Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-17, 18:12   #91
KaEs
Wtajemniczenie
 
Avatar KaEs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 318
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja też poproszę o określenie typu, może być trudno, bo moje odp. nie są zwięzła, sama niektórych nie jestem pewna... wbrew pozorom trudno mi było na nie udzielić odp. z góry dziękuję

[QUOTE=kasienka.b;39466170]Kontynuacja części 1.

Szukasz swojego typu urody? W tym wątku na pewno Wizażanki Ci pomogą, o ile odpowiesz na poniższe pytania

1. Jak się opalasz - szybko (najpierw na czerwono, ale szybko brązowieje ). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy


2. Kolor oczu
- zielone, w sumie tęczówki mają ciemniejszą obwódkę... mają plamki. Brwi i rzęsy ciemne


3. Piegi - brak


4. Cera - chyba brzoskwiniowa... rumieńce czerwone
. trudno właściwie mi to określić

5. Naturalny kolor włosów - ciemny mysi blond


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) -usta jasne


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? bardzo dobrze czuje się w kolorach pastelowych beżach, turkusach, pudrowy róż, ale też chyba dobrze mi w granacie. Nie lubię się i chyba źle mi w czerwieni, pomarańczach, zieleni...

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - dobrze mi w kremowych, w czystej bieli i czystej czerni też, ź;e wyglądam w ciemnych szarościach i brązach


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę - wydaje mi się, że nie pasują mi jaskrawe kolory, czyli tak w miarę


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - bardzo łagodne


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy. - w złocie i srebrze nie jest mi zbyt dobrze, nie umiem odp. na to pytanie... chyba dobrze mi w niektórych ciepłych i zimnych... w każdym bądź razie źle mi w kolorach nasyconych, czyli nie mogą być zbyt ciepłe i zimne...


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- lepiej mi w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów
__________________
***


***



Edytowane przez KaEs
Czas edycji: 2013-03-17 o 18:15
KaEs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 18:18   #92
ja18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja dałam odpowiedzi trochę wcześniej ale chyba przeoczylyscie

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Sorki dodałan wiadomość dwa razy :-/
ja18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 19:45   #93
horgen
Raczkowanie
 
Avatar horgen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Faktycznie trudno powiedzieć. Jeśli bardziej ci pasują kolory zimne, to albo zima, albo lato. radziłabym ci pooglądać palety typów i zastanowić się nad kolorami. Porównaj na żywo działanie kolorów czarny vs antracyt lub grafit, biały vs złamana biel. Porównaj kolory zgaszone, "brudne" z odcieniami czystymi (nie muszą być mega jaskrawe).
Nie wykluczałabym też całkowicie wiosny, przymierz parę wiosennych odcieni i zastanów się nad nimi. Np. brzoskwiniowy, łososiowy, koralowy, jasna czysta zieleń.

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------


Jeśli faktycznie czysta biel i głęboka czerń to twoje twarzowe kolory i sprawiają, że wyglądasz lepiej, to musisz być zimą. W takim wypadku warto się przyjrzeć noszonym kolorom i sprawdzić, czy nie wyglądałyby korzystniej, czyste , "kryształowe" odcienie zamiast przyszarzałych. Nie muszą być jaskrawe. Lila-róż to kolor między fioletem a różem, taki siny róż. bardzo twarzowy dla typów zupełnie chłodnych, ale u zimy powienien to być odcień czysty a u lata bardziej zgaszony.

Warto porównać bieli czerń ze złamaną bielą (złamaną chłodnymi odcieniami) i czerń z antracytem. Jeśli jednak to te mniej czyste kolory pasują, oznacza to typ lata.


A które cechy z opisu typów ci nie pasują?
Chyba faktycznie jestem zimą. W letniej palecie brakowało mi bieli, która jest moim kolorem, biała bluzka w połączeniu z morską lub malinowa marynarką to najkorzystniejsze dla mnie połączenie. Po dokładnym przejrzeniu garderoby stwierdzam, że zdecydowanie barwy niezłamane szarością wyglądają na mnie lepiej. Podobnie z makijażem lepiej wyglądam w szmaragdowych odcieniach niż w szarościach i najlepiej ze zdecydowaną czarną kreską

Do tej pory wydawało mi się, że na zimę mam zbyt jasną oprawę oczu i że jeżeli czerwona pomadka jest nie dla mnie to nie mogę być zimą, ale kolory mówią całkowicie co innego.

Pomimo, że na pytania odpowiedziałam sama i że nie sprawiło mi to trudności, to dopiero odpowiedzi i blog uświadomiły mi, że ciepłe kolory są nie dla mnie i już wiem dlaczego w pięknej koralowo - pomarańczowej sukience wyglądam jakbym była chora i dlaczego nie mogę dobrać sobie, żadnej pomadki oprócz jednego chłodnego różu który posiadam
Ten blog to kawał naprawdę fajnej roboty
horgen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 21:07   #94
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja również ładnie proszę o pomoc w określeniu mojego typu.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? Szybko widać opaleniznę, ale opalam się lekki złoto-brązowy kolor i nic więcej. Nie opalam się na czerwono niemal wcale.


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? niebieskie, nieco szare z ciemniejszą obwódką. jasna, słabo widoczna oprawa.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? nie posiadam


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? raczej chłodny różowy


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? powiedziałabym szatynka/ciemny brązowawy blond(choć kocham być ruda)


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? dość wyraźny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię wyraźnie kolory, nie przepadam za brązami, zieleniami zgniłymi, pomarańczem

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czysta biel(choć nie przepadam) i czysta czerń


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? pasują, byle nie neony


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. nie szaleję za nimi, czasem zakładam

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Chłodne, zdecydowanie srebro niż złoto.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?Podobno wyglądam nieźle, ale osobiście nie lubię ostrych kontrastów przy twarzy.

