Zwątpienie minerałowe - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-01, 08:19   #451
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Bardzo lubię BareMinerals, ale są okropnie drogie i kolor nie do końca mi odpowiada w wersji fairy light. Przetestowałam EDM i żadna formuła dla mnie się nie sprawdziła. Po którą firmę teraz sięgnąć, dodam, że mieszkam w UK, więc przesyłka nie powinna być problemem. Co jest w "stylu" BM?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 08:33   #452
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Lily lolo są z UK.
Piszesz że EDM się nie sprawdziły, więc może chodzi o to że były za suche?
Nie wiem jakie są minerały BE ale jeśli bardziej kremowe niż EDM to warto spróbować Lily lolo
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 14:35   #453
lejczer
Przyczajenie
 
Avatar lejczer
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
GG do lejczer
Dot.: Zwątpienie minerałowe

ja dopiero zaczęłam przygodę z minerałami i pierwszego dnia byłam zachwycona, chociaz jakoś tak po uwazniejsazym przyjrzeniu się twarzy widziałam takie delikatne kropki w porach, ale pomyślałam, że może to kwestia odpowiedniego nałożenia, na drugi dzień było to samo... kiedy nałożyłam podkład (akurat to było z LL) na twarz bez filtra to z podziwu wyjść nie mogłam, że kurcze praktycznie wyglądam jakbym nie miała nic nałożone a skóra pieknie ujednolicona i przebarwienia przykryte (jestem po kuracji izotretynoiną) - szok! Juz opracowałam technike nakładania, czyli zmycie twarzy cetaphilem, nałożenie kremu nawilżajacego, drugiego pod oczy odczakaniu, potem nałożeniu filtra z Biodermy, potem maluje oczy, ide zjeśc śniadanie i już po półgodzinnym wchłonięciu nakładam podkład, dzis był z EDM i to co zobaczyłam na twarzy to szok, masakra jakaś byłam cała w kropach, jakoś ten podkład się zważył na twarzy (dziś uzyłam innego odcienia z EDM, nieco jasniejszego), szybko zmyłam to z twarzy, napisałam w międzyczasie sms szefowi że zaspałam i nałożyłam inny filtr, pożyczyłam od męża z Kolastyny i nałożyłam z powrotem EDM, ale tym razem ciemniejszy i nawet nie czekałam 5 minut tylko od razu mały romans z bambusem i od razu podkład i super buziuchna. Nie wiem, normalnie zraziłabym się ale chyba u mnie to jest kwestia filtra a nie minerałów, dziś nie mam nawet żadnych kropeczek w porach, ide kupić sobie te kolastynę, bo zapychac to już mnie raczej nic nie zapycha, od końca leczenia izo nie mam na twarzy nic co by przypominało pryszcza
lejczer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 07:10   #454
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cześć dziewczyny....Mam ogromny problem z EDM. Mianowicie potwornie mnie po nim wysypało. Najpierw pojawiły się jakieś liszaje na brodzie, potem przypominały one opryszczkę, a następnie na czole ujawniły się małe ropne krosteczki. Jestem pewna, że winowajcą jest EDM. sama już nie wiem, czy odstawić puder czy tez jest to proces oczyszczania skóry i warto ten kataklizm przeczekać....Mam jeszcze dwa pytania- 1. czy są minerały po których takie historie się nie dzieją? 2.- co myślicie o pudrze prasowanym mineralnym Artdeco ( czy jego skład jest ok?; prawdę mówiąc nigdzie w Necie nie mogę odszukać jego składu; same ogólniki). Pozdrawiam
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 08:18   #455
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez IgaDesign Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny....Mam ogromny problem z EDM. Mianowicie potwornie mnie po nim wysypało. Najpierw pojawiły się jakieś liszaje na brodzie, potem przypominały one opryszczkę, a następnie na czole ujawniły się małe ropne krosteczki. Jestem pewna, że winowajcą jest EDM. sama już nie wiem, czy odstawić puder czy tez jest to proces oczyszczania skóry i warto ten kataklizm przeczekać....Mam jeszcze dwa pytania- 1. czy są minerały po których takie historie się nie dzieją? 2.- co myślicie o pudrze prasowanym mineralnym Artdeco ( czy jego skład jest ok?; prawdę mówiąc nigdzie w Necie nie mogę odszukać jego składu; same ogólniki). Pozdrawiam
może to reakcja na lauroyl lysine - było o tym głośno swego czasu.. spróbuj może innych minerałów. Z tego, co czytam, EDM ostatnio zbierają kiepskie noty...
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 08:55   #456
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499) - to jest skład, nie wiem czy wśród symboli jest właśnie ten składnik...Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedz. Jeśli na inne dziewczyny też EDM niekorzystnie działał, to znaczy, ze nie jestem wyjatkiem i to chyba nie proces oczyszczania skóry, tylko po prostu jakaś alergiczna reakcja. Dziękuję i pozdrawiam
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 09:50   #457
tova1
Zakorzenienie
 
