Akryl czy naturalne?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-22, 15:54   #1
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Exclamation

Akryl czy naturalne??


.

Edytowane przez marta1210
Czas edycji: 2016-09-23 o 22:57
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 20:00   #2
Eliza.A
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 79
Dot.: Akryl czy naturalne??

To juz zalezy tylko od Ciebie.Jezeli masz ladne,mocne paznokcie,to mozesz je bez problemu nosic,musisz tylko pamietac,ze z naturalnymi paznokciami to juz nie taka wygoda-lakier nie trzyma sie dopoki go nie zmyjesz,wieksze reczne pranie i na paznokciach nie ma lakieru.Ja zawsze powtarzam,ze noszenie ladnych,naturalnych paznokci jest duzo bardziej czasochlonne i drozsze od noszenia panokci przedluzonych.Przy paznokciach przedluzonych nie musisz robic prawie nic,a przy naturalnych przynajmniej raz w tygodniu trzeba poswiecic troche czasu na manicure,malowanie,itd.Je zeli raz w tygodniu korzystasz z uslugi manicure w salonie,to wyniesie Cie to drozej niz comiesieczne dopelnianie.
Eliza.A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 00:25   #3
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Akryl czy naturalne??

Masz rację Eliza A, ale jednak paznokiec pod sztucznym nie oddycha. Po dlugim noszeniu akryli wlasna plytka jest jak papier i potem dlugo i za sporą cene trzeba doprowadzac paznokcie do normalnego stanu.

Ja mialam akryl tylko raz i jak zobaczylam moje paznokcie po zdjeciu, podziekowalam. Byly cienkie i lamaly sie. Teraz jest juz ok. Zazwyczaj noszę dlugie paznokcie i french. Wiele osob mnie pyta czy to sztuczne, hehe ;-) Ale jak to przy naturalnych, czasem sie łamią, jak juz sa znacznie znacznie dlugie. Teraz wlasnie moja sa na etapie odrastania Ale ja mam duzą plytkę i nie wygladaja jak ogryzki czy cos w tym stylu. Jest ok.

Pozdrawiam
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 00:48   #4
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
ale jednak paznokiec pod sztucznym nie oddycha
Paznokiec nie oddycha w ogóle!
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 09:09   #5
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Akryl czy naturalne??

Osobiście jestem przeciwniczką sztucznych paznokci, miałam je raz w życiu, po ściągnięciu byłam załamana . Ponadto uważam , że swoje własne mam całkiem fajne, więc zainwestowałam w odżywkę (ok. 55 zl na rok a nawet dłużej) i paznokcie mam takie, że inni myślą, że są sztuczne.
Fakt, że przy swoich jest ciut więcej roboty,ale radość posiadania swoich i to fajnych jest nieporównywalna z tymi sztucznymi- je może mieć każdy.
Dodatkowo dziewczyna pisze,że szybko jej rosną i musiałabym często uzupełniać, czyli nie wychodzi to tak tanio.
Ja proponuję zakup odżywki (dziewczyny polecają nail tek) troszkę cierpliwości i będziesz cieszyła się swoimi, zdrowymi i ładnymi pazurkami
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 09:30   #6
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez Eliza.A
To juz zalezy tylko od Ciebie.Jezeli masz ladne,mocne paznokcie,to mozesz je bez problemu nosic,musisz tylko pamietac,ze z naturalnymi paznokciami to juz nie taka wygoda-lakier nie trzyma sie dopoki go nie zmyjesz,wieksze reczne pranie i na paznokciach nie ma lakieru.Ja zawsze powtarzam,ze noszenie ladnych,naturalnych paznokci jest duzo bardziej czasochlonne i drozsze od noszenia panokci przedluzonych.Przy paznokciach przedluzonych nie musisz robic prawie nic,a przy naturalnych przynajmniej raz w tygodniu trzeba poswiecic troche czasu na manicure,malowanie,itd.Je zeli raz w tygodniu korzystasz z uslugi manicure w salonie,to wyniesie Cie to drozej niz comiesieczne dopelnianie.
Tak jak Ewunia jestem przeciwniczka (zarowno na sobie jak i na innych) wszelkich sztucznych tworow: akryli, zeli, tipsow nie zgadzam sie z tym, ze utrzymanie naturalnych paznokci jest duzo bardziej kosztowne, wg mnie w ogole nie jest drozsze od paznokci sztucznych. sama mialam paznokcie akrylowe na studniowke i po zdjeciu - KOSZMAR!!! plytka cala miekka, bylam zalamana. teraz mam swoje calkowicie naturalne paznokcie oo normalnej dlogosci,jak pomaluje je lakierem kolezanki pytaja kto mi robi paznokcie.wystarczy zainwestowac w dobra odzywke (ja uwielbiam Nail Tek II-na allegro ok.50zl;niektorym pasuje Alessandro)-te odzywki sa naprawde wydajne,szczegolnie Nail Tek II polecany jest kobietom, ktore mialy usuwane tipsy/akryle/zele. wg mnie wychodzi to taniej niz comiesieczne uzupelnianie akryli, tym bardziej jesli komus szybko rosna paznokcie. nie wiem jak inne wizazanki,ale ja np nie chodze co tydzien do manikiurzystki-po co skoro sama umiem sobie ladnie umalowac paznokcie i zadbac o nie?
poza tym mezczyzni naprawde mimo wszystko cenia sobie naturalnosc u kobiet moj TZ byl przerazony, ze zagladam na forum o przedluzaniu paznokci, moze myslal, ze planuje zorbic sobie jakies tipsy - a ja tylko zajrzalam na forum "Paznokcie"
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 19:11   #7
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy naturalne??

