Odbudowa płytki paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 20:01   #1
maliszenka
Raczkowanie
 
Avatar maliszenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 105

Odbudowa płytki paznokcia


Mialam żele na paznokciach u stop. Robiła mi je kosmetyczka. Żele zostały zdjęte a moje paznokcie są teraz bardzo cienkie. Czy jest jakiś sposób na odbudowę płytki? Chciałabym znowu nalozyć żele, ale boje sie, że jak znowu zacznie się matowić paznokieć pilnikiem to płytka bedzie juz bardzo cienka. Czy musze czekac aż paznokieć odrośnie i plytka bedzie ok, czy sa jakies inne sposoby na taka cienka płytkę?
maliszenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 08:38   #2
Dizzzy87
Raczkowanie
 
Avatar Dizzzy87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 200
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

Nie wiem dlaczego masz cienkie paznokcie po żelu.. albo kosmetyczka przed nałożeniem przepiłowała Ci płytke albo były źle ściągnięte...
Idź do jakiegoś sprawdzonego salonu, tam bez problemu nałożą żel (nawet jak teraz masz cienkie paznokcie) i będzie ok
I później daj im zrosnąć, albo niech je ściągnie profesjonalistka:P
Dizzzy87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 11:42   #3
krolikk
Raczkowanie
 
Avatar krolikk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 109
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

Najprawdopodobniej, tak jak wspomniała koleżanka pod spodem żele zostały źle ściągnięte lub masz niestety przepiłowaną płytkę. Najlepiej udać się do salonu tam stylistka oceni, czy nakładać żel czy odczekać aby troszkę się zregenerowały.

Od siebie dodam; na paznokcie najlepszy jest olejek rycynowy. Mój sprawdzony i nie zawodny sposób na cienkie, rozdwojone i słabe paznokcie. Jednak na efekty, trzeba poczekać. Co do odżywek bądź innych preparatów, nie mam doświadczenia bo od dawna "karmię" swoje pazury olejkiem
__________________
Londyn !


Moje loczki
https://wizaz.pl/forum/picture.php?a...ctureid=108132



Mów mi Klaudia
krolikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:29   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

Dziewczyny nie oszukujmy się, nie u każdego po zdjęciu profesjonalnym nawet, materiału z paznokci, płytka jest piękna i gładka jak przed. Moja mama ma piękną twardą płytkę po noszeniu 2 lata z małymi przerwami żelu, a moja ciocia ponosi przez 2 uzupełnienia i ma paznokcie jak pergaminy. Nie można non stop wmawiać klientkom że coś miały źle zrobione bo może tak ich paznokie reagują. Żel utwardza paznokieć i rośnie on niejako wspomagany przez utwardzony materiał, jak nosimy rękę w gipsie, to po zdjęciu gipsu ręka jakiś czas nie nadaje się do użyku bo jest słaba i nie utrzymamy w niej butelki wody i tak samo dzieje się w przypadku przedłużanych paznokci.
Jeśli chcesz aby Twoje paznokie odzyskały swoją twardość nawilżaj płytkę, rób kąpiele w olejku rycynowym i kup dobrą odżywkę. Nałożenie kolejny raz żelu sprawy nie załatwi.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 00:39   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

Byli, reka po noszeniu gipsu jest słaba, bo słabsze sa mięśnie nie uzywane w czasie noszenia gipsu. Dlatego potrzebna jest rehabilitacja, zwłaszcza po długim noszeniu gipsu.
Jednakże mięśnie od paznokci róznią sie jedna zasdniczą cecha- mięsnie żyją- muszą mieć dostarczany tlen, moga się rozciągac i "ściągac" zgodnie z naszą wolą itp...
Paznokcie.. coż- nie oddychaja (nie potrzebują tlenu), a rosną bo sa tworzone w macierzy i "wypychne" w kierunku wolnego brzegu, nie możemy ich rozciągnąc (większośc stylistek byłaby wówczas bankrutami, bo taniej byłoby wyćwiczyc paznokcie, niż je przedłuzac ), ani spiąc wedle naszej woli i co najwazniejsze- nie żyją- dlatego możemy je sobie skrócić i nie będzie to dla nas bolesne, podczas, gdy próba ścięcia mięśnia tak przyjemna by nie była (bo sa unerwione).
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 16:47   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

posłużyłam się tutaj alegorią, a nie obrazowaniem tego w sposób przez Ciebie zrozumiany, bo skoro się z pazurami pracuje to się z reguły wie że paznokiec jest wytworem martwym. co nie zmienia faktu że paznokcie są u niektórych osób słabsze, i nie zależy to wyłącznie od sposobu zdejmowania masy ale od wielu innych czynników. inną sprawą jest to że przez długi okres czasu przyzwyczajamy się do twardości paznokci a nagle stają się miększe a już zapominamy jak to było przed żelem.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 12:08   #7
elcia woj
Przyczajenie
 
Avatar elcia woj
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
GG do elcia woj
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

Ja w takiej sytuacji polecam na stopy żele hybrydowe - wtedy daj pazurkom odrosnąć i będzie ok . Uważam że stylistka przepiłowała ci płytkę , bo po jednej stylizacji nie jest możliwe aby płytka była cieniutka .
elcia woj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 20:37   #8
maliszenka
Raczkowanie
 
Avatar maliszenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 105
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

kupiłam olejek rycynowy No ale faktycznie przy jednym paznokciu zbytnio mam spilowana płytke bo nawet czuje jak przejeżdzam po niej palcem ....
maliszenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 01:20   #9
mlel
Raczkowanie
 
Avatar mlel
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 318
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

wczoraj zdjełam swoje tipsy-akryl, moje paznokcie przy delikatnym dotknięciu się lamą, chcialabym je jakoś wzmocni-sa tak cienkie ze nawet podrapac sie nimi nie moge;/ ale i tak powróce do sztucznych paznokci bo w nich moja dłoń wygląda kobieco i suptelnie
__________________

[euc2]892974[/euc2]


Zachwycona nowym mieszkaniem

wymiana


mlel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 14:20   #10
ana416
Grażynka od kota
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 383
Dot.: Odbudowa płytki paznokcia

ja juz od ponad 3 lat nosze zrobione paznokcie. Przed matura nie mialam czasu na robienie ich sobie dlatego dalam im odrosnąc. Sama frezarką powoli sciagnełam mase. Malowałam odzywką zebym przynajmniej miała wrażenie że coś je `utwardza`. Co zauwazyłam, paznokcie ktore na nowo odrosły stały sie dużo twardsze i mocniejsze co smieszniejsze to samo zjawisko pojawiło sie u mojej mamy i babci.
ana416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.