Czego brakuje w pielęgnacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-08, 15:38   #1
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Question

Czego brakuje w pielęgnacji?


O włosy dbam bardziej świadomie prawie pół roku, teraz jednak mam duzy problem.Moje włosy wróciły do stanu początkowego czyli znów są cienkie, niesamowicie się plączą, końcówki też zaczynają się rozdwajać.Nie wiem jaki popełniam błąd, czego brakuje w mojej pielęgnacji.Do tej pory włosy niesamowicie dobrze reagowały na siemie lniane, teraz nie widać różnicy.Wypróbowałam ostatnio różne odżywki jednak nic nie pomaga.

Szampon:
BingoSpa z zielona herbatą

Skład: Aqua, Sodium C12-15 Pareth-3 Sulfate (and) Cocamide DEA (and) Glycol Cetearate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Propylene Glycol (and) Camelia Sinensis Extract, Citric Acid, DMDM - Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Forte Sweden, Mrs. Potter`s, Balsam do włosów z aloesem, jedwabiem i białą herbatą
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Aloe Barbadensis, Camellia Sinensis,Propylene Glycol, Hydrolized Silk, Parfum, Isopropyl Alcohol, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Limonele, Linalool

Rossmann, Facelle Intim, Waschlotion Sensitive (Płyn do higieny intymnej)
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sorbitol, Urea, Propylene Glycol, Allantoin, C12-15 Alkyl Lactate, Parfum, Serine, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Persea Gratissima Fruit Extract, Ethoxydiglycol, Bisabolol, Potassium Sorbate.


Odżywki:

Nivea, Hydro Care, Odżywka nawilżająca do włosów
Aqua, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Dimethicone, Cetrimonium Chloride, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydrolyzed Keratin, Nymphaea Odorata Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Glucoside, Glycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Coco Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Sodium Chloride, C12-15 Pareth-3, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Parfum


Alberto Balsam, Herbal Conditioner Sun Kissed Raspberry (Ziołowa odżywka do włosów z ekstraktem z malin)
Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Panthenol, Juniperus Communis Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Cyclopentasiloxane, Stearalkonium Chloride, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cyclohexasiloxane, Cetrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Disodium EDTA, Benzophenone-4, Glycerin, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Glucose, Butylene Glycol, Lactic Acid, Bisabolol, Isostearamidopropyl Ethyldimonium Ethosulfate, PEG-9, Methylchloroisothiazolion e, Methylisothiazolione, Parfum (Frangrance), Hexyl Cinnamal, Bezyl Benzoate, Linalool, Butylphenyl, Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Cl 17200 (Red 33), Cl 18050.


Maska:

Stapiz, Sleek Line, Repair & Shine Hair Mask (Maska regenerująca z jedwabiem i wyciągiem z pestek słonecznika)
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Myristate, Halianthus Annuus, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolyzed Silk, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylaraben

Zabezpieczanie końcówek i odżywka b/s:

Elfa, Green Pharmacy, Jedwab w płynie
Skład: Cyclopentasiloxane, Dimeticonol(silikony), Olea Europea (Olive) Fruit Oil (oliwa z oliwek), Aloe Barbadensis Extraxt (ekstakt z aloesu), Oryza Sativa (rice) Germ Oil (olej ryżowy), Camellia Sasanqua (Camellia) Seed Oil (olej kameliowy), Pinus Sibirica Nut Oil (olejek cedrowy), Parfum, Limonene , Citronellol ,Geraniol, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Farnesol, Amyl Cinnamal

Ziaja, Plantica, Odżywka `Witamina`
Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate, Ethyl Oleate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Retinyl Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.