Chomisiu oczywiscie Twoja sprawa - chcesz tipsy czy też nie - nikt Cie nie bedzie namawiał. Ale to ,że miałaś KOSZMAR na pazurach po zdjęciu tipsów normą nie jest i byc nie powinno.I jeszcze pytanko - nie tolerujesz sztucznosci...a włosy farbujesz? Robisz balajage? I malujesz rzęsy? Nakładasz puder?

A co do męzczyzn....nie rozsmieszaj mnie Nosze szkalne tipsy , zdobione kolorowymi zelami, z cyrkoniami i innymi cudami i co rusz słyszę od facetów - "ooo ale masz za***i**e paznokcie". A gdy mowie,ze to tipsy (własnej roboty w dodatku ) to zazwyczaj słyszę " taaaaaaaaak??? No coś Ty?? Poważnie?????? łaaaał !!!!!"
Więc nie pieprzuniaj mi proszę ,ze dla facetów ma to jakies znaczenie bo po
1.Wolą oni z pewnoscią ładne, zadbane tipsiki niz zapuszczone,krotkie pazury bądz co gorsza ogryzki zaś po
2. 90 % facetów nie rozpozanloby tipsów nawet gdy te wyskoczyłyby nagle z krzaków i podrapały ich w tyłek !!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-24, 20:18   #8
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: Akryl czy naturalne??

podczs drapania nie poznałbym - co najwyżej ucieszyłbym się że mnie ktoś chce .. podrapac. ale jakbym widział jakie są to poznałbym
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 20:45   #9
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Akryl czy naturalne??

