Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-07, 19:08   #4771
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zoltekniuda Pokaż wiadomość
Od kilku tygodni męczy mnie temat analizy kolorystycznej, nie mogę się określić, przeczytałam na ten temat już naprawdę sporo, ale mam wrażenie,że im więcej wiem w teorii, tym bardziej się gubię. Liczę na Wasze wskazówki, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę. Jak na razie wykluczam prawie w 100% typy jesienne(większość kolorów jesiennych mnie przytłacza lub zażółca), obydwa typy najbardziej zgaszone(nie pasują mocno zgaszone kolory) i typy jasne(za duży kontrast w mojej kolorystyce). Ciemna zima też raczej nie,bo ciemne fiolety, czy to cieplejsze czy chłodniejsze mi nie służą. Przeciwko zimowym typom przemawiają moje wątpliwości do czerni, chociaż wiele kolorów pasuje. Zastanawiam się nad chłodnym latem, czystą wiosną, trochę nad czystą zimą, tylko znowu ta nie do końca pasująca czerń raczej wyklucza ten typ. Ciężko też mi ocenić,w czym wyglądam dobrze, niby wiem jakich zmian szukać, ale w praktyce trudno mi siebie obiektywnie ocenić. Opinie innych osób o pasujących mi kolorach też są podzielone.


1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

najlepsze: szmaragdowa zieleń,mocny,zimny róż, czysty żółty,nie wpadający w pomarańczowy, ciemny niebieski, szary bez domieszek innych kolorów, ciemnoczerwony w kierunku fioletu,nie brązu, intensywna czerwień o odcieniu malinowym

neutralne: biel, morski, brąz o odcieniu ciemnej czekolady, kremowy, jasny fiolet, pastelowy niebieski, miętowy, ale nie bardzo jasny, pastelowy róż

źle: kolory zgaszone zwłaszcza z domieszką brązu, musztardowy(cera robi się żółta),ciepły brąz, beżowy, zgniła zieleń, rudy pomarańczowy(zażółcenie), ciemny, zgaszony fiolet(bardziej widoczne cienie pod oczami), śliwkowy, bardzo jasne pastele


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

W opinii innych biel mi pasuje, ale ja nie jestem przekonana. W mniej czystej bieli np. śmietankowym, jasnym kremowym chyba wyglądam lepiej, byle nie było za dużo domieszki żółtego, a tym bardziej brązu(beż). W czerni bez makijażu moja skóra wygląda blado, cienie pod oczami są bardziej widoczne. Czarny połączony z innym, jaśniejszym lub kontrastowym kolorem wygląda już dobrze.
W ciemnoszarym też ok.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Dobrze wyglądam w intensywnym różowym, czerwieni, zimnej zieleni, ogólnie w czystych kolorach, niezłamanych brązem czy szarością moja skóra wygląda bardziej świeżo, w "przykurzonych" sprawiam wrażenie zmęczonej.


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Szary w porządku, mocno przyszarzone nie. Lekko przyszarzone np. szaroniebieski, szarozielony nie najgorzej,ale lepiej w czystych.
Złamane brązem zdecydowanie nie.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Raczej zimne. Lepiej wyglądam w srebrze. Latem moja skóra toleruje bardziej ciepłe kolory np. pomidorowa czerwień czy kolor brzoskwiniowy jest ok. Bez opalenizny zdecydowanie lepiej mi w chłodnych.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?

Kolory monochromatyczne wyglądają na mnie dobrze,wzory też, raczej kontrastowe, wyraźne, drobne niezbyt, chociaż mam jedną bluzkę w drobne kwiaty, która wyjątkowo mi pasuje(kwiaty w kolorach ciemnoróżowym i jasnym szmaragdowym na tle złamanej bieli)


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko
Opalam się powoli, ale nie zdarzają mi się oparzenia słoneczne mimo nieużywania filtrów, tylko nos z początku łapie na czerwono, opalenizna ma odcień żółty, nie przybrudzony i nie czerwonawy.
Nie lubię być opalona, bo kontrasty w mojej kolorystyce się zmniejszają, wolę swój odcień cery zimą.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor tęczówki jest szary,raczej ciemny, z domieszką zieleni,bliżej źrenicy żółte plamki. Ale ogólnie kolor oczu jest chłodny. W zimnej zieleni oczy wydają się bardziej zielone i czystsze, w ciepłych kolorach "brudniejsze", nieokreślone.Rzęsy ciemne,brwi dużo ciemniejsze niż włosy, wydają się czarne,chociaż pewnie to ciemny grafit, mocno odcinają się od koloru skóry.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów mam niewiele, szarobrązowe, nierzucające się w oczy.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Czy masz ciepły brzoskwiniowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor - czerwony czy różowy?

Skóra jest jasna, wg mnie żółtawa,ale może to tylko moje wrażenie, zwykle widzę się w lustrze w sztucznym świetle. Trudno mi dobrać podkład, większość jest za ciemna. Ostatnio używam z gosha odcień 11 porcelain, taki poleciła mi sprzedawczyni w kosmetycznym, która też stwierdziła,że mam chłodny odcień skóry i nie mogę mieć żółtych tonów w podkładzie i rzeczywiście nie widać go na twarzy, idealnie stapia się ze skórą.
Rzadko się rumienię, jeśli już, to na różowo. Największym mankamentem mojej cery są bardzo widoczne, ciemnofioletowe cienie pod oczami, które miałam już w dzieciństwie.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jako dziecko miałam prawie czarne włosy, bardzo ciemny brąz, z wiekiem zjaśniały, teraz kolor jest niejednolity, przy skórze ciemny brąz, niżej średni, latem złotawe pasemka,chociaż ogólnie kolor wydaje mi się chłodny, ale nie nazwałabym go mysim.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Różowy, średnio nasycony.

