Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 13:06   #1531
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam olej... 100% kokosa Szkoda tylko, ze kokosem nie pachnie
Widać jak zwykle przeczytałam, a nie doczytałam co... czyli tego oleju nie trzeba rozcieńczać, tak?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 13:10   #1532
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Mam olej... 100% kokosa Szkoda tylko, ze kokosem nie pachnie
Widać jak zwykle przeczytałam, a nie doczytałam co... czyli tego oleju nie trzeba rozcieńczać, tak?
jeśli to olej to nie nie pachnie bo pewnie masz rafinowany ale on podobno działa tak samo jednak polecam spróbować (jak wykończysz ten) takiego pachnącego (np.firmy efavit lub też w sklepach z półproduktami można dostać) bo na prawdę wtedy wrażenia zapachowe są świetne
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-08-02 o 13:12
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 13:20   #1533
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hmm... w sklepie powiedzieli, że nie rafinowany, ale żadnej adnotacji na buteleczce nie ma, więc kto wie?

A to jeszcze w temacie olejów podpytam (zielona jestem, ale czas się dokształcić) czym rozcieńcza się oleje, które mają napisane, że się rozcieńcza - np. olej z pestek malin z BU ma napisane, ze najlepiej go rozcieńczać innymi olejami... jaki najlepiej się do tego nadaje?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 13:26   #1534
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny mam pytanie Czym rozni sie olejek kokosowy z biochemi i mazidel bo widze ze ten jeden jest tanszy A bede teraz kupowac kilka opakowan na raz zeby mi starczylo na jakis czas i nie wiem czy jest sens przeplacac
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 13:29   #1535
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Hmm... w sklepie powiedzieli, że nie rafinowany, ale żadnej adnotacji na buteleczce nie ma, więc kto wie?

A to jeszcze w temacie olejów podpytam (zielona jestem, ale czas się dokształcić) czym rozcieńcza się oleje, które mają napisane, że się rozcieńcza - np. olej z pestek malin z BU ma napisane, ze najlepiej go rozcieńczać innymi olejami... jaki najlepiej się do tego nadaje?
Jeśli amsz na buteleczce nazwę oleju to wpisz w Google - moze tam będzie coś na temat tego czy jest on rafinowany czy nie
A do rozcieńczania możesz stosować wszelkie oleje które można stosować bezpośrednio na skórę np. jojoba, z migdałów, maceraty, itp.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 13:55   #1536
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Heh, no właśnie nie ma... a żeby było śmieszniej kupiłam go w celach kulinarnych, ale do kosmetycznych tez się nadaje - a co do rafinowania, to nawet na wizażu zdania były podzielone
To jest olej kokosowy KTC i ile dziewczyn tyle opinii Tak czy tak, po skończeniu, na pewno będę szukała pachnącego kokosem
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 22:22   #1537
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej, Dziewczyny nie bijcie...

Jestem początkująca i bardzo próbuję się wgryźć w biochemię, przesiedziałam tu już z milion godzin, dużo zmieniłam ale nie sposób tego wszystkiego ogarnąć i co myślę, że coś wiem, okazuje się, że nie wiem nic.

Do czego używacie olejów? Mam cerę mieszaną, wypisałam sobie typy, mogę uzywać ich solo zamiast kremu? Niektóre z Was pisały, że używają jak skóra tylko maksymalnie sucha ale ja chciałabym zrezygnować w ogóle z kremu a potrzebuję nawilżenia i odżywienia.

Wczoraj z pewną dozą nieśmiałości nałożyłam na twarz rosmanową oliwkę (bardzo naturalny skład) i nic mnie nie zapchało ale boję się używać codziennie bo ma olej ze słodkich migdałów. Pomyślałam o jakims profesjonalnym oleju.

Poradzicie z czym to się je? Mieszać z czymś? Nada się do tego celu?

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za odpowiedź, nie idę na łatwiznę, ciągle czytam biochemiczne wątki
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 20:41   #1538
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jestem dokladnie w takiej samej sytuacji jak kolezanka z gory

Trafilam na watek z olejami przypadkiem 2 tygodnie temu, a wczoraj odrobine liznełam.

Nie moglam wytrzymac i pobieglam do zielarskiego i kupilam olej z naison wingoron ( 100 ml za 9.40 ) olejek z drzewka herbacianego (8.20 za 7 ml) i olej lniany niarafinowany ( gdzies wyczytalam ze jest dobry na zaskroniki a jako ze mam ich cale mnostwo a probowalam chyba wszytskiego to kupilam za 10.40 250 ml). Powiedzcie mi czy to dobre ceny, cyz lepiej kupic z Bu albo ZSK, bo ja nie wiem. JUtro ide jeszce po jojobe bo nie bylo dzisiaj. na twarzy mam pelno wagrow z ktorych robia sie czasem syfki, a skore ciala ogolnie przesuszona. nie chche w siebie aplikowac juz wiecej chemii bo to i tak nic nie daje a z twarza to wogole masakra mam wrazenie ze jest niedoskonalosci wiecej i wiecej po kosmetykach drogeryjnych. Pomocy !

aa i jeszce chcialam kupic taki olejek do mycia z BU do tej buzi i moze czasem do wlosow bo jaki szampon nie kupie to SLS na drugim miejscu... porazka. i jutro sie chyba skusze jescze na olej ze slodkich migdałow, jak myslicie.