Oki, fajnie mieć super ładne naturalne paznokcie ale skoro albo się ich nie ma albo po prostu ze względu na natłok zajęć (życie rodzinne, zawodowe, naukowe) nie ma się czasu na czasochłonną pielęgnację, czemu nie pozwolić sobie na przyjemność i wygodę jaką są tipsy czy akryle??? Wyglądają ślicznie (oczywiście jeśli są porządnie zrobione), nie trzeba się martwić, że pazurek złamał się przed wielkim wyjściem i nici z malowania.
A faceci, owszem, lubią kobiety naturalne - ale zgadzam się z paulakrk - nie odróżniliby dobrze zrobionych paznokci od naturalnych. No i na pewno wolą zadbane dłonie, niewielką więc wagę przywiązują do szczegółów - najważniejsze że efekt jest atrakcyjny dla oka
Większość moich znajomych zdecydowała się na akryle lub tipsy dlatego, że prowadzą bardzo aktywne życie zawodowe i mają nieustanny kontakt z ludźmi. Wtedy bardzo ważne są takie szczegóły a kto ma dziś czas żeby po każdym zmywaniu naczyń czy praniu malować swoje naturalne pazurki od początku? ))
Co więcej nie rozumiem czemu paznokcie sztuczne wywołują przerażenie Twojego TŻ??? No chyba że takie na 5cm i dłuższe...
Dodam jeszcze że kiedy pierwszy raz zdjęłam akryle i spodziewałam się koszmaru (m.in. po opiniach na forum) byłam pozytywnie zaskoczona - pazurki wyglądały zupełnie normalnie. Na wszelki wypadek kupiłam jeszcze odżywkę ale używałam jej tylko dwa tyg bo dłużej nie było potrzeby
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 21:46   #10
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Chomisiu oczywiscie Twoja sprawa - chcesz tipsy czy też nie - nikt Cie nie bedzie namawiał. Ale to ,że miałaś KOSZMAR na pazurach po zdjęciu tipsów normą nie jest i byc nie powinno.I jeszcze pytanko - nie tolerujesz sztucznosci...a włosy farbujesz? Robisz balajage? I malujesz rzęsy? Nakładasz puder?

A co do męzczyzn....nie rozsmieszaj mnie Nosze szkalne tipsy , zdobione kolorowymi zelami, z cyrkoniami i innymi cudami i co rusz słyszę od facetów - "ooo ale masz za***i**e paznokcie". A gdy mowie,ze to tipsy (własnej roboty w dodatku ) to zazwyczaj słyszę " taaaaaaaaak??? No coś Ty?? Poważnie?????? łaaaał !!!!!"
Więc nie pieprzuniaj mi proszę ,ze dla facetów ma to jakies znaczenie bo po
1.Wolą oni z pewnoscią ładne, zadbane tipsiki niz zapuszczone,krotkie pazury bądz co gorsza ogryzki zaś po
2. 90 % facetów nie rozpozanloby tipsów nawet gdy te wyskoczyłyby nagle z krzaków i podrapały ich w tyłek !!!

Paula oczywiście to jest Twoje zdanie i je szanuje (my) ale mamy swój także pogląd na to.Fajnie, że podobają Ci się akryle, ok, nam np. nie i radzimy z własnego punktu widzenia. Przecież nie chcemy źle.
Wbrew pozorom faceci to wzrokowcy i wielu naprawdę umie to odróżnić. Ogólnie nie ma to znaczenia. Jedni wolą to , drudzy to. Nikt tu Ci nie pieprzuni tylko chcemy dziewczynie pomóc .
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 10:03   #11
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Ale to ,że miałaś KOSZMAR na pazurach po zdjęciu tipsów normą nie jest i byc nie powinno.
Nie zgadzam sie z Toba. Chyba kazdy kto zdjal akryle, zele, tipsy itp twierdzi, ze pazokcie sa łamliwe, cienkie i gietkie. Ja tez tak mialam i dlatego postanowilam zostac przy swoic, bo tez mam calkiem ładne. Czasem sie łamią i sa krótkie, ale szybko odrastaja i znow ludzie pytaja czy to sztuczne Paznokiec nie oddycha, wiec nic dziwnego, ze po zdjeciu tipsow jest w fatalnym stanie.

Przy okazji chciałam sie dziewczyny Was poradzic co do Nail Tek. Ktora powinnam wybrac? Zazwyczaj mam kwadratowe paznokcie i jak juz sa bardzo dlugie to łamia sie z boku. Poza tym sa ciut falowane (bardzo nieznacznie ale jednak), bo chyba za gleboko wycinam skorki (nałog). Oprocz tego z boku paznokcia mam takie jakby zmarszczone, sciagniete. To tez chyba od zbyt glebokiego wycinania. Nie widac tego, jedynie z bliska, gdy sie przyjrzec, ale fakt jest faktem.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 13:13   #12
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy naturalne??

