Kosmetyki M.A.C cz. 3 - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-16, 14:17   #4261
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
ja mam zielono-szare oczy i mam Shale, ale wydaje mi się, że Patina lepiej je podbija szarości to się zgodzę, u mnie super się sprawdzają, w ogóle różne szarawe cienie, np szary granat, szary fiolet, byleby szaroboro było a z MACa super ten Greensmoke
Greensmoke zawsze mnie kusił,a jakoś nigdy nie mogłam się do niego przekonać...za to mam (a właściwie prawie na zupełnym wykończeniu, bo często używany) wkładzik Smut. bardzo fajnie wygląda przy moich zielonych oczach, ale nie pamiętam, czy to regular, bo mam go od kumpeli, której nie pasował.
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 15:46   #4262
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Moje best'y:
- Vanilla
- Wedge
- Copperplate (mój ukochany )
- Patina
- Satin Taupe
- Embark
Uwielbiam dużo z Twoich faworytów, dziury już mam w mojej Patinie i Vanilli, Copperplate jest super do brwi i nie tylko, Embark jest po prostu

Nie wiem, czy tylko ja tak mam, że bardzo nie lubię się ze Shroomem... Powieki robią się jak "stare" od niego, niezależnie od osoby, na której leży. Blech...
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 16:57   #4263
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
myślałam właśnie dokładnie to tych trzech kolorach
Ale Shale to jest dopiero hardcore!!! Mój pierwszy MAC-owy i forever ukochany. Polecam bo fajny kolor, co prawda mam oczy orzechowe i do zielonych też się nada.

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Bifrost Pokaż wiadomość
Może sprawdź też Dervish, tylko to kolor bardziej w odcieniu ust, niż skóry. Z Viva Glam V łączy się całkiem dobrze, chociaż sukces tkwi raczej nie w zbliżonej tonacji tych obu, tylko niewielkiej różnicy między naturalnym kolorem ust a derwish
Dzięki ślicznie za podpowiedź. Ja się źle wyraziłam, bo właśnie chodziło mi o kolor ustowy a nie cielisty...... kurcze co brak kofeiny robi z człowieka

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy tylko ja tak mam, że bardzo nie lubię się ze Shroomem... Powieki robią się jak "stare" od niego, niezależnie od osoby, na której leży. Blech...
Nie kochana nie tylko Ty. Na zdjęciach/swatch-ach wygląda super , a jak go macałam w salonie MAC-a to blech...... przynajmniej na mojej skórze.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 17:37   #4264
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Uwielbiam dużo z Twoich faworytów, dziury już mam w mojej Patinie i Vanilli, Copperplate jest super do brwi i nie tylko, Embark jest po prostu

Nie wiem, czy tylko ja tak mam, że bardzo nie lubię się ze Shroomem... Powieki robią się jak "stare" od niego, niezależnie od osoby, na której leży. Blech...
Ja szczerze mówiąc nie wiem nawet, co o nim napisać. Zawsze w MACu jakoś go omijałam, nigdy nie zwracałam na niego uwagi, bo dla mnie to taki obojętny kolor, mogłaoby go dla mnie w MACu nie być. Niby ładny w opakowaniu, a jednak jest w nim coś takiego, że mnie nie powala. Jak dla nie lepszy jest Brule, a jak wolałabym większy połysk to Ricepaper. Zresztą w sumie jakoś takie brzoskwinki na oku nie robią mi dobrze.
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 17:53   #4265
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Hej dziewczynki , a widziałyście Cindy w płynie
http://www.maccosmetics.com/products...83&QUERY=cindy
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 18:29   #4266
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
ewelinko paletę przywiozła mi koleżanka z uk a wkłady sa po 49 zl...
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 19:20   #4267
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Oglądałam Satin Taupe na żywo i byłam zdziwiona bo taki ciepły jest po wyswatchowaniu na skórze.Ale z kolei widziałam sporo filmików na youtubie z tym kolorem i na prawdę po tym oglądaniu z kolei mam na niego wielką ochotę bo wygląda bosko.Muszę przetestować dokładniej,oby nie był z ciepły.
Nie sugeruj się swatchem na łapce, ST pokazuje swoje oblicze dopiero na powiece

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Ale na powiece wygląda bosko!!!
Jeśli lubisz fiolety, to jak podpowia0dał Kamil, warto posiadać Girlie bo ładnie "podbija" kolor.
Aga ma rację Ja mam Girlie i używam właśnie do tego

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
i czemu paleta z UK? nie sprzedają u nas tych palet na 15 cieni?
Sprzedają, 55 zł

Olu piękne zdobycze
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 19:43   #4268
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Moje best'y:
- Ricepaper
- Naked Lunch
- Bisque
- Copperplate (mój ukochany )
- Patina
- Satin Taupe
mam i potwierdzam! a zwłaszcza uwielbiam Ricepaper pod łuk brwiowy - cudo!!!