Pozdrawiam,
Ula
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72

Edytowane przez Ulcia2512
Czas edycji: 2013-03-17 o 21:14
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 21:50   #95
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez horgen Pokaż wiadomość
Chyba faktycznie jestem zimą. W letniej palecie brakowało mi bieli, która jest moim kolorem, biała bluzka w połączeniu z morską lub malinowa marynarką to najkorzystniejsze dla mnie połączenie. Po dokładnym przejrzeniu garderoby stwierdzam, że zdecydowanie barwy niezłamane szarością wyglądają na mnie lepiej. Podobnie z makijażem lepiej wyglądam w szmaragdowych odcieniach niż w szarościach i najlepiej ze zdecydowaną czarną kreską

Do tej pory wydawało mi się, że na zimę mam zbyt jasną oprawę oczu i że jeżeli czerwona pomadka jest nie dla mnie to nie mogę być zimą, ale kolory mówią całkowicie co innego.

Pomimo, że na pytania odpowiedziałam sama i że nie sprawiło mi to trudności, to dopiero odpowiedzi i blog uświadomiły mi, że ciepłe kolory są nie dla mnie i już wiem dlaczego w pięknej koralowo - pomarańczowej sukience wyglądam jakbym była chora i dlaczego nie mogę dobrać sobie, żadnej pomadki oprócz jednego chłodnego różu który posiadam
Ten blog to kawał naprawdę fajnej roboty
Dziękuję.

No widzisz, właśnie przez te mity dotyczące kolor włosów i oprawy kobiety mają problemy z identyfikacją swojego typu. Ja bym wręcz się pokusiła o stwierdzenie, że w Polsce większość zim nie ma jakoś super mocnych kontrastów między włosami, skórą a oprawą oczu, raczej średnie. Poza tym u blondynek często występuje kontrast kolorystyczny zamiast walorowego.

Zupełnie chłodne typy powinny śmiało sięgać po bardzo chłodne, wręcz sine odcienie pomadek i błyszczyków - tylko na nich te odcienie wyglądają świetnie i naturalnie.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ja18 Pokaż wiadomość
Hej to ja też poproszę o pomoc
1. Opalam się dosyć szybko, na kolor brązowawy
2. Oczy mam niebieskie, obwódka tęczówek jest ciemniejsza
3. Piegów nie mam
4. Cera jasna, ale do porcelanowej jej daleko, rumienie się często na czerwono
5. Włosy ciemno brązowe, bez złotawych przeblyskow
6. Usta bardziej czerwone niż różowe
7. Czuje się dobrze w czarnym, niebieskim, bezowym, nie pasuje mi żółty, pomarańczowy, czerwony raczej też nie
8. Czysta biel lub czerń mi pasuje
9. Jaskrawe kolory mi nie pasują, wolę stonowane
10. Szarawe kolory są ok ale łagodne
11. Pewna nie jestem ale raczej kolory zimne mi pasują bardziej
12. Jeśli chodzi o wzory itp to drobniejsze wydają mi się bardziej pasujące do mnie
Pooglądaj palety, poprzymierzaj kolory. Tak jak zwykle, szczególnie radze skupienie się na wersjach bieli i czerni oraz kolorach ciepłych i zimnych.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez KaEs Pokaż wiadomość

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? bardzo dobrze czuje się w kolorach pastelowych beżach, turkusach, pudrowy róż, ale też chyba dobrze mi w granacie. Nie lubię się i chyba źle mi w czerwieni, pomarańczach, zieleni...

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - dobrze mi w kremowych, w czystej bieli i czystej czerni też, ź;e wyglądam w ciemnych szarościach i brązach


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę - wydaje mi się, że nie pasują mi jaskrawe kolory, czyli tak w miarę


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - bardzo łagodne


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy. - w złocie i srebrze nie jest mi zbyt dobrze, nie umiem odp. na to pytanie... chyba dobrze mi w niektórych ciepłych i zimnych... w każdym bądź razie źle mi w kolorach nasyconych, czyli nie mogą być zbyt ciepłe i zimne...


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- lepiej mi w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów
Jak wyżej. Przykro mi, że odsyłam was do przymierzania, ale tu naprawdę chodzi o to, żeby odkryć kolory w których naprawdę dobrze wyglądamy, a nie takie, do których jesteśmy przyzwyczajone, czy które nam się podobają. W ogóle sformułowanie "w których się dobrze czujesz" jest złe, chodzi o to, w których wyglądasz kwitnąco.


Prawda jest taka, że jak komuś bardzo ładnie w mocno zgaszonych kolorach to nie jest mu tak samo ładnie w czystych i vice versa. A czysta biel i głęboka czerń to kolory skrajne (tak wiem, że to nie sa kolory z optycznego punktu widzenia, ale nie o to chodzi), dają taki efekt jak kolory intensywne. Czysta biel "daje po oczach" tak samo jak jaskrawe kolory, również głęboka czerń jest bardzo wyrazista.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
Ja również ładnie proszę o pomoc w określeniu mojego typu.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? Szybko widać opaleniznę, ale opalam się lekki złoto-brązowy kolor i nic więcej. Nie opalam się na czerwono niemal wcale.


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? niebieskie, nieco szare z ciemniejszą obwódką. jasna, słabo widoczna oprawa.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? nie posiadam


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? raczej chłodny różowy


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? powiedziałabym szatynka/ciemny brązowawy blond(choć kocham być ruda)


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? dość wyraźny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię wyraźnie kolory, nie przepadam za brązami, zieleniami zgniłymi, pomarańczem

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czysta biel(choć nie przepadam) i czysta czerń


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? pasują, byle nie neony


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. nie szaleję za nimi, czasem zakładam

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Chłodne, zdecydowanie srebro niż złoto.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?Podobno wyglądam nieźle, ale osobiście nie lubię ostrych kontrastów przy twarzy.