Avatar tova1
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 5 890
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedz. Jeśli na inne dziewczyny też EDM niekorzystnie działał, to znaczy, ze nie jestem wyjatkiem i to chyba nie proces oczyszczania skóry, tylko po prostu jakaś alergiczna reakcja. Dziękuję i pozdrawiam[/QUOTE]

Dłuugo używałam podkładów EDM. Gdy kupiłam nowy podkład z seri Glo (z dodatkiem lauryl lysine) i do tego też róż z ll w składzie dostałam na całej twarzy i szyi czerwonej drobnej wysypki.
Może więc i Twoja skóra nie toleruje ll?
Dziwne jest to, że w cieniach z EDM też jest ll w składzie a po nich nic mi się nie dzieje z oczami.
Zacznij testować podkłady z innych firm.
Osobiście uwielbiam Meow, teraz też znalazlam w Blushe świetny podkład matujący (może nawet lepiej matujący niż matte z EDM).
tova1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 12:34   #458
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

tova1 - dziękuję Ci serdecznie za informacje. Faktycznie, będę musiała poszukać czegoś nowego wśród pudrów mineralnych. Tym razem zacznę od próbek. Pozdrawiam
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 21:48   #459
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Zwątpienie minerałowe

z wielką nadzieją podchodziłam do minerałów. Miałam nadzieję, że wreszcie znajdę niezapychający podkład. Tak się jednak nie stało - wręcz przecxiwnie - problemów zamiast ubywać, przybywało... dlatego też jestem na etapie pozbywania się minerałów na wymiankowym.
Chciałabym tylko przestrzcć przed owczym pedem bo można stracic sporo kasy będąc zaślepionym marketingiem i opiniami innych.
Mnie minerały szkodzą! - mam podskórne grudy, które ciężko usunąć.
Dla wyjasnienia, wypróbowałam większość popularniejszych firm.
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 23:55   #460
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Zwątpienie minerałowe

jeśli wiekszos c minerałów cie zapycha to ja jednak bym obstawiała krem
czy inny kosmyk do pielęgnacji cery.
wykluczyłaś taką opcje?
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 21:14   #461
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
jeśli wiekszos c minerałów cie zapycha to ja jednak bym obstawiała krem
czy inny kosmyk do pielęgnacji cery.
wykluczyłaś taką opcje?
w tym momencie jestem juz na etapie nie używania niczego poza serum lemon (zeby sie zagoic po minerałach i true matchu) i zelem hialuronowym
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 21:25   #462
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez lumtecua Pokaż wiadomość
w tym momencie jestem juz na etapie nie używania niczego poza serum lemon (zeby sie zagoic po minerałach i true matchu) i zelem hialuronowym
a moze za duza warstwe nakladalas? mnie potrafi wysypac jak przesadze z mineralami. albo skora reaguje az takim oczyszczeniem. na pielegnacje z BU przerzucilas sie w tym samym czasie co na mineraly?
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 18:57   #463
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Ehh... mnie też dopadło "zwątpienie w minerały"... masakra absolutnie wszystkie warzą mi się na twarzy, niezaleznie od firmy (Edm, Meow, Lucyitd) i kombinacji nakładania (różne kramy, dry flo, jedwab, silika itd)!! Nic nie zmieniałam w swojej pielegnacji... a po 2-3 h mam wrażenie że moja skóra jest jakby nasiąknięta gabka, i mam wrażenie że mogłabym ze skóry "wycisnąć" podkład mineralny!! Bez make-up'u nie mam tłustej skóry a po nałożeniu minerałów strasznie mi sie przetłuszcza, nawet policzki które mam mega suche i naczynkowe... robi mi sie paskudny film na twarzy!!
Pomózcie dziewczyny co z tym fantem zrobić... bo ja kocham minerały ale od 1-2 tyg. jest jakaś masakra...
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 04:54   #464
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Ehh... mnie też dopadło "zwątpienie w minerały"... masakra absolutnie wszystkie warzą mi się na twarzy, niezaleznie od firmy (Edm, Meow, Lucyitd) i kombinacji nakładania (różne kramy, dry flo, jedwab, silika itd)!! Nic nie zmieniałam w swojej pielegnacji... a po 2-3 h mam wrażenie że moja skóra jest jakby nasiąknięta gabka, i mam wrażenie że mogłabym ze skóry "wycisnąć" podkład mineralny!! Bez make-up'u nie mam tłustej skóry a po nałożeniu minerałów strasznie mi sie przetłuszcza, nawet policzki które mam mega suche i naczynkowe... robi mi sie paskudny film na twarzy!!
Pomózcie dziewczyny co z tym fantem zrobić... bo ja kocham minerały ale od 1-2 tyg. jest jakaś masakra...