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o pomoc wszystkich posiadaczy konturówek MAC-owych do ust, szukam najbardziej naturalnego ,cielistego koloru... Co radzicie???
Dervish!!
popieram Bifrost!
Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
proszę bardzo ja uwielbiam patrzeć na zbiory innych, bo to inspiruje do dalszych zakupów
a może myślałaś o kolorkach: shale, nocturnelle lub silver ring??? Bo do zielonych oczu są super, bo podbijają kolor tęczówki (zwłaszcza dwa pierwsze).
Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Ale Shale to jest dopiero hardcore!!! Mój pierwszy MAC-owy i forever ukochany. Polecam bo fajny kolor, co prawda mam oczy orzechowe i do zielonych też się nada.
ahaha to kolejny uniwersalny cień mamy bo do niebieskich oczu tez pasuje jak ulał!

ja jestem w permanentnym zachwycie nad cieniem Notoriety z mojego kładzika... jak klnęłam na Velvety tak ten jest boski co niestety otwiera mnie na inne cienie o tym wykończeniu które dotychczas dyskryminowałam...ojj będzie piąta 15stka... :/
Kamil: Ty polecałeś któreś Velvety nie?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 19:51   #4269
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
ojj będzie piąta 15stka... :/
I jeszcze nie pokazałaś pozostałych czterech ?? Wstyd
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:02   #4270
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Nie sugeruj się swatchem na łapce, ST pokazuje swoje oblicze dopiero na powiece
Olu piękne zdobycze
potwierdzam, jak kupiła mi pewna dobra duszka ST to powiem że nie byłam zachwycona a teraz on zyskuje na oku
dziekuje Myszko, mam kremik o którym rozmawiałyśmy więc zapraszam na priv

dziekuje za komplement


Kasia poka poletki, bądź czlowiekiem i nie daj sie prosic
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:09   #4271
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
I jeszcze nie pokazałaś pozostałych czterech ?? Wstyd
a mam pokazać?? ja to tak się boję, żeby je razem rozkładać bo boję się że mnie ta ilość zebrana w jednym miejscu mnie przerazi...
a w sobotę MAC i zakupy na pocieszenie...
Ola - ale ja nie mam, jutro zrobię chociaż tak mi głupio....
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2010-09-16 o 20:10
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 20:27   #4272
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

No wiesz ! Gdzie jak gdzie, ale tutaj paletkami wywołasz raczej ślinotok niż cokolwiek innego Zrób poka-poka Nie daj sie prosić
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:53   #4273
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
No wiesz ! Gdzie jak gdzie, ale tutaj paletkami wywołasz raczej ślinotok niż cokolwiek innego Zrób poka-poka Nie daj sie prosić
ok, jutro pstryknę
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 21:35   #4274
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Nie sugeruj się swatchem na łapce, ST pokazuje swoje oblicze dopiero na powiece
Może poproszę,żeby mnie umalowały ST jak już się wybiorę na ten makijaż,w końcu za darmo(już kiedyś byłam,zaraz po otwarciu i na prawdę ładnie wyszło)

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
a mam pokazać?? ja to tak się boję, żeby je razem rozkładać bo boję się że mnie ta ilość zebrana w jednym miejscu mnie przerazi...
a w sobotę MAC i zakupy na pocieszenie...
Ola - ale ja nie mam, jutro zrobię chociaż tak mi głupio....
Pokaż koniecznie!

Dziewczyny,mam do was kolejne pytania-wiem upierdliwa jestem
Dziewczyna w Macu bardzo polecała mi do różu 188.Czy rzeczywiście jest fajny do tego?Do tej pory nie udało mi się znaleźć idealnego pędzla do różu,może ten?Chciałabym coś co dobrze rozciera róz wtapiając go gładko w resztę makijażu i żeby nadawało się do sypkich róży bo mam ich sporo.Zastanawiam się też nad jakąś tańszą alternatywą bo nie powiem,wolałabym chyba 4 cienie zamiast pędzla,chociaż z drugiej strony jakby był świetny...
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 00:17   #4275
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o pomoc wszystkich posiadaczy konturówek MAC-owych do ust, szukam najbardziej naturalnego ,cielistego koloru... Co radzicie???
Gingerroot jest super ale nie wiem czy nie wycofali, nie jest matowa tylko satynowa wiec nie wiem czy lubisz taki efekt, ale ładnie to wygląda szczególnie do błyszczyków.

