Nie znam się, to się wypowiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-08, 16:28   #1
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826

Nie znam się, to się wypowiem


Wątek ku śmiechowi.

Z dzisiaj, koleżanka:

"X zaszczepił swoje dzieci?! No chyba żartujesz? I nie pomyślał, jakie to może mieć skutki uboczne?"

No zastanówmy się... X jest z zawodu lekarzem, ortopedą wprawdzie, no ale zawsze; koleżanka sekretarką w małym przedsiębiorstwie, ale ma internet

Poproszę inne przykłady mądrości ludowej
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 19:04   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

"Ludzie nie chcą jeść chleba, jedzą te błonniki, zamulają sobie układ pokarmościowy i przez to piekarnie idą z torbami i tyle chorób teraz."

Może nie słowo w słowo, ale ogólny sens wypowiedzi i "pokarmościowy" się zgadza.

Powiedziała to ciotka lat prawie 70, 50 kilogramów nadwagi, żyjąca na pierogach, kopytkach, drożdżówkach i innych mącznych produktach.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 19:05   #3
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

znajoma, która nigdy nie miała (nawet w bliskim otoczeniu) żadnego zwierzęcia- "jak możesz trzymać w domu koty? nie dość, że koty śmierdzą, to są fałszywe i przychodzą tylko po żarcie".
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 19:11   #4
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Wątek ku śmiechowi.

Z dzisiaj, koleżanka:

"X zaszczepił swoje dzieci?! No chyba żartujesz? I nie pomyślał, jakie to może mieć skutki uboczne?"

No zastanówmy się... X jest z zawodu lekarzem, ortopedą wprawdzie, no ale zawsze; koleżanka sekretarką w małym przedsiębiorstwie, ale ma internet

Poproszę inne przykłady mądrości ludowej
Zajrzyj do wątku "płaska ziemia"

Z rzeczy, które przychodzą mi do głowy: palę e-papierosa.
Ojjj, co ja się już nasłuchałam... Oczywistym jest, że to używka i jest niezdrowa. Ludzie różnie komentują. Natomiast osoby, które próbowały, zwłaszcza takie, które przerzuciły się z analogów na e-fajki bardzo sobie chwalą, zwłaszcza to, że zniknął kaszel palacza. Negatywnych opinii natomiast najwięcej słyszę od nałogowych palaczy, że zdrowie sobie niszczę i oni by nigdy się taką chemią nie szpikowali, że to smród gorszy od zwykłego papierosa, że substancji rakotwórczych 1000razy więcej, że wybuchają w kieszeniach i na pewno mi twarz poparzą. Potem dumnie zaciągają się wagonem ruskich fajek z bazaru
Pytam, czy czytali jakieś badania? czy może sami próbowali stąd te negatywne opinie? A może jakieś doniesienia od bliskich, że cos nie tak z e-fajką było?
Nieee.. ich to nie interesuje, po prostu wiedzą i kropka.

Zapisz
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 19:28   #5
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Zajrzyj do wątku "płaska ziemia"

Z rzeczy, które przychodzą mi do głowy: palę e-papierosa.
Ojjj, co ja się już nasłuchałam... Oczywistym jest, że to używka i jest niezdrowa. Ludzie różnie komentują. Natomiast osoby, które próbowały, zwłaszcza takie, które przerzuciły się z analogów na e-fajki bardzo sobie chwalą, zwłaszcza to, że zniknął kaszel palacza. Negatywnych opinii natomiast najwięcej słyszę od nałogowych palaczy, że zdrowie sobie niszczę i oni by nigdy się taką chemią nie szpikowali, że to smród gorszy od zwykłego papierosa, że substancji rakotwórczych 1000razy więcej, że wybuchają w kieszeniach i na pewno mi twarz poparzą. Potem dumnie zaciągają się wagonem ruskich fajek z bazaru
Pytam, czy czytali jakieś badania? czy może sami próbowali stąd te negatywne opinie? A może jakieś doniesienia od bliskich, że cos nie tak z e-fajką było?
Nieee.. ich to nie interesuje, po prostu wiedzą i kropka.

