żylak na nodze u 17latki, pijawki i tabletki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-24, 11:50   #1
melba100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 99
Question

żylak na nodze u 17latki, pijawki i tabletki.


nieaktualne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg żylak.jpg (25,4 KB, 147 załadowań)
__________________
szuru buru

Edytowane przez melba100
Czas edycji: 2012-09-23 o 23:23
melba100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:21   #2
nightrain
Przyczajenie
 
Avatar nightrain
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 15
Wyślij wiadomość przez ICQ do nightrain
Dot.: żylak na nodze u 17latki, pijawki i tabletki.

Mam 15 lat i też zauważyłam u siebie malego zylaczka (male, splecione, fioletowe zyly) ja mam go obok kolana, bo wewnetrznej stronie nogi, naszczescie nie widac tego zbytnio, ale boje sie, ze pojawia sie nowe
nightrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 15:00   #3
melba100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 99
Dot.: żylak na nodze u 17latki, pijawki i tabletki.

nie ma
__________________
szuru buru

Edytowane przez melba100
Czas edycji: 2012-09-23 o 23:24
melba100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 16:43   #4
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: żylak na nodze u 17latki, pijawki i tabletki.

Ja mam 17 lat i niestety też u mnie zaczyna widać żyłki a dodam że ja biegam więc raczej nie powinno tego być no ale tak natura
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 15:29   #5
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: żylak na nodze u 17latki, pijawki i tabletki.

Melba, mam podobny problem. Nie mam jakiegoś dużego żylaka, nie zagraża to zdrowiu, jest to bardziej problem estetyczny. Zrobiłabym zdjęcie, ale nie mam cyfrówki. Jestem od Ciebie sporo starsza ( mam 28 Lat), ale podobne problemy miałąm już w wieku około 15 lat. Wydaje mi się, że teraz trochę się powiększył ( chyba od tabletek antykoncepcyjnych). Jeszcze nie rodziłam, nie wiem jakby to było, czy po usunieciu nie wyszedłby podczas ciążyPrawdopodobnie pod kobiec roku idę razem z mamą ( po niej dostałam żylaka w spadku) na usuwanie żyły ( pod znieczuleniem będą nam ją wyciągać). Myślę, że powinnaś iśc do flebologa ( specjaliści od żylaków) i poradzić się. Moja mama była kiedyś u jednego naczyniowca, ale ten się roześmiał" Z czym pani przychodzi?". Zaznaczam, że moja mama ma żylaka przynajmniej dwa razy większego ode mojego. Ja mam na prawej łydce z tyłu ( od kolana w dół). jak jest chłodno, widac tylko cienką zieloną żyłkę, w upały jest dużo większy. Za kilka tygodni idę zrobić Dopplera( badanie usg żył). Ponoć nie wszystkie żyły trzeba usuwać operacyjnie, mozna tez przez skleroterapię. Zależy to od tego, czy uszkodzony jest pień główny żyły. Czasem duży żylak ma nieuszkodzony, a mały ma. Najskuteczniejsze jest operacyjne wycięcie żyły, ale i wtedy nie mamy gwarancji, czy inna zyła nam nie wyjdzie ( musi przejąć funkcję).Czytałam też o skleroterapii ( zastrzyki), ale trochę się boję. Przeczytałam na jednej stronie dot. flebologii, że często stosuje się skleroterapię do zamykania duzych żylaków, a powinno do małych i pajączków. Istnieje niebezpieczeństwo, że płyn dostanie się do żyły głównej i można stracić nogę. Sama nie wiem, taki zabieg robi się po kontrolą, jest to cały czas monitorowane ( wcześniej obowiązkowo badanie Dopplera). Poczytaj trochę w necie, co do pijawek to słyszałam o tym, ale nie wiem nic na ten temat.Myślę, że powinnaś zrobić badanie Dopplera, zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek metodę, czy operacyjną, czy skleroterpaię.Pozdrawiam
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.