sala na obiad weselny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-12, 12:42   #1
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225

sala na obiad weselny


Nie sądziłam, że będzie z tym jakikolwiek problem, ale...
my nie chcemy tradycyjnego wesela, tylko obiad dla najbliższej rodziny. Okazuje się jednak, że dużo łatwiej załatwić jest tradycyjne wesele niż taki obiad. I, co ciekawe, wcale nie dużo drożej.

Dziewczyny powiedzcie mi jedną rzecz, czy się orientujecie, czy wszedzie tak jest, że jak się chce w jakimś lokalu zamówić obiad weselny na max. 30 osób, to trzeba płacić takie horrendalne sumy za wynajem sali (u nas 1500 zł!).

Jestem totalnie załamana.

P.S. I jakby ktoś jeszcze znał jakiś rozsądny lokal w okolicy Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Czeladzi, Będzina, Katowic to byłabym wdzięczna...
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 13:17   #2
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: sala na obiad weselny

My tez robimy obiad weselny, troszke rozbudowany, ale traktowane jest to jako obiad. Wyglada to tak ze Pani z restauracji zaproponowala nam wersje od 30 zl/os w góre. Oplata dodatkowa jest tylko w przypadku kiedy zdecydowalibysmy sie przedluzac impreze po godz 23(knajpka normalnie jest czynna do 23). Wtedy trzeba by doplacic za przedluzenie czasu pracy obslugi ... max do 600zl (jesli byloby to do rana). W knajpce zamawiamy wszystko: jedzenie picie desery i tort.

Proponuje zerknac jeszcze na oferty firm cateringowych, bo oni często mają w swojej ofercie równiez wynajem sal bankietowych i czesto sa to calkiem rozsądne pieniądze.
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 13:20   #3
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: sala na obiad weselny

Miałam podobny problem. Nawet gorzej bo sala na osób 20. (ale sie z nich zrobiło 35 ). Wszystkie miejsca nie chcą słyszec o takich przyjęciach bo im sie to nie opłaca. W końcu znaleźliśmy salę na max 40 osób w restauracji. Ma to byc przyjęcie (czyli coś więcej niz sam obiad ale tak do ok. 23 godz.) nic nie było wspomniane o dodatkowych opłatach za wynajem sali, co do menu sa elastyczni także mam nadzieję że nie będzie niespodzianek.
Niestety nie znam żadnej sali w tym rejonie ale wierze że znajdziesz coś miłego
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 13:31   #4
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: sala na obiad weselny

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka
Miałam podobny problem. Nawet gorzej bo sala na osób 20. (ale sie z nich zrobiło 35 ). Wszystkie miejsca nie chcą słyszec o takich przyjęciach bo im sie to nie opłaca. W końcu znaleźliśmy salę na max 40 osób w restauracji. Ma to byc przyjęcie (czyli coś więcej niz sam obiad ale tak do ok. 23 godz.) nic nie było wspomniane o dodatkowych opłatach za wynajem sali, co do menu sa elastyczni także mam nadzieję że nie będzie niespodzianek.
Niestety nie znam żadnej sali w tym rejonie ale wierze że znajdziesz coś miłego
Ja też mam taką nadzieję, ale i coraz większe wątpliwości. Dlaczego tam, gdzie o to pytam słyszę ciągle o dodatkowych pieniądzach za wynajem sali?
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 16:41   #5
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: sala na obiad weselny

Pierwszy raz słyszę o opłatach za salę... my płacimy od osoby i tyle. Cenowo to faktycznie wychodzi podobnie jak wesele ;-) no ale co tam... My po prostu nie chcieliśmy wesela i tyle. Płacimy 130 zł od osoby ale na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie ( restauracja 7 grzechów) a więc ceny są dosyć wygórowane w tych okolicach. Oni mają dodatkową salę na takie przyjęcia (myślę że spokojnie 60 osób by weszło - my mamy 35) Obiad jest dosyć wystawny. Full wypas przystawek + 5 zup (do wyboru) + 5 drugich dań (również do wyboru) + deser (zażyczyłam sobie lody) + w cenie napoje zimne i gorące. Za alkohol płacimy osobno ale dają upust 20%. Jeśli kogoś interesuje dokładne menu to dajcie znać - wkleję.
falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 16:46   #6
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: sala na obiad weselny

niektóre restauracje chcą zarobić na organizacji małego wesela, dlatego pewnie doliczaja wynajem sali. 35 osób to nie 100 czy 120.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 16:50   #7
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: sala na obiad weselny

Zgadzam się z Yoolią, ale z drugiej strony cena ta sama właściwie co za całonocne wesele. A do mniejszych restauracji to przecież te 100 osób nie wlizie nawet ;-) więc myślę że musisz popatrzeć po takich mniejszych salkach
falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 17:41   #8
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: sala na obiad weselny

Cytat:
Napisane przez falka
. Jeśli kogoś interesuje dokładne menu to dajcie znać - wkleję.

