Brak predyspozycji do jazdy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 20:27   #1
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400

Brak predyspozycji do jazdy


Post usunięty
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-02-02 o 16:05
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 20:41   #2
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Nie każdy nadaje się do prowadzenia auta- taka jest prawda lepiej być wiecznie pasażerem niż niż wsiąść za kółko i kogoś zabić. Może to jest jednak nie dla ciebie skoro po tylu godzinach się nie czujesz pewnie.
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 20:53   #3
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

fakt- nie każdy musi być kierowcą ale pamiętaj też, ze jazda na kursie to jedno a po zdaniu prawka to drugie. Skoro zainwestowałaś już sporo czasu, wysiłku i pieniędzy to ja na Twoim miejscu zrobiłabym wszystko, żeby zdać. Nie musisz potem od razu wsiadać za kółko i wjeżdżać to centrum wielkiego miasta- może z pomocą dobrego, cierpliwego kierowcy nabierzesz wprawy a z czasem będziesz czuła się za kółkiem pewniej. oczywiście nic na siłę- jeśli naprawdę czujesz, że to nie dla Ciebie to odpuść, ale myślę, że warto spróbować i walczyć. zresztą takie rozterki miała pewnie nie jedna kursantka a znam co najmniej kilka, które z płaczem zdawały po 6-7 razy a teraz radzą sobie świetnie za kółkiem
powodzenia
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 22:41   #4
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Też jestem zdania,że nie każdy musi być kierowcą...
I myślę,że jeśli totalnie Ci nie idzie,to lepiej zrezygnować,bo brak zdecydowania przy prowadzeniu pojazdu to chyba najgorsze co może być.
Bo jak uda Ci się zdać już ten egzamin to obok nie będzie już instruktora,który zahamuje i będziesz zdana wyłącznie na siebie. Nawet cierpliwy pasażer,który z Tobą będzie jeździł niewiele Ci pomoże,bo on też nic nie będzie mógł zrobić w awaryjnej sytuacji.
Lepiej chyba nie ryzykować swojego i innych zdrowi oraz życia.
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 01:14   #5
monikuca
Raczkowanie
 
Avatar monikuca
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Fakt nie każdy się nadaje na kierowcę , o sobie też tak myślałam zanim poszłam na prawko a potem po kolejnych nie zdanych egzaminach też. Naprawdę bardzo dużo zależy od instruktora, druga sprawa gdzie te godziny wyjeżdżamy. Ja np. mieszkam w małym mieście i do Krakowa gdzie zdawałam mam godzinę prostej głównej drogi z pierwszeńswem więc z 3 godzin jazd zostawała godzina na jazdę w mieście , gdzie można się było czegoś nauczyć bo na takiej prostej drodze to czego się człowiek uczy.no chyba że to pierwsza godzina ja tak naprawdę dopiero kiedy zapisałam się do Krakowa na jazdy doszkalające zobaczyłam swoje braki. Piszesz że masz problem z oceną sytuacji na drodze ale z czego to wynika ? tylko z rozkojarzenia?nie wiesz kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu czy jak się ustawić ? nie patrzysz na znaki czy może masz braki w wiedzy teoretycznej? Trzeba sobie na to odpowiedzieć i ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć Ćwiczenie czyni mistrza Nad koncentracją też się da Nie poddawaj się tak łatwo skoro kosztowało Cię to już tyle kasy i nerwów, zrezygnować zawsze można ale lepiej mieć pewność ,że zrobiło się wszystko co w swojej mocy niż potem żałować . miesiąc przerwy dla kogoś kto jeszcze nie ma dużej wprawy w jeździe to dużo , dlatego też jeśli się długo czeka na termin warto kilka dni przed egzaminem pojeździć jeśli instruktor nam wytknie jakieś błędy przynajmniej wiemy na co zwrócić szczególną uwagę przy egzaminie żeby ich nie popełnić
__________________
monia
monikuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 05:28   #6
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Post usunięty
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-02-02 o 16:05
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 06:20   #7
spejsik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 92
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

szczerze? to ja bym nie chciala zebys zdala bo jestes niebezpieczna na drodze
moze sie nie nadajesz, skoro bo tylu godz nadal robisz podst bledy
spejsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 14:41   #8
monikuca
Raczkowanie
 
Avatar monikuca
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Cytat:
Napisane przez Flai Pokaż wiadomość
no tak tylko, że dla mnie prawie każda jazda to stres i koszmar.