Pozdrawiam,
Ula
Prawdopodobnie zima, polecam zapoznanie się z paletami typów i przymierzenie różnych kolorów na żywo. Raczej nie ciemna zima, czyli zostaje intensywna i chłodna. Istnieje tez możłiwośc, ze jesteś bardziej neutralnym typem wiosny, więc radze też rozważyć wiosnę jasną i intensywną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 06:58   #96
marrrtynian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To brzmi zdecydowanie jak ciemna zima.
Po konsultacji z mamą, która powiedziała "coś ty tu powymyślała", muszę trochę zmienić moje dane. Mama określa moją cerę jako porcelanową o różowym tonie, a usta bladoróżowe. I "dobrze ci w intensywnych kolorach, brąz i pomarańcz zdecydowanie na nie". Plus ciemna zima dobrze wygląda w złocie, a ja złota nie cierpię. Mam wrażenie, że pewnie te drobne zmiany nie zmienią mojego typu kolorystycznego, ale wolę się upewnić : ) Tym bardziej że uwielbiam czerwień, a w zestawie kolorów dla ciemnej zimny jej nie ma : P
marrrtynian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 08:43   #97
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez marrrtynian Pokaż wiadomość
Po konsultacji z mamą, która powiedziała "coś ty tu powymyślała", muszę trochę zmienić moje dane. Mama określa moją cerę jako porcelanową o różowym tonie, a usta bladoróżowe. I "dobrze ci w intensywnych kolorach, brąz i pomarańcz zdecydowanie na nie". Plus ciemna zima dobrze wygląda w złocie, a ja złota nie cierpię. Mam wrażenie, że pewnie te drobne zmiany nie zmienią mojego typu kolorystycznego, ale wolę się upewnić : ) Tym bardziej że uwielbiam czerwień, a w zestawie kolorów dla ciemnej zimny jej nie ma : P
Najlepiej sama poprzymierzaj kolory i oceń.

Nie myl ciemnej zimy z ciemną jesienią, owszem ciemna zima jest troszkę podobna do ciemnej jesieni, ale istnieją duże różnice - zima jest jednak chłodna i kontrastowa.

Ciemna zima jak najbardziej dobrze wygląda w czerwieni, ale nie może to być czerwień zdecydowanie ciepła. Świetnie sprawdza się bordo i czerwień wpadająca w fiolet, ale uwaga - też nie za ciepłe.

Złoto dla ciemnej zimy jest dobre w biżuterii ale nie powinno być zdecydowanie ciepłe, żółte. Lepsze są takie ciemniejsze odcienie, patynowane złoto, chłodniejsze, szczególnie jeśli chodzi o ubrania w takich kolorach albo makijaż to lepiej wyglądają odcienie które wpadają w srebrny.

Możesz też być innym podtypem zimy, może poczytaj opisy, obejrzyj palety. Jeśli nie masz lekko przytłumionej karnacji ciemnej zimy, to raczej nią nie jesteś. Ale jak najbardziej istnieją ciemne zimy o jasnej karnacji. Po prostu nie jest aż tak przejrzysta jak u innych zim.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-03-18 o 08:46
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 09:40   #98
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zaczynam nosić przy sobie paletkę Czystej Wiosny. Niedługo zakupy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 13:58   #99
__Veronique
Wtajemniczenie
 
Avatar __Veronique
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 130
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz
__________________
Świadoma pielęgnacja włosowa: 11. 2012
szczęśliwa mama

No one's gonna take my soul away.
__Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 16:21   #100
Juliax3
Raczkowanie
 
Avatar Juliax3
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Kontynuacja części 1.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

No więc:

1. najpierw jestem czerwona :c jak burak czasem :x a potem brązowieję, kolor opalenizny jest taki piaskowy

2. niebieskie, raczej jasnoniebieskie. oprawa oczu (rzęsy, brwi) jasne, i to bardzo :C

3. piegów brak

4. raczej ciepły, brzoskwiniowy, czasami mi się wydaje że jasnopiaskowy. rumienię się (dość często) na coś pomiędzy różem a czerwienią

5. blond, troszeczkę popielaty, jasny. ale urodziłam się ruda, mocno ruda xD

6. malinowy

7. dobrze się czuję w zieleni

8. i to i to, trudno mi określić

9. mam delikatne rysy twarzy i pastele sprawiają, że wyglądam nieco mdło. ale bardzo jaskrawie też się nie ubieram.

10. takie bardziej szarawe - brudny róż na przykład.

11. bardziej ciepłe (zimne też dość dobrze). i srebro i złoto

12. a mogę xD



proszę, pomóżcie ))
Juliax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 19:42   #101
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dlatego radzę dobrze poprzymierzać, aż się upewnimy, bo szkoda kupować szpecące kolory.

A kolory intensywnej wiosny są intensywne i raczej ciepłe, ale nie aż takie ciepłe jak u ciepłej wiosny - tzn. owszem można takich kolorów czasem używać, ale nie będą aż tak twarzowe, mogą tez nadawać mocne efekty, niekoniecznie negatywne ale lekko dziwnawe, np. u mnie w ubraniu kolory chłodnej zimy bardzo podkreślają żółte tony w karnacji, co nie jest złe, ale wolę siebie w kolorach intensywnej zimy. A szminka chłodnej zimy u mnie wygląda sztucznie.
Podejrzewam, że w przypadku innych pór roku może być podobnie.


