Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 22:19   #181
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Nedera Pokaż wiadomość
U mnie dark tulip, pillarbox, poppy red, rubine, vermillion i rose red ^^'
Każdy ma swój niesamowity urok... Ech
Nie wspomnę nawet o tym, że oczka mi się śmieją do plum i alpine

Na szczęście nie są aż tak koszmarnie drogie jak maji, więc co miesiąc z 2-3 pudełeczka mogę sobie kupić.
A później mieszaaaać!
Nie są drogie? A gdzie będziesz kupowała i za ile?
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 22:34   #182
Nedera
Raczkowanie
 
Avatar Nedera
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 252
GG do Nedera
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Nie są drogie? A gdzie będziesz kupowała i za ile?
Na All od 20 do 30 zł się ceny wahają
__________________
I tak Lucynka stała się dyplomowaną wizażystką
Nedera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 22:43   #183
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Nedera Pokaż wiadomość
Na All od 20 do 30 zł się ceny wahają
Acha.ok. Bo ja widziałam u siebie w sklepie fryzjerskim za 39 zł
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 22:57   #184
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Ja już nigdy tego strasznego różowego rubine nie tknę to ciemny róż a nie czerwień jak myślałam kupując go
Miałam poppy red i też chyba wypróbuję pillarbox teraz.
U mnie w fryzjerskim kosztują 24 pln
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 07:33   #185
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Acha.ok. Bo ja widziałam u siebie w sklepie fryzjerskim za 39 zł
A wiesz, na dobrą sprawę wszystko się rozbija o przesyłkę: ja na allegro wzięłam za 23 złote, ale chciałam szybko dostać do łap, a kurier... 19 (list 7 złotych, no, to już taniej. Tylko dłużej)
Bardzo jestem zadowolona z pillarboxa; dziś dam znać, jak się zachowa po mega nawilżeniu, ale nawet, gdyby się spłukał w dużej ilości, to i tak odebrałam go pozytywnie.
Jest naprawdę wydajny: DoDoo pisała o proporcji 2 na 2 z maską, a ja dałam bodaj jedną łyżkę i w zupełności starczyło - pojemniczek na, bo ja wiem, 10 razy starczy nawet w tym układzie?

Tylko zapach ma zabawny. Jak plakatówka ;p

I zastanawiałam się nad boxem albo makiem, jednak kolor u DoDoo mówił sam za siebie. I to był dobry wybór. W opakowaniu ciemna, ciemna czerwień, a na włosach idealnie
Kiedy go wykończę, to sprawdzę poppy red, tak dla odmiany - reszta kolorów z próbnika jakoś niezbyt mi pasuje, albo za mocne, albo w róż/rudy. Ale testuj, testuj, bedę wiedziała ;p
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 08:45   #186
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez dudzia Pokaż wiadomość
Ja już nigdy tego strasznego różowego rubine nie tknę to ciemny róż a nie czerwień jak myślałam kupując go
Miałam poppy red i też chyba wypróbuję pillarbox teraz.
U mnie w fryzjerskim kosztują 24 pln
A ten poppy red bardziej czerwień/bordo czy rudy?
Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
A wiesz, na dobrą sprawę wszystko się rozbija o przesyłkę: ja na allegro wzięłam za 23 złote, ale chciałam szybko dostać do łap, a kurier... 19 (list 7 złotych, no, to już taniej. Tylko dłużej)
Bardzo jestem zadowolona z pillarboxa; dziś dam znać, jak się zachowa po mega nawilżeniu, ale nawet, gdyby się spłukał w dużej ilości, to i tak odebrałam go pozytywnie.
Jest naprawdę wydajny: DoDoo pisała o proporcji 2 na 2 z maską, a ja dałam bodaj jedną łyżkę i w zupełności starczyło - pojemniczek na, bo ja wiem, 10 razy starczy nawet w tym układzie?