Jeszcze napiszę o makijażu,może to też będzie jakiś trop. Rzadko maluję usta, mam tylko dwie szminki: mocna czerwień, ciężko mi ocenić czy bardziej chłodna, czy ciepła, jest to eveline lip extreme kolor 510, druga to maybelline new york 540, hollywood red, obydwie wyglądają dobrze, ale ta druga lepiej, nawet bez innego makijażu. Mam też błyszczyk w zgaszonym ni to różu, ni to beżu, ten jest kompletnie nietrafiony, wygląda na mnie nienaturalnie.
Oczy maluję na jasne kolory, bo są małe i głęboko osadzone, cienie w kolorze perłowym, jasnoniebieskim, różowym wpadającym w szary, szarym, jasnym fiolecie mi pasują, chłodne brązy mogą być, ciepłe nie, tak samo kolor pomarańczowy, rudości,ciepłe beże, złoto wyglądają nie najlepiej.
Czarna kreska pasuje kolorystycznie, ale pomniejsza moje oczy, używam białej lub perłowej.
Różu nie używam, nie potrafię dobrać pasującego koloru.

Dołączam jeszcze zdjęcie, kolory wg mnie wyszły dość realistycznie. Na zdjęciu jest lekki makijaż, włosy naturalne, brwi niczym nie przyciemniane.
nie będę się tu szczególnie rozwodzić nad twoim wywodem, ale mi tu wszystko pachnie jednak zimą, prawdziwą albo intensywną.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 19:08   #4772
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wydaje mi się, że true summer, true winter albo bright winter się wyłania. Nie masz raczej wątpliwości, że chłodne kolory są dobre i to raczej wyklucza wiosenne typy.

Te trzy typy rozróżnia przede wszystkim stopień nasycenia koloru jaki im pasuje. Bright winter - im żywszy tym lepiej, oczy się ożywiają a skóra jest pełniejsza blasku.
True winter z kolei ma trochę bardziej stonowaną paletę niż BW, trochę bardziej z niebieskim podtonem no i przede wszystkim nie toleruje ciepłych kolorów. Piszesz, że ten kremowy i śmietankowy jest lepszy niż biel, to jest coś co nie bardzo pasuje do TW.

True summer byłaby całkiem prawdopodobna, ale tu mówimy o trochę mniej nasyconych kolorach i wydaje mi się, że np. szminki, które wymieniasz są bardziej zimowe niż letnie. No ale nie wiem, to już wymaga głębszej analizy.

Swoją drogą świetny kolor ten Maybelline Hollywood Red coś takiego mi się ostatnio marzyło dzięki
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 19:29   #4773
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Te paski, które są dla Ciebie "złe" to takie klasikowe, soft - klasikowe chyba W miarę delikatne, w stylu marynarskim.

A te dalej brzmią trochę jak FG, bo są kontrastowe zestawienia, dużo kolorów i raczej nieregularne o ile dobrze zrozumiałam
Tak, to mogą być paski FG.
W ogóle zaciekawiły mnie te tablice na pinterescie z truth is beauty, przejrzałam wszystkie i zostawiłam te, które są najbliższe temu, co mi pasuje. I wyszło, że wszystkie są z natural i gamine + ewentualne przełamania. Na pewno chodzi o jakąś część wspólną, której nie rozumiem do końca, bo wyszły mi wszelkie kombinacje natural i gamine, a mianowicie:
natural-gamine
romantic-natural-gamine
dramatic-natural-gamine
natural-classic-gamine
Oczywiście z każdej tablicy częściowo pasują mi te ubrania, ale nie mam takiego wyczucia, żeby stwierdzić, który typ powoduje w nich, że coś mi nie pasuje.
Dla osoby "czującej" te typy to pewnie spory rozstrzał, ale z mojego punktu widzenia te tablice są dość podobne
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 19:48   #4774
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak, to mogą być paski FG.
W ogóle zaciekawiły mnie te tablice na pinterescie z truth is beauty, przejrzałam wszystkie i zostawiłam te, które są najbliższe temu, co mi pasuje. I wyszło, że wszystkie są z natural i gamine + ewentualne przełamania. Na pewno chodzi o jakąś część wspólną, której nie rozumiem do końca, bo wyszły mi wszelkie kombinacje natural i gamine, a mianowicie:
natural-gamine
romantic-natural-gamine
dramatic-natural-gamine
natural-classic-gamine
Oczywiście z każdej tablicy częściowo pasują mi te ubrania, ale nie mam takiego wyczucia, żeby stwierdzić, który typ powoduje w nich, że coś mi nie pasuje.
Dla osoby "czującej" te typy to pewnie spory rozstrzał, ale z mojego punktu widzenia te tablice są dość podobne
No ale jest pewien wspólny mianownik - gamine. Natural i classic często się przewija w wyborach też trochę dlatego, że te ubrania wydają się uniwersalne. Dlatego wiele dziewczyn je zaznacza jako pasujące, pytanie brzmi czy są "ok" czy są "super". Może jesteś G? Nie mówię, że musisz się wpisać w jeden typ Kibbe, bo z powodzeniem można po prostu osadzić się esencjach (ja tak zrobiłam, bo do żadnego typu nie pasuje) ale nawet paski do G bardzo pasują.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 20:56   #4775
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No ale jest pewien wspólny mianownik - gamine. Natural i classic często się przewija w wyborach też trochę dlatego, że te ubrania wydają się uniwersalne. Dlatego wiele dziewczyn je zaznacza jako pasujące, pytanie brzmi czy są "ok" czy są "super". Może jesteś G? Nie mówię, że musisz się wpisać w jeden typ Kibbe, bo z powodzeniem można po prostu osadzić się esencjach (ja tak zrobiłam, bo do żadnego typu nie pasuje) ale nawet paski do G bardzo pasują.
Nie wiem, jakoś z twarzy wydaje mi się, że żaden ze mnie gamine No i w większości gaminy mają zbyt dużo wzorów jak dla mnie. Ja jednak wyglądam lepiej w bardziej stonowanych kolorach, ale może ma na to wpływ to, że jestem zgaszonym typem?
Bo to, co przemawia mi za G to spódniczki - krótkie, asymetryczne, wzorzyste (na dole wzory mi nie przeszkadzają, ale też nie wszystkie są dobre), czasem może trochę infantylne. Muszą być u mnie krótkie, nie ma dla mnie opcji "w kolanko", żaden fason tej długości się u mnie nie sprawdza.
Kupiłam sobie jakiś czas temu modną w ostatnim czasie spódnicę "zakładaną" warstwa na warstwę jakby, przez co tworzy się z przodu na niej takie trójkątne wycięcie. I już od kilku koleżanek usłyszałam, że jak to one mi strasznie zazdroszczą, bo wyglądam w tej spódniczce super, a one śmiesznie, a tak im się taki fason podoba.
Ogólna zasada u mnie przy spódniczkach - albo mini, albo wręcz przeciwnie - maxi. Nic po środku dla mnie nie istnieje. Żadne midi, w kolanko, przed kolanko.