spróbuj do tego podejść na luzie uwierzyć że dasz radę i że to sprawia frajdę , jeśli jesteś spięta faktycznie będziesz robić błędy
Cytat:
Napisane przez Flai Pokaż wiadomość
mówią,że mam zdawać do skutku,że sobie wmawiam,że nie umiem jeździć, jak mówię co znowu zrobiłam tom mówią masz to zdać. Ja chcę to zdać już nie dla siebie ale dla świętego spokoju bo jazdę autem znielubiłam totalnie i za chiny mnie nie zmuszą potem do jazdy za kółkiem.
takie podejście nie ułatwia Ci tego , przede wszystkim Ty masz to zrobić dla siebie nie dla kogoś, Ty musisz czuć się dobrze za kółkiem bo to Ty będziesz odpowiadać na drodze nie rodzice , w jednym mają rację trzeba próbować ale tylko wtedy będzie miało to sens jeśli Ty będziesz tego chciała i wtedy też i na pewno więcej się nauczysz na jazdach. Ja dziś odebrałam prawko , zaraz pod starostwem wsiadłam za kółko i przyjechałam do domu te 5km , które przejechałam cieszyło mnie jak głupią chociaż troszkę się bałam. Rodzice powinni motywować nie zmuszać. Cóż jeszcze mogę poradzić - powiem jak moj jeden instruktor " radzę się dobrze zastanowić co pani robi i dlaczego i samej sobie odpowiedzieć czy pani chce jeździć czy zdać egzamin ? bo nawet jeśli pani zda to może się dla pani źle skończyć, bo nie będzie obok kogoś kto za panią będzie mógł zareagować " i powiem tak nie był zbyt grzeczny jak to mówił wydarł się na mnie ale tego mi było trzeba faktycznie wzięłam się za siebie i zaczęłam myśleć na drodze , uważać na znaki zwłaszcza przed wszelkimi skrzyżowaniami i potem już tylko jechałam i o tu mam pierwszeństwo o tu mam puścić tych i tych i poszło zaczęłam jeździć a nie wykonywać czynności za kółkiem a dziś cieszę się z odbioru prawka Tobie też tego życzę
__________________
monia

Edytowane przez monikuca
Czas edycji: 2013-01-03 o 14:46
monikuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 17:05   #9
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Post usunięty
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-02-02 o 16:06
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 23:42   #10
monikuca
Raczkowanie
 
Avatar monikuca
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Flai miałam trudności z koordynacją właśnie , ciężko mi było wszystko na raz zgrać uważać na drogę, pieszych i znaki. Kiedyś na łamanym pierwszeństwie , patrzę na znak i widzę niby która to z pierwszeństwem i wiem ,że mam ustąpić a pcham się na skrzyżowanie i wtedy właśnie taką burę dostałam , że mi w pięty poszło i na 2 dzień już było inaczej. Lepiej chyba zatrzymać się na ustąp i upewnić że możemy jechać niż nie zauważyć nadjeżdżającego pojazdu i mieć kolizję. Fakt jeśli masz dobrą widoczność i się rozejrzysz i widzisz, że nic nie jedzie zatrzymać się nie musisz ale chyba nic się nie stanie jak się zatrzymasz. Z tego co piszesz wcale nie jest tak źle z Tobą brakuje Ci jeszcze pewnych umiejętności ale to się wyrobi z czasem tylko musisz wreszcie uwierzyć w swoje możliwości, że dasz radę nikt po zdaniu egzaminu nie jest super kierowcą , jeżdżąc zdobywa się doświadczenie. Mnie ciągle mówili, że chcę wszystko robić za szybko, bo 1 instruktor mnie ganił za małą dynamikę a potem wszyscy mówili że ważniejsze bezpieczeństwo lepiej wolniej i bezpiecznie niż dynamicznie, musimy sami za sobą nadążać. Ciężko mi potem było do tego wolnego się przyzwyczaić. ja też jak coś zrobiłam źle od razu się rozkojarzałam bo się denerwowałam a wtedy to już byk za bykiem.Opanowanie i spokój jest za kierownicą bardzo ważne , wtedy się skupiamy na jeździe i na tym jak co wykonać nie roztrząsamy błędów bo to wywołuje fale kolejnych. Ok zapamiętujemy co zrobiliśmy źle i skupiamy się na dalszej drodze . Długo to trwało zanim to osiągnęłam zdałam dopiero za 7 podejściem po wyjeżdżonych jakichś 40 godz.
Zacznij się tym cieszyć a na pewno pójdzie lepiej trzymam kciuki
__________________
monia

Edytowane przez monikuca
Czas edycji: 2013-01-03 o 23:52
monikuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:45   #11
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Post usunięty
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-02-02 o 16:06
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 15:39   #12
monikuca
Raczkowanie
 
