda to bardzo nieestetycznie.Postanowił am wziąć się za to i od 4 miesięcy usiłuje doprowadzić moje stopy do stanu używalności.Używałam już:
-peelingu sholla,z kwasami
-kremu scholla na pękające pięty
-maści gehwol lipidro
-maski ziaji(teoretycznie do rąk)kokosowej i oliwkowej
-kremu do pękających pięt firmy farmaceutki aleksandra(zachwalane na mojej torebce)
-wazeliny oeaprol v
-oliwki,oliwy z oliwek
-wszelkich kremów do rąk ziaji,dove
Oczywiście kremy bardzo systematycznie,minimum 2-3 razy dziennie.Do tego delikatna tarka co drugi dzień,raz w tygodniu peeling i raz w tygodniu ostrzejsza tarka.Próbowałam także opcji nie szorowania w ogóle(2 tygodnia),a używania tylko kremów,ale efekt był koszmarny,miałam pięty jak hobbit(no może bez włosów).Dwukrotna wizyta u kosmetyczki polepszyła tylko stan rzeczy na chwilę,potem wszystko wróciło.Chodzę w wygodnych butach,naprawdę dbam o stopy,a mimo to są koszmarne.Sama nie wiem już co robić.Która z tych maści,o których pisałyście(hasceral,derni lan itp)mogłaby mi pomóc?Pani dermatolog powiedziała,że jeśli próbowałam już tylu rzeczy i nic nie pomaga,to znaczy,że taka już ma uroda,mam tendencję do zgrubiałego naskórka i muszę się z tym pogodzić.Mam jednak nadzieję,że Wy,kochane Wizażanki, mi pomożecie.
zuczang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 20:19   #214
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Ja bym zrobiła tak: tarka codziennie (nie kupuj super ostrej drogiej tarki, najlepsza będzie rossmannowska za 3 zł), peeling (najlepszy kawowy, sama testowałam, ostry i pięty sa po nim mięciutkie) 2 razy w tygodniu. Codziennie wieczorem dernilan, odczekaj aż wsiąknie, potem jakiś dobry krem do stóp (polecam również rossmannowski). Rano sam dernilan krem (nie jest tłusty, więc nie będzie Ci przeszkadzać w sandałkach itp). Możesz też co druga noc na zmianę z dernilanem używać kremy intensywnie zmiękczającego z 10% kwasem glikolowym z Avonu. Też mam i gorąco polecam. Możesz też dwa razy w tygodniu posmarować grubo pięty kremem z mocznikiem i na to skarpetki.
Podsumowując - zwiększyłabym częstotliwość tarkowania/peelingowania i używała kremów z kwasami w połączeniu z kremami nawilżającymi
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 21:04   #215
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Dziękuję za odpowiedź.Peeling kawowy kompletnie na mnie nie działa,wczoraj wypróbowałam za to peeling z soli morskiej i jak na pierwszy raz sprawdził się najlepiej,jest dosć ostry,ale nawilżający.To w takim razie zmieniam ostatnio używaną metalową tarkę scholla na tę z Rossmana,a jutro biegnę do apteki po Dernilan.Nie wiem czy dobrze wywnioskowałam,ale z Twojej wypowiedzi wynika,że Dernilan maść na noc,a Dernilan krem na dzień?Xerial 30 niestety kompletnie sie nie sprawdza,nie czuję po nim różnicy,chcialabym coś mocniejszego z mocznikiem,ale w aptece polecili mi tylko xerial 50,a niestety funduszy póki co brak.
Zastanawiam się też nad "dobrym kreme nawilżającym",może skuszę się na tą nową Neutrogene,też ma mocznik(ale Lipidro Gehwola też ma,a jest dla mnie gorszy niż wazelina...) i czytałam,że jest niczego sobie.Niestety,nie znam żadnej konsultantki Avonu,zostaje mi allegro,więc trochę to potrwa zapewne...Ale będę walczyć,jestem nastawiona na ostrą walkę!Bardzo serdecznie dziękuję za poradę i pozdrawiam
zuczang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 22:09   #216
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

