Nietypowy problem prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 22:30   #1
Samozwaniec69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Exclamation

Nietypowy problem prosze o pomoc


Witam mam pytanie i prosze o szczera pomoc. Dzis po stosunku z moja dziewczyna okolo godziny 15 uzywajac prezerwatywy lezelismy sobie i ogladalismy filmy. Okolo godziny 19 przejawila ochote na nastepny stosunek i tutaj sie zaczyna moj problem poniewaz zawsze zakładam prezerwatywe po kilkuminutowej penetracji mam obawy ze na członku zostawly sladowe ilosci spermy i moglo to doprowadzic do przypadkowego zaplodnienia czego bardzo bym nie chcial. Bardzo prosze o porade gdyz istnieje mozliwosc udania sie do ginekologa z prosba o pigulki zapobiegajace ciazy do 72h od stosunku. Czytalem o tych tabletkach i sa ona bardzo silne i niekorzystne dla organizmu. Nie chce zeby je brala. Ale jezeli bedzie taka potrzeba pojde do ginekologa i poprosze go o recepte (ona nie wiem dlaczego nie chce isc sama). Czy istnieje ryzyko niechcianej ciazy ? Czy test ktory mozna nabyc w aptece da pewnosc po tak krotkim czasie od domniemanego zaplodnienia ? Jestem jeszcze mlody i niezbyt doswiadczony w tych sprawach wiec prosze o szczera porade.
Z gory dziekuje.
Samozwaniec69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 10:54   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Samozwaniec69 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie i prosze o szczera pomoc. Dzis po stosunku z moja dziewczyna okolo godziny 15 uzywajac prezerwatywy lezelismy sobie i ogladalismy filmy. Okolo godziny 19 przejawila ochote na nastepny stosunek i tutaj sie zaczyna moj problem poniewaz zawsze zakładam prezerwatywe po kilkuminutowej penetracji mam obawy ze na członku zostawly sladowe ilosci spermy i moglo to doprowadzic do przypadkowego zaplodnienia czego bardzo bym nie chcial. Bardzo prosze o porade gdyz istnieje mozliwosc udania sie do ginekologa z prosba o pigulki zapobiegajace ciazy do 72h od stosunku. Czytalem o tych tabletkach i sa ona bardzo silne i niekorzystne dla organizmu. Nie chce zeby je brala. Ale jezeli bedzie taka potrzeba pojde do ginekologa i poprosze go o recepte (ona nie wiem dlaczego nie chce isc sama). Czy istnieje ryzyko niechcianej ciazy ? Czy test ktory mozna nabyc w aptece da pewnosc po tak krotkim czasie od domniemanego zaplodnienia ? Jestem jeszcze mlody i niezbyt doswiadczony w tych sprawach wiec prosze o szczera porade.
Z gory dziekuje.
Zbyt młodzi, zbyt niedoświadczeni i zbyt niedojrzali ludzie za seks się nie zabierają. Śladową ilością zapłodnić się nie da. Nie truj dziewczyny tą tabletką, bo tak jak mówisz, to jest bardzo niekorzystne i niepotrzebne.
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2012-01-25 o 11:04
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 10:57   #3
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Samozwaniec69 Pokaż wiadomość
zawsze zakładam prezerwatywe po kilkuminutowej penetracji mam obawy ze na członku zostawly sladowe ilosci spermy i moglo to doprowadzic do przypadkowego zaplodnienia czego bardzo bym nie chcial.
Na przyszłość pamiętaj, żeby zakładać prezerwatywę ZAWSZE na początku stosunku.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:29   #4
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Prezerwatywę zakłada się na początku przed penetracją, (to chyba logiczne!!!!) proponuję, też żeby po każdym stosunku po prostu umyć penisa.

Jeżeli doszło do penetracji bez zabezpieczenia to zawsze istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę! Dobry test wykrywa ciążę dwa tygodnie od domniemanego zapłodnienia.
Do ginekologa niepełnoletnie dziewczyny muszą przyjść z mamą.
A te tabletki na wywołanie okresu są bardzo niezdrowe.

Ja proponuję pohamować chuć i zacząć myśleć! No chyba że chcecie być rodzicami

(Myślę jednak, że w waszym przypadku prawdopodobieństwo zapłodnienia jest dość małe )
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:45   #5
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Prezerwatywę zakłada się na początku przed penetracją, (to chyba logiczne!!!!) proponuję, też żeby po każdym stosunku po prostu umyć penisa.