A to prawdopodobnie najlepszy fason marynarki dla mnie:
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801873104/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801475508/
Kojarzy mi się trochę z dramatic, ale mogę się mylić. Szkoda, że nadaje się tylko do spodni lub wąskich spódnic. Bo lubię też rozkloszowane, z koła, z części koła (raczej nie kwieciste bo to może być pierwsze skojarzenie) i mam wiecznie problem, co założyć do nich na górę, jeśli nie ramoneskę.

To co kojarzy mi się z natural:
Swetry, dużo swetrów, najlepiej z wyraźną fakturą. Gładkie wyglądają na mnie gorzej. Najlepsze są albo wyraźnie plecione, z dużymi oczkami albo nawet takie siatkowe.
Mogą być oversizowe, ale nie przesadnie
Warstwy na mnie wyglądają dobrze.

I to nie wiem, do czego dopasować:
Masywne buty. Nie chodzi o jakieś klamry, wielkie zdobienia, ale zawsze wyglądam lepiej w masywniejszych butach, np. z grubym obcasem, szerokie. Zawsze wybiorę słupek ponad szpilkę i nie ze względu na wygodę, ale na to, że klasyczne szpilki, eleganckie, zwykłe trochę psują mi proporcje sylwetki. Jakbym założyła za małe buty na siebie.
Jeśli miałabym wybrać takie, które najlepiej by do mnie pasowały z tych tablic, to np te:
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801556450/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801475517/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801120655/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801475760/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801475308/

I jeszcze o jednym pomyślałam:
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801873028/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801873017/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801873104/
Bardzo dobrze mi w kapeluszach Nie noszę co prawda, ale raczej ze względów praktycznych niż estetycznych. Wybrałam takie, w których mi najlepiej, ale rzadko które wyraźnie mi nie pasują.
Ogólnie w nakryciach głowy mi dobrze - czapkach, opaskach, przepaskach, wąskich chustkach, itp.

Luźne koszule wyglądają na mnie dużo lepiej niż dopasowane. Np takie:
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801872963/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801877693/
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801877691/

Jeszcze rękawy:
Albo brak,
albo takie coś: https://pl.pinterest.com/pin/159244536801475184/
albo 3/4
Źle wyglądam w krótkich i w długich. Ewentualnie mogą być za długie, obszerne: https://pl.pinterest.com/pin/159244536801873028/ Ale nigdy dopasowane i idealnie do nadgarstka.

Nic już mi charakterystycznego nie przychodzi do głowy.
A o esencjach czytałam tylko u Grety i nic mi z nich nie pasuje Nie widzę w nich siebie.


edit:
https://pl.pinterest.com/pin/159244536801475327/
Nie wiem, co to za "trend", typ czy co, ale noszę często takie skarpeciska wychodzące z butów i jeszcze nikt mi nie powiedział, że wyglądam głupio, wręcz przeciwnie - że mi pasuje.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-11-07 o 21:07
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 21:09   #4776
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zoltekniuda Pokaż wiadomość
Od kilku tygodni męczy mnie temat analizy kolorystycznej, nie mogę się określić, przeczytałam na ten temat już naprawdę sporo, ale mam wrażenie,że im więcej wiem w teorii, tym bardziej się gubię. Liczę na Wasze wskazówki, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę. Jak na razie wykluczam prawie w 100% typy jesienne(większość kolorów jesiennych mnie przytłacza lub zażółca), obydwa typy najbardziej zgaszone(nie pasują mocno zgaszone kolory) i typy jasne(za duży kontrast w mojej kolorystyce). Ciemna zima też raczej nie,bo ciemne fiolety, czy to cieplejsze czy chłodniejsze mi nie służą. Przeciwko zimowym typom przemawiają moje wątpliwości do czerni, chociaż wiele kolorów pasuje. Zastanawiam się nad chłodnym latem, czystą wiosną, trochę nad czystą zimą, tylko znowu ta nie do końca pasująca czerń raczej wyklucza ten typ. Ciężko też mi ocenić,w czym wyglądam dobrze, niby wiem jakich zmian szukać, ale w praktyce trudno mi siebie obiektywnie ocenić. Opinie innych osób o pasujących mi kolorach też są podzielone.
Przeczytałam cały opis i jako pierwsza przyszła mi do głowy Czysta Zima, być może Chłodne Lato. Przeciwko Czystej Wiośnie przemawiają raczej chłodne kolory, które Ci pasują oraz srebro. Pomadki rzeczywiście wyglądają raczej zimowo . Co do tej czerni, która nie do końca chce pasować - kto wie, może nie trafiłaś do tej pory na odpowiednią czerń? Gdybyś okazała się być Zimą, to problemem tego typu jest często "sprana" czerń, która faktycznie nie pasuje temu typowi.
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 21:12   #4777
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No te rzeczy to raczej klimat yang. Długie marynarki, oversize, kapelusze, ciężkie buty.
Esencjami to dramatic i natural. Gamine ponoć dobrze w podwijanych rękawach, podwijanych spodniach. G mają trochę takiej geometrii. Nietoperzowate kroje są dobre dla FN, FG, N. FN mają te luźne koszule o których mówisz i kapelusze, FG pewnie by potrzebowały więcej geometrycznych wzorów i trochę więcej ekstrawagancji niż luzu. No i FG nie musi mieć dużych oczu.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-07, 21:28   #4778
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No te rzeczy to raczej klimat yang. Długie marynarki, oversize, kapelusze, ciężkie buty.
Esencjami to dramatic i natural. Gamine ponoć dobrze w podwijanych rękawach, podwijanych spodniach. G mają trochę takiej geometrii. Nietoperzowate kroje są dobre dla FN, FG, N. FN mają te luźne koszule o których mówisz i kapelusze, FG pewnie by potrzebowały więcej geometrycznych wzorów i trochę więcej ekstrawagancji niż luzu. No i FG nie musi mieć dużych oczu.
Ja mam wrażenie, że jestem gdzieś pomiędzy FN a FG. FN jest dla mnie ciut za prosty, a z kolei FG za pstrokaty. Ale jakbym miała się postawić na osi między nimi, to chyba ciut bliżej mi do FN.
Podwijane rękawy - zawsze, uwielbiam tak chodzić i bardzo mi to pasuje. Podwijane nogawki też, ale z tym już trochę uważam, bo niska jestem i nie chcę się nadmiernie skrócić, ale nawet przy moim mikro wzroście podwijane nogawki wyglądają u mnie dobrze. Zimą się co prawda tak nie da chodzić, ale teraz zastępuję to właśnie tymi skarpetami wychodzącymi z butów na spodnie. Strasznie to dziwna rzecz, ale podoba mi się i mi pasuje
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-16, 18:07   #4779
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomożecie?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Ciężko - najpierw na różowo, potem ew lekko brązowieje, odcień opalenizny raczej szaro-beżowy, z elementami różu i czerwieni.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Tęczówki bez obwódek, oczy szare-stalowe, średnio jasne, bez plamek. Oprawa oczu jasna.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Pojawiają się czasem latem, szaro-brązowe.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera chłodna, jasna, wpadająca w lekki róż. Rumieniec występuje często, kolor raczej czerwony.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Kolor włosów to naturalny bardzo jasny blond - w dzieciństwie platyna, teraz trochę ciemniejsze, ale nadal bardzo jasne. Nie ma złotawych przebłysków, jeśli już to delikatnie popielate.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust - pełne, nasycone, kolor ciemny, przyrównałabym do wiśni.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Źle się czuję w pastelach. Zdecydowanie najgorszy kolor jaki kiedykolwiek miałam na sobie to kolor pomiędzy miętą a seledynowym, coś takiego klik... Bardzo źle też w ciepłych brązach. Wydaje mi się, że całkiem dobrze wypadam w czerni oraz bieli, ciemnych szarościach, butelkowozielonym, chabrowym, ciemnej wiśni.