Zapisz
Mi coś kiedyś dziewczyny na wizażu udowadniały, że e-fajki gorsze - jakieś artykuły niby, badania i te sprawy.
Ale mimo wszystko wiem na co się decyduję paląc e-fajkę i mimo wszystko minął kaszel palacza, smród i wszechogarniający popiół. I trampek w buzi.
Też często słyszę, że "A co ty? Dalej z tym długopisem chodzisz? A wiesz, że to gorsze od zwykłych?" Odpowiadam w takim przypadku, że przynajmniej mi z gęby nie capi

Boję się o ten wątek bo zaraz będzie "jak nie jesteś matką to się nie wypowiadaj na tematy związane z dziećmi bo co ty w ogóle wiesz o dzieciach" . Obawiam się, że ten wątek się źle skończy
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 19:38   #6
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Kuzyn - wieczny zadłużony przedsiębiorca:
"Ty w tej korpo to tylko zasuwasz, dajesz się wykorzystywać, korporacja cię niszczy, wysysa i robi z ciebie wredną sukę, jak tak można ludzi wykorzystywać i kazać im pracować ponad siły... Laptopa do domu zabierasz? Olaboga, ale cię wykorzystuje ta firma!!! Takie firmy to zuo i wymysł szatana, lepiej byście swoją firmę otworzyli, w ten sposób na pewno można zarobić więcej i lepiej żyć".

I to mówi facet, który płaci swoim pracownikom 7 zł za godzinę na czarno i ma jakieś 100 tys zł długów...
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 20:03   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Skórka od pomidora przykleja sie do żołądka, w żadnym wypadku nie mozna tego jeść i trzeba pomidory obierać - pogląd mamy TZta.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 20:30   #8
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Skórka od pomidora przykleja sie do żołądka, w żadnym wypadku nie mozna tego jeść i trzeba pomidory obierać - pogląd mamy TZta.
Z tym obieraniem pomidorów to podobno nie takie głupie, ale nie ze względu na przyklejenie się do żołądka (soki żołądkowe nie takie rzeczy rozpuszczają ), ale ze względu na różne opryski i chemiczne 'dojrzewacze', jakie na skórce mogą się znajdować. Aczkolwiek dobre umycie też powinno tu pomóc
Ja nie obieram, nie chce mi się.
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 20:33   #9
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Z tym obieraniem pomidorów to podobno nie takie głupie, ale nie ze względu na przyklejenie się do żołądka (soki żołądkowe nie takie rzeczy rozpuszczają ), ale ze względu na różne opryski i chemiczne 'dojrzewacze', jakie na skórce mogą się znajdować. Aczkolwiek dobre umycie też powinno tu pomóc
Ja nie obieram, nie chce mi się.
Ale zgodnie z tą logiką trzebaby wszystko obierać. Jeszcze jabłka to pół biedy ale jak "obrać" wiśnie, maliny czy truskawki?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 21:27   #10
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Moim ulubionym przykładem postawy będącej tytułem wątku jest podejście dużej części Polaków do elektrowni jądrowych. Nie mają najmniejszego pojęcia, co się w takiej elektrowni w ogóle dzieje, ale podnoszą dzikie wrzaski "niebezpieczne", "Czarnobyl", "ta Fukuszyma czy jakoś tak", "niech sobie wszędzie będzie ale nie u nas", "no niby bezpieczne, ale lepiej nie, z tym atomem to nigdy nie wiadomo" itp.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 22:48   #11
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Moim ulubionym przykładem postawy będącej tytułem wątku jest podejście dużej części Polaków do elektrowni jądrowych. Nie mają najmniejszego pojęcia, co się w takiej elektrowni w ogóle dzieje, ale podnoszą dzikie wrzaski "niebezpieczne", "Czarnobyl", "ta Fukuszyma czy jakoś tak", "niech sobie wszędzie będzie ale nie u nas", "no niby bezpieczne, ale lepiej nie, z tym atomem to nigdy nie wiadomo" itp.
Albo zamkniecie elektrowni jadrowych w Niemczech, podczas gdy kilka kilometrow za granica np. w Belgii elektrownie nadal otwarte.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 23:08   #12
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Kuzyn - wieczny zadłużony przedsiębiorca:
"Ty w tej korpo to tylko zasuwasz, dajesz się wykorzystywać, korporacja cię niszczy, wysysa i robi z ciebie wredną sukę, jak tak można ludzi wykorzystywać i kazać im pracować ponad siły... Laptopa do domu zabierasz? Olaboga, ale cię wykorzystuje ta firma!!! Takie firmy to zuo i wymysł szatana, lepiej byście swoją firmę otworzyli, w ten sposób na pewno można zarobić więcej i lepiej żyć".