Ash moja droga, przykro mi to mowić ale nie masz bladego pojęcia o temacie w którym sie wypowiadasz. Zdejmowałam juz dziesiątki tipsów i jezeli to ja wczesniej przedłużalam te paznokcie, nie mialo to praktycznie zadnego wpływu na naturalną płytke. Więc prosiłabym Cie o nie wypowiadanie sie w tonie autorytatywnym w sprawach, w których specjalistką nie jestes. Bo stwierdzenie jakoby paznokcie oddychały...mówi już samo za siebie...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 14:06   #13
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Chomisiu oczywiscie Twoja sprawa - chcesz tipsy czy też nie - nikt Cie nie bedzie namawiał. Ale to ,że miałaś KOSZMAR na pazurach po zdjęciu tipsów normą nie jest i byc nie powinno.I jeszcze pytanko - nie tolerujesz sztucznosci...a włosy farbujesz? Robisz balajage? I malujesz rzęsy? Nakładasz puder?

A co do męzczyzn....nie rozsmieszaj mnie Nosze szkalne tipsy , zdobione kolorowymi zelami, z cyrkoniami i innymi cudami i co rusz słyszę od facetów - "ooo ale masz za***i**e paznokcie". A gdy mowie,ze to tipsy (własnej roboty w dodatku ) to zazwyczaj słyszę " taaaaaaaaak??? No coś Ty?? Poważnie?????? łaaaał !!!!!"
Więc nie pieprzuniaj mi proszę ,ze dla facetów ma to jakies znaczenie bo po
1.Wolą oni z pewnoscią ładne, zadbane tipsiki niz zapuszczone,krotkie pazury bądz co gorsza ogryzki zaś po
2. 90 % facetów nie rozpozanloby tipsów nawet gdy te wyskoczyłyby nagle z krzaków i podrapały ich w tyłek !!!
Paulakrk, Twoja sprawa jest czy wolisz sztuczne paznokcie czy naturalne, ale nie moge zgodzic sie z Toba co do tego, ze sztuczne paznokcie nie wplywaja przynajmniej w jakims stopniu na naturalna plytke-jesli tak byloby,to przeciez kobiety raczej nie inwestowalyby w roznego rodzaju odzywki do paznokci, tylko robilyby sobie u manikiurzystki tipsy/zele albo akryle, bo tak prosciej jest.
wiesz,tak sie akurat sklada, ze wlosow juz nie farbuje,po prostu podoba mi sie moj naturalny kolor (ile razy jestem u fryzjera zachwyca sie on moimi wlosami),balajage'u nigdy szczerze powiedziawszy nie robilam, po prostu stwierdzilam, ze nie pasuje to do mnie, a makijaz ograniczylam do minimum-zawsze mialam wytuszowane rzesy,ale stwierdzilam ze skoro i tak mam b.dlugie nie musze traktowac je tuszem, ktory badz co badz oslabia je. i wiesz, ze naprawde korzystniej wygladam-cera promienna (bo z zabiegow pielegnacyjnych nie zrezygnowalam).ale troche odbiegam od tematu...
rozmawialam z kolezanka, ktora pracuje w salonie Denique, kurs konczyla w Paryzu, ma pewne juz doswiadczenie jako manikiurzystka i powiedziala, ze wszelkiego rodzaju paznokcie, czy to zele czy akryle, sa mimo wszystko ingerencja w naturalny paznokiec-tego nie da sie zaprzeczyc.nieumiejetnie zalozony tips z pewnoscia szkodzi naturalnej plytce,ale dobrze zrobiony tez, tyle ze w mniejszym stopniu. jedyny pozytyw jakiego mozna sie dopatrzyc, to to,ze paznokcie akrylowe lub zele moga pomoc w zerwaniu z nalogiem obgryzania paznokci.
osobiscie nie spotkalam sie z zadnymi paznokciami zelowymi badz akrylowymi, ktore wzbudzilyby moj zachwyt,a odroznic taki od naturalnych badz co badz potrafie i chcialabym Cie zapewnic, ze wcale ogryzkow nie mam, moje paznokcie sa sredniej dlugosci,dokladnie taki jak mi sie podobja coz, moze moj TZ nalezy do tych 10% mezczyzn, ktorzy umieja odroznic paznokcie naturalne od sztucznych...zawsze polecam dziewczynom, zeby zainwestowaly w dobra odzywke do paznokci,a dobiero gdy nic naprawde nie pomoze ewentualnie zrobily sobie akrylowe.tak jak powiedzialam cenie sobie naturalnosc.co nie znacza, ze paznokci w ogole nie maluje- wrecz przeciwnie-mam calkiem sporo ilosc lakierow uwielbiam zarowno odcienie delikatnego rozu, cielistego bezu, jak i pieknej klasucznej czerwieni, bordo, brazu. nie zdobie za to paznokci cyrkoniami i innymi ozdobami,a mimo to moje paznokcie nie wygladaja nudno, ostatnio uslyszalam od kolezanek kilka komplementow jak to mozliwe ze mam tak zadbane i dobrze zrobione paznokcie.
aha i nie moge zgodzic sie z tym, ze naturalne paznokcie sa czasochlonne. ja robie manicure 1 raz na tydzien, no moze co 5 dni, paznokcie maluje najpierw baza, pozniej 2 warstwy lakieru kolorowego na to nablyszczacz i utwardzacz i w ciagu 3-5 minut paznokcie gotowe, czasami poprawiam po 2-3 dniach jeszcze 1 warstwa nablyszczacza i tak zobiony manicure trzyma sie przez tydzien.a naczynia zmywam w rekawiczkach
pozdrawiam wszystkie zwolenniczki natiralnych paznokci
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 12:28   #14
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Ash moja droga, przykro mi to mowić ale nie masz bladego pojęcia o temacie w którym sie wypowiadasz. Zdejmowałam juz dziesiątki tipsów i jezeli to ja wczesniej przedłużalam te paznokcie, nie mialo to praktycznie zadnego wpływu na naturalną płytke. Więc prosiłabym Cie o nie wypowiadanie sie w tonie autorytatywnym w sprawach, w których specjalistką nie jestes. Bo stwierdzenie jakoby paznokcie oddychały...mówi już samo za siebie...
Wobec tego wszystkie znane mi osoby w tym ja nie mialy okazji spotkac takiej dobrej manikurzystki jak Ty. Zawsze kazdy narzekal na swoj stan paznokci po zdjeciu sztucznych.

