Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-08, 09:17   #181
Cioccolatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 55
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Może się przypomnę. Mam takie pytanie, może głupie, ale kto pyta nie błądzi. Ostatnio pisałam Wam o moim problemie. Otóż, zapomniałam wziąć 2 tabletek z nowego blistra (biorę Vibin mini). Miałam wziąć w piątek wieczorem, zapomniałam i pokapowałam się w niedzielę rano. Nie wiem jak to się stało, bo tabletki biorę od roku, ale piątek 13, więc to może dlatego. Jedna z Was poradziła mi w innym wątku abym zaczęła je brać normalnie, więc całe branie przesunie mi się o 3 dni. Dodam, że tabletki biorę nie dla ochrony antykoncepcyjnej tylko z powodu kłopotów z cerą i dla regularnego okresu. Nie miałam jak się skontaktować z lekarzem, więc zaczęłam brać tak jak poradzono mi tutaj. Teraz jest 4 dzień 7-dniowej przerwy. I jak myślicie (bo wiem, że wiedzieć na pewno nie możecie, nie jesteście duchami świętymi), czy jak zwykle okres dostawałam 4 dnia 7-dniowej przerwy to on dziś przyjdzie czy jednak istnieje ryzyko, że rozregulowałam sobie cały cykl i może lepiej będzie jak kolejne opakowanie rozpocznę aż okres się zjawi, jeśli nie będzie go dziś? Już jedną odpowiedź dostałam w innym wątku, ale potrzebuję uspokojenia czy aby nie narobiłam sobie krzywdy.

Edytowane przez Cioccolatina
Czas edycji: 2016-06-08 o 09:27
Cioccolatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 16:02   #182
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Od 6 lat biorę tabletki Yasmin. W poniedziałek tydzień temu około 23 wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania po 7dniowej przerwie. Niestety we wtorek zapomniałam wziąć tabletki i zażyłam ją dopiero w środę około 11:45. Od tego czasu resztę tabletek przyjmuję regularnie. Dziś miał miejsce niezabezpieczony stosunek. Wiem, że w ulotce jest napisane, że po zażyciu tabletki po upływie 12h trzeba się przez 7 dni dodatkowo zabezpieczać. Obecnie nie mogę sobie pozwolić na dziecko, czy wg Was powinnam biec do apteki po ellaone?
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 18:32   #183
Minui
Raczkowanie
 
Avatar Minui
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 450
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Podnoszę. Dzisiaj mój pierwszy dzień z Yasmin Przez ostatnich 5 lat brałam Microgynon, na którym przez pierwsze 2-3 opakowania miałam mdłości, ale potem wszystko się wyklarowało i było ok. Poza jednym wyjątkiem: zawsze miałam bardzo obfite miesiączki i Microgynon tego nie zmienił, a pojawiła się u mnie niedokrwistość której w żaden sposób nie mogłam wyleczyć. Gin zaproponowała mi zmianę tabletek, przepisała mi właśnie Yasmin. Trochę się boję jak na nie zareaguję, ale spróbować nie zaszkodzi.

Trochę szkoda ze względu na cenę, przyzwyczaiłam się do dobrobytu z Microgynonem, za który płaciłam 7-8 zł/63 tabletki. Muszę zrobić wycieczkę po aptekach i obczaić ceny Yasmin. Póki co najtaniej znalazlam na stronie DOZ - 27,99/21 tabletek. Jeśli któraś z Was kupuje w miarę tanio w Łodzi, to poproszę o cynk
__________________
Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz
To nic takiego, może po prostu w twoim mieszkaniu są wrota do piekła.

- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.
Minui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 20:50   #184
healthy_girl
HealthyGirl
 
Avatar healthy_girl
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9
Midiana? Ktoś stosował?

Są jakieś skutki uboczne stosowanie tych pigułek? I przede wszystkim czy po nich się tyje?
__________________
http://www.healthygirl.pl/ blog o zdrowym stylu życia
healthy_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 21:14   #185
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Midiana? Ktoś stosował?

To sprawa bardzo indywidualna. Jesli tabletki spowoduja u Ciebie wiekszy apetyt i sie temu nie oprzesz, to utyjesz na kazdych tabletkach. Do tego zatrzymywanie sie wody - rowniez kwestia indywidualna.

