Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-28, 20:28   #1
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92

Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady


Mam 25 lat i od kilku miesięcy borykam się z problemem wysuszonej skóry wokół powstałej ( tak mi się wydaje... ) w wyniku używania płynu dwufazowego do demakijażu oka z firmy Ziaja. Płyn używałam ok 5 miesięcy. Nie stosuję go już 3- 4 miesiące i mimo używania różnych kremów problem nadal jest. Proszę o poradę jak mogę zniwelować problem. Kremy jakie stosowałam na owe wysuszenie to: nivea niebieska, dove, ziaja oliwkowa, cetaphil dermoprotektor, physiogel krem, bambino krem ochronny, krem bambino pielęgnacyjny, duoaktywny żel nawilżający firmy Pharmaceris, oraz maść ochronną z witaminą A.

Poniżej foto
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2717a.jpg (83,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2721b.jpg (91,0 KB, 50 załadowań)
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 20:37   #2
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

dziwne, że płyn dwufazowy wysusza, raczej natłuszcza moim zdaniem...
może spróbój zwykłej oliwki, u mnie w ekstremalnych warunkach zawsze się sprawdza
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 20:40   #3
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

Oliwką już też próbowałam...
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:01   #4
zuykas
Raczkowanie
 
Avatar zuykas
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 123
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

Nic dziwnego, mnie też płyn dwufazowy strasznie wysuszał i podrażniał. Wszyscy tak chwalili a ja nie mogłam po zmyciu oka wytrzymać, bo okropnie piekło.
Jak miałam takie wysuszone powieki to używałam wieczorem oliwkę zmieszaną z kremem nivea (bardzo grubo, idź spać, niech się wchłonie) bądź kremem dla niemowląt. Polecam też krem półtłusty z wiesiołkiem (oeparol), nawet jak masz tłustą cerę. Ostatecznie maść z witaminą a, ale nie stosuj za blisko oka. A i systematycznie trzeba aż stan się poprawi.
zuykas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:52   #5
Coquellie
Raczkowanie
 
Avatar Coquellie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: północ, pola i łąki
Wiadomości: 35
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

Miałam okropnie wysuszoną skórę wokół oczu, aż się łuszczyła, przez nieuwagę - nałożyłam żel ze świetlikiem a nie umyłam rąk po antybiotyku na pryszcze. Uratował mnie nawilżający krem do powiek i pod oczy Tołpy z lukrecją, po około tygodniu stosowania, rano i wieczorem i starannie umytymi palcami ;P Dwufazowym płynem Ziai też kiedyś zrobiłam sobie krzywdę, dawno, ale do dziś omijam go szerokim łukiem.
Coquellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 23:08   #6
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

Mnie też ziaja wysuszyła, ale spostrzegłam to po kilku użyciach i natychmiast ją odłożyłam. Początkowo smarowałam zwykłą niveą, ale suchość nie zniknęła. Dopiero kiedy zaczęłam używać na noc żelu z Flos Leku ze świetlikiem lekarskim problem zniknął.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 08:16   #7
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

A czy któraś z dziewczyn podpowie gdzie można kupić w Krakowie aktualnie kosmetyki z Flos Leku? Słyszałam o tej firmie bardzo dobre opinie tylko nie wiem gdzie kupić. Czy są dostępne w drogeriach typu rossman?
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 09:24   #8
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

Monika pytaj w aptekach
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 09:37   #9
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
A czy któraś z dziewczyn podpowie gdzie można kupić w Krakowie aktualnie kosmetyki z Flos Leku? Słyszałam o tej firmie bardzo dobre opinie tylko nie wiem gdzie kupić. Czy są dostępne w drogeriach typu rossman?
Ja kupiłam ostatnio w SuperPharmie, były przy kasie. Nie wiem czy jeszcze obowiązuje ta promocja ale wszystkie rodzaje były w cenie 4.99
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 09:44   #10
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

ja używam Rossmana ponad 4zł i jestem zadowolona.Muszę niestety Cię zmartwić teraz panuje jakiś wirus zapalenia spojówek razem z jakimś brzegowym powieki.Radziłabym jak najszybciej udać się do dermatologa.Oczywiście wcale nie musisz tego mieć,ale zbyt długo moim zdaniem się to u Ciebie utrzymuje
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 09:51   #11
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

Dzięki Wam wszystkim za porady
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 10:55   #12
corneliusowa
Przyczajenie
 
Avatar corneliusowa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

Mnie ziaja zaczęła przesuszać skórę po 1,5 roku używania...teraz stosuję Oxedermil z mocznikiem i wszelkie skórki, liszaje, jakkolwiek to nazwać zniknęły. A, zmieniłam też płyn do demakijażu rzecz jasna, dwufazowa ziaja zawiera całkiem sporo soli.
corneliusowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:31   #13
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: Wysuszona skóra wokół ocz po płynie dwufazowym do demakijażu- proszę o porady

spróbuj micela BLEPHASOL firmy Thea,dostepny tylko w aptece .specjalny do oczu,100ml 37zł,powinien Ci pomóc
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.