Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-24, 21:38   #61
cytrynkaxD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zakątek świata
Wiadomości: 426
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

polecam ajurwedyczną "Himalaya"
normalnie kosztuje ok. 10 zł , ale można zdobyć też i taniej.
ja mam wrażliwe zęby i dziąsła i musiałam używać "sensodyne" albo "elmex".
zaczęłam używać "Himalaya" i nie bolą mnie nigdy zęby, dziąsła nie krwawią, oddech megą świeży, ząbki ładnie umyte

na prawdę polecam! sama jestem zaskoczona
cytrynkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 18:23   #62
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
tanią, miętową i pieniącą się pastą jest np. L`Angelica Pełna Ochrona dostępna na d o z.pl
Ja też polecam pasty (jest kilka rodzajów) tej włoskiej marki i to bardzo
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 07:22   #63
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Co do Dabura to mam wszystkie trzy rodzaje ich past (dwóch używałam, trzecia czeka). Dla osób zainteresowanych podam tutaj skład (tej w zielonej tubce, mam tylko ją przy sobie...): Calcium carbonate (drived from chalk), Aqua, Glycerin, Sodium Lauryl sulfate (drived from Palm Oil), Flavour, Carrageenan, Azadirachta indica (Neem), Sodium silicate, Sodium saccharin, Herbal extract (drived from Anacylus pyrethrum, Acaica arabica, Mimusops elengi, Symplocos racemosa), Syzygium cumini, Chlorophyllin (C.I.75810)
Chętnie jeszcze bym inne wypróbowała, właśnie te bez SLSów i może się kiedyś skuszę.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 12:16   #64
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

z ekocertem mogę polecić alverde, ale jest z fluorem.
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 11:08   #65
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Moje ziołowe hity:
1. Himalaya - cudowna, idealna, bez wad, jakiś czas temu pojawiła się w Rossmannie
2. Rebi Dental Herbal- bez flouru, za niecałe 3 zł w Kauflandzie, doskonale oczyszcza, niestety przy dłuższym używaniu to wada, zęby stają się bardziej wrażliwe
3. Ajona właściwie to koncentrat czyszczący, a nie typowa pasta. Mała tubeczka za 3zł jest okrutnie wydajna, wystarczy kropla. Nie zawiera fluoru. Niestety przy dłuższym używaniu masa olejków w nim zawarta, podrażnia moje dziąsła

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2013-08-03 o 11:10
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 14:49   #66
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Moje ziołowe hity:
1. Himalaya - cudowna, idealna, bez wad, jakiś czas temu pojawiła się w Rossmannie
2. Rebi Dental Herbal- bez flouru, za niecałe 3 zł w Kauflandzie, doskonale oczyszcza, niestety przy dłuższym używaniu to wada, zęby stają się bardziej wrażliwe
3. Ajona właściwie to koncentrat czyszczący, a nie typowa pasta. Mała tubeczka za 3zł jest okrutnie wydajna, wystarczy kropla. Nie zawiera fluoru. Niestety przy dłuższym używaniu masa olejków w nim zawarta, podrażnia moje dziąsła
Dzięki za namiary! Mam nadzieję, że uda mi się którąś znaleźć w okolicznych drogeriach.

Wcześniej używałam Logodent, świetna i tania, ale niestety tylko przez internet i nie za bardzo mi się uśmiecha kupowanie pasty za 8 zł dopłacając za przesyłkę kilkanaście.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 16:13   #67
Charrlotka
Raczkowanie
 
Avatar Charrlotka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 88
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Trafiłam na ten wątek przypadkiem i przypomniało mi się, że kiedyś znajoma wspomniała mi o pastach Ziaji bez fluoru, bodajże za niecałe 5 zł. co o nich myślicie?
Charrlotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 21:39   #68
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Parodontax classic (czerwona tubka) bez fluoru - ale stosując pierwszy raz odrzuca - bo jest słona Z czasem tego nie czuć. Poza tym na stronie iherb mozna dużo znaleźć takich ponoć naturalnych past: http://www.iherb.com/search?kw=tooth...ste&rank=0#p=1