Dziewczyny, proszę was bardzo o pomoc. Kombinowałam z jasnym latem, ale jego kolory są kompletnie nie moje... Robiłam sobie testy na typ kolorystyczny, żeby chociaż tak poglądowo się czegoś dowiedzieć i wychodzi mi na zmianę lato lub zima (!). Wydaje mi się, że jestem bardziej chłodna niż ciepła.

Edytowane przez Osleidis
Czas edycji: 2016-11-16 o 18:08
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-17, 10:26   #4780
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Pomożecie?

(...)

Źle się czuję w pastelach. Zdecydowanie najgorszy kolor jaki kiedykolwiek miałam na sobie to kolor pomiędzy miętą a seledynowym, coś takiego klik... Bardzo źle też w ciepłych brązach. Wydaje mi się, że całkiem dobrze wypadam w czerni oraz bieli, ciemnych szarościach, butelkowozielonym, chabrowym, ciemnej wiśni.

Dziewczyny, proszę was bardzo o pomoc. Kombinowałam z jasnym latem, ale jego kolory są kompletnie nie moje... Robiłam sobie testy na typ kolorystyczny, żeby chociaż tak poglądowo się czegoś dowiedzieć i wychodzi mi na zmianę lato lub zima (!). Wydaje mi się, że jestem bardziej chłodna niż ciepła.
Powinnaś zrobić sobie przymiarkę kolorów, instrukcję masz na blogu (link w podpisie).

Ten kolor, który pokazałaś, jest dość trudny, bo o ile "miętowy" (jasnoturkusowy) jest dość uniwersalny, to rozbielona zieleń jest dość specyficzna.

Tak po kolorach, które wymieniłaś to wychodziłaby zima raczej.
Ogólnie zimy mają też swoje pastele, tylko muszą być chłodne i czyste, ale jeśli jesteś jasną blondynką - zimą, to większość pasteli, szczególnie takich bardzo jasnych lub nijakich pewnie cię po po prostu rozmywa. Jeśli najlepiej wyglądasz w ciemnych kolorach, a do tego masz ciemne usta to najprawdopodobniej masz potrzebę wysokiego kontrastu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 18:33   #4781
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A co tutaj taka cisza, nie dajmy umrzeć temu wątkowi.

Wrzucam dla zainteresowanych Body Types Test (Kibbe) wg. Aly:
https://www.youtube.com/watch?v=rLIuYHLzZpM
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-06, 22:18   #4782
hornygirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Fajnie ona to tłumaczy, choć z samym testem nadal mam problemy - nie jest ani do końca trafny, ani zrozumiały, a na pewno nie intuicyjny, przynajmniej dla mnie.
Ja na ten moment obstawiam się na Soft Gamine i coś tam zaczyna ruszać w mojej szafie, ale trudno mi przetłumaczyć ten styl na rzeczy, które mi się podobają i do których mnie ciągnie. Mam też wrażenie, że trudno o rzeczy w dobrym kroju dla tego typu w sklepach, niestety.
hornygirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 21:47   #4783
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja dopiero po takich filmach widzę jaki to bezsens ta cała typologia Bezsens w sensie robienia z tego teorii i czegoś, co da się wytłumaczyć. Totalnie, mimo starań, traciłam wątek, bo widziałam ile jest odstępstw od tych "przykazań". Najlepsza jest kategoria "moderate" , bo w przypływie bezradności zapewne wszyscy w nią uciekają i potem wszyscy są classicami
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 01:43   #4784
aniafilmowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

w moim przypadku to się w ogóle nie sprawdza
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
aniafilmowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 03:15   #4785
la fresa del vidrio
Raczkowanie
 
Avatar la fresa del vidrio
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 125
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Od pewnego czasu interesuję się nieco analizą kolorystyczną, to znaczy ciekawi mnie, jakim ja mogę być typem. Większość ludzi prędzej czy później do tego dochodzi, a mam z tym problem. Przeglądałam najróżniejsze strony, także anglojęzyczne i nie potrafię tego wydedukować, nie umiem nawet określić, czy jestem zimnym, czy ciepłym typem.
Kiedyś trafiłam na jakąś starą książkę, gdzie były tylko 4 podziały: wiosna, lato, jesień, zima, bez tych "intensywna", "głęboka" itd. I wtedy byłabym zimą, ale to nie jest w ogóle proste!

