Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-14, 17:40   #1291
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ale to jakaś sieciowa apteka?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 17:42   #1292
Madziulena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: OSW
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mnie chyba Soraya spf 50 zapycha pojawiają mi się po niej podskórne grudki. Trzeba szukać nowego filtra. Soraykę zużyje na ciało
__________________
Life sucks and then you die...
Madziulena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 18:47   #1293
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
Byłam, kupiłam i to w promocji "1 produkt gratis"

Ziaja Med Kuracja ochronna 50+, Matujący krem do twarzy + Ziaja Med Kuracja antybakteryjna, Żel myjący - > za 18,50 zł

Ziaja Med Kuracja ochronna 50+, Tonujący krem do twarzy + Ziaja Med Kuracja naczynkowa, Krem uszczelniający naczynka krwionośne na noc -> za 18,50 zł

i do tego kilka próbek

Była jakaś okazja? Pytam bo nie po drodze mam firmowy salon ale przy takiej promocji pofatygowałabym się
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 19:55   #1294
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

hej dawno się nie odzywałam, a od ostatniego czasu przetestowałam L'Oreal UV Perfect, Anthelios XL i Vichy Capital Solei. Najbardziej ze wszystkich spodobał mi się ten ostatni. L'Oreal Uv Perfect niestety trochę tłusty, długo się wchłania i po kilku godzinach makijaż z niego spływa. Anthelios super się wchłania, faktycznie jak 'suchy żel', niestety w ogóle nie współpracuje z minerałami. Ciężko cokolwiek nałożyć, a jak już się uda, to po godzinie na twarzy pojawia się ciasto. Dobry będzie dla osób, które nie potrzebują kryjącego makijażu na co dzień Z kolei Vichy Capital Solei dla cery tłustej wchłania się bardzo szybko (jak Anthelios), ale dobrze trzyma na nim makijaż mineralny! w dodatku teraz w SuperPharm jest -30% na kosmetyki do ciała, twarzy i opalania i ten filtr kosztuje 37zł także polecam (ale uwaga, bo ten filtr dla cery normalnej wygląda prawie identycznie, ale ponoć nie jest już taki fajny)
dodam, że żaden filtr mnie nie zapchał (Antheliosa używałam tylko w próbkach, więc mogę nie mieć dobrego porównania do dłuższego stosowania)
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 20:06   #1295
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ale to jakaś sieciowa apteka?
To jest sklep firmowy "Ziaja dla Ciebie" czy jakoś tak.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość

Była jakaś okazja? Pytam bo nie po drodze mam firmowy salon ale przy takiej promocji pofatygowałabym się
Właściwie to nie wiem, ponieważ poszłam tam po raz pierwszy i sama byłam zaskoczona taką promocją. W gablotce Ziaja Med były te zestawy. Jednego z nich wzięłam przedostatnią sztukę, ale może dokładają... Natomiast drugiego było jeszcze sporo.
Były też jakieś szampony w zestawach z odżywkami, ale to już ani z serii Med, ani Pro.

Próbki mi pani w sklepie sama dała, ale są wystawione w koszyku, więc myślę, że można szperać

Teraz będę testować filtry i modlić się, żeby mnie nie wysypało i żeby się ogólnie dobrze sprawdziły, bo ta cena jest rewelacyjna!
inuit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 20:52   #1296
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

o rany, jakimś cudem odsubskrybowałam sobie wątek, a tu taki hicior, filtry z Ziai koniecznie muszę kupić, tym bardziej że stoisko z kosmetykami tej firmy mam na co dzień pod nosem
póki co w kwestii filtrów wykańczam moją ostatnią Sorayę 45 (ukochana!) - ale zostało mi dosłownie na kilka użyć. Niestety Soraya 50tka się nie sprawdziła - bieli, a po czasie staje się kleista, tłusta i przebija spod makijażu
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 20:57   #1297
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
To jest sklep firmowy "Ziaja dla Ciebie" czy jakoś tak.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------



Właściwie to nie wiem, ponieważ poszłam tam po raz pierwszy i sama byłam zaskoczona taką promocją. W gablotce Ziaja Med były te zestawy. Jednego z nich wzięłam przedostatnią sztukę, ale może dokładają... Natomiast drugiego było jeszcze sporo.
Były też jakieś szampony w zestawach z odżywkami, ale to już ani z serii Med, ani Pro.