Sama też zastanawiam się nad zakupem czegoś co jest proszkiem do zębów z różnych indyjskich ziół - link do strony helfy: http://www.helfy.pl/twarz/jama-ustna...cco-vajradanti

Edytowane przez Yoko99
Czas edycji: 2013-08-05 o 21:41
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 10:54   #69
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za polecenie past
Wybrałam Himalaya i po kolejnym zużytym opakowaniu stwierdzam, że jest rewelacyjna i nie tylko polubiłam ją ja ale także moja rodzina i znajomi, a dzisiaj w aptece odbieram 10 past wybielających i 20 zwykłych, więc chyba nie muszę więcej opisywać Pozdrawiam :P
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 20:24   #70
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Ja w końcu kupiłam Ziajkę, to bez fluoru z xylitotlem i jestem w trakcie drugiej tubki. Dobry ma smak i skład też mi się podoba. Najlepsze jest, że można ją kupić w zwykłych drogeriach. Wróciłabym może do logodentu, ale jak będę miała okazję kupić jakoś bez bulenia za przesyłkę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 10:19   #71
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

A ja dziewczyny chyba pozostane przy BIorepair, ktora taka naturalna nie jest, bo ma konwencjonalne konserwanty.
Owszem te naturalne pasty bez fluoru z idealnym naturalnym skladem sa swietne, ale zadna nie zawiera sztucznego szkliwa, a moje szkliwo na zebach jest troche zuzyte, co nie tylko powoduje wrazliwosc zebow( logodent to super niweluje, inne naturalne juz nie), ale i zeby robia sie przezroczyste jak w reklamie pasty Sensodyne.
Kupilam znow BIorepair, ktora to tez jest bez fluoru i widze na nowo wzmocnienie szkliwa. Posiadam nadal tubke Ajony i czasami uzyje jej na noc, albo na noc Ajona na dzien Biorepair i chyba zostane przy tych dwoch pastach. Biorepair kosztuje praktycznie to samo co Logodent, a mam ja w Rossmannie, nie musze specjalnie jechac do sklepu ze zdrowa zywnoscia. Szkoda, ze nie ma naturalnej pasty ktora by miala sztuczne szkliwa w skladzie, wtedy miala bym 2 w 1 szkliwo ktore nanosilabym na moje zeby codziennie i dobry sklad bez parabenow, phenoxyetanolu itp.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 14:00   #72
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A ja dziewczyny chyba pozostane przy BIorepair, ktora taka naturalna nie jest, bo ma konwencjonalne konserwanty.
Owszem te naturalne pasty bez fluoru z idealnym naturalnym skladem sa swietne, ale zadna nie zawiera sztucznego szkliwa, a moje szkliwo na zebach jest troche zuzyte, co nie tylko powoduje wrazliwosc zebow( logodent to super niweluje, inne naturalne juz nie), ale i zeby robia sie przezroczyste jak w reklamie pasty Sensodyne.
Kupilam znow BIorepair, ktora to tez jest bez fluoru i widze na nowo wzmocnienie szkliwa. Posiadam nadal tubke Ajony i czasami uzyje jej na noc, albo na noc Ajona na dzien Biorepair i chyba zostane przy tych dwoch pastach. Biorepair kosztuje praktycznie to samo co Logodent, a mam ja w Rossmannie, nie musze specjalnie jechac do sklepu ze zdrowa zywnoscia. Szkoda, ze nie ma naturalnej pasty ktora by miala sztuczne szkliwa w skladzie, wtedy miala bym 2 w 1 szkliwo ktore nanosilabym na moje zeby codziennie i dobry sklad bez parabenow, phenoxyetanolu itp.
A co to jest to sztuczne szkliwo? Ja myślałam, że w pastach do wrażliwych jest jakiś środek znieczulający czy coś w tym guście. Zresztą one zawsze działają doraźnie, tzn. jak odstawisz taką pastę symptomy wracają.


Ja latami używałam past do wrażliwych zębów, ale odkąd się przestawiłam na naturalne już nie odczuwam tych dolegliwości... nie wiem, czy się przyzwyczaiłam czy może jakiś inny czynnik (zmiana diety albo dobry wpływ naturalnych past).