Pierwsza trudność: jestem ciepła, czy zimna?
Test żył nie pomaga, jedne żyły mam zielone, inne wręcz zimno-granatowe. Wydaje mi się, że tak samo ładnie mi w złotej jak i w srebrnej biżuterii (chociaż ja wolę srebrną). Oczy są w kolorze średniego, intensywnego brązu, duży kontrast między tęczówką a białkiem, jednak ich kolor jest ciepły, z lekkim, zielonkawym odcieniem gdzieś w głębi. Włosy natomiast to "mysi", popielaty, średni brąz. Skórę mam w odcieniu kości słoniowej, z bladoróżowym zabarwieniem na policzkach. W porównaniu do włosów i oczu wydaje się być blada. Jestem bledsza nawet od niektórych osób o jasnej karnacji tyle tylko, że te osoby są różowe, a ja bardziej taka jak brunetki. Ale nie ciepła. Piegi natomiast są jasnozłote i wychodzą tylko latem. Usta intensywny, chłodny róż. Brwi i rzęsy ciemne, popielate jak włosy, ale nie kruczoczarne.

Jeżeli chodzi o makijaż, to też jest problem. Ładnie mi w złotych i srebrnych cieniach, zimnych zielonych i ciepłych zielonych, zimnych fioletowych, w graficie, czerni. Nieładnie mi w niebieskim i bordo, w tym ostatnim wyglądam, jakbym miała siniaki na oczach. Jeżeli chodzi o usta, to pasuje mi amarantowy, zgaszona czerwień, intensywna czerwień, malinowa czerwień ale też ciepłe róże. Brzydko mi w jasnych szminkach, jakiegokolwiek typu. Wyglądam, jakbym nie miała ust. Podkładu używam w kolorze kości słoniowej albo porcelanowego, na pewno musi być z tych najjaśniejszych.

No i dalej jest jazda, jeżeli chodzi o kolory, w których mi dobrze. Właściwie, to dobrze mi w bardzo dużej ilości kolorów, zarówno w ciepłych, jak i w zimnych odcieniach. Ale wśród tych "moich" kolorów, wymieniłabym: malinową czerwień, krwistą czerwień, bordo, purpurę, blady róż, wszelkie fiolety, amarant, morski zielony , czerń i ciemną zieleń (ciepłą i zimną, na przykład w zgniłej zieleni też mi ładnie). Dobrze wyglądam też w jasnym, ciepłym zielonym; brązie, ale takim jak gorzka czekolada, nie "rudawym"; chłodnym beżu, ecru, białym (wiem, że tu się rozróżnia, ale moim zdaniem jest mi równie dobrze w ecru jak i w białym), turkusowym, oliwkowym, żółtym - ciepłym i jasnym; w jasnym, mocnym pomarańczu, koralowym, grafitowym, szarościach...

Wydaje mi się, że rude brązy, "brudne" odcienie jak musztardowy czy brązowawy pomarańcz, szary róż itd. nie są raczej w moim typie. Z tego powodu wykluczałabym jesień i lato, bo z tego, co czytałam, to typy "lubiące" brudne kolory. A mnie ładnie w czystych, żywych odcieniach. Tyle tylko, że chłodnych i ciepłych.

Pozostaje więc jakaś wiosna albo zima. Skoro pasują mi też ciepłe, to stawiałabym na czystą, intensywną wiosnę? Nie wiem, pomóżcie na tyle, na ile możecie przez internet.
__________________
"Sit back down where you belong, in the corner of my bar with your high-heels on. (...)

There's somethin', somethin' about this place...
Somethin' about lonely nights and my lipstick on your face."
la fresa del vidrio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 13:42   #4786
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez la fresa del vidrio Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu interesuję się nieco analizą kolorystyczną, to znaczy ciekawi mnie, jakim ja mogę być typem. Większość ludzi prędzej czy później do tego dochodzi, a mam z tym problem. Przeglądałam najróżniejsze strony, także anglojęzyczne i nie potrafię tego wydedukować, nie umiem nawet określić, czy jestem zimnym, czy ciepłym typem.
Kiedyś trafiłam na jakąś starą książkę, gdzie były tylko 4 podziały: wiosna, lato, jesień, zima, bez tych "intensywna", "głęboka" itd. I wtedy byłabym zimą, ale to nie jest w ogóle proste!

Pierwsza trudność: jestem ciepła, czy zimna?
Test żył nie pomaga, jedne żyły mam zielone, inne wręcz zimno-granatowe. Wydaje mi się, że tak samo ładnie mi w złotej jak i w srebrnej biżuterii (chociaż ja wolę srebrną). Oczy są w kolorze średniego, intensywnego brązu, duży kontrast między tęczówką a białkiem, jednak ich kolor jest ciepły, z lekkim, zielonkawym odcieniem gdzieś w głębi. Włosy natomiast to "mysi", popielaty, średni brąz. Skórę mam w odcieniu kości słoniowej, z bladoróżowym zabarwieniem na policzkach. W porównaniu do włosów i oczu wydaje się być blada. Jestem bledsza nawet od niektórych osób o jasnej karnacji tyle tylko, że te osoby są różowe, a ja bardziej taka jak brunetki. Ale nie ciepła. Piegi natomiast są jasnozłote i wychodzą tylko latem. Usta intensywny, chłodny róż. Brwi i rzęsy ciemne, popielate jak włosy, ale nie kruczoczarne.

