Cyclodynon - stosował ktoś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 13:04   #1
Douglas_Douglas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 333

Cyclodynon - stosował ktoś?


Tak jak w temacie Witam Wizażanki i pytam o te tajemnicze pigułki. Czy rzeczywiście są dobre? Zauważacie u siebie złagodzenie objawów PMS, zwłaszcza tych dolegliwości psychicznych? W sensie: nerwowość, napięcie, smutek, drażliwość itd.?

I czy cykle są bardziej regularne? I jak to jest po ich odstawieniu? Czy nie bierze wszystko w łeb? Jeśli udało się wyregulować cykl i zmniejszyć jego dolegliwości, to czy to utrzymuje się?
__________________
Warto czekać na swoją miłość.
Warto wyrzec się chwili w jej dłoniach.
By potem spokojnie spędzić całe życie w jej ramionach...

Douglas_Douglas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 17:46   #2
i_ventura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Cyclodynon - stosował ktoś?

Dawniej ginekolog przepisala mi mastodynon na bolesnosc piersi, wiec na wlasna reke - polskim zwyczajem samoleczenia - jakis czas temu kupilam cyclodynon, tak na sprobowanie, bo jak wiekszosc z nas cierpie na nieregularne cykle ( nawet 2miechy ) i PMS, a skoro to wyciag z agnus castus, ziołko od starozytnosci stosowane, a nie kolejne syntetyczne hormony, to czemu nie... tym bardziej, ze cyclodynon ma obnizyc prolaktyne, a tym samym regulowac poziom pozostalych hormonow.

Moje doświadczenie:

Zdecydowanie pomogl mi z tradzikiem!!! cera natychmiast zrobila sie piekna i gladka - gruczoly lojowe totalnie sie uspokoily, wreszcie znalazlam sposob na ten niekonczacy sie koszmar!!! przestaly mi tez w koncu puchnac nogi i w ogole czulam sie o niebo lepiej, lżej i ładniej... i wrocila ochota na seks!

ale... w miedzyczasie pojawil sie objaw niechciany... zaczely mnie w nietypowy sposob pobolewac oba sutki i pojawila sie siara!!! chyba i tak musze udac sie do lekarza i zrobic gruntowne badania... nawet teraz po miesiaczce cos mnie dziwnie pobolewaja i zaczynam sie niepokoic... nie, to na pewno nie ciaza.
dostawalam tez okropne bole glowy

odstawilam, jestem umowiona na wizte u lekarza, 6 marca.

Moim zdaniem? Mysle ze cyclodynon jest ok, ale chyba powinien byc na recepte, albo chociaz konieczna jest konsultacja lekarska przed przyjmowaniem tego specyfiku.
Nawet sam producent w ulotce uprzedza, ze objawy moga sie nasilic i wtedy trzeba udać się do lekarza.

W ogole, najlepiej jest porobic badania i dotrzec do przyczyny dolegliwosci.
i_ventura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 12:50   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Cyclodynon - stosował ktoś?

Witaj, watek stary ale chciałabym sie dowiedzieć co z Tobą..z tego co piszesz to moglas sobie zaszkodzić tym lekiem..ja go właśnie biorę przy hiperprolaktynemii..dziew czyny z ta dolegliwością maja mlekotoki i bóle głowy(między innymi bo objawów jest sporo, także tych skórnych)..wiec ciekawa jestem czy badałaś poziom prolaktyny u siebie bo to z tym sie wiąże. Serdecznie pozdrawiam! Ja aktualnie szukam info o cyclodynonie wiec dlatego tu trafiłam
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 08:35   #4
BasbskieSprawy
Przyczajenie
 
Avatar BasbskieSprawy
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 17
Dot.: Cyclodynon - stosował ktoś?

Znowu teraz ja wykopuję stary wątek, ale znalazłam go dość wysoko w guglu :P
Czytałam trochę - przejrzałam ulotkę, szukałam trochę opinii i tak się zastanawiam czy nie spróbować. W sumie zachęcił mnie opis dziewczyny (cyklodynon lek na nieregularne cykle), która właśnie też miała bolesne jak ja i się męczyła. Lek ziołowy, z opisu wynika, że może naprawdę być skuteczny.

Strasznie nie chcę brać hormonów
BasbskieSprawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-03 09:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.