Te produkty stosuje teraz, od czasu do czasu też nakładam olej i siemię lniane.Nie wiem czego jest za dużo w mojej pielęgnacji a czego brakuje, dlatego proszę Was o pomoc.
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:01   #2
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

z tego co mi wiadomo Stapiz ma już inny skład, z IPA to w moim przypadku wysuszało mi włosy
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:23   #3
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

Jakie oleje i jak długo trzymasz maski?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 20:36   #4
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

O maj got ile tego?
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:16   #5
Amsti
Raczkowanie
 
Avatar Amsti
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Radziejów
Wiadomości: 49
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

hmmm jeśli używasz delikatnych szamponów to musisz wiedzieć że po nich włosy przeważnie się plączą dlatego ważne by za każdym razem użyć jakiejś odżywki d/s a potem możesz nałożyć odrobinę jakiejś b/s od połowy długości włosów. Maski są bardziej skoncentrowane je używaj raz lub 2 razy w tygodniu, nałóż czepek i tak co najmniej z 45 min. Polecam Ci odżywkę Henna WAX ograniczone wypadanie, sprężystość i blask. Rozdwojone końcówki niestety musisz ściąć. Nie upinaj ciasno włosów np w kucyk (u mnie mówi się w kitkę) bo to powoduję że włosy się łamią, i przede wszystkim postaw na olejowanie włosów.
__________________
Włoski rośnijcie szybciej...
Pasmo kontrolne: 50/Ciach! 4cm .. a miało być 2!/46/50/53/56/59/62/65cm
Black Witch is only one !
07.11. 13

Akcja włosomaniaczek: Mania masowania

Na blogu Anwen
http://www.anwen.pl/2013/11/akcja-wo...masowania.html
Amsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:57   #6
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

Cytat:
Napisane przez Lady_Anomalia Pokaż wiadomość
z tego co mi wiadomo Stapiz ma już inny skład, z IPA to w moim przypadku wysuszało mi włosy
również podejrzewam że przez IPA stan Twoich włosów mógł się pogorszyć, niektóre włosy są bardzo wrażliwe na ten składnik. Często używałaś tej maski ze Stapiza?
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 22:48   #7
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
również podejrzewam że przez IPA stan Twoich włosów mógł się pogorszyć, niektóre włosy są bardzo wrażliwe na ten składnik. Często używałaś tej maski ze Stapiza?
niestety tak, bo dawała u mnie świetny efekt, jednak odkąd zmienili skład działała gorzej, mimo to używałam jej jak dawniej i mściłam się na siłę
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 19:55   #8
unique222
Raczkowanie
 
Avatar unique222
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jakie oleje i jak długo trzymasz maski?
Bardzo różnie, czasem maski trzymam tylko parę minut jak odżywkę, czasem tak 30-45 minut.Oleje najczęściej na całą noc (głównie lniany i arganowy)

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
również podejrzewam że przez IPA stan Twoich włosów mógł się pogorszyć, niektóre włosy są bardzo wrażliwe na ten składnik. Często używałaś tej maski ze Stapiza?
Najczęściej raz w tygodniu.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady_Anomalia Pokaż wiadomość
z tego co mi wiadomo Stapiz ma już inny skład, z IPA to w moim przypadku wysuszało mi włosy
Sprawdziłam, moja niestety ma IPA.
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego zawsze zmieniają składy dobrych kosmetyków.

Dziękuje Wam wszystkim za pomoc.
unique222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 22:31   #9
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

spróbuj na jakiś czas odstawić tego stapiza, a zamiast niego kupić jakąś inną nawilżającą maskę lub odżywkę być może to on jest winowajcą takiego stanu włosów, niektórym po prostu IPA konpletnie nie służy z drugiej strony mogły Ci też nie podejść oleje które stosujesz. Chyba że przedtem Ci słuzyły
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 00:27   #10
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

Zauważyłam, że coraz więcej dobrych kosmetyków ma w składzie ten okropny IPA. Mi on wysusza włosy. Mrs Potters z aloesem dobrze się sprawdzała, Joanna b/s z miodem i cytryną tak samo, ale ten alkohol. Podobnie Garnier Oleo Repair. Szkoda mi z tego rezygnować i nie mam pojęcia czym zastąpić. Polecacie jakieś odżywki bez IPA i bez silikonów? Istnieją takie?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 00:37   #11
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Czego brakuje w pielęgnacji?

spróbuj coś z garniera sekrety prowansji ( chociaż mają quaterium w składzie). Poza tym chyba rosyjskie kosmetyki nie posiadają silikonów ani IPA
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.