Mnie interesuje. Będę obmyslać moje i szukam wszelkich inspiracji
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 17:56   #9
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: sala na obiad weselny

zuzaneczka dla Ciebie

przystawki:
sledzik babcinym sposobem marynowany - w bialym wienie z korzennymi przyprawami, miesa i pasztety wlasnego wyrobu - podawane z cwikla i sosem tatarskim, rostbef i udziec cielecy pieczony na rozowo - podawany z sosem cumberland , salatka z ryzem i wedzonym kurczakiem , salatka grecka z sosem vinaigrette, patery swiezych warzy i pikli domowej roboty

zupki(do wyboru ale jak ktoś by chciał dokładkę to nie będzie problemu):
rosół z kołdunami, flaczki po warszwsku, borowikowa z łazankami, krem z brokuł podawany z omletem i parmezanem

drugie danie(tez do wyboru + mozliwosc dokladki)
schab w borowikach podawany na placuszkach ziemniaczanych, sznycel cielecy z jajkiem podawany na ziolowym puree, z warzywami w koszyczku z ciasta francuskiego, zapiekany z masłem ziołowym, bigos po staropolsku podawany w chlebku, sandacz duszony w porach z ryzem i warzywami na parze

deser:
vanilla& cherry - lody waniliowe podawane z goraca konfitura wisniowa, lody chalwowe z adwokatem, strudel z jablkiem podawany z lodami i bita smietana
falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 18:08   #10
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: sala na obiad weselny

falka: no masz rację - FULL WYPAS

a my już mamy salkę zarezerwowaną wstępnie !! Tak marudziłam, a akurat dziś się udało

tylko nie bedzie żadnego weselnego strojenia sali (i tak byśmy tego nie chcieli) i mieścimy się w ramach wynajęcia sali na bankiet - za osobę będziemy płacić ok 75 - 80 zł Po świętach sobie tam podejdziemy i na spokojnie ustalimy drobiazgi. Najważniejsze, że termin był wolny
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 18:09   #11
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: sala na obiad weselny

Cytat:
Napisane przez falka
zuzaneczka dla Ciebie

przystawki:
sledzik babcinym sposobem marynowany - w bialym wienie z korzennymi przyprawami, miesa i pasztety wlasnego wyrobu - podawane z cwikla i sosem tatarskim, rostbef i udziec cielecy pieczony na rozowo .....

hoho już jestem głodna!!! dzięki brzmi smakowicie
a mam pytanie, czy po przyjeździe do restauracji od razu serwują obiad? a te wszystkie przystawkowe smakowitości są na stole cały czas? i w ogóle jaka kolejność tego wszystkiego??

My będziemy w restauracji ok 16.15- rozumiem że szampanik na wejściu, potem obiad, potem przystawki będą na stole a my się zmyjemy na umówioną sesję foto. jak wrócimy to pewnie tort??? No ale mamy siedzieć do ok. 23. więc rozumiem że te mięsiwa byłyby na stole cały czas do podjadania??
A kiedy upchnąć w to wszystko nasz taniec? (bo będzie możliwośc i ja bym bardzo chciała ale nie wiem jak "zmusić" potem resztę do tańca)...
Im bliżej WIELKIEGO DNIA tym większy kłębek nerwów ze mnie.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 18:12   #12
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: sala na obiad weselny

Cytat:
Napisane przez inka1980
falka: no masz rację - FULL WYPAS

a my już mamy salkę zarezerwowaną wstępnie !! Tak marudziłam, a akurat dziś się udało

tylko nie bedzie żadnego weselnego strojenia sali (i tak byśmy tego nie chcieli) i mieścimy się w ramach wynajęcia sali na bankiet - za osobę będziemy płacić ok 75 - 80 zł Po świętach sobie tam podejdziemy i na spokojnie ustalimy drobiazgi. Najważniejsze, że termin był wolny

a nie pisałam ? Wszystko będzie ok i każda z nas będzie mieć super dzień TEGO DNIA. I wszystkie z łezką w oku będziemy wspomiinać te wszystkie poszukiwania kiecek, sal, odbębniania nauk itp.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 18:46   #13
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: sala na obiad weselny