Tylko zapach ma zabawny. Jak plakatówka ;p

I zastanawiałam się nad boxem albo makiem, jednak kolor u DoDoo mówił sam za siebie. I to był dobry wybór. W opakowaniu ciemna, ciemna czerwień, a na włosach idealnie
Kiedy go wykończę, to sprawdzę poppy red, tak dla odmiany - reszta kolorów z próbnika jakoś niezbyt mi pasuje, albo za mocne, albo w róż/rudy. Ale testuj, testuj, bedę wiedziała ;p
Kurczę, brzmi fantastycznie To który będzie najbardziej czerwony? taka czysta czerwień - o to mi chodzi. Nie żadne róże, fiolety czy bordo.

A ja juz jestem po wczorajszym farbowaniu odrostów majicontrast. Jak ja kocham tą farbę
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:09   #187
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
A ten poppy red bardziej czerwień/bordo czy rudy?


Kurczę, brzmi fantastycznie To który będzie najbardziej czerwony? taka czysta czerwień - o to mi chodzi. Nie żadne róże, fiolety czy bordo.

A ja juz jestem po wczorajszym farbowaniu odrostów majicontrast. Jak ja kocham tą farbę
Cholera, gdybym wiedziała, która, to bym sama wzięła
Nakładałam na włosy po różowej Venicie, więc w mojej ocenie róż się lekko wybił, ale sam pillarbox red jest imo czerwony. Tak patrzę na paletę jednak i stwierdzam, że stricte czerwony będzie poppy red, o, pacz: http://1.bp.blogspot.com/-XU2qetYaBx...DIRECTIONS.jpg.
Tulip, rubine - w róż
Vermilion, coral red, mandarin - w rudy

Fire wygląda obiecująco jeszcze, acz jasny.
Flame z kolei ma interesującą pastelowatość, a tangerine jest takie dziwne, że aż fajne

Więc imo idź i zobacz Poppy red, bądź tak miła

EDIT: a do nowej koleżanki z poprzedniej strony (Diva, tak?) - jak widzisz pewnie, jesteśmy tu wielkimi fankami supermocnych czerwieni :P Co nie zmienia faktu, że istotnie wyszło Ci na górze czerwono, zdrowo i sympatycznie, chociaż dość spokojnie... jednak reszta włosów jest wyraźnie ciemniejsza i nie złapało równo - chyba, że taki był cel.
Efekt nautralny i ok
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba

Edytowane przez sonea8
Czas edycji: 2012-08-28 o 09:13
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 09:14   #188
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
Cholera, gdybym wiedziała, która, to bym sama wzięła
Nakładałam na włosy po różowej Venicie, więc w mojej ocenie róż się lekko wybił, ale sam pillarbox red jest imo czerwony. Tak patrzę na paletę jednak i stwierdzam, że stricte czerwony będzie poppy red, o, pacz: http://1.bp.blogspot.com/-XU2qetYaBx...DIRECTIONS.jpg.
Tulip, rubine - w róż
Vermilion, coral red, mandarin - w rudy

Fire wygląda obiecująco jeszcze, acz jasny.
Flame z kolei ma interesującą pastelowatość, a tangerine jest takie dziwne, że aż fajne

Więc imo idź i zobacz Poppy red, bądź tak miła
Mówisz poppy red...hm... Ok - albo poppy red albo pillarbox. Albo wezmę oba Bo i tak za przesyłkę będę płaciła, to wolę raz i mieć 2 opakowania. Ale to za jakieś 2 tygodnie dopiero.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:23   #189
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Myślę, że też za Poppy złapię w następnej kolejności, ale najpierw przetestuję boxa do pielęgnacji po farbie, którą kładę niedługo; czy będzie wybijało na różowo, czy nie. Mi tam róż nie przeszkadza (byle nie rudy, jak pewnie wiecie;p), ale mając do wyboru róż lub perfekcyjną truskawkę, to jednak truskawka rządzi.