Dla intensywnych wiosen to z neonów lepsze będą pomarańczowy i czerwony.
W czystej bieli i zimnych kolorach czasem wyglądam jak rasowa zima, ale to chyba taka ściema
Niedawno prawie kupiłam mocno pomarańczową bluzkę, pasowała, ale stwierdziłam, że gdzie ja ją założę.
O tym zielono-żółtym myślałam o takim nie neonowym, za mocny mógłby mnie trochę "zjeść"

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zaczynam nosić przy sobie paletkę Czystej Wiosny. Niedługo zakupy
Ja właśnie szukam kolorowej drukarki
A nazwy kolorków mam wypisane na kartce w portfelu
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 10:41   #102
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
W czystej bieli i zimnych kolorach czasem wyglądam jak rasowa zima, ale to chyba taka ściema
Niedawno prawie kupiłam mocno pomarańczową bluzkę, pasowała, ale stwierdziłam, że gdzie ja ją założę.
O tym zielono-żółtym myślałam o takim nie neonowym, za mocny mógłby mnie trochę "zjeść"



Ja właśnie szukam kolorowej drukarki
A nazwy kolorków mam wypisane na kartce w portfelu
Ja w czystej bieli wyglądam bleeee, ale w czerni już ok Jeśli farbuję się na czarno i używam bardzo jasnego pudru, żeby schłodzić piegi, też mogę być Zimą, pewnie dlatego, że sąsiaduję z Czystą Zimą
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 16:59   #103
marrrtynian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Teraz moja mama się napaliła na tę analizę, więc oto jej dane:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Szybko i na czerwono, a potem opalenizna robi się ładna, jasno beżowa.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Szare, gładkie. Oprawa oczu jasna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Jasne, złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, beżowa, neutralna karnacja.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond o chłodnym odcieniu, ciemno popielatym.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Blado różowe, zlewające się ze skórą.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Źle mi w czerwieni, dobrze w odcieniach niebieskiego, od błękitu do granatu.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Lepiej wyglądam w szarościach i kremowym, niż w czystej czerni i bieli.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zdecydowanie nie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Wszystkie szarości na tak, inne złamane szarością również.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Zimne - np. w kolorze ciemno szmaragdowym wyglądam dobrze.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Duże wzory tak, ale nie w drastycznych zestawieniach.
marrrtynian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 23:28   #104
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
W czystej bieli i zimnych kolorach czasem wyglądam jak rasowa zima, ale to chyba taka ściema
Niedawno prawie kupiłam mocno pomarańczową bluzkę, pasowała, ale stwierdziłam, że gdzie ja ją założę.
O tym zielono-żółtym myślałam o takim nie neonowym, za mocny mógłby mnie trochę "zjeść"



Ja właśnie szukam kolorowej drukarki
A nazwy kolorków mam wypisane na kartce w portfelu
Liczy się czy wyglądasz ładniej i zdrowiej w kolorach zimy. Bo jeśli masz urodę podkręconą, ale tak na gotycko typu interesująca uroda artystki-suchotniczki, to znaczy, że to nie ten typ.

Już kiedyś wyjaśniałam, żeby paletek z internetu nie drukować - paletki są najpierw zeskanowane z ksiązki a potem drukowanie to dwukrotne przekłamanie. Za mało dokładne odwzorowanie kolorów, żeby tego używać jako wzornika.

---------- Dopisano o 00:23 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja w czystej bieli wyglądam bleeee, ale w czerni już ok Jeśli farbuję się na czarno i używam bardzo jasnego pudru, żeby schłodzić piegi, też mogę być Zimą, pewnie dlatego, że sąsiaduję z Czystą Zimą
Zmiana odcienia karnacji makijażem to przekłamywanie typu Ale tak, to siostrzane typy, więc są podobne.

---------- Dopisano o 00:24 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Juliax3 Pokaż wiadomość
7. dobrze się czuję w zieleni

8. i to i to, trudno mi określić

9. mam delikatne rysy twarzy i pastele sprawiają, że wyglądam nieco mdło. ale bardzo jaskrawie też się nie ubieram.

10. takie bardziej szarawe - brudny róż na przykład.

11. bardziej ciepłe (zimne też dość dobrze). i srebro i złoto

12. a mogę xD



proszę, pomóżcie ))
To przymierz kolory i upewnij się.

Całkiem możliwe, że z taką kolorystyką jesteś jasną wiosną lub jasnym latem, ale istnieją też inne możliwości.

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

Cytat:
Napisane przez marrrtynian Pokaż wiadomość
Teraz moja mama się napaliła na tę analizę, więc oto jej dane:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Szybko i na czerwono, a potem opalenizna robi się ładna, jasno beżowa.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Szare, gładkie. Oprawa oczu jasna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Jasne, złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, beżowa, neutralna karnacja.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond o chłodnym odcieniu, ciemno popielatym.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Blado różowe, zlewające się ze skórą.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Źle mi w czerwieni, dobrze w odcieniach niebieskiego, od błękitu do granatu.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Lepiej wyglądam w szarościach i kremowym, niż w czystej czerni i bieli.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zdecydowanie nie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Wszystkie szarości na tak, inne złamane szarością również.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Zimne - np. w kolorze ciemno szmaragdowym wyglądam dobrze.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Duże wzory tak, ale nie w drastycznych zestawieniach.
Myślę, że jakiś typ lata. Proponuję zapoznać się z paletami i opisami typów. Jeśli dalej będą wątpliwości, służę dalszą radą.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 00:13   #105
villheroin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć Nigdy nie frasował mnie problem "typu urody", ponieważ mój makijaż przeważnie jest szczątkowy, a kolory ubrań wybieram takie, jakie mi się podobają. Chciałabym jednak zmienić kolor włosów i wprowadzić do mojego życia jakieś nowe kolorowe kosmetyki, bo ileż można malować się jedynie błyszczykiem i tuszem Trochę poczytałam o typach kolorystycznych oraz przeglądnęłam wypowiedzi koleżanek-wizażanek i mam wrażenie, że nie jestem typem "jednolitym". Postaram się opisać moją sytuację jak najdokładniej.