Jeżeli chodzi o makijaż, to też jest problem. Ładnie mi w złotych i srebrnych cieniach, zimnych zielonych i ciepłych zielonych, zimnych fioletowych, w graficie, czerni. Nieładnie mi w niebieskim i bordo, w tym ostatnim wyglądam, jakbym miała siniaki na oczach. Jeżeli chodzi o usta, to pasuje mi amarantowy, zgaszona czerwień, intensywna czerwień, malinowa czerwień ale też ciepłe róże. Brzydko mi w jasnych szminkach, jakiegokolwiek typu. Wyglądam, jakbym nie miała ust. Podkładu używam w kolorze kości słoniowej albo porcelanowego, na pewno musi być z tych najjaśniejszych.

No i dalej jest jazda, jeżeli chodzi o kolory, w których mi dobrze. Właściwie, to dobrze mi w bardzo dużej ilości kolorów, zarówno w ciepłych, jak i w zimnych odcieniach. Ale wśród tych "moich" kolorów, wymieniłabym: malinową czerwień, krwistą czerwień, bordo, purpurę, blady róż, wszelkie fiolety, amarant, morski zielony , czerń i ciemną zieleń (ciepłą i zimną, na przykład w zgniłej zieleni też mi ładnie). Dobrze wyglądam też w jasnym, ciepłym zielonym; brązie, ale takim jak gorzka czekolada, nie "rudawym"; chłodnym beżu, ecru, białym (wiem, że tu się rozróżnia, ale moim zdaniem jest mi równie dobrze w ecru jak i w białym), turkusowym, oliwkowym, żółtym - ciepłym i jasnym; w jasnym, mocnym pomarańczu, koralowym, grafitowym, szarościach...

Wydaje mi się, że rude brązy, "brudne" odcienie jak musztardowy czy brązowawy pomarańcz, szary róż itd. nie są raczej w moim typie. Z tego powodu wykluczałabym jesień i lato, bo z tego, co czytałam, to typy "lubiące" brudne kolory. A mnie ładnie w czystych, żywych odcieniach. Tyle tylko, że chłodnych i ciepłych.

Pozostaje więc jakaś wiosna albo zima. Skoro pasują mi też ciepłe, to stawiałabym na czystą, intensywną wiosnę? Nie wiem, pomóżcie na tyle, na ile możecie przez internet.

stanowczo wychodziłby jakiś typ neutralny, to po pierwsze i prawie na 100 procent odpadałaby jesień. Czyste, żywe, odcienie, to jest jak dla mnie, w tym przypadku, przedział od TW do BS. Tylko teraz pytanie: jak patrzysz w lustro, to co jest ważniejszym u ciebie elementem: bardzo mocne nasycenie koloru (zima), czy przejrzystość (wiosna)? Wiosna ma jednak nieco mniej kontrastu niż zima, to też jakaś wskazówka. Jeśli tęczówka jest przejrzysta, coś jak tutaj: https://www.google.pl/search?q=beach...zeD4wQ_AUIBigB , i faktycznie ciepła to może to być BS. Chociaż ręki sobie nie dam za to uciąć. Ale jest dość duże prawdopodobieństwo.
A już zupełnie inną kwestią jest to, że nic nie piszesz o pastelach one są rozbielone, mleczne, nie przybrudzone, i w sposób, jaki wszystko opisałaś, nie można ich tak z całą pewnością wykluczyć.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 13:49   #4787
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez la fresa del vidrio Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu interesuję się nieco analizą kolorystyczną, to znaczy ciekawi mnie, jakim ja mogę być typem. Większość ludzi prędzej czy później do tego dochodzi, a mam z tym problem. Przeglądałam najróżniejsze strony, także anglojęzyczne i nie potrafię tego wydedukować, nie umiem nawet określić, czy jestem zimnym, czy ciepłym typem.
Kiedyś trafiłam na jakąś starą książkę, gdzie były tylko 4 podziały: wiosna, lato, jesień, zima, bez tych "intensywna", "głęboka" itd. I wtedy byłabym zimą, ale to nie jest w ogóle proste!

Pierwsza trudność: jestem ciepła, czy zimna?
Test żył nie pomaga, jedne żyły mam zielone, inne wręcz zimno-granatowe. Wydaje mi się, że tak samo ładnie mi w złotej jak i w srebrnej biżuterii (chociaż ja wolę srebrną). Oczy są w kolorze średniego, intensywnego brązu, duży kontrast między tęczówką a białkiem, jednak ich kolor jest ciepły, z lekkim, zielonkawym odcieniem gdzieś w głębi. Włosy natomiast to "mysi", popielaty, średni brąz. Skórę mam w odcieniu kości słoniowej, z bladoróżowym zabarwieniem na policzkach. W porównaniu do włosów i oczu wydaje się być blada. Jestem bledsza nawet od niektórych osób o jasnej karnacji tyle tylko, że te osoby są różowe, a ja bardziej taka jak brunetki. Ale nie ciepła. Piegi natomiast są jasnozłote i wychodzą tylko latem. Usta intensywny, chłodny róż. Brwi i rzęsy ciemne, popielate jak włosy, ale nie kruczoczarne.

Jeżeli chodzi o makijaż, to też jest problem. Ładnie mi w złotych i srebrnych cieniach, zimnych zielonych i ciepłych zielonych, zimnych fioletowych, w graficie, czerni. Nieładnie mi w niebieskim i bordo, w tym ostatnim wyglądam, jakbym miała siniaki na oczach. Jeżeli chodzi o usta, to pasuje mi amarantowy, zgaszona czerwień, intensywna czerwień, malinowa czerwień ale też ciepłe róże. Brzydko mi w jasnych szminkach, jakiegokolwiek typu. Wyglądam, jakbym nie miała ust. Podkładu używam w kolorze kości słoniowej albo porcelanowego, na pewno musi być z tych najjaśniejszych.

No i dalej jest jazda, jeżeli chodzi o kolory, w których mi dobrze. Właściwie, to dobrze mi w bardzo dużej ilości kolorów, zarówno w ciepłych, jak i w zimnych odcieniach. Ale wśród tych "moich" kolorów, wymieniłabym: malinową czerwień, krwistą czerwień, bordo, purpurę, blady róż, wszelkie fiolety, amarant, morski zielony , czerń i ciemną zieleń (ciepłą i zimną, na przykład w zgniłej zieleni też mi ładnie). Dobrze wyglądam też w jasnym, ciepłym zielonym; brązie, ale takim jak gorzka czekolada, nie "rudawym"; chłodnym beżu, ecru, białym (wiem, że tu się rozróżnia, ale moim zdaniem jest mi równie dobrze w ecru jak i w białym), turkusowym, oliwkowym, żółtym - ciepłym i jasnym; w jasnym, mocnym pomarańczu, koralowym, grafitowym, szarościach...