Mogę się pod tym podpisać.
Minerały zwariowały na mojej twarzy,albo moja twarz zwariowała przez nie.
Co bym nie nałożyła,to robi mi się ciasto,okropna skorupa po godzinie,dwóch.Nie jest to wina kiepskiego nakładania,bo mam w tym doświadczenie i wprawę.
Jestem tak zniechęcona,że od miesiąca nie stosuję żadnego podkładu,tylko róż na poliki.
Jednak na jesień wolałabym powrócić do pełniejszego makijażu,tylko już nie wiem w jaką firmę ''celować''.Może w jakieś wilgotne proszki?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 09:06   #465
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Mogę polecić krem tonujący z mineralnymi barwnikami - Galenica. Na mojej skórze sprawdza się doskonale. Trzeba go w ciągu dnia trochę przypudrować, ale wygląda naprawdę ślicznie i bardzo korzystnie wpłynął na moją skórę. Całkowicie zastępuje jakiekolwiek podkłady.Stosowałam go ok. 7 mieś. Niestety, bardzo trudno go dostać, podobno nie ma go w hurtowniach aptecznych, zamierzam więc wypróbować krem tonujący Logony. Zastanawiam się tylko jaka jego wersję wybrać - nawilżającą czy tonującą...
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 13:01   #466
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Zwątpienie minerałowe

IgaDesign
To ten?
KILK
Dla mnie się nie nada,bo ma silikon na 2 miejscu w składzie.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 16:41   #467
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Zwątpienie minerałowe

zaczęły mi się robić czerwone i swędzące placki w okolicy nosa,skóra jest w tym miejscu łuszcząca się.Jak zrobię parodniowy odwyk od podkładów mineralnych wszystko wraca do normy.Używam trzech firm i po każdej tak mam
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 10:36   #468
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

marryme21- tak - to ten. Mnie kompletnie nie zapycha, choć moja skóra mało co pozytywnie przyjmuje...Prawdę mówiąc od momentu stosowania go i zrezygnowania z tradycyjnego podkładu - całe lata nie miałam tak ładnej cery. Poprawa jest wręcz uderzająca. Zobaczymy ja będzie po Logonie...
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 13:10   #469
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
zaczęły mi się robić czerwone i swędzące placki w okolicy nosa,skóra jest w tym miejscu łuszcząca się.Jak zrobię parodniowy odwyk od podkładów mineralnych wszystko wraca do normy.Używam trzech firm i po każdej tak mam
sprawdź składy. Jeśli powtarza się skłądnik, to pewnie to. I jeśli po wszystkich trzech to obstawiałabym mikę niestety...
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 13:31   #470
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dziewczyny wczoraj na "Snobce" pojawił się artykuł o Titanium Dioxide, pisze tam m.i.n że w połączeniu ze słońcem przyspiesza proces starzenia się skóry, co o tym myślicie?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 13:45   #471
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

No cóż, trzeba by być chemikiem, żeby rozwiać wątpliwości, ale ja będę tego składnika unikać...(chociaż mój ukochany Galenic go zawiera....To jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że muszę znalezć mój idealny krem tonujący - łatwo dostępny i o bardzo dobrym składzie).
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 13:57   #472
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Zwątpienie minerałowe

do skóry suchej/normalnej mogę Ci poleciś fluid alva lub naturado, Logone miałam (krem tonujący) ale za bardzo wpadał w róż
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:05   #473
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Z nieba mi spadłaś! Wprawdzie mam skórę mieszaną, ale jestem zainteresowana własnie pudrem w kamieniu Alva...Właśnie miałam założyć wątek na temat tej firmy, ale nie mogę dojść do tego jak się to na tym forum robi...Myślałam o Logonie, kolorze beżowo - złotym. Czy to ten kolor wpada w róż? Jaki kolor miałaś Alvy, co myślisz o jej składzie i czy nadal używasz tego kremu? Jakie ma plusy, a jakie minusy? Dzięki za pomoc
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:27   #474
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Z Logony miałam Fluid średni beż dokładnie ten:

http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl...redni-bez.html

i zdecydowanie wpadał róż dlatego użyłam go ze 2 razy i oddałam, Z alvy byłam zadowolona używałam go pod krem gdy miałam przesuszoną cere, teraz kiedy doprowadziłam twarz do stanu używalności stosuje go bezposrednio na twarz beż użycia kremu i sobie go chwale, wiadomo krycie bardzo średnie, wykończenie nie jest do końca matowe a kolory zdecydowanie ciepłe wpadające w złoty, żółty (mnie to akurat odpowiada). Miałam z Alvy też puder brązujący, puder wykończeniowy i róż o ile róż i bronzer był niezły puder mi nie podpasował, za bardzo się świecił i stosowałam go jako rożswietlacz. Co do składów to uważam że są niezłe, to takie kremy naturalne w połączeniu z mineralnymi pigmentami, czyli taki ekologiczny krem i mineralny podkład w jednym, co prawda produkty też zawierają titanium dioxide ale są zazwyczaj jest na ostatnim miejscu, i może jakoś zneutralizowany przez inne składniki, tak myślę.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

