Ogromny problem z żywieniem foksa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-20, 19:32   #1
madziula8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 56
GG do madziula8
Unhappy

Ogromny problem z żywieniem foksa


Witam Was Wizoożanki.Mam powazny problem z moim Łobuzem foksterierem.Moj pupil jest bardzo wybredny,nie chce jesc suchej karmy najchetniej jadlby zolty i bialy serek lub spaghetti i kasze.Gotuje mu kasze na rosole z miesem i warzywami i wcina ze aż sie mu uszy trzęsą.Ale zauważyłam ostatnio w kale grudki tak jakby niestrawionej kaszy.Mało tego dzisiaj zwrócił cały posiłek.Najpierw myślałam że to odchody bo taki miały kształt i były bialego koloru ale najprawdopodobniej to był wydalony pokarm lub odchody z zupełnie niestrawioną kaszą.I padlo podejrzenie że może ta rasa nie trawi kaszy(bo np. bernardyn równiez nie trawi).Jeśli znalazłaby się jakaś Duszyczka mająca foksika lub znająca odpowiedz na te wątpliwości to

madziula8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 19:42   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

tylko to mi przychodzi do głowy
http://dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=51
http://dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=33
a nie możesz po prostu zamienic kaszy na ryż/makaron? Może to pomoże.
szkoda, że pies nie je suchej karmy- niby to drożej niz samemu gotować, ale masz pewnośc, że je cos dobrego, zbilansowanego, co mu (raczej) nie zaszkodzi.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 19:53   #3
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Po pierwsze - psy nie mogą jeść jedzenia gotowanego na wywarze- mięsno warzywnym - to nie jest dobre ( polecam ksaiżkę pani Dr Doroty Sumińskiej-szczęśliwy pies, w której pisze o tym, zeby odstawic wywary), żółty ser jest również na liście zakazanego jedzonka!
Biały ser- jak najbardziej, białe mięso, czerwone mięso, warzywa ( bez cebuli, papryki, ziemniaków, grzybów, czekolada i kakao - jest trujące dla wątroby psa)

Polecam przejście na ryż, albo jeszcze lepiej-na płatki ryżowe - makaron jest zbyt kaloryczny. Potrawka z ryżu/płatków ryżowych, kurczaka i marchewki jest lekkostrawna i nie powinna powodować problemów.
Z suchej karmy - spróbuj z Royalem- psy chętnie go jedzą.

Tutaj są ciekawe artykuły poświęcone prawidłowemu żywieniu psów:
http://www.klubmolosa.pl/modules.php...article&sid=57
http://www.klubmolosa.pl/modules.php...rticle&sid=121


I jeszcze jedno- nie wiemy w jakim wieku jest Twój piesek..
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 19:53   #4
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Czytałam, że wszystkie psy niezbyt dobrze tolerują kaszę, może rzeczywiście lepiej by było spróbować z ryżem, skoro niczego innego nie chce jeść
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 19:59   #5
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Znalazłam jeszcze jedną stronę : http://www.elizka83.republika.pl/index2.htm
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 20:01   #6
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

a sprawdzałaś Łobuzowi zęby i dziąsła? Ich stan zapalny może być przyczyna niechęci do suchej karmy...