1. Jak się opalasz - szybko, najpierw na czerwono, bardzo szybko brązowieję, odcień opalenizny jest orzechowy i bardzo długo się utrzymuje


2. Kolor oczu - tęczówka raczej ciemna szaro-niebieska, występują jaśniejsze żółtawe, zielonkawe plamki, wyraźna obwódka tęczówki, białka oczu niebieskawe. Moje brwi są o jeden odcień jaśniejsze od włosów, rzęsy ciemniejsze.


3. Piegi - brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Mam jasną cerę. Zauważyłam, że odcień mojej skóry jest żółtawy. Nie jakiś niezdrowo żółty, ale jeśli porównuję z kimś kolor skóry, zawsze widać, że jestem bardziej żółta. Rumienię się rzadko, na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Jasny, mysi brąz z jaśniejszymi, złotawymi refleksami na kosmykach przy twarzy. Moje włosy mocno się rozjaśniają od słońca.


6. Kolor ust-pośredni między jasnym, a ciemnym, różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuję się dobrze w nasyconej czerwieni, w fioletach, w intensywnych odcieniach różu, w liliowym, w przydymionych różach i fioletach, w turkusowym, w bieli.

Źle wyglądam w brązach i w pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń. Czuję się dobrze w bieli oraz w czerni. Lubię też odcień granatu, nie pasują mi raczej szarości.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Tak! Dobrze wyglądam w bakłażanowym, w jaskrawym różu, soczystej czerwieni czy w cytrynowożółtym.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak! Bardzo dobrze się czuję w zgaszonych fioletach i różach.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Uważam, że jednak lepiej wyglądam w chłodnych kolorach. Unikam złota i srebra, ciężko mi stwierdzić.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Raczej tak. Dobrze wyglądam w paskach, drobnych kropkach i we wzorach kwiatowych. Wzory geometryczne, czy ciapki bardzo mnie przytłaczają.
villheroin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 16:29   #106
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez villheroin Pokaż wiadomość
Cześć Nigdy nie frasował mnie problem "typu urody", ponieważ mój makijaż przeważnie jest szczątkowy, a kolory ubrań wybieram takie, jakie mi się podobają. Chciałabym jednak zmienić kolor włosów i wprowadzić do mojego życia jakieś nowe kolorowe kosmetyki, bo ileż można malować się jedynie błyszczykiem i tuszem Trochę poczytałam o typach kolorystycznych oraz przeglądnęłam wypowiedzi koleżanek-wizażanek i mam wrażenie, że nie jestem typem "jednolitym". Postaram się opisać moją sytuację jak najdokładniej.

1. Jak się opalasz - szybko, najpierw na czerwono, bardzo szybko brązowieję, odcień opalenizny jest orzechowy i bardzo długo się utrzymuje


2. Kolor oczu - tęczówka raczej ciemna szaro-niebieska, występują jaśniejsze żółtawe, zielonkawe plamki, wyraźna obwódka tęczówki, białka oczu niebieskawe. Moje brwi są o jeden odcień jaśniejsze od włosów, rzęsy ciemniejsze.


3. Piegi - brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Mam jasną cerę. Zauważyłam, że odcień mojej skóry jest żółtawy. Nie jakiś niezdrowo żółty, ale jeśli porównuję z kimś kolor skóry, zawsze widać, że jestem bardziej żółta. Rumienię się rzadko, na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Jasny, mysi brąz z jaśniejszymi, złotawymi refleksami na kosmykach przy twarzy. Moje włosy mocno się rozjaśniają od słońca.


6. Kolor ust-pośredni między jasnym, a ciemnym, różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuję się dobrze w nasyconej czerwieni, w fioletach, w intensywnych odcieniach różu, w liliowym, w przydymionych różach i fioletach, w turkusowym, w bieli.

Źle wyglądam w brązach i w pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń. Czuję się dobrze w bieli oraz w czerni. Lubię też odcień granatu, nie pasują mi raczej szarości.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Tak! Dobrze wyglądam w bakłażanowym, w jaskrawym różu, soczystej czerwieni czy w cytrynowożółtym.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak! Bardzo dobrze się czuję w zgaszonych fioletach i różach.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Uważam, że jednak lepiej wyglądam w chłodnych kolorach. Unikam złota i srebra, ciężko mi stwierdzić.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Raczej tak. Dobrze wyglądam w paskach, drobnych kropkach i we wzorach kwiatowych. Wzory geometryczne, czy ciapki bardzo mnie przytłaczają.
Hm, to może być intensywna zima, jeśli faktycznie ci dobrze w bieli i czerni.