I to mówi facet, który płaci swoim pracownikom 7 zł za godzinę na czarno i ma jakieś 100 tys zł długów...
Co do takiej płacy to ale co do długu... to zazwyczaj każda duża firma ma "długi" w postaci leasingów itd.
Mniejsze tez mają, no raczej ciężko cokolwiek produkować od zera bez maszyn które są drogie. A też nie każdego stać zainwestować na dzien dobry duzo wiecej niż z PUP-u dotacja

To że lepiej człowiek żyje mimo że dług ma to co w tym złego? Jakby nie spłacał rat tylko imprezował to co innego.
Ale mając dług (raty, leasingi, kredyty to wszystko jest dług) i je spłacając regularnie i żyjąc na normalnym poziomie - co w tym złego?

Z wypowiedzi złe wg mnie jest płacenie jałmużny pracownikowi ktoóry notabene robi połowę roboty albo i więcej.
Oraz twierdzenie "że własna firma to cud".
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 07:40   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Co do takiej płacy to ale co do długu... to zazwyczaj każda duża firma ma "długi" w postaci leasingów itd.
Mniejsze tez mają, no raczej ciężko cokolwiek produkować od zera bez maszyn które są drogie. A też nie każdego stać zainwestować na dzien dobry duzo wiecej niż z PUP-u dotacja

To że lepiej człowiek żyje mimo że dług ma to co w tym złego? Jakby nie spłacał rat tylko imprezował to co innego.
Ale mając dług (raty, leasingi, kredyty to wszystko jest dług) i je spłacając regularnie i żyjąc na normalnym poziomie - co w tym złego?

Z wypowiedzi złe wg mnie jest płacenie jałmużny pracownikowi ktoóry notabene robi połowę roboty albo i więcej.
Oraz twierdzenie "że własna firma to cud".



No właśnie weszłam na wątek z zamiarem napisania, ze po prostu kocham, uwielbiam wysłuchiwać od osób, które nigdy nie miały własnej firmy zatrudniającej ludzi, jak należy firmę prowadzić i ludziom płacić. A maszyny to tylko za gotówkę kupować a jak nie stać, to zamknąć bo się nie zna na byznesach.

Ja już nawet nie dyskutuję, na ogół stoję jak krowa na rowie i czekam na koniec wywodów starając się kulturalnie nie usnąć na stojąco.

BTW: leasing to nie jest dług, tylko forma dzierżawo-pożyczki z ograniczonym czasem trwania, po którym obiekt dzierżawiony przechodzi na własność dzierżawcy.
Układ milion razy bardziej korzystny niż promowany na Wizażu model życia w wynajmowanym mieszkaniu.




natalia_t
Cytat:
"Ludzie nie chcą jeść chleba, jedzą te błonniki, zamulają sobie układ pokarmościowy i przez to piekarnie idą z torbami i tyle chorób teraz."
MISTRZ!
Układ pokarmościowy zrobił mi kisiel z mózgu.
Nie mogłam sobie po przeczytaniu tego, dłuższą chwilę przypomnieć, jak to się naprawdę nazywa. Tak mi mózg zlasowało.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 07:51   #14
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Ślub cywilny to nie ślub, przysięgać trzeba w kościele, tylko tak jest poprawnie.

Rasowy kot? Chcesz płacić za kota? To przygotuj kasę, ja ci przyniese a ty mje dasz te dwa tysiączki, huehuehue.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 07:52   #15
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
BTW: leasing to nie jest dług, tylko forma dzierżawo-pożyczki z ograniczonym czasem trwania, po którym obiekt dzierżawiony przechodzi na własność dzierżawcy.
Układ milion razy bardziej korzystny niż promowany na Wizażu model życia w wynajmowanym mieszkaniu.
To mi przypomniało pewną uroczą panią, matkę dzieciom itp., która dowodziła mi, że samochód w leasingu to absolutna strata pieniędzy i sie w ogóle nie opłaca, i ona sobie w ogóle nie wyobraża jeździć nie swoim samochodem. Ta sama pani mieszkała od co najmniej 10 lat w wynajmowanym mieszkaniu, bo, cytuję, "kupno mieszkania jest za drogie" Wynajmowała też drogo, ale mimo to była super zadowolona, że dobrze dysponuje pieniędzmi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 07:53   #16
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Moj TZ miał nawet motocykl w leasingu, twierdził, ze tak sie bardziej opłaca.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:03   #17
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moj TZ miał nawet motocykl w leasingu, twierdził, ze tak sie bardziej opłaca.