Btw. patrzę z dystansem na paletę i dodaję kilka stopni rozjaśnienia do zaprezentowanych kolorów - bo już sama wiem po sobie, że jest jaśniej. Chociaż to pewnie kwestia stopnia rozjaśnienia własnych kłaków, moje są przecież po 9%^^
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:28   #190
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
Myślę, że też za Poppy złapię w następnej kolejności, ale najpierw przetestuję boxa do pielęgnacji po farbie, którą kładę niedługo; czy będzie wybijało na różowo, czy nie. Mi tam róż nie przeszkadza (byle nie rudy, jak pewnie wiecie;p), ale mając do wyboru róż lub perfekcyjną truskawkę, to jednak truskawka rządzi.

Btw. patrzę z dystansem na paletę i dodaję kilka stopni rozjaśnienia do zaprezentowanych kolorów - bo już sama wiem po sobie, że jest jaśniej. Chociaż to pewnie kwestia stopnia rozjaśnienia własnych kłaków, moje są przecież po 9%^^
Moje też po 9%. Ja wolę jak w rudy wpada, ale lubię też czystą czerwień (byle bez różu) Na szczęście majicontrast rouge mi wychodzi na włosach w stronę rudego. Teraz mi jakoś wyjątkowo pięknie złapało.Nie wiem czy to zasługo wcześniejszego laminowanie, które mi rozchyliło na pewno łuski włosów (stwierdzam to po mega wypłukaniu i tak już zużytego koloru) czy też tego, że pomieszałam pierwszy raz dwa utleniacze - dałam większa porcję 9% i trochę mniejszą 6% - bo mi tak stał smętnie na półce i mi go szkoda było wyrzucić.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774

Edytowane przez Benek23
Czas edycji: 2012-08-28 o 09:30
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:37   #191
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Poka poka! Mnie majicontrast nie przekonuje z uwagi na kierunek różowo-buraczkowy; fakt, że magenta bardziej niż rouge, ale nawet ten rouge jakiś taki... no, nie wiem, nie mój (chociaż po venicie wyglądałam jak po magencie właśnie, heh) - i mam też wrażenie wizualne, że wysusza, ale u Ciebie to faktycznie jakoś tak inaczej wychodzi kompletnie...
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 09:40   #192
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
Poka poka! Mnie majicontrast nie przekonuje z uwagi na kierunek różowo-buraczkowy; fakt, że magenta bardziej niż rouge, ale nawet ten rouge jakiś taki... no, nie wiem, nie mój (chociaż po venicie wyglądałam jak po magencie właśnie, heh) - i mam też wrażenie wizualne, że wysusza, ale u Ciebie to faktycznie jakoś tak inaczej wychodzi kompletnie...
No właśnie!! U mnie wychodzi ogniście. Chociaż... to też zależy od światła. Ja zawsze farbuję na naolejowane włosy zwykłą oliwą, może to też ma wpływ na to jak kolor wychodzi?
Póki co wysycham, więc foty dopiero po południu zrobię
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:54   #193
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
No właśnie!! U mnie wychodzi ogniście. Chociaż... to też zależy od światła. Ja zawsze farbuję na naolejowane włosy zwykłą oliwą, może to też ma wpływ na to jak kolor wychodzi?
Póki co wysycham, więc foty dopiero po południu zrobię
Kurczę... już któryś raz słyszę o farbowaniu "na olej" i miałam nawet sama spróbować, ale wyleciało mi z głowy. Kojarzę to zawsze z taką scenką u mojego fryzjera, kiedy pojechałam z mamą, a ona cała w nerwach, że ma włosy takie brudne, kilka dni nie myła i są paskudnie przetłuszczone i jaki wstyd, na co fryzjer, kochana dusza, ale i szczera: proszę pani, to dobrze! To bardzo dobrze! Im brudniejsze włosy pod farbowanie, tym lepiej! Absolutny zakaz mycia głowy przed!