Co do kłopotów żołądkowych,może spróbuj go nakarmić marchewką z rosołu(plus mięsko ofkors)? Marchew ogólnie działa regulująco,moja mama tak leczyła mojego psa i pomagało, jesli to przejsciowa sprawa odstawienie kaszy na jakis czas i taka warzywna dietka powinna pomoc.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 20:25   #7
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Na problemy brzuszkowe polecam tak jak kolezanka przedmowczyni marchewke. Jesli problemy sa dosyc zlozone to przez 2-3 najlepiej gotowac ryzyk z marchewka. Powinno sie wszystko wyregulowac. Kasza jest dobrym wypelniaczem ale 1-2 w miesiacu! U wiekszosc psow powoduje wzdecia i nie jest lekkostrawna.
Ryz jest najlepszy, makaron tez dobry, ale nie dla otylych psow.
Powodzenia!
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 21:15   #8
madziula8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 56
GG do madziula8
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Dziekuje Dziewczyny!!!niestety on nie chce jesc ryżu.Jak mu kiedys ugotowałam kasze z ryżem to jadł poranną porcję przez CAŁY DZIEN.a o serze zoltym powiedzial mi weterynarz który takze ma foksteriera:/no coz moze powinnam zmienic doktora...no tak i zapomnialam powiedziec ze ma dopiero 7 miesięcy.Jutro czeka mnie lektura dobrych zwyczajow zywieniowych u zwierzaczkow.pozdrawiam Was!!!
madziula8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 22:05   #9
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piękne okolice Wrocławia
Wiadomości: 630
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Z tego co słyszałam, to kasza zaśluzowuje żołądek, warzywa z "naszej" zupy, też nie są polecane -przyprawy. Na razie, karm psa makaronem, może póżniej polubi ryż. Psiakowi polecam biały ser, ale to już dziewczyny radziły , mleko, jajko, podroby wołowe ,to ważne, psu nie wolno jeść wieprzowiny i warzywa i owoce np. jabłko. A czy robiłaś już psu głodówkę, dorosłemu robi się co 10 dni, a co ile szczenięciu ,to może któraś z dziewczyn ci doradzi.
Fafix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 22:13   #10
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Venus dobrze pisze, sprawdź mu zęby, mój pies też nie chciał chrupać, a okazało się, że ma kłopoty z przyzębiem.

Nie dawaj kaszy, żółtego sera, ograniczaj miękkie jedzenie, w tym biały ser.
Próbuj z różnymi suchymi karmami- daj psu do zrozumienia, że nie dostanie nic innego, w końcu zje. U mnie było tak samo- nie zje suchego i koniec, po 3 godzinach dostawał normalnie mięso z ryżem. Pies sie wycwanił i wiedział, że jak nie zje suchego to dostanie mięso. W końcu sucha karma leżała tak długo, aż się skusił, choc z wyraźnym obrzydzeniem. Teraz już tak nie wybrzydza. Najgorsze, to dać sobie wejśc na głowę z jedzeniem, bo pies to wykorzystuje, niestety.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 22:21   #11
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Cytat:
Napisane przez Fafix Pokaż wiadomość
to ważne, psu nie wolno jeść wieprzowiny
na dogo w koncu nie doszli do wniosku dlaczego nie mogą. Koty nie mogą bo wscieklizna rzekoma- psy tez dlatego?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 22:31   #12
madziula8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 56
GG do madziula8
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

on chrupie ciasteczka, kosteczki(takie kupione w zoologicznym),kabanoski dla psow, wiec nie sądze zeby mial klopoty z zabkami ale nie zaszkodzi sprawdzic!nie robie mu glodowki nie wiedzialam ze sie robi i nie wiem czy mialabym serce.on jak jest pora jedzonka caly czas za mna chodzi i tymi oczkami na mnie tak patrzy ze musze mu zaraz dac.daje mu 2 razy dziennie.sprobuje dac mu sucha karme i przetrzymac go.kilka razy zrobilam tak chcac niechcac jak zostawal na dluzej sam i wtedy cos tam szkubnął.ale slyszalam ze na samej karmie suchej rowniez nie wolno jechac.czy to prawda?
madziula8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 22:36   #13
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