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Niestety na mnie ten cień nie zrobił największego wrażenia, spodziewałam się więcej bo na ręce wyglądał nawet nawet, a na powiece
Ja All That Glitters uwielbiam, ale nie solo bo jest za nudny, ostatnio używam go masowo w jednym schemacie:
- All That Glitters na powiekę ruchomą bez kącika zewnętrznego i wewnętrznego.
- pigment Vanilla w kącik wewnętrzny
- Embark w kącik zewnętrzny
- w łuk coś modelującego ciemniejszego od skóry (Omega, Copperplate, Wedge, Charcoal Brown, czasami nawet Blackberry czy Smut)
- i do tego granatowa kreska (głównie Deep Truth na mokro) albo fioletowa (tutaj najczęściej pigmnet Grape na mokro) albo ciemno zielona ale raczej chłodna (pigment Deep Blue Green na mokro albo Humid na mokro na odrobinie czarnej kredki), może byś też brązowa kredka ale za nudno jak dla mnie.
- dolna powieka może byc czysta albo brązowa kredka zblendowana z cieniem który daliśmy w załamaniu
- mascara raczej czarna, albo bardzo ciemny brąz

dzięki zmienności cienia w załamaniu, grubości kreski i ilości koloru na dolnej powiece możemy uzyskać różne efekty od dziennego to całkiem mocny wieczorowy.

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
ja mam zielono-szare oczy i mam Shale, ale wydaje mi się, że Patina lepiej je podbija szarości to się zgodzę, u mnie super się sprawdzają, w ogóle różne szarawe cienie, np szary granat, szary fiolet, byleby szaroboro było a z MACa super ten Greensmoke
jak lubisz maty to Copperplate

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Kamil: Ty polecałeś któreś Velvety nie?
velevety do dziwadła, niby ten sam finish a nie ten sam i róznice są z naczne, od prawie matowowych Vanilla i Sketch, nieco bardziej błyszczący Contrast, całkiem mocno błyszczący Mulch aż bo brokatowe Beauty Marked w którym brokat ginie po aplikacji na oko i Black Tied w którym brokat widać. ja bardzo lubie trzy może cztery pierwsze miałem jeszcze taki żywy jasny zielony (nie pamietam nazwy i mi nie podszedł) reszty kolorów nie znam

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Może poproszę,żeby mnie umalowały ST jak już się wybiorę na ten makijaż,w końcu za darmo(już kiedyś byłam,zaraz po otwarciu i na prawdę ładnie wyszło)


Pokaż koniecznie!

Dziewczyny,mam do was kolejne pytania-wiem upierdliwa jestem
Dziewczyna w Macu bardzo polecała mi do różu 188.Czy rzeczywiście jest fajny do tego?Do tej pory nie udało mi się znaleźć idealnego pędzla do różu,może ten?Chciałabym coś co dobrze rozciera róz wtapiając go gładko w resztę makijażu i żeby nadawało się do sypkich róży bo mam ich sporo.Zastanawiam się też nad jakąś tańszą alternatywą bo nie powiem,wolałabym chyba 4 cienie zamiast pędzla,chociaż z drugiej strony jakby był świetny...
188 wtapia róż idealnie, jak żaden inny pędzel, może poszukaj jakiejś tanszej alternatywy, nie wiem Coastal Scent etc, ich pędzle są nieco słabsze, ale dalej dobre i sporo tańsze, ja mam z Costala zamiennik 187 którego uzywam do brązera i jest ok, minimalnie bardziej miekki niż MAC
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2010-09-17 o 00:32
KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 05:48   #4276
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Dziewczyny,mam do was kolejne pytania-wiem upierdliwa jestem
Dziewczyna w Macu bardzo polecała mi do różu 188.Czy rzeczywiście jest fajny do tego?Do tej pory nie udało mi się znaleźć idealnego pędzla do różu,może ten?Chciałabym coś co dobrze rozciera róz wtapiając go gładko w resztę makijażu i żeby nadawało się do sypkich róży bo mam ich sporo.Zastanawiam się też nad jakąś tańszą alternatywą bo nie powiem,wolałabym chyba 4 cienie zamiast pędzla,chociaż z drugiej strony jakby był świetny...
To co Kamil powiedział i dodam od siebie że też ten pędzel uwielbiam - po prostu nie da się zrobić sobie nim krzywdy a do ciemnych różów jest po prostu idealny (da się nim świetnie stopniować kolor). Z innych marek nie-internetowych na zamiennik nie trafiłam - owszem są podobne ale nie mają tak elastycznych białych włókien. Mass kiedyś pisała o pędzlach Sigmy więc może tam jest podobny.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 07:29   #4277
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
To co Kamil powiedział i dodam od siebie że też ten pędzel uwielbiam - po prostu nie da się zrobić sobie nim krzywdy a do ciemnych różów jest po prostu idealny (da się nim świetnie stopniować kolor). Z innych marek nie-internetowych na zamiennik nie trafiłam - owszem są podobne ale nie mają tak elastycznych białych włókien. Mass kiedyś pisała o pędzlach Sigmy więc może tam jest podobny.
no ale na Sigmę też trzeba ciut wydać, zwłaszcza jak sie palnuje kupić jeden z zestawów. No i jednak MAC łatwiej dostępny...
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 07:37   #4278
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość

jak lubisz maty to Copperplate
to muszę spróbować
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 07:37   #4279
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Ja All That Glitters uwielbiam, ale nie solo bo jest za nudny, ostatnio używam go masowo w jednym schemacie:
- All That Glitters na powiekę ruchomą bez kącika zewnętrznego i wewnętrznego.
- pigment Vanilla w kącik wewnętrzny
- Embark w kącik zewnętrzny
- w łuk coś modelującego ciemniejszego od skóry (Omega, Copperplate, Wedge, Charcoal Brown, czasami nawet Blackberry czy Smut)
- i do tego granatowa kreska (głównie Deep Truth na mokro) albo fioletowa (tutaj najczęściej pigmnet Grape na mokro) albo ciemno zielona ale raczej chłodna (pigment Deep Blue Green na mokro albo Humid na mokro na odrobinie czarnej kredki), może byś też brązowa kredka ale za nudno jak dla mnie.
- dolna powieka może byc czysta albo brązowa kredka zblendowana z cieniem który daliśmy w załamaniu
- mascara raczej czarna, albo bardzo ciemny brąz
188 wtapia róż idealnie, jak żaden inny pędzel, może poszukaj jakiejś tanszej alternatywy, nie wiem Coastal Scent etc, ich pędzle są nieco słabsze, ale dalej dobre i sporo tańsze, ja mam z Costala zamiennik 187 którego uzywam do brązera i jest ok, minimalnie bardziej miekki niż MAC
co do Coastal Scent to również polecam. Miałam okazję jednocześnie odkupić od Kamila (Kamilu ) dwa pędzle do różu : MACa i CS. CS jest grubszy, taki jakby bardziej puchaty i najpierw oczywiście sięgałam po MACa, ale potem w lecie częściej sięgałam po brązery i jakoś łątwiej mi było CSem idealnie je wtopić w twarz, ze teraz i do różu częściej zdarza mi sie sięgnąć po CS niż MACa. MAC jest jakby bardziej precyzyjny, taki dokładny, ale CS dzięki swojej "puchatości" (inaczej nie wiem, jak to określić, bo nie chcodzi o miękkość, ale jest taki bardziej nastroszony, jakby szerszy) łatwiej i szybciej rozciera kolor. Na pewno MAC ma włosie lepszej jakości, bo mój CS trochę jakby utracił na pierwotnym wyglądzie mimo identycznego dbania, ale dalej swoje zadanie spełnia.

makijaż bardzo fajny. Zresztą ostatnio robię niemal identyczny. Może poradź mi, jak użyć Kitschmasa? Jakoś przez te drobiny nie mam pomyślu na niego i z czym go połączyć, a na sobotę siostra zażyczyła sobie, żeby właśnie ją tym umalować....