Avatar monikuca
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Po prostu musisz zmienić nastawienie na bardziej optymistyczne nie przejmować się tym, że instruktor krzyczy bo jemu zwyczajnie nerwy mogą siąść jak widzi jak np pakujesz się gdzieś po auto albo cuś,on też ma nerwy. Nie przejmować się nie znaczy puścić mimo uszu bo trzeba się nad tym na spokojnie zastanowić co się źle zrobiło i czemu ale nie w trakcie jazdy bo najzwyczajniej popełnisz kupę następnych myśląc o poprzednich. jeśli coś zrobisz nie tak skup się na dalszej jeździe aby niczego innego nie zawalić. Jeśli nie umiesz tego zrobić to może faktycznie daj sobie spokój z jazdą w końcu brak prawka to nie koniec świata aczkolwiek bardzo przydatna rzecz. Decyzja należy do Ciebie i od Ciebie zależy jak to się zakończy. Ja mogę tylko wyrazić co myślę
__________________
monia
monikuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 16:15   #13
emilia525
Raczkowanie
 
Avatar emilia525
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Puck
Wiadomości: 83
GG do emilia525 Send a message via Skype™ to emilia525
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Miałam na odwrót za szybko jeździłam,zbyt pewnie i to mnie gubiło
__________________
zapuszczanie włosów start 1.05.2012 = 23cm,1.01.2013=30cm, 09.04.2013 36cm,26.05.2013=39cm....c el 43cmCel osiągnięty-1.11.2013=43cmZap uszczamy dalej Cel 55 cm
emilia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 10:43   #14
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Niezdecydowany kierowca swoim nieprzewidywalnym zachowaniem zagraża innym użytkownikom drogi. Dlatego o ile zawsze radziłam zdawać do skutku to w przypadku gdy piszesz, że po 45 godzinach za kółkiem na każdych jazdach stwarzasz sytuacje, które bez interwencji instruktora skończyłyby się wypadkiem polecam ci jednak odpuścić.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 16:35   #15
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Zmień instruktora, ten najwyraźniej nie potrafi nauczyć Cię myślenia za kierownicą, bo tak myślenia i przewidywania trzeba się nauczyć.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 17:30   #16
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: Brak predyspozycji do jazdy

Może zmień szkołę jazdy? Popytaj znajomych o innych instruktorów, są tacy, którzy są i sympatyczni, i wytłumaczyć potrafią, i są przede wszystkim bardzo spokojni. Myślę, że potrzeba Ci dużo spokoju - czyli instruktora z anielską cierpliwością i niezachwianym spokojem.
Ja póki co oblałam jeden egzamin, z własnej winy i głupoty. Jeśli chodzi o jazdy, to w mojej szkole jazdy, jest ponad 10 instruktorów. Jazdy są rozpisywane każdego dnia osobno i w zasadzie nie wiadomo na kogo trafisz - chyba że po indywidualnej prośbie, czasem instruktor ma stałych kursantów + dodatkowych. I z instruktorami jeździłam już wieloma.. Jeden był mega spokojny i rozmowny, ale teraz żałuję, że przejeździłam u niego ok. 13h - jak zaczęłam jeździć z innym instruktorem, to okazało się, że mam wielkie braki. Inny z kolei miał wkurzający charakter, u jednego mi się bardzo spodobało, u obecnego jest chyba najlepiej. Z jedną babką jeździć nie mogę - tak się raz zestresowałam, że robiłam błędy, które robiłam na początku kursu.. Od każdego coś jednak wyciągnęłam, coś się nauczyłam.. A piszę to wszystko, żeby pokazać jak dużo zależy od instruktora. Może poszukaj kogoś innego - świeżego, z nową myślą, kogoś, kto może pokaże Ci coś innego, nauczy innych sposobów na koncentrację, której zdaje się Ci brakuje.

Teraz będę miała drugi egzamin i zaczęłam od spisania sobie na kartce, tego co chcę poćwiczyć, przed czym mam obawy i z czym mam problem. Może też od tego zacznij? Chcesz ruszać, zanim zapali się zielone światło? Może narysuj sobie jakoś tę sytuację, opisz, może tym sposobem bardziej to zapamiętaj? Albo za każdym razem, jak zbliżasz się do czerwonego, bądź już na nim stoisz, to wyobraź sobie, że jak byś teraz pojechała, to by była niezbyt piękna, ale za to efektowna kraksa. Wyobraź ją sobie - wtedy to na pewno ostudzi zapał, żeby ruszyć za wcześnie.

Przede wszystkim musisz pilnować koncentracji, skupienia. Patrz co się dzieje na drodze, nawet jak siedzisz z boku - w końcu wejdzie Ci to w nawyk.

Powodzenia!
Nie poddawaj się.
__________________
Blog młodszej siostry
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.