Z punktu widzenia przedsiebiorcy, to przede wszystkim jest bezpieczniejsze niz kredyt, bo jak przestajesz płącić kredyt to wpada komornik i robi niewyobrażalne szkody w firmie która byc moze ma po prostu przejsciowe kłopoty z płynnościa finansową a nie "jest zadłużonym bankrutem".
Natomiast jak przestajesz pącić leasing, to lisingodawca po prostu zabiera wydzierżawioną maszynę i tyle, reszta majątku firmy jest bezpieczna i może pracować.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2017-02-09 o 08:48
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:05   #18
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Stwierdzenie, że jeżeli chce się mieć dzieci to koniecznie trzeba wziąć ślub bo inaczej wszyscy będą się śmiali z dzieci, że są z nieślubnego łoża.


Nazywanie wszystkich januszami biznesu, nie mając pojęcia o prowadzeniu własnej firmy.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:23   #19
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Mój ulubiony pomysł na biznes:
Weź kredyt, kup mieszkanie na wynajem. Wynajmujący spłacą ci kredyt.
A ty mieszkaj w tym czasie w wynajmowanym mieszkaniu.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 08:32   #20
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;70736906]Stwierdzenie, że jeżeli chce się mieć dzieci to koniecznie trzeba wziąć ślub bo inaczej wszyscy będą się śmiali z dzieci, że są z nieślubnego łoża. [/QUOTE] to ja mam coś podobnego: "nie możesz ochrzcić dziecka skoro nie masz ślubu kościelnego"

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mój ulubiony pomysł na biznes:
Weź kredyt, kup mieszkanie na wynajem. Wynajmujący spłacą ci kredyt.
A ty mieszkaj w tym czasie w wynajmowanym mieszkaniu.
serio ktoś tak myśli?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:41   #21
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7072789 6]Ale zgodnie z tą logiką trzebaby wszystko obierać. Jeszcze jabłka to pół biedy ale jak "obrać" wiśnie, maliny czy truskawki? [/QUOTE]

Maliny czy truskawki faktycznie trudno ale moja przyjaciółka obiera winogrona ze skórki i wyjmuje z nich pestki przed zjedzeniem....

W temacie - chociaż mnie to raczej wkur....a, nie śmieszy: ostatnia wypowiedź jakiegoś aktorzyny na temat cukrzyków
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:45   #22
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Maliny czy truskawki faktycznie trudno ale moja przyjaciółka obiera winogrona ze skórki i wyjmuje z nich pestki przed zjedzeniem....
ja też tak robię.
Tylko nie obieram, a wymemluję i skórkę wypluwam.
A najpierw wyjmuję pestki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:47   #23
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ja też tak robię.
Tylko nie obieram, a wymemluję i skórkę wypluwam.
A najpierw wyjmuję pestki.
Jak są twarde skórki to ja też tak robię.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:48   #24
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
to ja mam coś podobnego: "nie możesz ochrzcić dziecka skoro nie masz ślubu kościelnego"

serio ktoś tak myśli?

Serio, bardzo częsty koncept na Wizażu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:55   #25
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Komentowanie osądzającym tonem cudzych wyborów jest oczywiście nie na miejscu i mam nadzieję, że o ten ton i komentarze głownie chodzi niektórym autorkom postów.

Bo jeśli nie, to wygląda też na to, że jeśli ktoś prezentuje odmienne zdanie niż ja na dany temat, to automatycznie sie nie zna i jak śmie takie zdanie w ogóle mieć. Ludzie, którzy nie rzucają się na wszystko co dostępne, są dla wielu dziwni - to akurat moje obserwacje z otoczenia, głowinie dotyczące ludzi przed 30stką.

Nie wiem jak wy, ale ja nie rozmawiam z samymi znawcami, ani też w większości tematów nie jestem ekspertem. Czy to znaczy, że nie powinnam mieć swojego zdania?