Edytowane przez nadi83
Czas edycji: 2010-09-17 o 07:40 Powód: dopisek
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 08:52   #4280
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
188 wtapia róż idealnie, jak żaden inny pędzel, może poszukaj jakiejś tanszej alternatywy, nie wiem Coastal Scent etc, ich pędzle są nieco słabsze, ale dalej dobre i sporo tańsze, ja mam z Costala zamiennik 187 którego uzywam do brązera i jest ok, minimalnie bardziej miekki niż MAC
Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
To co Kamil powiedział i dodam od siebie że też ten pędzel uwielbiam - po prostu nie da się zrobić sobie nim krzywdy a do ciemnych różów jest po prostu idealny (da się nim świetnie stopniować kolor). Z innych marek nie-internetowych na zamiennik nie trafiłam - owszem są podobne ale nie mają tak elastycznych białych włókien. Mass kiedyś pisała o pędzlach Sigmy więc może tam jest podobny.
W takim razie widzę,że watro zastanowić się nad czymś typu mały duofiber.Zastanawia łam się nad Sigmą ale chuba warto zainwestować jednak w Maca bo idealnego pędzla pędzla do różu jeszcze nie mam.Chciałabym,żeby był jak najlepszy.On kosztuje coś około 2 stówek?
Mam dwa pędzle z CS,do oczu.Nie jestem z nich jakoś bardzo zadowolona.Poza tym obawiam się,że 187 jest za duży do różu dla mnie.
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2010-09-17 o 08:54
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 08:54   #4281
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Gingerroot jest super ale nie wiem czy nie wycofali, nie jest matowa tylko satynowa wiec nie wiem czy lubisz taki efekt, ale ładnie to wygląda szczególnie do błyszczyków.



Ja All That Glitters uwielbiam, ale nie solo bo jest za nudny, ostatnio używam go masowo w jednym schemacie:
- All That Glitters na powiekę ruchomą bez kącika zewnętrznego i wewnętrznego.
- pigment Vanilla w kącik wewnętrzny
- Embark w kącik zewnętrzny
- w łuk coś modelującego ciemniejszego od skóry (Omega, Copperplate, Wedge, Charcoal Brown, czasami nawet Blackberry czy Smut)
- i do tego granatowa kreska (głównie Deep Truth na mokro) albo fioletowa (tutaj najczęściej pigmnet Grape na mokro) albo ciemno zielona ale raczej chłodna (pigment Deep Blue Green na mokro albo Humid na mokro na odrobinie czarnej kredki), może byś też brązowa kredka ale za nudno jak dla mnie.
- dolna powieka może byc czysta albo brązowa kredka zblendowana z cieniem który daliśmy w załamaniu
- mascara raczej czarna, albo bardzo ciemny brąz

dzięki zmienności cienia w załamaniu, grubości kreski i ilości koloru na dolnej powiece możemy uzyskać różne efekty od dziennego to całkiem mocny wieczorowy.
Hej, dzięki bardzo za podpowiedź, zawsze masz fajne pomysły.
Ja stosuję All... na Fresco Rose i jako tako to wygląda.
A nad konturówka sie zastanowię i pooglądam swatche
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 11:51   #4282
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
W takim razie widzę,że watro zastanowić się nad czymś typu mały duofiber.Zastanawia łam się nad Sigmą ale chuba warto zainwestować jednak w Maca bo idealnego pędzla pędzla do różu jeszcze nie mam.Chciałabym,żeby był jak najlepszy.On kosztuje coś około 2 stówek?
Mam dwa pędzle z CS,do oczu.Nie jestem z nich jakoś bardzo zadowolona.Poza tym obawiam się,że 187 jest za duży do różu dla mnie.
zdania są podzielone-jedni uważają Sigmę za lepszą od MACa, inni odwrotnie...ewentualnie z chwalonych pędzli są jeszcze te Kozłowskiego, ale ja akurat nie mam, więc się nie wypowiem, choć czaiłam się na zakup, ale troszkę mnie zniechęca, że tylko internetowo a ja lubię pomacać (dopisek: dopiero teraz przeczytałam jak to brzmi ale wiecie, co mam na myśli) przed zakupem. Gdybys chciała popatrzeć to podaję Ci link http://www.pedzle.com.pl/ Innych przepraszam za OT.
na pewno ja osobiście nie polecam "twarzowych" Inglotów, choć te do oczu są super. No są jeszcze te Sephory. Wszystko zależy od tego, ile możesz wydać i do czego konkretnie będziesz go używać. Czasem lepiej wydać więcej, a mieć pędzle świetnej jakości (tym bardziej, że zazwyczaj kupujesz na lata, przy założeniu, ze tylko do własnego użytku). Jedni wolą mieć pędzel do rózu okrągły, inni ścięty. Niektórzy wolą mieć np. mały pędzel do pudru, którego można też użyć do brązera, rozświetlacza itp., zaś inni wolą mieć do wszystkiego osobny pędzel (np. ja jakoś nie lubię używać tego samego pędzla do pudru i do brązera/różu - ot, takie moje małe zboczenie). Wszytskie te rzeczy musisz wziąc pod uwagę przy wyborze.