1. Ja swój krem z Avonu zamiawiałam właśnie na allegro Przesyła szybka i jestem zadowolona
2. Chodziło mi cały czas o dernilan krem, maść jest bardzo tłusta i myslę, a krem też dobrze działa, więc nie ma sensu sie męczyć

3. Kiedyś używałam Oxeril 30 z mocznikiem, ale odstawiłam i szczerze mówiąc nie wdzię różnicy dużej, więc póki Cie nie stać na Xerial50 to może po prostu sobie odpuść krem z mocznikiem
4. dla mnie o niebo lepszy od neutrogeny itp kremow jest właśnie ten rossmannowski "Fusswohl, FuB Balsam". Sam cudów nie zdziała, ale w duecie z dernilanem owszem
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 23:28   #217
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Zuczang, na mnie też nic zbyt skutecznie nie działało, skóra i tak rogowaciała, aż do patentu który opisałam w poście nr 192 - naprawdę polecam wypróbowanie, stosuję rzadziej niż kremy nawilżające i natłuszczające, a stopy mam wreszcie miękkie i jasne.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 08:22   #218
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Może to będzie głupie pytanie,Adora Bella,skąd mam wziąć tę mieszankę?Mazidła czy coś?Jakoś jeszcze nigdy nie mialam okazji nic zamawiać,nie znam asortymentu i stąd moja niewiedza,przepraszam.
Cinfused girl,pędzę w takim razie do Rossmana i apteki i baaaaardzo dziękuję
zuczang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 08:39   #219
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Musze pochwalic sie swoim ostatnim zakupem,bo zdecydowalam sie na Krem do stop Intensywnie Regenerujacy z Bielendy,seria Ideal Skin-ta gabinetowa i.....jestem pod wrazeniem
Wiadomo sam krem nic nie da ale w polaczeniu z peelingiem,tarka i regularnym stosowaniem dal calkiem niezle efekty
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 09:04   #220
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
A moglabys sie podzielic co to za limonkowy wynalazek??

To sół zmiękczająca do stóp, jakaś niemiecka firma - Fuss Wohl czy coś w tym stylu (nie znam niemieckiego ni w ząb, więc może pisze bzdury). Zazwyczaj stoi na saaaaamym dole, bo kosztuje jakieś 6-7 zł.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 09:07   #221
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Musze pochwalic sie swoim ostatnim zakupem,bo zdecydowalam sie na Krem do stop Intensywnie Regenerujacy z Bielendy,seria Ideal Skin-ta gabinetowa i.....jestem pod wrazeniem
Wiadomo sam krem nic nie da ale w polaczeniu z peelingiem,tarka i regularnym stosowaniem dal calkiem niezle efekty