Wydaje mi się, że rude brązy, "brudne" odcienie jak musztardowy czy brązowawy pomarańcz, szary róż itd. nie są raczej w moim typie. Z tego powodu wykluczałabym jesień i lato, bo z tego, co czytałam, to typy "lubiące" brudne kolory. A mnie ładnie w czystych, żywych odcieniach. Tyle tylko, że chłodnych i ciepłych.

Pozostaje więc jakaś wiosna albo zima. Skoro pasują mi też ciepłe, to stawiałabym na czystą, intensywną wiosnę? Nie wiem, pomóżcie na tyle, na ile możecie przez internet.
Po prostu nie jesteś w stanie jeszcze stwierdzić,w których jest ci najlepiej i czym się różnią te kolory, to wymaga trochę czasu. Radziłabym ci poczytać mojego bloga (link w stopce), tam rozpisałam o co chodzi z tymi 12 typami.

Jakbym miała zgadywać po tym, co napisałaś, to najprawdopodobniejszy wydaje się jakiś typ intensywny (zima lub wiosna) lub ew. inny podtyp zimy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 15:47   #4788
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
A co tutaj taka cisza, nie dajmy umrzeć temu wątkowi.

Wrzucam dla zainteresowanych Body Types Test (Kibbe) wg. Aly:
https://www.youtube.com/watch?v=rLIuYHLzZpM
Bardzo fajny filmik a w każdym razie mi bardzo dużo rozjaśnił. Okazało się, że jednak jestem Natural (a wahałam się między 3 typami, przy czym skłaniałam się najbardziej w stronę Soft Classic)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 19:29   #4789
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
A co tutaj taka cisza, nie dajmy umrzeć temu wątkowi.

Wrzucam dla zainteresowanych Body Types Test (Kibbe) wg. Aly:
https://www.youtube.com/watch?v=rLIuYHLzZpM
Imho te opisy nie są do końca jasne, szczególnie z jej przykładami.

W teście wychodzi mi prawie równo B i C, z przewagą C i trochę D. Czyli Dramatic Classic. Drugim możliwym wynikiem, gdyby uznać, że jednak wziąć to D bardziej pod uwagę jest Soft Classic.

A jestem typem Soft Dramatic , tzn. powinnam mieć głównie odpowiedzi A z kilkoma E, a to są akurat kolumny w których mam najmniej odpowiedzi.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-10, 20:32   #4790
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja nadal mam rozkminę między typem Dramatic a Flamboyant Gamine. I chodzi mi raczej o rysy twarzy, bo z sylwetki typem Dramatic na bank nie jestem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Mam spory, szeroki biust, ktlóry dominuje w sylwetce. Krótkie nogi, krótki tułów. Minimalne, ledwo widoczne wycięcie w talii. Ktoś mnie kiedyś zdiagnozował, jako typ sylwetki "cegła".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 16:45   #4791
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Ja nadal mam rozkminę między typem Dramatic a Flamboyant Gamine. I chodzi mi raczej o rysy twarzy, bo z sylwetki typem Dramatic na bank nie jestem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Mam spory, szeroki biust, ktlóry dominuje w sylwetce. Krótkie nogi, krótki tułów. Minimalne, ledwo widoczne wycięcie w talii. Ktoś mnie kiedyś zdiagnozował, jako typ sylwetki "cegła".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja nadal nie jestem pewna czy soft classic czy soft naturalW grupie fb dziewczyny nie mogły się zdecydować Napisały, ze mam coś z naturala w twarzy. Osobiście, tak wewnętrznie czuję się czymś pomiędzy sc a sn. Przymierzyłam miliony ciuchów i ogólnie skłaniałabym się moze bardiej ku SC, ale mam problem sukienkami SC. Wyglądają na mnie hmm ciotkowato? Tak prosto, jak łaszki. Nie wszystkie, ale większość. To juz lepiej sukienki Romantic na mniej lezą
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-13, 17:53   #4792
Yoostii
Zadomowienie
 
Avatar Yoostii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 304
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Ja nadal mam rozkminę między typem Dramatic a Flamboyant Gamine. I chodzi mi raczej o rysy twarzy, bo z sylwetki typem Dramatic na bank nie jestem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Mam spory, szeroki biust, ktlóry dominuje w sylwetce. Krótkie nogi, krótki tułów. Minimalne, ledwo widoczne wycięcie w talii. Ktoś mnie kiedyś zdiagnozował, jako typ sylwetki "cegła".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc na pewno nie Dramatic
__________________

Yoostii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-18, 18:14   #4793
anumbrella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 41
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Prosze o określenie mojego typu urody, ponieważ sama już nie wiem jakim typem jestem
1. Jak się opalasz

Źle. Unikam tego ponieważ opalam się na czerwono oraz wyskakuje mi po opalaniu dużo pieprzyków.

2. Kolor oczu - Szaro-zielone. Delikatny brąz w środku tęczówki.

3. Piegi - nie posiadam

4. Cera - Bardzo jasna, z różowymi nutami. Używam podkładu Revlon color stay Ivory, który posiada taki rózowy odcień i najbardziej mi pasuje ( mogę nawet nie malować szyi, nie będzie różnicy). Ciepłe, żółte podkłady zupełnie do mnie nie pasują ponieważ wyglądam na zmęczoną.

5. Naturalny kolor włosów - Średni blond, jednakże z ciepłymi refleksami.


6. Kolor ust: średnio różowe, w chłodnym odcieniu tak jak skóra.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Źle jest mi w ciepłych odcieniach. Nigdy nie kupowałam ubrań w takich kolorach ponieważ wygladam na zmęczoną. Odpada pomarańcz, brąz oraz ciepła , miedziana czerwień. Dobrze jest mi za to w chłodnych barwach. Żółty jedynie jako zimna cytryna. Uwielbiam wszystkie odcienie niebieskiego, jasne fiolety. Dobrze czuję się w pastelach. Ale o dziwo nieźle na mnie leżą również wyraziste barwy jak malina czy czerwień ( byle była to zimna czerwień).