PS. staram sie cyztac na bierzaco te watki ale tego jest ogorm takie olejomaniaczki z was
__________________


Edytowane przez maneo444
Czas edycji: 2010-08-04 o 20:44
maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 21:28   #1539
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja wolę ZSK, ponieważ ma znacznie większy wybór jeśli chodzi o oleje
Polecam pachnotkę, tamanu i olejek z drzewa herbacianego do cery trądzikowej oraz liposomy przeciwtrądzikowe
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 21:44   #1540
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Co do powyższych pytań - ja używam olejów do wszystkiego, tzn.:

1. do smarowania twarzy (najlepiej mieszać je z kwasem hialuronowym, który można kupić właściwie w każdym internetowym sklepie z półproduktami - to taki żel, w połączeniu z olejami daje fajną paćkę);
2. do smarowania ciała;
3. do mycia (w połączeniu z emulgatorem);
4. do kręcenia serów, kremów i maści;
5. jako bazy do peelingów cukrowych z kawą i wszelkich innych peelingów do ciała i twarzy;
6. jako dodatku do maseczek z glinek i z alg; dodatkowo olej kokosowy stosuję jako maseczkę na włosy;
7. w celach spożywczych i do suplementacji...

Jak zaczęłam to wypisywać, uświadomiłam sobie, że tylko włosów nie myję olejami (choć to też jest możliwe)

Ogólna (i banalna) rada, dziewczyny: musicie same wypróbować, co dla Was dobre. Odpowiednio dobrany olej potrafi naprawdę zdziałać cuda - także z tłustymi i mieszanymi cerami (jestem tego przykładem).
Można do wszystkiego używać olejów wyprodukowanych w celach spożywczych, choć ich wybór będzie raczej zawsze mniejszy niż tych kosmetycznych, sprzedawanych w biochemicznych sklepach. Ja używam olejów spożywczych (ale tylko zimnotłoczonych i nierafinowanych) do ciała oraz do produkcji myjadeł - to zresztą jest dużo bardziej opłacalne. Do smarowania twarzy stosuję oleje kupione w Mazidłach, ZSK, Naturalisie i Ecospa. Zresztą jeśli się wciągniecie w olejomaniactwo, wkrótce przekonacie się, że tych olejów jest więcej, niż jakakolwiek powierzchnia jest w stanie przyjąć...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 22:00   #1541
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziekuje bardzo za wyczerpujaca informacje ale mam jeszce pytanie, jak krok po kroku zrobic takie mazidlo do mycia np ciala i buzi. i czy te gotowe z ZSK czy BU sie nadadza ?
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 09:17   #1542
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za wyczerpujaca informacje ale mam jeszce pytanie, jak krok po kroku zrobic takie mazidlo do mycia np ciala i buzi. i czy te gotowe z ZSK czy BU sie nadadza ?
Zestawy z ZSK i BU nadadzą się jak najbardziej. Ogólny przepis na myjadło jest taki: dowolny olej lub mieszanka olejów (90%) + emulgator (10%). Szczegółowe przepisy można podejrzeć np. tu:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=20&Itemid=2
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 13:32   #1543
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Jestem dokladnie w takiej samej sytuacji jak kolezanka z gory

Trafilam na watek z olejami przypadkiem 2 tygodnie temu, a wczoraj odrobine liznełam.

Nie moglam wytrzymac i pobieglam do zielarskiego i kupilam olej z naison wingoron ( 100 ml za 9.40 ) olejek z drzewka herbacianego (8.20 za 7 ml) i olej lniany niarafinowany ( gdzies wyczytalam ze jest dobry na zaskroniki a jako ze mam ich cale mnostwo a probowalam chyba wszytskiego to kupilam za 10.40 250 ml). Powiedzcie mi czy to dobre ceny, cyz lepiej kupic z Bu albo ZSK, bo ja nie wiem. JUtro ide jeszce po jojobe bo nie bylo dzisiaj. na twarzy mam pelno wagrow z ktorych robia sie czasem syfki, a skore ciala ogolnie przesuszona. nie chche w siebie aplikowac juz wiecej chemii bo to i tak nic nie daje a z twarza to wogole masakra mam wrazenie ze jest niedoskonalosci wiecej i wiecej po kosmetykach drogeryjnych. Pomocy !

aa i jeszce chcialam kupic taki olejek do mycia z BU do tej buzi i moze czasem do wlosow bo jaki szampon nie kupie to SLS na drugim miejscu... porazka. i jutro sie chyba skusze jescze na olej ze slodkich migdałow, jak myslicie.