zalezy, jaka to sucha karma. ja jestem od kotów, to sie na psich tak nie znam, ale chappi czy pedigree z kawałkami do chrupania i zucia napewno nie może byc jednym pozywieniem psa. szczerze mówiąc pies nie powienien w ogóle brac takich rzeczy do pyska. Natomiast acana, Royal canin czy jakas dobra karma może byc chyba jedynym pokarmem- bo jest zbilansowana, zapewnia psu wszystko, czego mu tam trzeba.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 22:39   #14
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
na dogo w koncu nie doszli do wniosku dlaczego nie mogą. Koty nie mogą bo wscieklizna rzekoma- psy tez dlatego?
Ja słyszałam o wirusie Auszky'ego (chyba tak się pisze), podobno bardzo rzadko występuje, ale jest niezwykle groźny (śmiertelny) dla kotów. Czy dla psów też - nie wiem. Mięsa nie bada się pod kątem tego wirusa, bo dla ludzi jest nieszkodliwy.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 22:47   #15
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Cytat:
Napisane przez madziula8 Pokaż wiadomość
nie robie mu glodowki nie wiedzialam ze sie robi i nie wiem czy mialabym serce.on jak jest pora jedzonka caly czas za mna chodzi i tymi oczkami na mnie tak patrzy ze musze mu zaraz dac.daje mu 2 razy dziennie.sprobuje dac mu sucha karme i przetrzymac go.kilka razy zrobilam tak chcac niechcac jak zostawal na dluzej sam i wtedy cos tam szkubnął.ale slyszalam ze na samej karmie suchej rowniez nie wolno jechac.czy to prawda?
Madzula, nie daj się terroryzować
Pies wytrzyma, dorosłego powinno sie ponoc karmić raz dziennie.
Dawaj mu jeść o ustalonych porach, nie dokarmiaj w międzyczasie, nawet, jak zrobi 'wielkie oczy', nie częstuj 'ludzkim' jedzeniem.
Jesli będziesz konsekwentna, to szybko się z tym wszystkim uporasz
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 23:27   #16
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Cytat:
Napisane przez madziula8 Pokaż wiadomość
on chrupie ciasteczka, kosteczki(takie kupione w zoologicznym),kabanoski dla psow, wiec nie sądze zeby mial klopoty z zabkami ale nie zaszkodzi sprawdzic!nie robie mu glodowki nie wiedzialam ze sie robi i nie wiem czy mialabym serce.on jak jest pora jedzonka caly czas za mna chodzi i tymi oczkami na mnie tak patrzy ze musze mu zaraz dac.daje mu 2 razy dziennie.sprobuje dac mu sucha karme i przetrzymac go.kilka razy zrobilam tak chcac niechcac jak zostawal na dluzej sam i wtedy cos tam szkubnął.ale slyszalam ze na samej karmie suchej rowniez nie wolno jechac.czy to prawda?
Madziula - te kabanosy i inne ciasteczka - są produkowane z..hmm- mięsa, które pozostawia wiele do życzenia- s ą to najzwyklejsze odpady barwione chemicznie- lepiej sama zrób mu ciasteczka -jest tu nawet taki wątek ciasteczkowy : http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zka+dla+ps%F3w

Ja swoje dorosłe teriery karmię dwa razy dziennie - psy młodsze niż 12 miesięcy powinny jeść trzy razy dziennie.

Co do "głodówki" - nic się nie stanie, jeśłi psiut nie je- pamiętajmy, ze te nasze domowe stwory NIE znają glodu i nie mozemy wpadać w panikę, jeśłi czasem odmówią jedzenia

Jeszcze jedno-pies nie może mieć dostępu do miski przez cały dzień - powinien wiedzieć, że dostaje jedzenie o określonych porach- jeśli przez pół godziny po podaniu michy - nic nie zje - zabieramy ją po prostu
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 08:36   #17
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

U nas to niestety sie nie sprawdzilo. Miska musi stac caly dzien, jak Klara zje jest napelniana. Inaczej nie da rady. Ona jest za bardzo uparta. Zje wtedy kiedy chce. I nie mowie tu ze tam z dzien czy dwa probowalam. Ona schudla ponad 2 kilo przez te proby. A u psa wazacego zwykle 11 to bardzo duzo.