Próbki mi pani w sklepie sama dała, ale są wystawione w koszyku, więc myślę, że można szperać

Teraz będę testować filtry i modlić się, żeby mnie nie wysypało i żeby się ogólnie dobrze sprawdziły, bo ta cena jest rewelacyjna!
Dziękuję jestem z innego miasta ale u mnie również jest firmowy sklep, może te zestawy też będą dostępne
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 21:06   #1298
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Inuit w takim razie czekamy na recenzje
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 21:09   #1299
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Inuit w takim razie czekamy na recenzje
Czekamy czekamy a jak się sprawdzą to w poniedziałek lecę do ziaji
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 10:32   #1300
Reiraa
Raczkowanie
 
Avatar Reiraa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O to i ja może dziś do saloniku wpadnę zobaczyć!
Mam pytanie do ogarniętych w temacie Cały czas na filtr nakładam krem BB azjatyckiej marki, który już sam w sobie ma filtry. Czy ja dobrze robię? Chcę dobrze ale nie mam zamiaru przedobrzyć. Któraś z Was używa BB na filtr?
__________________
Reiraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 18:21   #1301
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Reiraa Pokaż wiadomość
O to i ja może dziś do saloniku wpadnę zobaczyć!
Mam pytanie do ogarniętych w temacie Cały czas na filtr nakładam krem BB azjatyckiej marki, który już sam w sobie ma filtry. Czy ja dobrze robię? Chcę dobrze ale nie mam zamiaru przedobrzyć. Któraś z Was używa BB na filtr?
Ja używam i wszystko jest ok
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 20:18   #1302
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Pytałam już w innym wątku o filtrach ale póki co nie dostałam odpowiedzi wiec spróbuję szczescia tutaj

Czy ktos moze mi powiedzieć czy kremy z filtrami chronia przed promieniowaniem jonizującym , pochodzacym m.in. z komputera, mikrofalówki ??? czy jest w ogole sposób by sie przed nimi chronić ?