a tu linki do swatchy kolorow podkładu alvy ja miałam odcień light


http://www.loulouland.co.uk/2011/03/...eur-fluid.html

http://makeuploveer.blogspot.com/201...oundation.html

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2011-07-30 o 14:21
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 15:42   #475
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Serdecznie dziękuję ci za wyczerpującą odpowiedz i dużą pomoc. Czegoś takiego poszukuję - zdrowego lekkiego makijażu i pielęgnacji w jednym Pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Jeśli mowa o Logonie, to myślałam raczej o takiej wersji:http://organeo.pl/product-pol-607-Lo...za-aloes-.html
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 22:31   #476
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj na "Snobce" pojawił się artykuł o Titanium Dioxide, pisze tam m.i.n że w połączeniu ze słońcem przyspiesza proces starzenia się skóry, co o tym myślicie?
ee?? z tego cowiem to dwutlenek tynku jest filtrem!
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 14:29   #477
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez jowinia Pokaż wiadomość
ee?? z tego cowiem to dwutlenek tynku jest filtrem!
Z tego, co ja wiem, jest to własnie filtr przeciwsłoneczny, więc nie przyspiesza, a spowalnia starzenie się skóry.
Co to jest ta Snobka?
Jakieś wiarygodne źródło?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:42   #478
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Zwątpienie minerałowe

TiO2 moze dzialac stymulujaco jesli chodzi o starzenie: nano-TiO2 dziala nie tylko rozpraszajaco (jako filtr fizyczny), ale takze fotokatalitycznie: produkuje wolne rodniki. W filtrach przeciwslonecznych to dzialanie jest minimalizowane przez dobor odpowiednich form TiO2 (malo aktywnych), jak i dodatkowe skladniki, w tym silikony, ktore uniemozliwiaja to autokatalityczne dzialanie.

Ponadto dzialanie nano-TiO2 odbywa sie na zewnatrz, gdyz nie penetruje on warstwy rogowej naskorka - nie ma sie co obawiac. Snobka to nietragiczne zrodlo informacji w tym przypadku - dyskusja na ten temat na wielu forach trwa
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:57   #479
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

O ile się orientuję, chyba wszystkie firmy mineralne nie używają nanocząsteczkowego TiO2, a składnik ten jest stosowany jako filtr także w kremach, itp. kosmetykach...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 21:46   #480
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Przyszłam się wyżalić. Ledwo co zaczęłam używać minerałów a już dopadło mnie zwątpienie. Do tej pory pielęgnacja mojej twarzy polegała na wieczornym retinie-A a rano oczywiście filtrach. To były dwa najważniejsze punkty. Przyszły pierwsze minerały a wraz z nimi ogromne rozczarowanie, że na żadnym kremie z filtrem nie wyglądają dobrze, nawet na Lirene. Zerwałam więc z retinem oraz filtrami. Od tej pory co drugą noc na twarz idzie serum migdałowe z BU(wcześniej nawet codzienne spotkanie z migdałem mi nie szkodziło),a po chwili krem, nagietkowy(chyba) Babydream, który również nowością w mojej pielęgnacji nie jest. Rano? Serum flavo-c z BU, baikaderm lub wcześniej wspomniany Babydream. Mam świadomość, że łamię zasady kwasząc się kiedy nie używam filtrów ale moja skóra bez żadnego przeciwtrądzikowo-złuszczającego składnika nie istnieje. Niestety stan mojej skóry z dnia na dzień się pogarsza. Powstają suche skórki w takich partiach jak linia żuchwy lub nos. Wcześniej nawet retin tego nie robił. Z tymi pięknymi skórami nijak również nie mogę sobie poradzić. Szczorując się ściereczką z mikrofibry na mokro(również nie jest to nowość dla mojej skóry) tylko podrażniam twarz, powstaje skorupa z podrażnionej skóry a pod nią rozkwitają bakterie bo trądzik od razu daje o sobie znać. O bromelainie nawet nie mówię bo to w ogóle na mnie nie działa. Nie muszę chyba wspominać jak cudownie wyglądają na takiej skórze minerały?
Krótko mówiąc klops, na który nie mam już pomysłu. Jestem bliska powrotu do kuracji retinem bez filtrów bądź rzucenia w kąt minerałów na rzecz tłuściochów z spf 50+.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2011-08-11 o 21:48
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 20:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.