PS. staram sie cyztac na bierzaco te watki ale tego jest ogorm takie olejomaniaczki z was
Chcicałam dodac jedną rzecz - skoro mówisz że masz zaskórniaki to spróbuj wszelkich serów na bazie olei z kwasem salicylowym ( czysty można dostać na madzidłach i ZYSK, a na Biochemi Urody serum Lemon) lub z LHA (ZYSK) tylko ze przy kwasach konieczne są filtry na codzień

A co do szamponów - to bez SLES/SLS jest szampon Babydream (Rossman) oraz Hipp
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-08-05 o 13:33
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 17:31   #1544
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czyli mogę olejem zamiast kremem przynajmniej na noc się traktować?

O dziwo ten migdał mnie nie zapchał jeszcze a stosuję od kilku nocy już.

Dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 21:23   #1545
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ale wy dziewczynki kochane jestescie

A wiec tak. wczoraj wieczorem zrobilam sobie parowke na buzie z tym olejkiem eterycznym z herbaty i rano wstalam a tu polowa wagrow z czola jakby wyparowala, bajka... nie wiem przez co to bylo spowodowane ale dobrze jest. wysmarowalam cialo winogronem i rano wstaje a tam efekt jak po balsami. mieciuchna skora

Dzisiaj dokupilam ze slodkich migdalow bo jojoba kosztowala 30 zlotych za 100 ml.

Zaraz zloze swoje pierwsze zamowionko na ZSK xD
__________________


Edytowane przez maneo444
Czas edycji: 2010-08-05 o 21:24
maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 22:28   #1546
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Obserwuję u Koleżanki wszystkie objawy olejomaniactwa w fazie początkowej

A serio - cieszę się, że oleje Ci się spodobały Udanego testowania.

Olejek z drzewka herbacianego (bo o nim chyba mówisz, prawda?) możesz także dodawać do oleju bazowego stosowanego na twarz i ciało. Proporcje - ok. 5 kropelek na 10 ml oleju bazowego (choć akurat ten olejek eteryczny można stosować i w większych stężeniach).
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-08-05 o 22:29
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 09:27   #1547
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Maneo.. może będzie to głupie pytanie, ale nigdy tego nie robiłam... jak się robi parówkę? Tak po prostu gorąca woda do miski i ręcznik na głowę
Ale jak długo? I co potem - jakiś olejek w skórę, czy zostawić do wyschnięcia, czy wycierać?? Dodawałaś olejek eteryczny z drzewka herbacianego - jaki jeszcze można, czy raczej jaki jeszcze polecacie na skórę z tzw. "niedoskonałościami" - chyba nie każdy można do parówki, prawda???
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 11:41   #1548
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna : tak o niem mowie, pisze z herbaty bo krocej Dodaje go do toniku ( bo musze wykorzystac, bo zamowilam hydrolat rumiankowy ) poprostu kropelke na wacik z tonikiem i przecieram buzie, i jeszce do kremu tez kropelke mieszam z kremem na rece

vea7: dokladnie, goraca woda do miski, kilka kropli ojeku i lebek pod recznikiem 10-15 minut. ja potem na taka zaparowana buzie klade zel do mycia ( tez musze wykorzystac bo zamowilam olejek do mycia ) myje i plukam zimna woda aby zamknac pory. a To jakie olejki mozna do parowki to juz kolezanki odpowiedza te co sie bardziej znaja

wieczorem nalozylam olej lniany na buzie i przyznam ze mnei troche zapchal, ale jednoczesnie pochowaly mi sie niedoskonalosci na czole, tak jak po parowce z herbacianego :
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 13:05   #1549
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mane, jasne, tylko że poza olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego istnieje jeszcze bazowy olej herbaciany (z camelii) i mecerat herbaciany...