Spędzam kilka godzin dziennie przed kompem ..... :/

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2013-06-15 o 20:19
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 21:54   #1303
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
hej dawno się nie odzywałam, a od ostatniego czasu przetestowałam L'Oreal UV Perfect, Anthelios XL i Vichy Capital Solei. Najbardziej ze wszystkich spodobał mi się ten ostatni. L'Oreal Uv Perfect niestety trochę tłusty, długo się wchłania i po kilku godzinach makijaż z niego spływa. Anthelios super się wchłania, faktycznie jak 'suchy żel', niestety w ogóle nie współpracuje z minerałami. Ciężko cokolwiek nałożyć, a jak już się uda, to po godzinie na twarzy pojawia się ciasto. Dobry będzie dla osób, które nie potrzebują kryjącego makijażu na co dzień Z kolei Vichy Capital Solei dla cery tłustej wchłania się bardzo szybko (jak Anthelios), ale dobrze trzyma na nim makijaż mineralny! w dodatku teraz w SuperPharm jest -30% na kosmetyki do ciała, twarzy i opalania i ten filtr kosztuje 37zł także polecam (ale uwaga, bo ten filtr dla cery normalnej wygląda prawie identycznie, ale ponoć nie jest już taki fajny)
dodam, że żaden filtr mnie nie zapchał (Antheliosa używałam tylko w próbkach, więc mogę nie mieć dobrego porównania do dłuższego stosowania)
super ze vichy sie u ciebie sprawdził ja juz sie nie moge doczekac az go kupię i uzyję, extra ze wspołpracuje z minerałkami
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 22:48   #1304
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
super ze vichy sie u ciebie sprawdził ja juz sie nie moge doczekac az go kupię i uzyję, extra ze wspołpracuje z minerałkami
tylko jeszcze jedna mała uwaga, że ja nakładam Vichy na czystą cerę, bez żadnych kremów czy serum przed (po prostu nie potrzebuję), na Vichy cienka warstwa pudru Jadwiga i na to minerałki ładnie się trzyma cały dzień. nie wiem jak będzie się sprawdzał nałożony na jakiś krem, raz czy dwa zrolował mi się na kremie pod oczy niestety.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 23:19   #1305
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
tylko jeszcze jedna mała uwaga, że ja nakładam Vichy na czystą cerę, bez żadnych kremów czy serum przed (po prostu nie potrzebuję), na Vichy cienka warstwa pudru Jadwiga i na to minerałki ładnie się trzyma cały dzień. nie wiem jak będzie się sprawdzał nałożony na jakiś krem, raz czy dwa zrolował mi się na kremie pod oczy niestety.
ja nakładam teraz serum flavo c ale zadne filtry mi sie nie rolowały lub zywam zelu aloesowego i tez jest ok wiec mam nadzieje ze i przy tym filtrze nie będzie problemów

dzieki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 07:37   #1306
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agrestor Pokaż wiadomość
Czekamy czekamy a jak się sprawdzą to w poniedziałek lecę do ziaji
No to piszę o pierwszych wrażeniach, jednak zaznaczam, że jestem świeżak w temacie filtrów Do tej pory używałam tylko filtrów Uriage (zwykłego i tonującego), które mi odpowiadają i mogę stwierdzić, że dużej różnicy pomiędzy wyżej wymienionymi a Ziają nie zauważyłam. Wczoraj testowałam Ziaję tonującą solo i pod makijaż. Jestem jak najbardziej zadowolona z efektu, tym bardziej, że dotychczas nie lubiłam kremów tonujących, a zakupiony niegdyś tonujący Ziaja nuno to była mażąca się w fale Dunaju tragedia.
Filtr Ziaja med tonujący ładnie się rozprowadził na twarzy i ładnie trzymał zmatowiony pudrem bambusowym z jedwabiem. Uwaga na kolor! Dla bladolicych może być za ciemny, ale dla mnie właśnie jest idealny. Mam odcień naturalny (nie wiem, czy są inne) - jest ciemniejszy w porównaniu do Uriage, którego odcień to faire (na polskiej ulotce "naturalny beż"). Zapach mi średnio odpowiada, ale na szczęście szybko się ulatnia. Nie wiem też na ile wynikało to z pośpiechu, a na ile to wina samego filtru Ziaja - jak wlazł do oka, to nieźle szczypało (w ogóle na rozbabranych wypryskach mnie nieco szczypał). Mimo tej obserwacji na razie jestem zadowolona i będę go stosować, licząc na to, że mnie nie zapcha.
Co do Ziaja med matującego - stosowałam tylko na dekolt i szyję. Jedyne, co mogę na ten moment na jego temat powiedzieć to to, że nie jest zupełnie biały, lecz ma lekko cytrynowy kolor.
inuit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 07:54   #1307
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Inuit mozesz napisac jak sprawdzil sie u ciebie tonujący Uriage?
Kupilam wlasnie w SP po promocji za 36zł w odcieniu golden-mi odpowiada, nie testowalam jeszcze........
a czy ten tonujacy podobnie jak uriage do tradzikowej tez nie zawiera parsolu?
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 09:17   #1308
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
No to piszę o pierwszych wrażeniach, jednak zaznaczam, że jestem świeżak w temacie filtrów Do tej pory używałam tylko filtrów Uriage (zwykłego i tonującego), które mi odpowiadają i mogę stwierdzić, że dużej różnicy pomiędzy wyżej wymienionymi a Ziają nie zauważyłam. Wczoraj testowałam Ziaję tonującą solo i pod makijaż. Jestem jak najbardziej zadowolona z efektu, tym bardziej, że dotychczas nie lubiłam kremów tonujących, a zakupiony niegdyś tonujący Ziaja nuno to była mażąca się w fale Dunaju tragedia.
Filtr Ziaja med tonujący ładnie się rozprowadził na twarzy i ładnie trzymał zmatowiony pudrem bambusowym z jedwabiem. Uwaga na kolor! Dla bladolicych może być za ciemny, ale dla mnie właśnie jest idealny. Mam odcień naturalny (nie wiem, czy są inne) - jest ciemniejszy w porównaniu do Uriage, którego odcień to faire (na polskiej ulotce "naturalny beż"). Zapach mi średnio odpowiada, ale na szczęście szybko się ulatnia. Nie wiem też na ile wynikało to z pośpiechu, a na ile to wina samego filtru Ziaja - jak wlazł do oka, to nieźle szczypało (w ogóle na rozbabranych wypryskach mnie nieco szczypał). Mimo tej obserwacji na razie jestem zadowolona i będę go stosować, licząc na to, że mnie nie zapcha.
Co do Ziaja med matującego - stosowałam tylko na dekolt i szyję. Jedyne, co mogę na ten moment na jego temat powiedzieć to to, że nie jest zupełnie biały, lecz ma lekko cytrynowy kolor.