inka zazdroszczę cen 80 zł w Warszawie to szczyt marzeń sennych :-(

zuzaneczka - też mamy szampanik na wejściu gratis + chlebek ślubny. Przystawki są na stole cały czas (to się nazywa "w stole" w ichnim żargonie ;-)) Właśnie zamierzamy przyjechać do restauracji po ślubie, pierwszy toast a potem gości zostawić z tymi przystawkami i do fotografa. Obiad później myślę. Tańców nie mamy (nie chcieliśmy). Zresztą nie było by gdzie podrygiwać nawet. Od godz 14 mamy tą restaurację więc wydaje mi się że o 14 toast, na 15.00 fotograf. Koło 16.00 zupka, a potem mniej więcej co godzina następne danie nie chciałabym chyba żeby za szybko wszystko zjedli, objedli się i mieli dosyć ;-) och... ale okropna jestem

Też się denerwuję coraz bardziej ;-)
Echh... A wydawało mi się wszystko takie proste... A mój TŻ się śmieje ze mnie do rozpuku że sobie sama problemy wymyślam ;-)
falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 11:36   #14
bonus246
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3
Dot.: sala na obiad weselny

Fajna sala jest w Sosnowcu na Dłudosza 1 - Klub taneczny "Teles". Tam za taką imprezę zapłaciłabyś od 56zł/os. Za wynajem nic się nie płaci a w cenie jest jeszcze jeden z trzech zespołów z którymi współpracują! (można sobie wybrać). Mają naprawdę fajny wystrój (lokal jest dwupoziomowy). I każdemu robią indywidualny wystrój stołów. Mnie się naprawwdę podobało i nie było żadnych przykrych niespodzianek. Gorąco polecam
bonus246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 07:38   #15
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: sala na obiad weselny

wznawiam wątek.
Na chwilę obecną jak kształtują się ceny od osoby za zorganizowanie takiego przyjęcia?

Obiad byłby organizowany tylko na dla rodziny.
Dla znajomych chcielibyśmy zorganizować jakąś zamkniętą imprezę w jakieś knajpie, Ciekawi mnie również ile kosztuje zorganizowanie takiej zamkniętej imprezy, orientujecie się może?

Edytowane przez bochema
Czas edycji: 2010-03-07 o 18:31
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 01:58   #16
catwoman69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: sala na obiad weselny

Cześć
Odstąpię lokal na wesele w terminie 26.06.2010 hotel "Secession" Łęczna
http://www.secessionhotel.pl/
Odstąpię też:
Zespół Mix Band z Lublina ma wolny termin na wesele 26.06.2010.
http://www.mix-band.lub.pl/zespol_mu...10b404c54e7cb b
Fotografa - Tomasz Kańtoch z Lublina.
Info na maila catwoman69@o2.pl lub gg 5378993
Pozdrawiam wszystkich!

Edytowane przez catwoman69
Czas edycji: 2010-04-01 o 20:17
catwoman69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 11:27   #17
funnygirl
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: sala na obiad weselny

Witaj! pomocna bedzie na pewno strona a własciwie portal ślubny www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl! serdecznie polecam, duzo ciekawych ofert, na pewno cos znajdziesz. pozdrawiam
funnygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 08:49   #18
Antinetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 88
Dot.: sala na obiad weselny

Cytat:
Napisane przez madzix007 Pokaż wiadomość
Jutro mam spotkanie w restauracji San Lorenzo w Warszawie, tez w sprawie zorganizowania obiadu weselnego. Nie chciałam wielkiego tradycyjnego weselicha, spokojny obiad dla najbliższych znaczniej bardziej mi odpowiada. Restauracja jest piękna i bardzo elegancka. Czy któraś z Wizażanek zna tą restaurację, może się podzielić opinią o obsłudze, organizacji?
Madzixx, jak po spotkaniu? Czy San Lorenzo jest tak fajne, jak się wydaje po przejrzeniu ich stronki?
Na ile osób można tam zrobić przyjęcie? Jakie są warunki cenowe?
My na razie bardzo wstępnie, ale bierzemy ich pod uwagę, kiedy dojdzie do konkretów
__________________
Miłość to żaden film w żadnym kinie,
ani róże ani całusy małe, duże.
Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze...

22.09.2012
Antinetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 22:10   #19
gosis89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: sala na obiad weselny

Witam,
A może któraś z Was kojarzy miejsce na takie niewielkie przyjęcie (do 50 osób) w Lublinie?
gosis89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.