Co do typów i podziału, to nie chce mi się pisać wszystkiego po sto razy, dlatego wrzuciłam informacje na bloga. W skrócie - każdy należy to jednego i tylko jednego typu.
Jeśli masz cerę żółtawą, ale pasują ci chłodne kolory to pewnie jest to cera oliwkowa.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 19:32   #107
villheroin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Właśnie oglądam paletkę czystej zimy i pokazane odcienie idealnie pasują do mojego opisu Bardzo dziękuję!
villheroin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 08:01   #108
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Co do typów i podziału, to nie chce mi się pisać wszystkiego po sto razy, dlatego wrzuciłam informacje na bloga.
Studiuję Twojego bloga i studiuję i dalej nie wiem waham się pomiędzy ciepłym latem a jasną wiosną.... podpowiedz proszę, bo mam straszny mętlik (zwłaszcza, że wielokrotnie "diagnozowały" mnie wizazystki w perfumeriach i każda opinia inna
1. Jak się opalasz szybko wyskakują mi piegi i plamy, więc od lat się już nie opalam o ile pamiętam, to opalałam się na czerwono

2. Kolor oczu
- szaroniebieskie z żółtym wokoło źrenicy z wyraźną obwódką; brwi i rzęsy grafitowe, brwi mocno kontrastują.
3. Piegi - gdyby nie blokery to miałabym ich mnóstwo, ale nie pamiętam odcienia. Chyba oliwkowe

4. Cera -prawdopodobnie oliwkowa, średnio jasna, delikatna, naczynkowa, łatwo czerwieniąca się

5. Naturalny kolor włosów - bardzo jasny, dziecinny blond. prawdopodobnie w platynowym odcieniu; na słońcu strasznie blakną, mają bardzo mało barwnika, są cienkie i delikatne jak u dziecka (obecnie poprawione u fryzjera
6. Kolor ust nie wiem trudno powiedzieć; w MACu pasuje mi Syrup

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
w czarnym mi dobrze, lepiej niż w bieli wolę zgaszone i mało kontrastowe kolory, ale nie wiem, czy to dobry wybór
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? czysta biel nie bardzo, zresztą kremowy też tak średnio, bo wyglądam bardzo blado czarny i ciemne kolory lepiej.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? nie bardzo wolę łagodne, zgaszone kolory.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
raczej takie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? nie mam pojęcia; złoty ewentualnie, chociaż złota jako takiego nie noszę...


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
żadnych wzorów
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 10:41   #109
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Studiuję Twojego bloga i studiuję i dalej nie wiem waham się pomiędzy ciepłym latem a jasną wiosną.... podpowiedz proszę, bo mam straszny mętlik (zwłaszcza, że wielokrotnie "diagnozowały" mnie wizazystki w perfumeriach i każda opinia inna
1. Jak się opalasz szybko wyskakują mi piegi i plamy, więc od lat się już nie opalam o ile pamiętam, to opalałam się na czerwono

2. Kolor oczu
- szaroniebieskie z żółtym wokoło źrenicy z wyraźną obwódką; brwi i rzęsy grafitowe, brwi mocno kontrastują.
3. Piegi - gdyby nie blokery to miałabym ich mnóstwo, ale nie pamiętam odcienia. Chyba oliwkowe

4. Cera -prawdopodobnie oliwkowa, średnio jasna, delikatna, naczynkowa, łatwo czerwieniąca się

5. Naturalny kolor włosów - bardzo jasny, dziecinny blond. prawdopodobnie w platynowym odcieniu; na słońcu strasznie blakną, mają bardzo mało barwnika, są cienkie i delikatne jak u dziecka (obecnie poprawione u fryzjera
6. Kolor ust nie wiem trudno powiedzieć; w MACu pasuje mi Syrup

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
w czarnym mi dobrze, lepiej niż w bieli wolę zgaszone i mało kontrastowe kolory, ale nie wiem, czy to dobry wybór
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? czysta biel nie bardzo, zresztą kremowy też tak średnio, bo wyglądam bardzo blado czarny i ciemne kolory lepiej.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? nie bardzo wolę łagodne, zgaszone kolory.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
raczej takie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? nie mam pojęcia; złoty ewentualnie, chociaż złota jako takiego nie noszę...


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
żadnych wzorów
Nie jestem ekspertem, bo od tego jest Vampierz, ale skoro pasuje Ci rzeczywiście MAC Syrup to może jesteś zgaszonym latem? Kolorki zgaszone i łagodne są właśnie odpowiednie dla tego typu urody.

Kiedyś też myślałam, że jestem zgaszonym latem i przestudiowałam tę stronkę http://www.truth-is-beauty.com/what-season-are-you.html , tam właśnie są kolory pomadek pod typy urody, więc to by się zgadzało
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 10:51   #110
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertem, bo od tego jest Vampierz, ale skoro pasuje Ci rzeczywiście MAC Syrup to może jesteś zgaszonym latem? Kolorki zgaszone i łagodne są właśnie odpowiednie dla tego typu urody.

Kiedyś też myślałam, że jestem zgaszonym latem i przestudiowałam tę stronkę http://www.truth-is-beauty.com/what-season-are-you.html , tam właśnie są kolory pomadek pod typy urody, więc to by się zgadzało
O! dzięki za linka i sugestię
Właśnie co mnie zniechęca do bycia latem to ewidentnie ciepława kolorystyka karnacji i fakt, że nieźle mi w czerni



Może dodam jeszcze jedną informację - mam bardzo ciekawy i pożądany przez większość kobiet naturalny odcień włosów - bardzo jasny blond, ale taki szlachetny, nie żółty czy coś
jednak zdecydowanie lepiej wyglądam w przyciemnionych... kiedyś malowałam na mahoń pianką (co dawało ciekawy efekt różowej rudości teraz mam ciemny blond, taki jak normalnie mają moje włosy jedynie "od spodu" i po zimie (te, które w życiu słońca nie widziały) i jest o wiele lepiej, niż w naturalnym...
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-03-21 o 10:54
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 10:57   #111
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
O! dzięki za linka i sugestię
Właśnie co mnie zniechęca do bycia latem to ewidentnie ciepława kolorystyka karnacji i fakt, że nieźle mi w czerni



Może dodam jeszcze jedną informację - mam bardzo ciekawy i pożądany przez większość kobiet naturalny odcień włosów - bardzo jasny blond, ale taki szlachetny, nie żółty czy coś
jednak zdecydowanie lepiej wyglądam w przyciemnionych... kiedyś malowałam na mahoń pianką (co dawało ciekawy efekt różowej rudości teraz mam ciemny blond, taki jak normalnie mają moje włosy jedynie "od spodu" i po zimie (te, które w życiu słońca nie widziały) i jest o wiele lepiej, niż w naturalnym...
Z tego ,co napisałaś, masz oliwkową karnację, czyli chłodną Też mam jasnooliwkową i myślałam, że jest ciepła, ale dzięki dziewczynom się dowiedziałam, że to chłodny odcień Po prostu miałam problem z określeniem temperatury, a żółtawy kolor od razu stereotypowo zakwalifikowałam jako ciepły


Ewentualnie jeszcze jedno pytanie: czy lepiej wygladasz w szarawych błękitach i różach (zgaszone lato), czy zgaszonych brązach, pomarańczach, zieleniach(zgaszona jesień)?