Jeżeli doszło do penetracji bez zabezpieczenia to zawsze istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę! Dobry test wykrywa ciążę dwa tygodnie od domniemanego zapłodnienia.
Do ginekologa niepełnoletnie dziewczyny muszą przyjść z mamą.
A te tabletki na wywołanie okresu są bardzo niezdrowe.

Ja proponuję pohamować chuć i zacząć myśleć! No chyba że chcecie być rodzicami

(Myślę jednak, że w waszym przypadku prawdopodobieństwo zapłodnienia jest dość małe )
Każdy test z moczu wykrywa ciąże (wiadomo, zdarzają się felerne) 2 tygodnie od ostatniego STOSUNKU. Te z krwi po 10 dniach.

Niepełnoletnia osoba może iść do ginekologa sama, więc tu też guzik prawda

Escapelle to nie tabletki na wywołanie okresu, tylko tabletki wczesnoporonne, które zawierają bardzo dużą dawkę hormonów.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:47   #6
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Escapelle to nie tabletki na wywołanie okresu, tylko tabletki wczesnoporonne, które zawierają bardzo dużą dawkę hormonów.
W Polsce nie stosuje się przecież tabletek wczesnoporonnych
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:00   #7
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;31834549]W Polsce nie stosuje się przecież tabletek wczesnoporonnych [/QUOTE]
Nooo... chodziło mi o 72 po, wybaczcie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 12:01   #8
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Zmień przyzwyczajenia, nakładaj prezerwatywę NA POCZĄTKU.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:14   #9
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Każdy test z moczu wykrywa ciąże (wiadomo, zdarzają się felerne) 2 tygodnie od ostatniego STOSUNKU. Te z krwi po 10 dniach.

Niepełnoletnia osoba może iść do ginekologa sama, więc tu też guzik prawda

Escapelle to nie tabletki na wywołanie okresu, tylko tabletki wczesnoporonne, które zawierają bardzo dużą dawkę hormonów.
Akurat jeśli chodzi o testy to różnie z nimi jest. Jako doświadczona mama wiem po sobie bo trochę ich robiłam!

Pierwsza wizyta u ginka osoby niepełnoletniej POWINNA odbywać się przy obecności osoby dorosłej. Jeśli jest faktycznie to inna sprawa.

Co do tabletek to nie będę się spierać, bo nigdy nie używałam. Jestem osobą odpowiedzialną, a moje dzieciaczki był jak najbardziej chciane.

Tak czy siak są one bardzo niezdrowe dla kobiety i nie powinno się ich używać jako kolejna forma antykoncepcji dostępnej od ręki.
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:21   #10
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Akurat jeśli chodzi o testy to różnie z nimi jest. Jako doświadczona mama wiem po sobie bo trochę ich robiłam!

Pierwsza wizyta u ginka osoby niepełnoletniej POWINNA odbywać się przy obecności osoby dorosłej. Jeśli jest faktycznie to inna sprawa.

Co do tabletek to nie będę się spierać, bo nigdy nie używałam. Jestem osobą odpowiedzialną, a moje dzieciaczki był jak najbardziej chciane.

Tak czy siak są one bardzo niezdrowe dla kobiety i nie powinno się ich używać jako kolejna forma antykoncepcji dostępnej od ręki.
Jeśli ma się ukończone 16 lat można iść samemu tylko w takim przypadku bez zgody rodzica lekarz nie da recepty np. na tabletki anty.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:27   #11
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jeśli ma się ukończone 16 lat można iść samemu tylko w takim przypadku bez zgody rodzica lekarz nie da recepty np. na tabletki anty.
Nie wiemy ile ta dziewczyna ma lat, ale z wypowiedz wynika, że nie za dużo. Jeśli lekarz na anty potrzebuje zgodę rodzica to na te tabletki "po" nie?
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 12:52   #12
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Nie wiemy ile ta dziewczyna ma lat, ale z wypowiedz wynika, że nie za dużo. Jeśli lekarz na anty potrzebuje zgodę rodzica to na te tabletki "po" nie?
Na nfz tak, prywatnie niekoniecznie. Właściwie to zależy wszystko od lekarza
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:03   #13
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Nietypowy problem prosze o pomoc

No właśnie, więc niech facet się dwa razy zastanowi zanim nie założy prezerwatywy!
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.