Ale tak samo nie chciala jesc suchej karmy. A teraz zjada az jej sie uszy trzesa (oczywiscie wtedy kiedy chce, nie wtedy kiedy posawi sie miske ;>)
Przeszlismy przez kilka rodzajow karmy i w tym momencie jemy chyba osma. Eukanube, ale karmy nie zmienie mimo wszelki plotek/filmikow itp. Mojego psa uczula wszystko. A ta karma nie powoduje u niego zbyt duzej reakcji alergicznej.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 10:17   #18
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

My zaczęliśmy zabierać miskę, nawet jeśli Scot nie jadł. W końcu zrozumiał, że 'teraz albo nigdy'
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 10:20   #19
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Ja słyszałam o wirusie Auszky'ego (chyba tak się pisze), podobno bardzo rzadko występuje, ale jest niezwykle groźny (śmiertelny) dla kotów. Czy dla psów też - nie wiem. Mięsa nie bada się pod kątem tego wirusa, bo dla ludzi jest nieszkodliwy.
o to to to! Wirus Ayuszkiego to własnie wscieklizna rzekoma(sto wersji pisowni tego nazwiska:P)

tez słyszałam, że psa nalezy karmic rzadko- dwa czy jeden konkretny posiłek dziennie- pies (wilk) by sobie upolował jelenia, najadł sie do syta i potem jakis czas nie jadł. A kot by sobie złapał małą myszkę i następną i następną- dlatego kot kilka małych posiłków i suche stoi cały czas.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 11:15   #20
madziula8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 56
GG do madziula8
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość

pies (wilk) by sobie upolował jelenia, najadł sie do syta i potem jakis czas nie jadł. A kot by sobie złapał małą myszkę i następną i następną- dlatego kot kilka małych posiłków i suche stoi cały czas.
hi hi świetne porównanie Esfira on jeszcze jest za mały zeby jadł raz dziennie.Ale wiem ze tak sie powinno karmic psiaki.Moj Cappy ma cały czas dostęp do miski i nie moge mu jej zabrac bo on rowniez je wtedy kiedy ma na to ochote mimo iz zawsze dostaje mniej wiecej o tej samej porze.Absolutnie go nie dokarmiam a juz o podjadaniu pod stolem nie ma mowy.oj oj czekają go ciężkie czasy zmian w miseczceale na pewno w koncu przywyknie.
madziula8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:12   #21
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
tez słyszałam, że psa nalezy karmic rzadko- dwa czy jeden konkretny posiłek dziennie- pies (wilk) by sobie upolował jelenia, najadł sie do syta i potem jakis czas nie jadł. A kot by sobie złapał małą myszkę i następną i następną- dlatego kot kilka małych posiłków i suche stoi cały czas.
U mojej babci to sprawdzone. Pies dostaje rano i wieczorem. Jesli my przyjezdzamy na dzialke i psu trafia sie kielbaski czy skorka po kaszance to potem babcia na nas grzmi ze pies nie je sniadania i musi wyrzucac. A pies dostaje potrawke z kaszy gotowanej na kosci i miesie (zawsze z wkladka miesna), czesto tez zamiast kaszy jest ryz czy jakis makaron. Po za tym to wilk, a wilki sa malo wymagajace, taki to i na ziemniakach wyzyje (zart oczywiscie). No ale jak by nie bylo, nie zje wiecej niz potrzebuje
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:16   #22
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Ogromny problem z żywieniem foksa

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
o to to to! Wirus Ayuszkiego to własnie wscieklizna rzekoma
A widzisz, zapomniałam, to teraz wszystko jasne

Cytat:
Napisane przez esfira
(sto wersji pisowni tego nazwiska:P)
Dokładnie Ta wydaje mi się najbardziej sensowna
Edit: sprawdziłam w google, poprzednio niewiele tego było, ale teraz widzę - jednak najczęściej powtarza się 'Aujeszkyego'
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.