jak duża możliwość ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-21, 18:30   #1
apsiiik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8

jak duża możliwość ciąży?


Witam

Mam takie pytanie...Otóż wiem jak się robi dzieci i wiem,że można zajść w ciąże i mężczyzna nie musi kończyć w kobiecie. Moje pytanie: otóż odstawiłam miesiąc temu tabletki anty po 5 latach...czasami gdy zaczynamy się kochać z moim partnerem on wchodzi we mnie pierw bez prezerwatywy, to jest zazwyczaj parę ruchów, potem zakłada gumkę. Moje pytanie brzmi: jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Wiem,że baaardzo łatwo zajść w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek anty. Miesiączki jeszcze nie miałam, wyczekuję, już spóźnia się tydzień. Kiedyś raz odstawiłam na chwilę i spóźniał mi się 2 tyg więc myślę że i tym razem tak powinnam mieć. jak wielka jest możliwość?

Dziękuję za odpowiedź
apsiiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:00   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: jak duża możliwość ciąży?

Cytat:
Napisane przez apsiiik Pokaż wiadomość
Witam

Mam takie pytanie...Otóż wiem jak się robi dzieci i wiem,że można zajść w ciąże i mężczyzna nie musi kończyć w kobiecie. Moje pytanie: otóż odstawiłam miesiąc temu tabletki anty po 5 latach...czasami gdy zaczynamy się kochać z moim partnerem on wchodzi we mnie pierw bez prezerwatywy, to jest zazwyczaj parę ruchów, potem zakłada gumkę. Moje pytanie brzmi: jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Wiem,że baaardzo łatwo zajść w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek anty. Miesiączki jeszcze nie miałam, wyczekuję, już spóźnia się tydzień. Kiedyś raz odstawiłam na chwilę i spóźniał mi się 2 tyg więc myślę że i tym razem tak powinnam mieć. jak wielka jest możliwość?

Dziękuję za odpowiedź
Trudno ocenić jaka jest możliwość. Wszystko zależy od różnych czynników.
W każdym razie: szansa nie jest ogromna, ale jest. I to jak najbardziej realna.

Jeśli nie chcecie mieć dziecka, to nie bawcie się w stosunek przerywany
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:01   #3
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: jak duża możliwość ciąży?

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że miesiączka ci się spóźnia skoro po odstawieniu jeszcze jej nie miałaś? Przecież wtedy cykle są bardzo nieregularne i ciężko wskazać jakikolwiek termin.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:16   #4
XxCzarnotkaxX
Raczkowanie
 
Avatar XxCzarnotkaxX
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 323
Dot.: jak duża możliwość ciąży?

Ryzyko ciąży jest.wiesz że partner posiada płyn preejakulacyjny to dlaczego dodatkowo się nie zabezpieczacie jeżeli chcecie uniknąć ciąży?moja pani gin. ostrzegła mnie że po odstawieniu tabl.anty pierwsze 2 miesiące cykl jest jak szalony.
A na ile istnieje ryzyko ciązy w Twoim wypadku nikt tu z zgromadzonych Ci nie powie.
XxCzarnotkaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:24   #5
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: jak duża możliwość ciąży?

No właśnie, Ryzyko jest Miesiączka sie moze pojawić kiedy jej się "zachce" pojawić
zabespieczajcie si,ę normalnie i nie schizuj
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 23:31   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: jak duża możliwość ciąży?

Ale ja czegoś nie rozumiem... Skoro wiesz jak się robi dzieci, to czemu zadajesz tu takie pytanie?
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 23:37   #7
04b3c833e3bc10ffc9b3f9efa12717acdd8b1321_5fd7fcb85f05a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 42
Dot.: jak duża możliwość ciąży?

Cytat:
Napisane przez apsiiik Pokaż wiadomość
Witam

Mam takie pytanie...Otóż wiem jak się robi dzieci i wiem,że można zajść w ciąże i mężczyzna nie musi kończyć w kobiecie. Moje pytanie: otóż odstawiłam miesiąc temu tabletki anty po 5 latach...czasami gdy zaczynamy się kochać z moim partnerem on wchodzi we mnie pierw bez prezerwatywy, to jest zazwyczaj parę ruchów, potem zakłada gumkę. Moje pytanie brzmi: jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?
jak duże? - mówiąc ogólnie niewielkie ( nawet bardzo ale jest)

jeśli liczysz na konkretne liczby to może ktoś szalony podejmie się obliczenia dokładniejszego z rachunku prawdopodobieństwa ale wtedy to musiałabys podać więcej szczegółów
04b3c833e3bc10ffc9b3f9efa12717acdd8b1321_5fd7fcb85f05a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.