Więc chyba coś w tym faktycznie jest, że tłuszcze wspomagają proces.
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:20   #194
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
Kurczę... już któryś raz słyszę o farbowaniu "na olej" i miałam nawet sama spróbować, ale wyleciało mi z głowy. Kojarzę to zawsze z taką scenką u mojego fryzjera, kiedy pojechałam z mamą, a ona cała w nerwach, że ma włosy takie brudne, kilka dni nie myła i są paskudnie przetłuszczone i jaki wstyd, na co fryzjer, kochana dusza, ale i szczera: proszę pani, to dobrze! To bardzo dobrze! Im brudniejsze włosy pod farbowanie, tym lepiej! Absolutny zakaz mycia głowy przed!

Więc chyba coś w tym faktycznie jest, że tłuszcze wspomagają proces.
Jest, jest - moja koleżanka jak biegała do fryzjera na farbowanie to ten jej zawsze mówił, żeby tylko włosów nie myła przedtem To na pewno ochrania włosy, ale jak i czy wpływa na wynik farbowania to nie wiem...
Ja farbuję na oliwę już bardzo długo i nie ma porównania!!! do farbowania bez oliwy. Włosy są w sto razy lepszej kondycji. Tyle że po spłukaniu farby zawsze muszę umyć włosy szamponem. A potem już normalnie myję odżywką. No i chyba nie każdy olej się do tego nadaje. ja się za dobrze nie orientuję w tym, ale kiedyś wyczytałam w jakimś wątku, że oliwa jest ok - to się jej trzymam.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774

Edytowane przez Benek23
Czas edycji: 2012-08-28 o 10:21
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:48   #195
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

z poppy wychodzi taka czerwona czerwień, spiera się na coraz jaśniejszą czerwień i w mojej opinii nie jest to kolor który można rozrzedzić z odżywką, dlatego ja postawię na pillarbox. dodaję zdjęcia z poppy daaawno temu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg d7ad8a1247.jpg (46,5 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Clipboard02.jpg (13,9 KB, 74 załadowań)
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:57   #196
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez dudzia Pokaż wiadomość
z poppy wychodzi taka czerwona czerwień, spiera się na coraz jaśniejszą czerwień i w mojej opinii nie jest to kolor który można rozrzedzić z odżywką, dlatego ja postawię na pillarbox. dodaję zdjęcia z poppy daaawno temu.
Fajny! A na jakie włosy nakładałaś? Farbowane? Rozjaśniane?
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:57   #197
Vanilka28
Raczkowanie
 
Avatar Vanilka28
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 189
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

No piękny, jakbym miała wybierać z tej palety to chyba postawiłabym na niego albo Coral red - podobnie jak Benek chciałabym się trzymać jak najdalej od różu, a tymczasem mam do skończenia jeszcze całą tubkę różowawego Scandic Line I tak oto dziś czeka mnie farbowanie, tylko zastanawiam się jak to zrobić.. Na ten moment mój plan wygląda tak: 1. farbowanie 2. zamiast samej maski zakwaszającej - laminowanie 3. po spłukaniu żelatyny ruda szamponetka - może trochę ten róż zginie, co? Czy proponowałybyście inną kolejność?
Vanilka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:58   #198
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Vanilka28 Pokaż wiadomość
No piękny, jakbym miała wybierać z tej palety to chyba postawiłabym na niego albo Coral red - podobnie jak Benek chciałabym się trzymać jak najdalej od różu, a tymczasem mam do skończenia jeszcze całą tubkę różowawego Scandic Line I tak oto dziś czeka mnie farbowanie, tylko zastanawiam się jak to zrobić.. Na ten moment mój plan wygląda tak: 1. farbowanie 2. zamiast samej maski zakwaszającej - laminowanie 3. po spłukaniu żelatyny ruda szamponetka - może trochę ten róż zginie, co? Czy proponowałybyście inną kolejność?
Laminowanie to Ci wyżre prawie cały kolor po farbowaniu... Nie szkoda Ci?
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 11:04   #199
Vanilka28
Raczkowanie
 