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Wolę złamane odcienie bieli. Moja suknia ślubna była w kolorze śmietankowym, ktory pasował mi o wiele lepiej niż czysta biel. Czarny kolor na co dzień niekoniecznie, ale na wieczór jako mała czarna wygląda całkiem nieźle.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Tak, ale te w chłodnych kolorach. Najbardziej niebieski, róż oraz czerwień.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak. Niebieskoszary, pastelowy róż. Delikatny fiolet. Szary jedynie jeśli jest bardzo jasny.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Noszę zwykle ubrania w zimnych kolorach. Ciepłe nie pasuja do odcienia mojej skóry.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Zdarza się, że je tak ze sobą zestawiam . Chociaż raczej w formie mniejszych wzorów.
anumbrella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-18, 18:23   #4794
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anumbrella Pokaż wiadomość
Prosze o określenie mojego typu urody, ponieważ sama już nie wiem jakim typem jestem
1. Jak się opalasz

Źle. Unikam tego ponieważ opalam się na czerwono oraz wyskakuje mi po opalaniu dużo pieprzyków.

2. Kolor oczu - Szaro-zielone. Delikatny brąz w środku tęczówki.

3. Piegi - nie posiadam

4. Cera - Bardzo jasna, z różowymi nutami. Używam podkładu Revlon color stay Ivory, który posiada taki rózowy odcień i najbardziej mi pasuje ( mogę nawet nie malować szyi, nie będzie różnicy). Ciepłe, żółte podkłady zupełnie do mnie nie pasują ponieważ wyglądam na zmęczoną.

5. Naturalny kolor włosów - Średni blond, jednakże z ciepłymi refleksami.


6. Kolor ust: średnio różowe, w chłodnym odcieniu tak jak skóra.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Źle jest mi w ciepłych odcieniach. Nigdy nie kupowałam ubrań w takich kolorach ponieważ wygladam na zmęczoną. Odpada pomarańcz, brąz oraz ciepła , miedziana czerwień. Dobrze jest mi za to w chłodnych barwach. Żółty jedynie jako zimna cytryna. Uwielbiam wszystkie odcienie niebieskiego, jasne fiolety. Dobrze czuję się w pastelach. Ale o dziwo nieźle na mnie leżą również wyraziste barwy jak malina czy czerwień ( byle była to zimna czerwień).

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Wolę złamane odcienie bieli. Moja suknia ślubna była w kolorze śmietankowym, ktory pasował mi o wiele lepiej niż czysta biel. Czarny kolor na co dzień niekoniecznie, ale na wieczór jako mała czarna wygląda całkiem nieźle.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Tak, ale te w chłodnych kolorach. Najbardziej niebieski, róż oraz czerwień.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak. Niebieskoszary, pastelowy róż. Delikatny fiolet. Szary jedynie jeśli jest bardzo jasny.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Noszę zwykle ubrania w zimnych kolorach. Ciepłe nie pasuja do odcienia mojej skóry.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Zdarza się, że je tak ze sobą zestawiam . Chociaż raczej w formie mniejszych wzorów.
coś mi tu nie gra, tzn. jest sprzeczność pomiędzy kolorami pastelowymi i zgaszonymi - przy typach soft, a cytrynową żółcią i jaskrawymi barwami, w chłodnawej tonacji. Albo jedno, albo drugie. Na razie mamy do wyboru, jak dla mnie, albo BW, albo lato, i to raczej zgaszone. Musisz jeszcze popatrzeć i poprzymierzać, i wtedy pisać Ale póki co, raczej BW najbardziej do mnie przemawia.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-18, 18:29   #4795
anumbrella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 41
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję za odpowiedź. Ogólnie jeśli spojrzę na swoją garderobę to o wiele więcej mam kolorów pastelowych i chłodnych niż żywych .

Może dam tutaj zdjęcie . Byłam umalowana naturalnie ( jedynym mocnym akcentem jest tutaj ciemna kreska).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 179.jpg (70,4 KB, 49 załadowań)

Edytowane przez anumbrella
Czas edycji: 2016-12-28 o 14:48
anumbrella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-18, 18:29   #4796
anumbrella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 41
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A i przepraszam za pytanie laika, ale co oznacza BW?
anumbrella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-18, 18:37   #4797
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anumbrella Pokaż wiadomość
A i przepraszam za pytanie laika, ale co oznacza BW?
spoko bright winter, intensywna zima, czyli bardzo mocne natężenie zimnych, czystych, silnie nasyconych kolorów, z lekkim wpływem wiosny, co delikatnie ten typ ociepla zresztą podeślę linka: http://www.truth-is-beauty.com/bright-winter.html
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-18, 18:47   #4798
anumbrella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 41
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tylko czy zima może mieć włosy w kolorze średniego blondu? Na początku myślałam, że jestem chłodnym latem, ale z drugiej strony takie bardzo zgaszone kolory również ze mną nie współgrają.
anumbrella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-18, 21:37   #4799
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anumbrella Pokaż wiadomość
Tylko czy zima może mieć włosy w kolorze średniego blondu? Na początku myślałam, że jestem chłodnym latem, ale z drugiej strony takie bardzo zgaszone kolory również ze mną nie współgrają.


pożegnaj się z tym myśleniem, że np. ciemna zima to zawsze brunetka o brązowych oczach itp. To tak nie działa masz trochę do nadrobienia, ale spoko po zdjęciu, ja tam w dalszym ciągu widzę BW.
A fakt, że masz w szafie pastele... są wiosny, które usiłują być latami itd. może tak jest w twoim przypadku...

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2016-12-18 o 21:39
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-18, 23:03   #4800
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
[B]
A fakt, że masz w szafie pastele... są wiosny, które usiłują być latami itd. może tak jest w twoim przypadku...
Ja tu właśnie widzę pastele, które miały byc "najlepsze dla blondynki" I jeszcze jedno to chyba nie jest naturalny kolor włosow -jest za żółty na naturalny
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.