Ale ten cytrynowy kolor jest widoczny po rozsmarowaniu na skórze?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 09:34   #1309
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość


Ale ten cytrynowy kolor jest widoczny po rozsmarowaniu na skórze?
I czy ciężko się go rozprowadza? dziękujemy za opinie!
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-16, 09:56   #1310
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość


Ale ten cytrynowy kolor jest widoczny po rozsmarowaniu na skórze?
Nie, nie jest widoczny Wydaje mi się, że dzięki temu kolorowi może nie bielić twarzy (tak podejrzewam, na dekolcie jest mi to bardziej obojętne )

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez agrestor Pokaż wiadomość
I czy ciężko się go rozprowadza? dziękujemy za opinie!
I tonujący, i matujący łatwo się rozprowadzają
inuit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 09:59   #1311
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
Nie, nie jest widoczny Wydaje mi się, że dzięki temu kolorowi może nie bielić twarzy (tak podejrzewam, na dekolcie jest mi to bardziej obojętne
Pewnie tak, poza tym lepiej się aplikuje produkt, który widać na skórze - łatwiej pokryć wszystkie miejsca odpowiednią ilością Dzięki
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 10:02   #1312
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Inuit mozesz napisac jak sprawdzil sie u ciebie tonujący Uriage?
Kupilam wlasnie w SP po promocji za 36zł w odcieniu golden-mi odpowiada, nie testowalam jeszcze........
a czy ten tonujacy podobnie jak uriage do tradzikowej tez nie zawiera parsolu?
Jestem jeszcze na tyle mało zorientowana w temacie, że na ostatnie pytanie na pewno nie dam rady odpowiedzieć

Co do tego jak się sprawdził Uriage tonujący, to mam mieszane uczucia - potrafił się niestety zważyć na twarzy i nałożony solo, i pod makijaż. Możliwe jednak, że to też kwestia braku wprawy u mnie - początkowo stosowałam do matowienia mąkę ziemniaczaną i może to było tego przyczyną. Ostatnio z pudrem bambusowym było jakby lepiej, ale Ziaja chyba ładniej stapia się ze skórą.