Avatar Vanilka28
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 189
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Hmm myślałam że najwyżej troszkę wypłucze/ewentualnie 'zalaminuje kolor' w środku... czyli jest to błędna logika rozumiem A boję się że najpierw laminowanie, potem farbowanie --> kolor błyskawicznie się wypłucze.. Czy znowu jestem w błędzie?
Vanilka28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 11:30   #200
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Vanilka28 Pokaż wiadomość
Hmm myślałam że najwyżej troszkę wypłucze/ewentualnie 'zalaminuje kolor' w środku... czyli jest to błędna logika rozumiem A boję się że najpierw laminowanie, potem farbowanie --> kolor błyskawicznie się wypłucze.. Czy znowu jestem w błędzie?
Słuchaj, ja ekspertem od laminowania nie jestem, bo zrobiłam tylko raz. Ale położyłam mieszankę wody, żelatyny i odżywki z proteinami na wypłukaną czerwień (farbuję z 9% utleniaczem). I efekt był, owszem,fajny - a jeszcze lepszy jak następnego dnia umyłam włosy szamponem, a nie odżywką jak zazwyczaj. Tyle że miejscami miałam blond prześwity - tak mi kolor wyszedł z włosów po tej mieszance. Żelatyna zawiera proteiny, a proteiny rozchylają łuski włosa i kolor wylatuje... Dlatego na świeżo farbowane to ja bym nie kładła tego.

Wczoraj farbowałam włosy, jak już pisałam - i kolor mi złapał cudownie! I nie wiem czy to też nie jest zasługa laminowania kilka dni wcześniej i rozchylenia tych łusek, że farba pięknie w nie weszła. Kiedyś czytałam w jakimś wątku na wizażu (lokowym? ), żeby kilka dni przed farbowaniem użyć jakiejś odżywki albo maski z proteinami, żeby rozchylić łuski włosa i tym samym przygotować je lepiej do farbowania. I tak też robiłam. Ale po farbowaniu omijam proteiny szerokim łukiem.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 12:06   #201
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Ale się dziewczyny rozpisały
Benek poka, poka fotki!
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 12:08   #202
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Ale się dziewczyny rozpisały
Benek poka, poka fotki!
No czekaj, wysychają jeszcze. Ja suszarki nie używam
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 12:35   #203
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Fajny! A na jakie włosy nakładałaś? Farbowane? Rozjaśniane?
rozjaśnione
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 12:38   #204
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

hej laski!
ale się rozpisałyyyście.. więc tak..
wczoraj zakupiłam żelatynę.. od soboty włosów nie myłam.. i czekam na babkę co ma kupić ciuszki po moim dziecku to jak zarobie to kupie tego directionsa a moze i dwa zobacze ale mam na oku Tulip, pillarbox i ten wermillion ktory juz testowałam.. zobacze jak bede z kasa stala ale 1 kupie na pewno jeszcze w tym tyg..i bede robic laminowanie+ toner.. daje ostatnia szanse laminacji.. jak nie bede zadowolona- to papa haha
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 12:41   #205
Vanilka28
Raczkowanie
 
Avatar Vanilka28
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 189
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Tak więc dziś zalaminowałam (chociaż tym razem chyba średnio mi wyszło), a jutro będę farbować. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Jej, mi rozjaśnianie kojarzy się od razu z bardzo zniszczonymi włosami nie mogącymi wrócić do formy - podziwiam Dudzia, bo Twoje zawsze wyglądają świetnie..
Vanilka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 12:48   #206
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez dudzia Pokaż wiadomość
rozjaśnione
Ok, dzięki

Pokażę Wam co mi pozostało z koloru po laminowaniu. Te takie jasno-żółte refleksy były w rzeczywistości prawie blond. Aparat trochę przekłamał.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03291.jpg (38,4 KB, 54 załadowań)
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774

Edytowane przez Benek23
Czas edycji: 2012-08-28 o 13:37
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 13:36   #207
falka_19
Raczkowanie
 