To się da kupić w normalnej, detalicznej sprzedaży czy upolowałas na Allegro?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 09:23   #222
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To się da kupić w normalnej, detalicznej sprzedaży czy upolowałas na Allegro?
Wyczailam na All firme,ktora sprzedaje Bielende i maja bardzo przyzwoite ceny
Zrobilam od razu wiekszy zakup bo wzielam tez sol do stop,mleczko do demakijazu i musze powiedziec,ze jestem bardzo zadowolona.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 09:29   #223
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wyczailam na All firme,ktora sprzedaje Bielende i maja bardzo przyzwoite ceny
Zrobilam od razu wiekszy zakup bo wzielam tez sol do stop,mleczko do demakijazu i musze powiedziec,ze jestem bardzo zadowolona.
Spryciula
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 10:39   #224
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Spryciula
Gdybys chciala to sluze pomoca
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 11:37   #225
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Gdybys chciala to sluze pomoca
mnie też?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 11:53   #226
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez zuczang Pokaż wiadomość
Może to będzie głupie pytanie,Adora Bella,skąd mam wziąć tę mieszankę?Mazidła czy coś?Jakoś jeszcze nigdy nie mialam okazji nic zamawiać,nie znam asortymentu i stąd moja niewiedza,przepraszam.
Cinfused girl,pędzę w takim razie do Rossmana i apteki i baaaaardzo dziękuję
Nie ma głupich pytań
Oba składniki są w mazidłach, niestety należy je kupić oddzielnie i odważyć (lub przy braku wagi odmierzyć przeliczając ciężar na objętość - w razie czego służę pomocą przy przeliczaniu).
Jest jeszcze inny sposób, jak sądzę. Kw. mlekowy złuszcza i nawilża, natomiast hydroksyetyleceluloza służy zagęszczeniu mieszanki - powstaje żel. Nie widzę przeciwwskazań dla wymieszania kwasu mlekowego z wodą destylowaną i nakładaniu tego wacikiem na stopy - ale raczej w mniejszym stężeniu, bo woda w przeciwieństwie do tworzącego gładką powłoczkę żelu szybko wyparuje zostawiając sam kwas.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 13:00   #227
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To sół zmiękczająca do stóp, jakaś niemiecka firma - Fuss Wohl czy coś w tym stylu (nie znam niemieckiego ni w ząb, więc może pisze bzdury). Zazwyczaj stoi na saaaaamym dole, bo kosztuje jakieś 6-7 zł.
Bardzo dobry produkty ma ta firma Ja mam tarkę i nożyk do pięt i chwalę sobie, zwłaszcza, że w Polsce jest dobra cena tych produktów, a ja zawsze zaopatruję się w Niemczech za grosze
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 13:54   #228
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To sół zmiękczająca do stóp, jakaś niemiecka firma - Fuss Wohl czy coś w tym stylu (nie znam niemieckiego ni w ząb, więc może pisze bzdury). Zazwyczaj stoi na saaaaamym dole, bo kosztuje jakieś 6-7 zł.
nono, wlasnie o to mi chodziło, mialam kupic ale zapach nie za bardzo mi spasowal wiec wolalam sie was poradzic dzis lece zakupic
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 18:41   #229
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

No to pora zdać relację.Przez 7 dni najpierw tarka,potem Dernilan,krem rossmanowski,rano też Dernilan.Ponadto we wtorek peeling solny,w środę ten Scholla z kwasami AHA,a wczoraj ostrzejsza tarka i na noc najpierw Dernilan,a potem gruba(naprawdę gruba) warstwa maski oliwkoej Ziaji,plastikowe siateczki i skarpetki.Jakie są efekty?Cóż,jest lepiej,ale bez cudów.Pięty są gładsze,ale nadal są cholernie twarde i pomarańczowe...Mam nadzieję,że z czasem będzie lepiej,w ten czwartek wyjeżdżam na wakacje,stopy nie są idealne,ale da się je pokazać,w przeciwieństwie do tego co było 2 tygodnie temu.Ponadto zaczęłam się przyglądac piętom różnych pań w autobusach,tramwajach etc i stwierdziłam,że u mnie nie ma jeszcze takiej masakry.Zastanawiam się tylko,czy to nie będzie tak,że te pięty nadal będą gładkie,ale nadal będą twarde,bo "taka ma uroda",chodzę często boso.No nic,trzymajcie kciuki za moje pięty,bardzo dziękuję za wszystkie rady.

A po powrocie zamierzam zamówić te mazidła i walczyć,jestem zdeterminowana
zuczang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-28, 21:35   #230
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Dziewczyny, bardzo proste mazidło do ukręcenia - i tanie, alternatywa dla drogich aptecznych kremów z mocznikiem:

FAZA A
hydrolat 50%
mocznik 20%

FAZA B
biobaza z ecospa10%
olej 20%

Podgrzać obie fazy, fazę B - najpierw biobazę, potem dolać olej. Wlać fazę B do fazy A, miksować, po przestudzeniu można dodać olejki eteryczne (ja dodałam eukaliptus). Użyłam hydrolatu melisowego z zsk, mocznika z mazideł, biobazy z ecospa (mój nowy nabytek, w fazie testów), macerat z płatków róży psiej w oleju jojoba (już dość długo stoi i boję się go używać do twarz, choć sam olej jest jeszcze długo ważny). Można dodać zamiast części oleju masło shea, albo co kto lubi.
Robi się bardzo łatwo, wczoraj posmarowałam stopy na noc i z efektu jestem bardzo zadowolona.
Daje miłe "satynowe" wykończenie, jakaż odmiana po dernilanie i hasceralu (nie daj Boże wstać po tych mazidłach na siusiu - poślizg murowany).
Myślę, że ukręcę sobie jeszcze taki kremik z kwasem salicylowym