No proszę, tak szybko brałam ten Uriage ostatnio, że nawet nie sprawdziłam, czy są inne odcienie
inuit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 10:17   #1313
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
Nie, nie jest widoczny Wydaje mi się, że dzięki temu kolorowi może nie bielić twarzy (tak podejrzewam, na dekolcie jest mi to bardziej obojętne )

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------



I tonujący, i matujący łatwo się rozprowadzają
Genialnie mnie tonujacy nie interesuje ale jutro lecę do sklepu ziaji po matujący albo ten trzeci (bo jakiś trzeci jest, dobrze pamiętam? ). Dziękuję jeszcze raz za testy i jak kupię i sprawdzę na sobie napisze jak sprawdził się u mnie (chociaż sama jestem totalnie początkująca w kwestii filtrów )
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 10:21   #1314
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Inuit, dzięki wielkie. Brzmi to bardzo kusząco, zwłaszcza że ja mam taki trochę żółtawy odcień skóry...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 11:55   #1315
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
No to piszę o pierwszych wrażeniach, jednak zaznaczam, że jestem świeżak w temacie filtrów Do tej pory używałam tylko filtrów Uriage (zwykłego i tonującego), które mi odpowiadają i mogę stwierdzić, że dużej różnicy pomiędzy wyżej wymienionymi a Ziają nie zauważyłam. Wczoraj testowałam Ziaję tonującą solo i pod makijaż. Jestem jak najbardziej zadowolona z efektu, tym bardziej, że dotychczas nie lubiłam kremów tonujących, a zakupiony niegdyś tonujący Ziaja nuno to była mażąca się w fale Dunaju tragedia.
Filtr Ziaja med tonujący ładnie się rozprowadził na twarzy i ładnie trzymał zmatowiony pudrem bambusowym z jedwabiem. Uwaga na kolor! Dla bladolicych może być za ciemny, ale dla mnie właśnie jest idealny. Mam odcień naturalny (nie wiem, czy są inne) - jest ciemniejszy w porównaniu do Uriage, którego odcień to faire (na polskiej ulotce "naturalny beż"). Zapach mi średnio odpowiada, ale na szczęście szybko się ulatnia. Nie wiem też na ile wynikało to z pośpiechu, a na ile to wina samego filtru Ziaja - jak wlazł do oka, to nieźle szczypało (w ogóle na rozbabranych wypryskach mnie nieco szczypał). Mimo tej obserwacji na razie jestem zadowolona i będę go stosować, licząc na to, że mnie nie zapcha.
Co do Ziaja med matującego - stosowałam tylko na dekolt i szyję. Jedyne, co mogę na ten moment na jego temat powiedzieć to to, że nie jest zupełnie biały, lecz ma lekko cytrynowy kolor.