Avatar falka_19
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 285
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Laseczki, kupiłam dzisiaj szampon Babydream, jak on się sprawdza na czerwonych włosach, mocno wypłukuje kolor?
Tyle się naczytałam o tych śmiesznych SLS-ach, że postanowiłam kupić cos bez tego szataństwa
Wiedziałam, że ktoś pytał o ten szampon Ja mam żel dla niemowląt ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html i używam go do mycia włosów i w ogóle wszystkiego innego Ale o włosy chodzi, więc z moich doświadczeń wynika, że zmniejszył wypłukiwanie się koloru o jakieś 50-60%. To dużo, nawet bardzo dużo jak dla mnie. Od jednego do drugiego farbowania (coś ponad miesiąc) mogłabym ewentualnie nie poprawiać koloru tonerem i nie skończyć z pomarańczowymi włosami, jak ma to miejsce przy normalnym szamponie z sls. Myję włosy zimną wodą, to na pewno też ma wpływ na mniejsze wypłukiwanie koloru. Ale o szamponie - słabo się pieni, niestety. Daję go dość sporo, żeby cokolwiek się spieniło, a i tak nie ma szału. Trzeba się przyzwyczaić. Łatwo się spłukuje. Kołtuni włosy i w ogóle nie nawilża, ale można to mu wybaczyć, od tego są maski i odżywki. Aha, i jeszcze zawsze czuję, że nie mam takich czystych na 100% włosów po nim, jak po zwykłym szamponie. Ale to tylko moje odczucie, bo wiem, że wizualnie nie ma różnicy. Mimo wszystko polecam, bo jest wydajny, znacznie zmniejsza utratę koloru i można się nim umyć w całości
W sumie to nie próbowałam jeszcze innych szamponów bez sls, więc jeśli ktoś miałby chwilę, to chętnie poczytam wasze opinie na temat takich specyfików.
__________________
Muzyka i magia mają ze sobą wiele wspólnego. Np obie są na "m"
falka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 13:53   #208
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Dzięki falka za info
Myłam dwa razy szamponem i jest ok na razie, ale fakt że strasznie kołtuni włosy.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 14:16   #209
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Falka - bez slsów jest chyba też ten rossmannowski, Alterra. Kupiłam go trzy razy, z tym, że różne warianty zapachowe i ponoć pielęgnacyjne, ale nie zauważyłam różnicy w ani jednej, ani w drugiej kwestii...
Nie pienią się.
Włosy się po nich plączą w stopniu, powiedziałabym, umiarkowanym.
Włos jest "tępy", bez odżywki nie ma mowy.
Oczyszczają ok na dotyk, ale przyznam, że często zdradzam Alterrę z czymś innym - co mi w ręce wpadnie, sls ma w składzie na bank i pieni się, i oczyszcza dokładniej.

W ogóle Wam zdradzę, że bez piany na głowie czuję się, jakbym miała brudne włosy, bardziej oklapnięte nawet. A, że kolor się wymywa chyba podobnie, to mocno rozważam darowanie sobie eko-trendów w kwestii szamponu. Nadrabiam "poprawną" maską, unikaniem suszarki, olejami itp.
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 15:29   #210
falka_19
Raczkowanie
 
Avatar falka_19
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 285
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
W ogóle Wam zdradzę, że bez piany na głowie czuję się, jakbym miała brudne włosy, bardziej oklapnięte nawet. A, że kolor się wymywa chyba podobnie, to mocno rozważam darowanie sobie eko-trendów w kwestii szamponu. Nadrabiam "poprawną" maską, unikaniem suszarki, olejami itp.
Ja też czasami dodaje jakiegoś innego szamponu, jak już mi się nie chce męczyć z tym bezpianowym horrorem. Czyli Alterra całkiem bez szału, skoro mówisz, że nie widzisz różnicy w wymywaniu się koloru. W takim razie zostaje przy dziecięcym żelu-uniwerselu
A i jeszcze was wykorzystam przy okzaji;P Strzeliłam sobie fotki do CV domowym sposobem i nie mogę się zdecydować, którą wybrać. Poprzednie profesjonalne foty miałam robione hmm... z 5 lat temu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy 1.jpg (66,5 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oto.jpg (92,9 KB, 52 załadowań)
__________________
Muzyka i magia mają ze sobą wiele wspólnego. Np obie są na "m"
falka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-03 16:06:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.