Szkoda, ze jako wykwalifikowana manikiurzystka postanowilas na mnie naskoczyc zamiast pomoc mi w wyborze odzywki.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 13:38   #15
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy naturalne??

Ash moja droga, przykro mi to mowić ale nie masz bladego pojęcia o temacie w którym sie wypowiadasz.

Jesli to jest naskoczenie to ja naprawdę wymiękam...

I nie trzeba być wybitną manikiurzystką czy też stylistką by wiedzieć ,że usuwając tipsy nie spiłowujemy całosci materiału a zawsze zostawiamy jego cieniutka warstwę - wiec paznokiec nie ma prawa ulec uszkodzeniu!!!! Malujemy go pozniej odżyweczką ( a cały czas pielęgnujemy oliwkami) więc odrost jset absolutnie zdrowy zaś warstwa pod zelem/akrylem nadal twarda i mocna. NIe ma prawa coś się tu zniszczyc!! A gdyby paznokiec był lekko przesuszony i troszkę jakby chropowaty to nic straszliwego sie nie dzieje - po tygodniu ( nie trzeba więcej!) stosowania nawet najtanszej odzywki i oliwek, jego naturalna warstwa ochronna powróci do normy!Chyba ,że (podobnie jak 80% dziewczyn ) sciagających tipsy SAMODZIELNIE po prostu masakrujesz płytkę zrywaniem, wycinaniem, zgryzaniem... Spotkałam się też z sytuacją ( i to nie raz!!!) ,że stylistki sciągając produkt po prostu go podwazały i zdzierały płatami... No to sorki , ale nie wińmy tipsów o niszczenie paznokci!!!