Z tego, co ja wiem, to jedynym sposobem na pokrycie zębów ochronną warstwą jest lakierowanie u dentysty, a w pastach nie ma niczego takiego,, co najwyżej jakieś związki wapnia czy coś, które mają wspomagać remineralizację.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 10:00   #73
dawido44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
GG do dawido44
Pasta bez fluoru - polecacie?

Czesc Wizazanki! Ostatnio slyszalam o szkodliwosci fluoru w pascie do zebow? Co o tym myslicie? Uzywacie past bez fluoru? Jesli tak, to jakie polecacie?
dawido44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:44   #74
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalna pasta do mycia zębów? ale jaka?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A co to jest to sztuczne szkliwo? Ja myślałam, że w pastach do wrażliwych jest jakiś środek znieczulający czy coś w tym guście. Zresztą one zawsze działają doraźnie, tzn. jak odstawisz taką pastę symptomy wracają.


Ja latami używałam past do wrażliwych zębów, ale odkąd się przestawiłam na naturalne już nie odczuwam tych dolegliwości... nie wiem, czy się przyzwyczaiłam czy może jakiś inny czynnik (zmiana diety albo dobry wpływ naturalnych past).


Z tego, co ja wiem, to jedynym sposobem na pokrycie zębów ochronną warstwą jest lakierowanie u dentysty, a w pastach nie ma niczego takiego,, co najwyżej jakieś związki wapnia czy coś, które mają wspomagać remineralizację.
ta pasta tak wlasnie dziala, odstawisz to zmyjesz wkoncu do szkliwo i zeby sa znow wrazliwe, albo robie sie takie przezroczyste. Ona wlasnie reminalizuje szkliwo, zeby sa gladkie.

http://www.bio-repair.de/de/produkte/index/index.html

w pl tez ja widzialam, ale z tego co zauwazylam to w pL zmianiono jesj opakowania i jest coraz wiecej produktow pod ta nazwa

http://www.biorepair.pl/produkty.php
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 11:36   #75
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

ja również stosuję i polecam pasty L'angelica, używałam do tej pory tej odświeżającej oddech i klasycznej.. nie mają fluoru, sacharyny, sls.... i kosztują 10zł jednak trzeba uważnie czytać składy, bo np ta wybielająca już ma fluor Jedyny minus to dostępność... chciałam zamówić w aptekach doz ale niestety brak jej w magazynie.. dlatego muszę zaopatrywać się w sklepie dentystycznym na drugim końcu wawy ;\ (włochy)
a tak z ciekawości.. skoro unikacie past do zębów z fluorem, to czy patrzycie też na jego zawartość w wodach mineralnych?
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 12:01   #76
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
ja również stosuję i polecam pasty L'angelica, używałam do tej pory tej odświeżającej oddech i klasycznej.. nie mają fluoru, sacharyny, sls.... i kosztują 10zł jednak trzeba uważnie czytać składy, bo np ta wybielająca już ma fluor Jedyny minus to dostępność... chciałam zamówić w aptekach doz ale niestety brak jej w magazynie.. dlatego muszę zaopatrywać się w sklepie dentystycznym na drugim końcu wawy ;\ (włochy)
a tak z ciekawości.. skoro unikacie past do zębów z fluorem, to czy patrzycie też na jego zawartość w wodach mineralnych?
tak. Jedynie z czym sobie dalam pokoj to plyny do plukania ust. Troche fluoru jest nam potrzebne, a skoro unikam fluoru w wodzie do picia, w pastach do zebow, nie jem rzeczy przetorzonych gdzie fluor moze sie znajdowac , a nie ma go na liscie skladnikow, to stwierdzilam, ze nie ma sie co psychicznie katowac. Jak uzyje raz dziennie plynu do plukania z fluorem, to on mi nie zaszkodzi, a moze i cos pomoze. ja poprostu nie chce wpadac z jednej skrajnosci w druga.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:41   #77
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja w końcu kupiłam Ziajkę, to bez fluoru z xylitotlem i jestem w trakcie drugiej tubki. Dobry ma smak i skład też mi się podoba. Najlepsze jest, że można ją kupić w zwykłych drogeriach. Wróciłabym może do logodentu, ale jak będę miała okazję kupić jakoś bez bulenia za przesyłkę.
Pasty ziaja dla dzieci bez fluoru poleciła mi dentystka. Ta z xylitolem ma faktycznie neutralny smak. Jest też żurawinowa - bardzo smaczna. I rzeczywiście nie podrażniają.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2013-11-18 o 21:26
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 00:41   #78
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
ja również stosuję i polecam pasty L'angelica, używałam do tej pory tej odświeżającej oddech i klasycznej.. nie mają fluoru, sacharyny, sls.... i kosztują 10zł jednak trzeba uważnie czytać składy, bo np ta wybielająca już ma fluor Jedyny minus to dostępność... chciałam zamówić w aptekach doz ale niestety brak jej w magazynie.. dlatego muszę zaopatrywać się w sklepie dentystycznym na drugim końcu wawy ;\ (włochy)
a tak z ciekawości.. skoro unikacie past do zębów z fluorem, to czy patrzycie też na jego zawartość w wodach mineralnych?
Nie. Przecież właśnie stąd trend do unikania fluoru w paście, że z wodą się przyswaja wystarczająco dużo. Zresztą w wodzie chyba jest o wiele mniej fluoru.