Pytanie do Mądrych Głów: czy mocznik i salicyl można podgrzewać?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 17:09   #231
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Kuzynka chwalila sobie krem do stop firmy AA seria dla diabetykow. Nie znam dalszych szczegolow, ale jesy troche drozszy od innych kremow, mozna dostac w wiekszych drogeriach, np Rossmann
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 20:20   #232
xena2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Poradźcie dziewczyny...
Zaszalałam i zrobiłam improwizowany tonik do stóp. Do 40 ml hydrolatu migdałowego dodałam 20 ml kwasu L-mlekowego (80%), do tego dużą płaską łyżkę mocznika i kilka kropli olejku pomarańczowego dla zapachu. Wszystko ładnie się rozpuściło, no może olejek się trochę odwarstwia, ale po wstrząśnięciu butelką robi się jednolity lekko mleczny płyn.
Czy takie cuś ma szanse działać?
I jak to przechowywać? w lodówce, czy starczy w szafce w pokoju?
Z góry dziękuję za rady
xena2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 13:10   #233
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proste mazidło do ukręcenia - i tanie, alternatywa dla drogich aptecznych kremów z mocznikiem:

FAZA A
hydrolat 50%
mocznik 20%

FAZA B
biobaza z ecospa10%
olej 20%

Podgrzać obie fazy, fazę B - najpierw biobazę, potem dolać olej. Wlać fazę B do fazy A, miksować, po przestudzeniu można dodać olejki eteryczne (ja dodałam eukaliptus). Użyłam hydrolatu melisowego z zsk, mocznika z mazideł, biobazy z ecospa (mój nowy nabytek, w fazie testów), macerat z płatków róży psiej w oleju jojoba (już dość długo stoi i boję się go używać do twarz, choć sam olej jest jeszcze długo ważny). Można dodać zamiast części oleju masło shea, albo co kto lubi.
Robi się bardzo łatwo, wczoraj posmarowałam stopy na noc i z efektu jestem bardzo zadowolona.
Daje miłe "satynowe" wykończenie, jakaż odmiana po dernilanie i hasceralu (nie daj Boże wstać po tych mazidłach na siusiu - poślizg murowany).
Myślę, że ukręcę sobie jeszcze taki kremik z kwasem salicylowym

Pytanie do Mądrych Głów: czy mocznik i salicyl można podgrzewać?
do tej receptury chciałabym dodać jeszcze kw.salicylowy i mlekowy, czy możecie podpowiedzieć w jakich proporcjach?
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:13   #234
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Hasceral do twarzy?

Witam, mam maśc hasceral, derma przepisała mi ją na odciska.

ogolnie ta maść jest na zrogowaciałe stopy.

Ale jednak odcisk sam znikł a maśc lezy niepotrzebna, więc tak sobie mysle, zeby ja wykorzystać.

Myślicie, ze dobra były by na zmiany trądzikowe?
Bo ma kwas i mocznik, więc będzie złuszczanie.


i tu pytanie czy moge takie cos nałozyć na twarz czy to szalony pomysł i mam z niego jak najszybciej zrezygnować?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:19   #235
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Hasceral do twarzy?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Witam, mam maśc hasceral, derma przepisała mi ją na odciska.

ogolnie ta maść jest na zrogowaciałe stopy.

Ale jednak odcisk sam znikł a maśc lezy niepotrzebna, więc tak sobie mysle, zeby ja wykorzystać.

Myślicie, ze dobra były by na zmiany trądzikowe?
Bo ma kwas i mocznik, więc będzie złuszczanie.


i tu pytanie czy moge takie cos nałozyć na twarz czy to szalony pomysł i mam z niego jak najszybciej zrezygnować?
Ja bym się nie odważyła. Ta maść może być czasem za mocna na stopy. A poza tym obok mocznika i kwasu ma duużo tłustego "vehiculum", na LU znalazłam, że to mieszanka wazeliny i lanoliny. Bałabym się, że albo by zapchała albo podrażniła skórę...