Dajmy na to kwestia tych e- papierosów. Moim zdaniem substancje w nich zawarte mogą (choć nie muszą) mieć zły wpływ na zdrowie, jest to produkt na tyle krótko istniejący na rynku, że jednoznacznie nie da się stwierdzić, że jest nieszkodliwy. Gdybym chciała z nich korzystać, byłaby to kwestia wyboru, ale dlaczego miałabym uważać osoby o innych zapatrywaniach za głupie i pogardliwie przytaczać ich wypowiedzi na forum?

To samo szczepionki. Jeśli ktoś wierzy, że przemysł farmaceutyczny jest nastawiony tylko i wyłacznie na ludzkie zdrowie, a nie na zysk i nie ma tam żadnego lobby, wywierającego nacisk np. na ministerstwo zdrowa, to gratuluje optymizmu. Jeśli ktoś uważa, że nowoczesne szczepionki są ze wszystkich stron gruntownie przebadane i producenci kierują się tylko dobrem dzieci, no cóż, jego wybór.
Podkreślam, że nie jestem przeciwniczką szczepień, ale staram sie dotrzeć do różnych informacji na dany temat i mam wiele wątpliwości, właśnie dlatego, że się nie znam.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:56   #26
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Maliny czy truskawki faktycznie trudno ale moja przyjaciółka obiera winogrona ze skórki i wyjmuje z nich pestki przed zjedzeniem....
losie, toż to więcej dłubania niż jedzenia, no ale co komu pasuje
ja winogrona łykam w całości, pestki z arbuza też zdarza mi się zjeść.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 09:00   #27
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7073913 6]losie, toż to więcej dłubania niż jedzenia, no ale co komu pasuje
ja winogrona łykam w całości, pestki z arbuza też zdarza mi się zjeść.[/QUOTE]

Wiesz, mnie z jabłka na ogół zostaje tylko ogonek, resztę zjadam - ale co komu wygodnie

Świeżego ogórka np.obieram ze skórki tylko do mizerii, albo jak mam zamiar go zjeść w całości. Na kanapkę już nie i jak przybieram np. rybę w galarecie - też nie.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 09:03   #28
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Wiesz, mnie z jabłka na ogół zostaje tylko ogonek, resztę zjadam - ale co komu wygodnie

Świeżego ogórka np.obieram ze skórki tylko do mizerii, albo jak mam zamiar go zjeść w całości. Na kanapkę już nie i jak przybieram np. rybę w galarecie - też nie.


no nie, tych z jabłek to raczej nie należy jeść. cyjanek? coś tam mało fajnego w każdym razie, także na te już staram się uważać.

ale na szczęście pestki z arbuza są wręcz zdrowe

ja jeszcze bardzo lubię te białe "powłoczki" z pomarańczy i grejpfrutów, choż tu zdaje się zdania są sprzeczne.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 09:12   #29
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
znajoma, która nigdy nie miała (nawet w bliskim otoczeniu) żadnego zwierzęcia- "jak możesz trzymać w domu koty? nie dość, że koty śmierdzą, to są fałszywe i przychodzą tylko po żarcie".
Oj tak. Ja słucham tego samego o psach. Że śmierdzą, że niszczą wszystko, że brudzą...

Do tego jeszcze dodam komentowanie pracy na uczelni i porównywanie jej z pracą nauczyciela. Bo przecież nauczyciel ma tygodniowo kilkadziesiąt godzin, więc jak to ja mam pensum 210 godzin rocznie? No nie do pojęcia. Tylko szkoda, że to i poziom inny i zagadnienia inne i praca na uczelni to nie tylko dydaktyka. Większość ludzi jest pracownikami naukowo-dydaktycznymi i przy ocenie rocznej dydaktyka to jest tylko część oceny, a osiągnięcia naukowe się liczą znacznie bardziej. No ale przecież co za problem napisać książkę naukową, artykuł, jechać na konferencję, na wykłady gościnne. Szczególnie te dwa ostanie są super w mniemaniu osób, które nigdy się nauką nie zajmowały, bo przecież wakacje na koszt uczelni Taaa...
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 09:18   #30
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Nie znam się, to się wypowiem

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7073954 1]no nie, tych z jabłek to raczej nie należy jeść. cyjanek? coś tam mało fajnego w każdym razie, także na te już staram się uważać. [/QUOTE]

Przy tej ilości jabłek, jaką ja zjadam, to nawet na uodpornienie się od cyjanku byłoby za mało - średnio mnie nachodzi na jabłko ze trzy razy do roku i wtedy zjem np. dwa.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-19 08:16:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.