Vea, o olejkach eterycznych masz wątek tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ejki+eteryczne
Dla cery z niedoskonałościami fajne są:
olejek z drzewa herbacianego, lawendowy, z trawy cytrynowej, cyprysowy, geraniowy, rumiankowy, szałwiowy, balsam copocaiba i wiele innych.
Parówek nie polecam w ogóle - kiepsko działa na naczynka.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-08-06 o 13:08
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 14:24   #1550
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam jeszce glupie ale wazne pytanie przechowujecie w lodowce te swoje oleje, olejki do mycia i hydrolaty??
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 14:30   #1551
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Mam jeszce glupie ale wazne pytanie przechowujecie w lodowce te swoje oleje, olejki do mycia i hydrolaty??
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 14:33   #1552
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziekuje chociaz nie jest mi to na reke, bo jakby staly w lazience to bym nie zapominala sie smarowac XD
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 18:38   #1553
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja trzymam zapasy w lodówce, ale małe pojemności olejów do zużycia w 2-3 tygodnie i olejku do mycia mam na półce w łazience. Chowam je do lodówki tylko w największe upały. Oleje się nie psują, najwyżej jełczeją. Z kosmetykami zawierającymi fazę wodną jest gorzej, bo w nich najszybciej pojawiają się bakterie - te specyfiki (hydrolaty, kwas hialuronowy, ukręcone kremy i sera bez konserwantów) trzymam w lodówce.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 22:34   #1554
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Czyli mogę olejem zamiast kremem przynajmniej na noc się traktować?

O dziwo ten migdał mnie nie zapchał jeszcze a stosuję od kilku nocy już.

Dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość
Jasne że możesz stosować zamiast kremu ja od dawna stosuję ten proceder nawet dodaje różne pierdołki do olejów - np.Q10, wit.E, wit.C (rozp.w tłuszczach) - dodatkowo działają przeciwstarzeniowo i antyoksydacyjnie Poza tym oleje nie tylko nie zapychają le także - odpowiednio dobrane- ograniczają przetłuszczanie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-08-06 o 22:35
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 13:13   #1555
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny męczę się z aplikacją olejków na skórę, obecnie z Diadermą karotenową. Staram się spryskać wcześniej skórę hydrolatem, później mieszać na dłoni z żelem hialuronowym i dopiero... Chciałabym jednak uczynić ten zabieg szybszym, łatwiejszym i np. na wyjazdy wozić mniej buteleczek. Stąd moje pytanie - czy do buteleczki ze spryskiwaczem mogę wlać hydrolat i dodać do niego trochę żelu hialuronowego i tak przygotowanę mgiełkę aplikować na skórę i zaraz na to olejek tak, aby się wszystko na skórze połączyło i ładnie wchłonęło? Jak myślicie? Połączenie hyrolatu i HA stosuje się w tonikach, więc chyba można, jednak nie wiem czemu nikt nie pisał nigdy o takiej gotowej mgiełce....
Będę wdzięczna za pomoc
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 19:05   #1556
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wild, oczywiście, że tak możesz zrobić, ale raczej nie licz na poprawienie w ten sposób wchłanialności oleju (a o to przecież między innymi chodzi w mieszaniu oleju z HA) - HA tworzy warstwę na skórze i przez nią raczej olej się kiepsko przebije. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia ilości HA - w toniku nie dasz go tyle, ile w ekspresowym serum.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 20:48   #1557
Non Adson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam ochotę dodać olejek herbaciany oraz Citrosept do toniku Iwostinu 200ml. Po ile kropelek proponujecie wkropić ?
Non Adson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 18:33   #1558
Bambi2
Raczkowanie
 
Avatar Bambi2
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 210
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, mam pytanko - Do tej pory używałam hydrolatu oczarowego z mazideł, ale tym razem, ponieważ zamawiałam co nieco na bu, przy okazji wzięłam też i wspomniany hydrolat. No i jakoś inaczej on wygląda - ma inny zapach, nie taki ziołowy jak ten z mazideł, kolorem też się nieco różni, tamten był taki słomkowy, ten prawie biały... :/ hmm, normalne to?
__________________
Pani mgr inż.
Ręce precz od Tybetu
___________
...Ukrzyżowane wspomnienia nie pozwolą zapomnieć,
nawet wówczas, gdy odkryję wszystkie ścieżki Twojej filozofii
i przesłucham całego Bacha...

W najgłębszą ciemność strącił mnie największy blask (...)

Bambi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 09:21   #1559
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Non Adson, odradzam dodawanie czegokolwiek do gotowego toniku - lepiej zrobić samodzielnie tonik na bazie hydrolatu albo octu jabłkowego. Taki tonik możesz zakonserwować Citroseptem. Zresztą w toniku Iwostinu do cery trądzikowej drzewo herbaciane już jest.

Bambi, tak może być Inny jest materiał, z którego pozyskuje się te hydrolaty (na BU - liście, kwiaty i kora, na Mazidłąch - kwiaty) i inne stężenie konserwantów.

Nowość olejowa na Mazidłach:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 18:08   #1560
Bambi2
Raczkowanie
 
Avatar Bambi2
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 210
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Aha, rozumiem
__________________
Pani mgr inż.
Ręce precz od Tybetu
___________
...Ukrzyżowane wspomnienia nie pozwolą zapomnieć,
nawet wówczas, gdy odkryję wszystkie ścieżki Twojej filozofii
i przesłucham całego Bacha...

W najgłębszą ciemność strącił mnie największy blask (...)

Bambi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.