Lepiej zużyj ją na stopy (nie na co dzień, ale co jakiś czas).
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 16:35   #236
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Hasceral do twarzy?

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Ja bym się nie odważyła. Ta maść może być czasem za mocna na stopy. A poza tym obok mocznika i kwasu ma duużo tłustego "vehiculum", na LU znalazłam, że to mieszanka wazeliny i lanoliny. Bałabym się, że albo by zapchała albo podrażniła skórę...

Lepiej zużyj ją na stopy (nie na co dzień, ale co jakiś czas).

dzieki


to zuzyje na stopy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 23:09   #237
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Na stopy -Kwas salicylowy plus mocznik?

Czytam porady dotyczące pielęgnacji stóp, a raczej ich "odnowy" i znalazłam kilka polecanych kosmetyków. W ich skład wchodzi głównie kwas salicylowy i pojawia się mocznik.
Moje pytanie - czy to naprawdę działa i czy można zrobić w domu samemu taki specyfik? Jeśli tak to w jakich proporcjach i czy można dodać coś jeszcze?
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 02:06   #238
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Na stopy -Kwas salicylowy plus mocznik?

Cytat:
Napisane przez roksanula Pokaż wiadomość
Czytam porady dotyczące pielęgnacji stóp, a raczej ich "odnowy" i znalazłam kilka polecanych kosmetyków. W ich skład wchodzi głównie kwas salicylowy i pojawia się mocznik.
Moje pytanie - czy to naprawdę działa i czy można zrobić w domu samemu taki specyfik? Jeśli tak to w jakich proporcjach i czy można dodać coś jeszcze?
Mocznik jest świetny na stopy, kwas salicylowy może być, chociaż mlekowy lepszy. Ciężko zrobić domowy krem z mocznikiem (żeby złuszczał stopy, to musi być minimum te 15% mocznika), bo: mocznik się szybko rozkłada w produkcie - trzeba go stabilizować właśnie kwasem mlekowym lub jego solami (np. mleczan sodu) oraz trzeba dodać jakieś składniki tworzące okluzję (zazwyczaj pochodne ropy naftowej), bo mocznik jest promotorem sorpcji i sprawia, że nasza skóra chłonie wszystko, nawet to, czego nie powinna oraz traci wodę.

Proponuje zaopatrzyć się w Cerkoderm 15 lub 30 - zawiera mocznik i kwas mlekowy - stópki jak pupcia niemowlaczka
Może być też Pilarix - tu mamy też kwas salicylowy. To z tych tańszych specyfików - obydwa poniżej 20zł w aptekach.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 13:56   #239
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Na stopy -Kwas salicylowy plus mocznik?

Dzięki za odpowiedź
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 20:50   #240
ArnicaMontana
Raczkowanie
 
Avatar ArnicaMontana
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 87
Dot.: Na stopy -Kwas salicylowy plus mocznik?

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Mocznik jest świetny na stopy, kwas salicylowy może być, chociaż mlekowy lepszy. Ciężko zrobić domowy krem z mocznikiem (żeby złuszczał stopy, to musi być minimum te 15% mocznika), bo: mocznik się szybko rozkłada w produkcie - trzeba go stabilizować właśnie kwasem mlekowym lub jego solami (np. mleczan sodu) oraz trzeba dodać jakieś składniki tworzące okluzję (zazwyczaj pochodne ropy naftowej), bo mocznik jest promotorem sorpcji i sprawia, że nasza skóra chłonie wszystko, nawet to, czego nie powinna oraz traci wodę.

Proponuje zaopatrzyć się w Cerkoderm 15 lub 30 - zawiera mocznik i kwas mlekowy - stópki jak pupcia niemowlaczka
Może być też Pilarix - tu mamy też kwas salicylowy. To z tych tańszych specyfików - obydwa poniżej 20zł w aptekach.
Używałam Pilarixu - polecam!
ArnicaMontana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.