Ja akurat zaczęłam szukać past naturalnych dla eksperymentu, żeby zobaczyć czy nie będą dla mnie lepsze, mam alergie, które czasem objawiają się owrzodzeniami w jamie ustnej i ogólnie chyba wrażliwe jestem, bo kiedyś mi nawet dentystka powiedziała, żebym nie myła zębów częściej niż dwa razy dziennie. Poza tym skoro jestem na dość restrykcyjnej diety, wykluczam podejrzane produkty, to trochę bez sensu łykać z pastą jakieś drażniące czy uczulające środki... bo nie wierzę, że coś co trzymasz parę minut w gębie się nie wchłania. Poza tym w pastach tradycyjnych zawsze mi przeszkadzały zbyt ostre kompozycje smakowe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 10:18   #79
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie. Przecież właśnie stąd trend do unikania fluoru w paście, że z wodą się przyswaja wystarczająco dużo.
naprawdę? A ja myślałam, że dlatego bo fluor generalnie robi więcej szkody niż korzyści[?] Szkoda, że ja nie zauważam takiego trendu wśród ludzi...
pozdrawiam i życzę dużo zdrowia oraz miejcie oczy szeroko otwarte w tym okrutnym świecie
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 19:10   #80
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

a konsultowałyście te pasty z dentystami? (oprócz ziaji) czy nadaja sie tylko dla dzieci czy dorosli tez moga uzywac?
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 12:10   #81
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez migotka_zdw Pokaż wiadomość
a konsultowałyście te pasty z dentystami? (oprócz ziaji) czy nadaja sie tylko dla dzieci czy dorosli tez moga uzywac?
Mogą, dlaczego nie? To odwrotnie jest problem.

Te pasty co najwyżej niektórzy mogą uważać za zbyt łagodne, bo są niskościerające, albo mogą uważać, że dorośli potrzebują fluoru w paście. Ja świadomie decyduję się na pielęgnację bez fluoru i niskościerną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 17:50   #82
karollaa34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Polecam pastę: białą perła - tylko w aptekach
karollaa34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:24   #83
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

dziewczyny mam super newsa! L'Angelica jest w Superpharmie wreszcie problem z głowy
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 14:57   #84
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Pasty ziaja dla dzieci bez fluoru poleciła mi dentystka. Ta z xylitolem ma faktycznie neutralny smak. Jest też żurawinowa - bardzo smaczna. I rzeczywiście nie podrażniają.
A mogę spytać dlaczego? Miałaś jakiś problem z zębami czy jest na "nie" jesli chodzi o fluor?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-21 o 17:19
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 08:04   #85
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez migotka_zdw Pokaż wiadomość
a konsultowałyście te pasty z dentystami? (oprócz ziaji) czy nadaja sie tylko dla dzieci czy dorosli tez moga uzywac?
Ostatnio będąc u stomatologa pytałam jednego z nich o pasty, to Pani Dr pojęcia nie miała czy lepiej używać z fluorem czy bez, i nie znała żadnych spoza tych dostępnych u niej.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
dziewczyny mam super newsa! L'Angelica jest w Superpharmie wreszcie problem z głowy
Z tą nazwą już się gdzieś spotkałam, chyba na pewnych blogach.
Obecnie używam Himalaya, tak jak wspominałam wielokrotnie, ale jak je skończę spróbuję czegoś nowego.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 10:48   #86
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Co do pasty Ziaja - fajnie, że zauważyłyście, że w składzie nie ma fluoru, ale patrzyłyście na resztę składników?
pomogę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99kit_brylanto wy_FCF
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tartrazyna

