dziecko na ślubie rodziców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-28, 13:09   #1
pipipipi89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 132

dziecko na ślubie rodziców


Witajcie w miniony weekend byłam na weselu i zachowanie pary młodej trochę mnie zdziwiło, zresztą nie tylko mnie. Otóż para młoda ma półrocznego synka, który to przez całe wesele jak i poprawiny nie był przy rodzicach tylko na drugim końcu sali, a opiekowały się nim siostry i kuzynki panny młodej. Młodzi zachowywali się tak jakby to wcale ich dziecko nie było, przez obydwa dni nie wzięli małego nawet na chwilę do siebie, nie wspominając już o rodzinnych zdjęciach. Ot potraktowali małego jak jakieś obce dziecko, ba nawet gorzej niż gości bo do gości jednak podchodzili. Trochę mnie to zachowanie zdziwiło, wcześniej co prawda byłam tylko na dwóch takich weselach gdzie młodym towarzyszył potomek, ale na obydwóch dziecko było gdzieś w pobliżu rodziców, opiekowali się nim dziadkowie czy ktoś inny z rodziny ale młodzi się nim także interesowali, podchodzili nawet czasem z dzieciakiem do gości czy pozowali z nim do zdjęć. A tu potraktowanie dziecka jak nieproszonego gościa. A jak to u was wygląda? Jak byliście na takim weselu albo sami najpierw zostaliście rodzicami a później małżeństwem, to jak wyglądała kwestia dziecka na takim weselu? Rodzice bawią się zapominając o potomku bo to przecież ich dzień czy jednak o tym dziecku pamiętają?
pipipipi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 13:28   #2
klaudusk_a
Zakorzenienie
 
Avatar klaudusk_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mała mieścina niedaleko Lublina :)
Wiadomości: 5 945
Dot.: dziecko na ślubie rodziców

Cytat:
Napisane przez pipipipi89 Pokaż wiadomość
Witajcie w miniony weekend byłam na weselu i zachowanie pary młodej trochę mnie zdziwiło, zresztą nie tylko mnie. Otóż para młoda ma półrocznego synka, który to przez całe wesele jak i poprawiny nie był przy rodzicach tylko na drugim końcu sali, a opiekowały się nim siostry i kuzynki panny młodej. Młodzi zachowywali się tak jakby to wcale ich dziecko nie było, przez obydwa dni nie wzięli małego nawet na chwilę do siebie, nie wspominając już o rodzinnych zdjęciach. Ot potraktowali małego jak jakieś obce dziecko, ba nawet gorzej niż gości bo do gości jednak podchodzili. Trochę mnie to zachowanie zdziwiło, wcześniej co prawda byłam tylko na dwóch takich weselach gdzie młodym towarzyszył potomek, ale na obydwóch dziecko było gdzieś w pobliżu rodziców, opiekowali się nim dziadkowie czy ktoś inny z rodziny ale młodzi się nim także interesowali, podchodzili nawet czasem z dzieciakiem do gości czy pozowali z nim do zdjęć. A tu potraktowanie dziecka jak nieproszonego gościa. A jak to u was wygląda? Jak byliście na takim weselu albo sami najpierw zostaliście rodzicami a później małżeństwem, to jak wyglądała kwestia dziecka na takim weselu? Rodzice bawią się zapominając o potomku bo to przecież ich dzień czy jednak o tym dziecku pamiętają?
nasza córka na naszym ślubie miała niecałe 2,5 roku i nie wyobrażam sobie żebym nie zwracała na nią w ogóle uwagi. tak samo żebyśmy nie mięli z nią żadnego zdjęcia z tego wyjątkowego dnia, więc dziwię się trochę młodym. zreszta byłam na kilku takich weselach gdzie młodzi mieli młodsze dzieciaczki i zawsze się nim zajmowali, brali na ręce czy chociażby sprawdfzali czy dziecku czegoś nie potrzeba
__________________

Zapraszam na mój blog
http://kikalifestyle.blogspot.com/
klaudusk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 16:35   #3
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: dziecko na ślubie rodziców

Ja zdecydowałam z tż, że nasze dziecko nie będzie na naszym weselu. A na ślubie jak najbardziej , z tym, że z wiadomych powodów nie z nami będzie siedział podczas mszy i sakramentu.
Oddamy go w dobre ręce, do osoby, której na wesele nie zapraszamy.
Brzdąc zanudziłby się na zabawie i mielibyśmy ręce pełne roboty.

Rodzice, jak już chcą by dziecko było z nimi to trochę jednak powinni się dzieckiem zająć. I tak też było na wszystkich weselach, na których byłam.
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 17:52   #4
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: dziecko na ślubie rodziców

U znajomych ich dziecko było tylko na ślubie. Na weselu było z opiekunką w wynajętej sali w tym samym budynku co wesele. Młodzi do niego zalądali co jakiś czas, do zdjęć też je brali, jednak na sali nie było obecne. Też właśnie ok półroczne.
Jednak nie wyobrażam sobie, że moje malutkie dziecko byłoby obecne na sali, a ja traktowałabym go jak wyrzutka. Albo jest gdzieś z opiekunką, a ja tylko doglądam, albo jest na sali obok rodziców i dziadków, traktowane tak jak należy, czyli jak członek rodziny.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 18:10   #5
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: dziecko na ślubie rodziców

Nasza córka na naszym ślubie będzie miała 3,5 roku i nie wyobrażam sobie nie interesować się nią tego dnia. Ten ślub to głównie dla niej bierzemy Na ślubie będzie z babcią siedzieć, a podczas obiadu (nie robimy wesela) gdzieś obok nas.
Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji jak opisujesz, albo dziecko jest całkiem osobno np z nianią albo z rodzicami. A jak mama karmi piersią to też oleje dziecko bo ślub? No raczej nie, tylko pójdzie gdzieś obok nakramić i tyle. Szkoda mi takich maluchów, nie dość że hałas, obce miejsce, pełno ludzi to jeszcze rodzice ignorują.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 19:10:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.