A ja obleciałam ze 4 apteki w Krakowie i w żadnej o tych filtrach nie słyszeli, w 1 pani mi zaproponowała, że może sprowadzić;/
Dzięki za opinię, a używałaś może jakiegoś filtra z Sorai żeby porównać tłustość i wchłanianie ? A i mogłabyś wstawić zdjęcie z filtrem tonującym ( i matującym) na ręce, albo twarzy, żebyśmy mogły zobaczyć jak ten kolor w rzeczywistości wypada ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 12:05   #1316
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Odp: Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inuit Pokaż wiadomość
No to piszę o pierwszych wrażeniach, jednak zaznaczam, że jestem świeżak w temacie filtrów Do tej pory używałam tylko filtrów Uriage (zwykłego i tonującego), które mi odpowiadają i mogę stwierdzić, że dużej różnicy pomiędzy wyżej wymienionymi a Ziają nie zauważyłam. Wczoraj testowałam Ziaję tonującą solo i pod makijaż. Jestem jak najbardziej zadowolona z efektu, tym bardziej, że dotychczas nie lubiłam kremów tonujących, a zakupiony niegdyś tonujący Ziaja nuno to była mażąca się w fale Dunaju tragedia.
Filtr Ziaja med tonujący ładnie się rozprowadził na twarzy i ładnie trzymał zmatowiony pudrem bambusowym z jedwabiem. Uwaga na kolor! Dla bladolicych może być za ciemny, ale dla mnie właśnie jest idealny. Mam odcień naturalny (nie wiem, czy są inne) - jest ciemniejszy w porównaniu do Uriage, którego odcień to faire (na polskiej ulotce "naturalny beż"). Zapach mi średnio odpowiada, ale na szczęście szybko się ulatnia. Nie wiem też na ile wynikało to z pośpiechu, a na ile to wina samego filtru Ziaja - jak wlazł do oka, to nieźle szczypało (w ogóle na rozbabranych wypryskach mnie nieco szczypał). Mimo tej obserwacji na razie jestem zadowolona i będę go stosować, licząc na to, że mnie nie zapcha.
Co do Ziaja med matującego - stosowałam tylko na dekolt i szyję. Jedyne, co mogę na ten moment na jego temat powiedzieć to to, że nie jest zupełnie biały, lecz ma lekko cytrynowy kolor.
To super! Teraz tylko muszę znaleźć te filtry w Warszawie
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 17:13   #1317
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
A ja obleciałam ze 4 apteki w Krakowie i w żadnej o tych filtrach nie słyszeli, w 1 pani mi zaproponowała, że może sprowadzić;/
Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
To super! Teraz tylko muszę znaleźć te filtry w Warszawie
Wychodzi na to, że póki co tylko w "Ziai dla Ciebie" są dostępne te filtry, bo ja też zwiedziłam wiele aptek, dorwałam je w końcu w Toruniu, bo akurat byłam przejazdem, ale za zestaw 2 kremów zapłaciłam 23 zł, czyli drożej niż dziewczyny pisały.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-16, 19:05   #1318
anulka91
Raczkowanie
 
Avatar anulka91
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 46
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

hej
Informacja dla wizażanek z Lublina:
filtry Ziaji SPF50 są w aptece na ul. Nadbystrzyckiej (koło ul. Plażowej, naprzeciwko jest zielarski). Są zestawy z żelem lub kremem za 17,30 zł.
anulka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 10:21   #1319
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam ziaję tonującą- krem jest oczywiście tłusty i błyszczący, podczas nakładania na twarz włosy koniecznie muszą być związane bo momentalnie się przykleją i zatłuszczą- ale po zmatowieniu jest ok.
Kryje przyzwoicie, koloryt jest wyrównany i nie widać zaczerwienień na policzkach, jak dla mnie w zupełności zastępuje podkład.
Kolor - ciemniejszy niż bioderma AR spf50+, ale jaśniejszy niż większość barwionych filtrów. Myślę że 90% kobiet powinien odpowiadać bo nie jest to żaden latynoski/ solaryjny odcień, tylko naturalny, nie-opalony kolor skóry, wpada bardziej w beż niż w róż, nie robi z twarzy prosiaczka . Fotki niestety nie mogę wstawić.
Z minusów - dość cieżko go równomiernie rozsmarować, ale może będzie to kwestia wprawy.
Wstępne wrażenia bdb, zwłaszcza przy tej cenie oczywiście nakładam go grubą warstwą, gdyby nałożyć go cieniej to pewnie w każdą skórę się wtopi bo ten odcień jest dość neutralny - i z tego co wiem, występuje tylko 1 wersja - kolor naturalny.

Porównując skład z matującym, to nie liczyłabym na to, że ten drugi nie będzie się błyszczał - one różnią się dodatkiem aluminium i czegoś jeszcze matującego, ale obstawiam że te składniki niewiele wniosą przy tej ciężkości kremu. Poza tym matująca ziaja ma chyba sporo wyższe PPD niż Vichy, więc tym bardziej nie może być mowy o macie. Ale to tylko moje domysły
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 10:41   #1320
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Astray a jakie podkłady tobie pasuje kolorystycznie?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.