Stereotypowo, po włosach można by powiedzieć, że jesteś zgaszonym latem, ale trzeba poprzymierzać kolorki, jak mówi Vampierz, bo to jest najwiarygodniejsze


---------------------------------
Ja bym się dała posiekać za taki kolor włosów! Ostatnio miałam podejście do blondu, ale się nie udało :p
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2013-03-21 o 11:03
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 10:57   #112
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zmiana odcienia karnacji makijażem to przekłamywanie typu Ale tak, to siostrzane typy, więc są podobne.[COLOR="Silver"]
.
Tak, wiem, ale długo zastanawiałam się ,dlaczego pasują mi czarne (nie brązowe, choć brązowe też, ale czarne włosy mimo złotych piegów)
Jednak już nie kombinuję, jestem tą Czystą Wiosną, skoro mogę nosić oczo.j.e.bne kolory, i się cieszę!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 11:01   #113
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Z tego ,co napisałaś, masz oliwkową karnację, czyli chłodną Też mam jasnooliwkową i myślałam, że jest ciepła, ale dzięki dziewczynom się dowiedziałam, że to chłodny odcień Po prostu miałam problem z określeniem temperatury, a żółtawy kolor od razu stereotypowo zakwalifikowałam jako ciepły
Mówisz
ja to mam daltonizm prawie, zwłaszcza w kwestii ciepło/zimno
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 11:05   #114
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Mówisz
ja to mam daltonizm prawie, zwłaszcza w kwestii ciepło/zimno

Ja też mam z tym problem, kiedyś większy niż teraz, ale ćwiczę i jest coraz lepiej. Jak kolory są strasznie do siebie podobne, to jeszcze nie potrafię określić temperatury, ale czasem mi się to udaje.


Edytowałam poprzedniego posta, zobacz moją radę
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 11:16   #115
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Ewentualnie jeszcze jedno pytanie: czy lepiej wygladasz w szarawych błękitach i różach (zgaszone lato), czy zgaszonych brązach, pomarańczach, zieleniach(zgaszona jesień)?
właściwie to jestem prawie pewna, że we wszystkich kolorach źle wyglądam. Po prostu stara już jestem i brzydka
z drugiej strony: używam minerałów i w określonym przedziale jasności (light) pasuje mi (w sensie, że się stapia) kilka różnych odcieni

Co do włosów zaś - wiele osób mi zazdrościło koloru, pomijając fakt, że nikt nie wierzył, że to naturalne. Ale takie jasne włosy są słabej jakości - bardzo mało tego barwnika mają, więc są strasznie delikatne niepodatne na układanie i w ogóle lipa. Dopiero po farbowaniu nabierały trochę "masy"
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 12:11   #116
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
właściwie to jestem prawie pewna, że we wszystkich kolorach źle wyglądam. Po prostu stara już jestem i brzydka
z drugiej strony: używam minerałów i w określonym przedziale jasności (light) pasuje mi (w sensie, że się stapia) kilka różnych odcieni

Co do włosów zaś - wiele osób mi zazdrościło koloru, pomijając fakt, że nikt nie wierzył, że to naturalne. Ale takie jasne włosy są słabej jakości - bardzo mało tego barwnika mają, więc są strasznie delikatne niepodatne na układanie i w ogóle lipa. Dopiero po farbowaniu nabierały trochę "masy"
Oj, to nieprawda! Nie możesz tak mówić! Więcej wiary w siebie! Poprzymierzaj kolory i dojdziesz do rozwiązania

Mnie się strasznie takie włosy podobają Ale w sumie się trochę cieszę, że mam ten pospolity jasny brąz, bo w sumie włosy mam silne, mimo że cienkie
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 19:51   #117
wanilioweciastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 42
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam pytanie do was dziewczyny. Jezeli sie ktos zna na kosmetykach to mi odpiszcie Otóż mam jasna karnacje i kupilam sobie podklad z revlonu nr 220 i chcialam was prosic o rade jakii do tego kolorku podkladu pasował by kolor rózu z bourjois???? z góry dziękuje
wanilioweciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 21:04   #118
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Studiuję Twojego bloga i studiuję i dalej nie wiem waham się pomiędzy ciepłym latem a jasną wiosną.... podpowiedz proszę, bo mam straszny mętlik (zwłaszcza, że wielokrotnie "diagnozowały" mnie wizazystki w perfumeriach i każda opinia inna
2. Kolor oczu
- szaroniebieskie z żółtym wokoło źrenicy z wyraźną obwódką; brwi i rzęsy grafitowe, brwi mocno kontrastują.
3. Piegi - gdyby nie blokery to miałabym ich mnóstwo, ale nie pamiętam odcienia. Chyba oliwkowe

4. Cera -prawdopodobnie oliwkowa, średnio jasna, delikatna, naczynkowa, łatwo czerwieniąca się

5. Naturalny kolor włosów - bardzo jasny, dziecinny blond. prawdopodobnie w platynowym odcieniu; na słońcu strasznie blakną, mają bardzo mało barwnika, są cienkie i delikatne jak u dziecka (obecnie poprawione u fryzjera
6. Kolor ust nie wiem trudno powiedzieć; w MACu pasuje mi Syrup

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
w czarnym mi dobrze, lepiej niż w bieli wolę zgaszone i mało kontrastowe kolory, ale nie wiem, czy to dobry wybór
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? czysta biel nie bardzo, zresztą kremowy też tak średnio, bo wyglądam bardzo blado czarny i ciemne kolory lepiej.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? nie bardzo wolę łagodne, zgaszone kolory.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
raczej takie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? nie mam pojęcia; złoty ewentualnie, chociaż złota jako takiego nie noszę...