A jesli chodzi o odżywkę polecam Nail Teka II - w wielu wątkach dziewczyny bardzo go wychwalały!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 14:00   #16
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez Ash
Nie zgadzam sie z Toba. Chyba kazdy kto zdjal akryle, zele, tipsy itp twierdzi, ze pazokcie sa łamliwe, cienkie i gietkie. Ja tez tak mialam i dlatego postanowilam zostac przy swoic, bo tez mam calkiem ładne. Czasem sie łamią i sa krótkie, ale szybko odrastaja i znow ludzie pytaja czy to sztuczne Paznokiec nie oddycha, wiec nic dziwnego, ze po zdjeciu tipsow jest w fatalnym stanie
to paznokcie oddychają??!!

oj opuściłam lekcjie bilogii chyba

Ja zgadzam się z PAULĄ. Paznokcie zakłada mi moja siostra...często co 3 tygodnie (bo ja mam za dużo w d*** ) no i naprawdę - porządnie zrobione paznokcie i porządnie zdjęte a nie podhaczane (czy inne sposoby domowe) nie sprawiają, że moje paznocie są łamliwe. Normalne że potrzebują jakiś 24 godzin na dojście do siebie, ale bez przesaaaaady poza tym moja siostra zostawia cieniutką warstwę i jak mam życzenie odpocząć od akryli i używam normalnie odżywek a ten akryl resztkowy zrasta z czasem aha- nie miałam nigdy wspaniałych paznokci bo obgryzałam i paznokcie mi do góry rosły więc paznokciarki wiedzą chyba jakie to nie za fajne a odkąd nosze pazurki (akryl) muszę przyznać, że moje własne pazurki nie rosnąjuż tak do góry jak kiedyś i kształt się poprawił zdecydowanie.
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 14:21   #17
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy naturalne??

Dziękuję Aneciaku

I rzeczywiscie o jednej jeszcze rzeczy zapomniałam - dziewczyn z naturalnie ładną płytka jest naprawde niewiele - sporadycznie mozna zobaczyc długą , wąską płytkę i sliczne ( nieobgryzione, nie zapuszczone, nie nadmiernie wycięte ) skórki. Podobnie jak włosy - mało która z nas ma sliczne , mocne włoski "w darze natury" a większosc musi posiłkować sie zabiegami, maskami, farbami itp. a i tak często nie przebijemy naturalnie pięknej burzy loków. I w takim przypadku tipsy są nieocenione - nie tylko maja wpływ na estetyke dłoni ale w doskonały sposób modeluja one naturalną płytkę. Po kilku miesiacach noszenia tipsów można śmiało chwalic się ładnie wydłużoną i wyprofilowaną płytką paznokcia!! Bo nie czarujmy się ... wystarczy pooglądać foteczki zamieszczone tu na forum - często dziewczyny malują na swoich pazurkach naprawdę sliczne rzeczy ale kształt ich paznokci pozostawia wiele do zyczenia...
I powtorze po raz kolejny - ładnie zrobione tipsy będą wyglądały dokładnie tak jak naturalne pazokcie i nie będą miały na nie negatywnego wpływu!!!! Gorszy wpływ na naszą cerę, paznokcie , włosy i ogólnie zdrowie ma mieszkanie w kadym miescie powyżej 200 Tys mieszkancow i codzienne wdychanie smrodu spalin i przedzieranie sie przez smog!!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 15:27   #18
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Dot.: Akryl czy naturalne??