Kazde tabletki moga miec skutki uboczne, ktore mijaja lub nie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 12:19   #186
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Midiana? Ktoś stosował?

Po ponad 3 latach przerwy wróciłam do stosowania tabletek Midiana. Wcześniej nie wystąpiły żadne skutki uboczne i chwaliłam sobie stosowanie tych tabletek.
__________________



Edytowane przez mandragona
Czas edycji: 2016-11-19 o 12:21
mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 12:55   #187
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

A jakie macie doświadczenia z plamieniem w początkach vibinu? Długo plamiłyście jak już?
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 13:33   #188
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez KentuckyG Pokaż wiadomość
A jakie macie doświadczenia z plamieniem w początkach vibinu? Długo plamiłyście jak już?
Ja wcale

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 14:05   #189
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez KentuckyG Pokaż wiadomość
A jakie macie doświadczenia z plamieniem w początkach vibinu? Długo plamiłyście jak już?
Nie miałam żadnych plamień, ale zmieniałam z Vibinu Mini.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 17:32   #190
katarzyna990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Yasmin jest super! brałam i polecam, zero skutków ubocznych
katarzyna990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 21:40   #191
Minui
Raczkowanie
 
Avatar Minui
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 450
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Ja zmieniłam Microgynon na Yasmin z powodu zbyt obfitych miesiączek, prowadzących do anemii (tak, biorąc tabletki nadal miałam z tym problem). Dr przepisała mi właśnie Yasmin i również jestem bardzo zadowolona. Żadnych skutków ubocznych, okres wreszcie do przeżycia, nawet biust mi trochę urósł, co oceniam na plus
__________________
Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz
To nic takiego, może po prostu w twoim mieszkaniu są wrota do piekła.

- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.
Minui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-14, 10:01   #192
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Dzięki za odpowiedź. Po paru dniach się skończyły. Pytałam na prośbę koleżanki, bo lekarz jej właśnie przepisał i trochę się niepokoiła o te początki.
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 12:45   #193
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Dziewczyny proszę Was o pomoc. Zaczęłam brać 3 opakowanie Vibin mini. Są to moje pierwsze tabletki. Mój problem polega na tym że dokuczają mi efekty uboczne. Przy pierwszym opakowaniu cały czas bolały mnie piersi i przestały jakoś w połowie drugiego opakowania. Przytyłam przez ten czas około 5 kg co jestem w stanie jeszcze zaakceptować. I tu pojawia się największy problem. Od początku trzeciego opakowania ( dzisiaj biorę 5 tabletkę) mam okropną zgagę. Rano jak spojrzałam na jedzenie to myślałam że zwymiotuję. Wszytko mi śmierdzi i już nie mam pomysłu co by zjeść żeby chociaż na chwilę przestało palić w przełyku. Dodatkowo dwa dni temu mnie wysypało krostkami na dekolcie, twarzy, udach a nawet na brzuchu. Czy macie jakieś sposoby na złagodzenie tych objawów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 14:51   #194
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Yasmin/Midiana/Asubtela/Lesine/Vibin - wątek zbiorczy! cz. 2

Hej dziewczyny. Proszę doradźcie mi co myśleć. Biorę tabletki Daylette od 3 lat. Od kilku miesiecy miewam plamienia (czasem niewielkie, a bywało że były takie jak podczas "okresu", ze skrzepami itp...), byłam u ginekologa, badania wyszły w porządku, Pani ginekolog stwierdziła, że plamienia mam od dużego stresu. Po miesiącu postanowiłam skonsultować się z drugim ginekologiem, który stwierdził, że to nie stres tylko za słabe tabletki i przepisał mi Yasmin. I teraz czyjej wersji się trzymać. Faktycznie jestem na bardzo stresujacym etapie życia, więc rozważam tę opcję, tym bardziej że poprzedni gin twierdził, że jeśli plamienia raz na jakiś czas mi nie przeszkadzają to spokojnie mogę je brać.
Trochę boję się nowych tabletek, bo kiedyś brałam Vibin i tragicznie się po nim czułam i czym prędzej wróciłam do Daylette. W tym wypadku obawiam się tego samego.

Poza tym, czy Yasmin nie były wycofywane i uważane za szkodliwe?
Bardzo proszę o opinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymianka
Leora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-13 15:51:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.