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
żadnych wzorów
Nie ma czegoś takiego jak ciepłe lato, jest chłodne lato.

Zdecydowanie powinnaś poprzymierzać kolory na żywo, bez makijażu, w dobrym świetle i przekonać się, czy pasuje ci czysta biel i głeboka czerń, czy może mniej skrajne odcienie. I czy lepiej w chłodnych czy ciepłych kolorach.

Imaginacja dobrze pisze, jest ogromna różnica między cerą złotawą (ciepłe żółte pigmenty) a oliwkową (chłodne żółte pigmenty).


Tak po opisie, wynikałoby że jesteś raczej jasna i są dwie możliwości - albo jesteś jakimś jasnym typem, (jasne lato lub jasna wiosna), w obu przypadkach biały faktycznie nie jest twarzowy, ani duże kontrasty, lepiej tez znaleźć zamiennik dla czerni. Niektóre jasne wiosny całkiem dają radę czerni, ale to nie jest "ten" kolor. Możesz też być zupełnie innym typem, tylko akurat masz bardzo jasne włosy. To by pasowało, jeśli mimo jasności twoja uroda jest jednak kontrastowa i lekkie wzmacnianie tych kontrastów sprawia, że wyglądasz o wiele lepiej, ale nie sztucznie.

Ale musimy wiedzieć, czy bardziej pasują chłodne czy ciepłe kolory i czy biel lub czerń jest twarzowa.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez wanilioweciastko Pokaż wiadomość
Mam pytanie do was dziewczyny. Jezeli sie ktos zna na kosmetykach to mi odpiszcie Otóż mam jasna karnacje i kupilam sobie podklad z revlonu nr 220 i chcialam was prosic o rade jakii do tego kolorku podkladu pasował by kolor rózu z bourjois???? z góry dziękuje
Pytanie w kompletnie złym wątku.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 08:03   #119
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak ciepłe lato, jest chłodne lato.

Zdecydowanie powinnaś poprzymierzać kolory na żywo, bez makijażu, w dobrym świetle i przekonać się, czy pasuje ci czysta biel i głeboka czerń, czy może mniej skrajne odcienie. I czy lepiej w chłodnych czy ciepłych kolorach.

Imaginacja dobrze pisze, jest ogromna różnica między cerą złotawą (ciepłe żółte pigmenty) a oliwkową (chłodne żółte pigmenty).


Tak po opisie, wynikałoby że jesteś raczej jasna i są dwie możliwości - albo jesteś jakimś jasnym typem, (jasne lato lub jasna wiosna), w obu przypadkach biały faktycznie nie jest twarzowy, ani duże kontrasty, lepiej tez znaleźć zamiennik dla czerni. Niektóre jasne wiosny całkiem dają radę czerni, ale to nie jest "ten" kolor. Możesz też być zupełnie innym typem, tylko akurat masz bardzo jasne włosy. To by pasowało, jeśli mimo jasności twoja uroda jest jednak kontrastowa i lekkie wzmacnianie tych kontrastów sprawia, że wyglądasz o wiele lepiej, ale nie sztucznie.

Ale musimy wiedzieć, czy bardziej pasują chłodne czy ciepłe kolory i czy biel lub czerń jest twarzowa.
Dzięki siedzę teraz w domu uziemiona z chorą córką więc mam czas i pokombinuję.. szkoda tylko, że nie bardzo umiem odróżniać kolory

Mam sporo podkładów mineralnych i powiem szczerze, że najlepsze dla mnie są jednak chyba neutrale: Light Medium Neutral/ ew. Light Neutral z Lumiere; bo ładnie się stapiają, wyrównują kolor (maluję się b. delikatnie) a z drugiej strony w kolorze Fawn EDM wyglądam wręcz oszałamiająco dobrze (on niweluje wszelkie zaczerwienienia na mojej skórze i po prostu odmładza
także cała rzecz sprowadza się do tego, że nie wiem, czy ocieplać się makijażem czy nie...
Miłego dnia
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 11:44   #120
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To i ja poproszę o małe wsparcie forumowiczki :

1. Jak się opalasz - szybko, najpierw na czerwono, potem opalenizna robi się taka chłodno brązowa.

2. Kolor oczu
- jasne niebieskie


3. Piegi - pojawiają się po opalaniu,jasno-rudo brązowe


4. Cera - chłodny,blady,rumienie się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - myszowaty ciemny blond (choć cały czas farbuje na ciepłe brązy)


6. Kolor ust dość jasny, różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Właściwie w każdym. Źle wyglądam w dużej ilości czerni.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak,ale w nie za dużych ilościach.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?Nigdy nie malowałam się intensywnymi neonowymi kolorami więc nie wiem.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Do tej pory trzymałam się palety beżowo-brązowej i zgaszone brązy jak najbardziej tak.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?Wydaje mi się ,że lepiej wyglądam w złotawym makijażu i cieplejszych barwach.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie pasują mi bardzo drastyczne zestawienia kolorów.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.