PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 13:55   #1
Jaasminowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3

PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :(


rok temu z dnia na dzień przesuszyly mi się włosy . postanowiłam ściąć ok 10 cm aby były zdrowsze. tak i bylo ale przez krótki czas włosy które odrosły dalej miały suche końcówki , rozdwajały się i kruszyły. Zaczęłam stosować oleje kokosowe i różnego rodzaju maski nic nie pomagało. Udawałam się do fryzjera na zabiegi co tez nie przynosiło rezultatów. Podciełam końcówki jeszcze raz ( trzy miesiace temu ) . koncówki były białe , dalej się rozdwajały były przesuszone. Odczekałam miesiąc i podciełam jeszcze więcej. W rezultacie mam ktorkie włosy dajel mają białe końcówki , są rozdwojone i przesuszone. Marzę o długich i zdrowych włosach .

PS. Zawsze używam masek i szamponów do włosów przesuszonych.
Co mam zrobić , proszę o pomoc
Jaasminowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 14:40   #2
mala ania88
Przyczajenie
 
Avatar mala ania88
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 3
GG do mala ania88
Dot.: PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :(

Podstawowymi warunkami, aby wyhodować piękne i zdrowe włosy są: odpowiednia pielęgnacja, picie dużej ilości wody i ponad wszystko- dieta!

Takie okrutnie suche włosy mogą być wynikiem niedoborów żywieniowych. Włosy zbudowane są z aminokwasów, potrzebują więc białka. Pij mleko i jedz twarogi, nie zapomnij o mięsie. Super rezultaty daje jedzenie rybek, ewentualnie suplementy (tran, omega-3 itp). A, no i oczywiście orzechy, oleje, oliwa (są źródłem kwasów tłuszczowych), możesz nimi polewać sałatki albo codziennie rano wypić łyżkę (choćby zatykając nos ).

Poza tym witaminki i minerały- jedz codziennie owoce i warzywa, zwłaszcza te, które mają dużo kwasu foliowego (sałaty, kapusty, pomarańcze, szpinak etc.), produkty zbożowe (mają dużo witamin z grupy B, która ogólnie odpowiada za stan skóry i włosów)- czyli pełnoziarniste pieczywo, kasze (zwłaszcza gryczana), pij dużo wody (pomoże oczyścić organizm i odtruć go). Unikaj wysoko przetworzonej żywności, słodyczy (zakwaszają niemiłosiernie organizm), fast foodów- powodują same nieszczęścia. Poza tym kawa i papierosy są bezlitosne dla naszych włosiątek

Z pielęgnacji mogę polecić szampon i odżywkę l'oreal absolute repair, i ampułki power B (są na allegro). Możesz dolać kilka kropli keratyny i jedwabiu hydrolizowanego, wymieszać, a potem spryskać umyte włosy, dokładnie wmasować, zwłaszcza w końcówki, zawinąć w folię i ręcznik. Ja chodzę z takim miksem godzinę. Na moich zniszczonych farbowaniem włosach działa cuda!!!! Na początek możesz robić co tydzień taki miks, później rzadziej.

Wynalazłam też kiedyś na forum tabletki- vitapil. REWELACJA!!! 1 tabletka dziennie, połykaj sobie tak ze 3 miesiące, powinno pomóc
No i smaruj olejkami (kokos, jojoba, nawet masło shea, oliwa z oliwek), rozbijaj jajko na głowie, pij pokrzywę i skrzyp polny. I co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Na pewno pomoże

Trzymam kciuki!!!

P.S. A jak wygląda Twoja skóra? Jeśli to problem całego ciała, to pomyśl, co robisz źle. Być może powinnaś iść do lekarza i zrobić jakieś testy krwi (choćby morfologię, albo próbę wątrobową)
mala ania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 16:53   #3
Jaasminowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :(

??
Jaasminowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 17:08   #4
anusia-87
Wtajemniczenie
 
Avatar anusia-87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bln /K.O.
Wiadomości: 2 838
Dot.: PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :(

Poczytaj podforum na temat pielęgnacji włosów. Jest tam dużo ciekawych sposobów, receptur na domowe maski, opinii na temat kosmetyków. Nie obędzie się zapewne bez wspomagania wewnętrznego więc zwróć też uwagę na wątek o pokrzywie czy drożdżach
anusia-87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 17:23   #5
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :(

a jeśli tyle maseczek, olejów i odżywek nie pomogło i nie pomaga to może warto przejść się do lekarza? dermatologa? bo to może mieć różne podłoże
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 20:16   #6
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :(

Suszarka czy prostownica?
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 20:20   #7
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :(

Cytat:
Napisane przez Jaasminowa Pokaż wiadomość
rok temu z dnia na dzień przesuszyly mi się włosy . postanowiłam ściąć ok 10 cm aby były zdrowsze. tak i bylo ale przez krótki czas włosy które odrosły dalej miały suche końcówki , rozdwajały się i kruszyły. Zaczęłam stosować oleje kokosowe i różnego rodzaju maski nic nie pomagało. Udawałam się do fryzjera na zabiegi co tez nie przynosiło rezultatów. Podciełam końcówki jeszcze raz ( trzy miesiace temu ) . koncówki były białe , dalej się rozdwajały były przesuszone. Odczekałam miesiąc i podciełam jeszcze więcej. W rezultacie mam ktorkie włosy dajel mają białe końcówki , są rozdwojone i przesuszone. Marzę o długich i zdrowych włosach .

PS. Zawsze używam masek i szamponów do włosów przesuszonych.
Co mam zrobić , proszę o pomoc
Tak jak wyżej - może za mało pijesz wody, jeśli nie jesteś odpowiednio nawodniona to włosy nie będą nawilżone. Pij więcej wody i bierz suplementy wspomagające nawodnienie organizmu.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 08:13   #8
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: PROSZĘ O POMOC :( przesuszone włosy :(

Cytat:
Napisane przez Jaasminowa Pokaż wiadomość
rok temu z dnia na dzień przesuszyly mi się włosy . postanowiłam ściąć ok 10 cm aby były zdrowsze. tak i bylo ale przez krótki czas włosy które odrosły dalej miały suche końcówki , rozdwajały się i kruszyły. Zaczęłam stosować oleje kokosowe i różnego rodzaju maski nic nie pomagało. Udawałam się do fryzjera na zabiegi co tez nie przynosiło rezultatów. Podciełam końcówki jeszcze raz ( trzy miesiace temu ) . koncówki były białe , dalej się rozdwajały były przesuszone. Odczekałam miesiąc i podciełam jeszcze więcej. W rezultacie mam ktorkie włosy dajel mają białe końcówki , są rozdwojone i przesuszone. Marzę o długich i zdrowych włosach .

PS. Zawsze używam masek i szamponów do włosów przesuszonych.
Co mam zrobić , proszę o pomoc
Na pierwszej stronie masz ściągawkę - pigułkę pielęgnacji suchych włosów. Do tego mnóstwo wątków traktujących o tym problemie.
Co masz zrobić? To proste -
Korzystaj z wyszukiwarki i zapoznaj się z treścią wiedzy zawartej w wątkach.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.