Edytowane przez nadi83
Czas edycji: 2010-09-17 o 11:56
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 13:03   #4283
monczka18
Raczkowanie
 
Avatar monczka18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 105
GG do monczka18
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cześć Maco maniaki

Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek i muszę się przyznać tez choruje na Maca . Mam już kilka rzeczy i 2 pędzelki jak na razie. Teraz mam zamiar kupić pędzel 187 wyżej dziewczyna pisała, że kosztuje coś kolo 200 zł, ale czy możecie mi powiedzieć ile dokładnie?

Z góry bardzo dziękuje
monczka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 13:43   #4284
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

oooook, to wrzucam, tylko nie proście o opisy całości bo do jutra bedę siedzieć nad tym
część cieni czeka na depot więc wrzucam wsio co mam
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 13:50   #4285
monczka18
Raczkowanie
 
Avatar monczka18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 105
GG do monczka18
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

No masz dość sporą kolekcję cieni Wszystkie piękne.
monczka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 13:50   #4286
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Umarłam. A szczęka mi powędrowała na podłogę Jak wróci to powiem więcej

Uwaga prywata: Kasiu, jak nie 2.10 to na pewno w któryś weekend nam wyjdzie
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 13:58   #4287
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez monczka18 Pokaż wiadomość
No masz dość sporą kolekcję cieni Wszystkie piękne.
dzięki

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Umarłam. A szczęka mi powędrowała na podłogę Jak wróci to powiem więcej

Uwaga prywata: Kasiu, jak nie 2.10 to na pewno w któryś weekend nam wyjdzie
hehe Marysiu - sama chciałaś hihi
to na ewentualne pytania czekam aż szczęka odzyska władzę...

ok na pewno wyjdzie nam inny termin!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 14:06   #4288
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
oooook, to wrzucam, tylko nie proście o opisy całości bo do jutra bedę siedzieć nad tym
część cieni czeka na depot więc wrzucam wsio co mam
Oj Kasia, przy Twoich zbiorach moje 2 paletki to pikuś.....
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 14:13   #4289
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Oj Kasia, przy Twoich zbiorach moje 2 paletki to pikuś.....
e tam, dobrze wiesz, że tu nie o licytacje chodzi!
plus, na usprawiedliwienie dodam, że kilka "cieni" to tak naprawdę sprasowane pigmacze (za które śliczne podziękowania się należą Marti i eustaszkowi)...
no a poza tym, rozpędziłam się i nie umiem już NIE kupować cieni MACa...
już mam kolejną wishlistę... więc wkrótce dołączy chyba do mnie piąta paletka i druga do róży...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 15:47   #4290
zuzanna_maria
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna_maria
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 8
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

chcę się przywitać, bo jestem nowa zarówno tu, jak i jeśli chodzi o maca. i trochę przypadkowa.

właśnie wróciłam do domu po mojej pierwszej w życiu wizycie w salonie maca i jestem taaakaaa podekscytowana! nie planowałam jej nawet, bo moim zamiarem było jedynie kupno eyelinera bobbi brown w douglasie, ale nie było nowego koloru denim ink, o którym marzę. bo wymyśliłam sobie, że jesienią zamienię moje nudne, czarne i ciemnobrązowe kreski na powiekach granatowymi. przypomniało mi się, że fluidline ma super recenzje na kwc więc sceptycznie poszłam go sobie obejrzeć. i absolutnie zakochałam się w kolorze waveline! do zakupów jeszcze doszedł cień copperplate i tinted lip conditioner w odcieniu feeling good. mac ma nową fetyszystkę!

nie wiem jeszcze czy zupełnie zdradzę eyeliner w żelu bobbi brown z fluidlinem, okaże się w miarę użytkowania. mam też jednego paint pota (rubenesque), którego kiedyś dostałam, jednak nie sprawdza się u mnie jako cień, a bazy używam innej. ale cała reszta zdobyła mnie w całości, już robię wishlistę
__________________
"whiskey and apples go together. fix me a drink, darling."

- holly golightly

Edytowane przez zuzanna_maria
Czas edycji: 2010-09-17 o 18:12
zuzanna_maria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.