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2013-11-22 o 10:50
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:01   #87
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

WItajcie Bardzo zainteresował mnie temat tezy dot. że pasty z fluorem są szkodliwe Znalazłam blog stomatologa, gdzie o tym pisze, oraz zajrzałam w linki które poleca...

http://www.drbrzyski.pl/2011/05/fluo...powszedni.html
http://www.czytelniamedyczna.pl/1993...y-fluoru.html#

Może jednak nie jest aż tak szkodliwy...? Co o tym sądzicie?

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Co do pasty Ziaja - fajnie, że zauważyłyście, że w składzie nie ma fluoru, ale patrzyłyście na resztę składników?
pomogę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99kit_brylanto wy_FCF
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tartrazyna
Ale przecież napisano, że są stosowane nawet w jedzeniu... To jest gorsze (jeśli nie bardziej szkodliwe) bo pasty nie połykasz, a jedzeniu już tak Niewiemy też ile w/w substancji znajduje się w danej paście...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:39   #88
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Co do pasty Ziaja - fajnie, że zauważyłyście, że w składzie nie ma fluoru, ale patrzyłyście na resztę składników?
pomogę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99kit_brylanto wy_FCF
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tartrazyna
W tej z bobrem nie ma, ale ostatnio trudno mi ją dostać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 23:36   #89
zlaania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru

Te obawy przed fluorem w paście są trochę przesadzone. Po umyciu zębów pastę się wypluwa i płucze usta (najpierw przez 2 minuty należy myć lub nie płukać bo to czas przez który fluor powinien działać na zęby, dzięki temu wzmacnia szkliwo itp.)
Pasty dla dzieci i psów są bez fluoru, ponieważ oni ją zwykle połykają.
Szkodliwy jest fluor przyjmowany doustnie w dużych ilościach, mówiono o tym przy okazji absurdalnych akcji dodawania fluoru do mleka dla dzieci itp
Jeśli chodzi o pastę dla wrażliwych zębów to ja polecam Lacalut White&Repair.
Himalaya ma wspaniały smak i genialnie czyści zęby ale ja po tygodniu jej używania nie mogłam jeść tak mnie bolały zęby. A szkoda
zlaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:11   #90
greenka19
Rozeznanie
 
Avatar greenka19
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z mojego nierealnego Świata
Wiadomości: 973
GG do greenka19
Pasta do zębów bez fluoru i domowej roboty

Mam nadzieję, że dobrze szukałam i że takiego tematu jeszcze nie ma...

Jakiś czas temu przeczytałam, że fluor wcale nie jest tak niezbędny w codziennej pielęgnacji zębów, jak się wszystkim wydaje. A na dodatek jest szkodliwy dla człowieka. Nie powinny go używać również osoby mające problemy z tarczycą- ja się do nich zaliczam więc ten temat tym bardziej mnie zainteresował.

Wiecie coś więcej na ten temat? Robiłyście kiedyś pastę do zębów w domu? Podobno bardzo dobre efekty daje zmieszanie oleju kokosowego z sodą oczyszczoną i miętowym olejkiem eterycznym.

Nie chciałabym jednak bardziej sobie zaszkodzić niż pomóc, dlatego chętnie dowiem się co o tym sądzicie

ps. Jeśli to zły dział, to będę wdzięczna za przeniesienie.
__________________
Walczyć, wierzyć, nie rezygnować!
greenka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 14:54:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.