Szczoteczka elektryczna czy soniczna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-30, 22:18   #1
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198

Szczoteczka elektryczna czy soniczna?


dzień dobry
chciałabym zapytać która ze szczoteczek lepiej wybrac? Słyszałam o wyższosci sonicznych jednak opinie w internecie są podzielone.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-30, 22:43   #2
anyoneBUTyou
Raczkowanie
 
Avatar anyoneBUTyou
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 97
Dot.: Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

witam,
też bym chciała się dowiedzieć przymierzam się do zakupy, ale nie mogę się zdecydować, szczególnie że będę miała również aparat.c
pozdrawiam
__________________
If you don't aim at anything you achieve nothing!

TIME TO CHANGE!

Now you're just somebody that I used to know..
anyoneBUTyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 21:23   #3
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

Pozwolę udzielić się w tamacie, chociaż nie jestem specjalistą. Od trzech miesięcy używam szczoteczki typu pulsonic ( czy to jest soniczna?) taką polecił mi stomatolog, jego zdaniem lepiej czyści zęby. Jestem bardzo zadowolona.
Jeśli chodzi o pastę do zębów to trzeba próbować u mnie się sprawdza blend a med,signal,elmex, a także colodent.Natomiast po aquafresh mam wrażenie niedomytych zębów, tzn. nie są "gładkie".

__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 15:46   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

Proszę nie traktować tego jak wykrętu, ale naprawdę nie można powiedzieć ogólnie, która szczoteczka jest lepsza. Przy nadwrażliwości stosuje się tylko miękkie szczoteczki i techniki wymiatające, a szczoteczki elektryczne są niewskazane. Posiadacze aparatów z kolei powinni się uzbroić w wycirki, szczotecki jednopęczkowe, dedykowane właśnie im. Doskonale sprawdzają się hydropulsery, tak więc szczoteczka elektryczna z hydropulserem to dobre rozwiązanie. Szczoteczki soniczne są wskazane zwłaszcza przy skłonnościach do osadu. Ale tak naprawdę w czasie wizyty kontrolnej należy zapytac lekarza lub higienistkę, jaka szczoteczka będzie najlepsza dla PANI ZĘBÓW. To sprawa bardzo indywidualna. Nawet fenotyp dziąseł ma tutaj znaczenie. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.