robiłam sobie też u manicurzystki- profesjonalistki przez ponad rok żele, ściągane były też przez nią i tak jak piszecie zostawiła mi cieniutką warstwę do zrosnięcia

i naprawdę były w stanie może nie opłakanym, ale były miękkie i słabe - za radami dziewczyn kupiłam Nail Tek II i po niecałym m-cu mam piękne swoje paznokcie - chwała dzieczynom i Nail Tekowi !!
wg mnie panokcie są zawsze w jakimś stopniu zniszczone po nałożeniu tipsów- bo przygotowując płytkę zawsze trzeba ją zmatowić i lekko spiłować - dlatego ta warstwa zawsze będzie miękka i słaba-fakt po zrośnięciu tej warstwy "nowe" paznokcie mogą (ale nie muszą) być ładnie i zdrowe
pozdrawiam i zyczę, abyście trafiały zawsze na profesjonalistki w salonach
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 11:43   #19
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez _Roxi
robiłam sobie też u manicurzystki- profesjonalistki przez ponad rok żele, ściągane były też przez nią i tak jak piszecie zostawiła mi cieniutką warstwę do zrosnięcia

i naprawdę były w stanie może nie opłakanym, ale były miękkie i słabe - za radami dziewczyn kupiłam Nail Tek II i po niecałym m-cu mam piękne swoje paznokcie - chwała dzieczynom i Nail Tekowi !!
wg mnie panokcie są zawsze w jakimś stopniu zniszczone po nałożeniu tipsów- bo przygotowując płytkę zawsze trzeba ją zmatowić i lekko spiłować - dlatego ta warstwa zawsze będzie miękka i słaba-fakt po zrośnięciu tej warstwy "nowe" paznokcie mogą (ale nie muszą) być ładnie i zdrowe
pozdrawiam i zyczę, abyście trafiały zawsze na profesjonalistki w salonach
Zgadzam sie z Roxi zadna z moich kolezanek po sciagnieciu akryli/tipsow nie byla zadowolona z wygladu swoich paznokci i bynajmniej nie sadze by byla to wina nieprofesjonalnej manikiurzystki.
coz, moze naleze do mniejszosci,ale ja potrafie z miejsca odroznic naturalne paznokcie od sztucznych. poza tym nawet jesli nie ma sie idealnie gladkiej plytki paznokcia, sa przeciez odzywki wyrownujace plytke (choc wiadomo,ze nie poradza sobie z bardzo pofaldowana plytka,nie ma cudow), poza tym ja 1-2 razy w miejsiacu przy kazdym manicure uzywam polerki, dodam ze wczesniej stosowalam 2 odzywki Nail Tek II - foundation (ktora notabene tez m.in. wyrownuje plytke) i intensive therapy i obecnie mam naturalne zdrowe paznokcie o gladkiej powierzchni
zawsze zgadzam sie z twierdzeniem, ze jesli np wypadaja wlosy, lamia sie paznokcie, etc. to przede wszystkim najpierw trzeba leczyc/zapobiegac od wewnatrz (czesto za lamiace paznokcie odpowiedzialny jest niedobor wit. z grupy B) lytkajac suplementy witaminowe. nie wystarczy tak po prostu zalozyc sobie tipsy...
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 11:45   #20
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Akryl czy naturalne??

[QUOTE=Aneciak] to paznokcie oddychają??!!

oj opuściłam lekcjie bilogii chyba [QUOTE ]

Tak, tak, moze to niektorych dziwić, ale paznokcie naprawde oddychaja, tak jak skora
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 11:50   #21
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez Aneciak
to paznokcie oddychają??!!

oj opuściłam lekcjie bilogii chyba
Tak, tak, moze to niektórych dziwic, ale paznokcie naprawde oddychaja,tak jak skora
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:15   #22
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy naturalne??

Chomiczko jak już mowilam - jest to Twoje zdanie ,że nie lubisz tipsów i szanujemy je. Jednak stwierdzeniem ,że paznokcie oddychają, po prostu się skompromitowałas...A teraz mały quiz - skoro tak świetnie odrózniasz tipsy od naturalnych itp to powiedz mi prosze na którym palcu mamy tipsy a na którym nie ( czekam w napięciu na wyniki!!!) I prosze bez wykrętów ,że to tylko zdjęcie i nie widać nic...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM1346.JPG (18,2 KB, 110 załadowań)
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:55   #23
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Akryl czy naturalne??

Co do paznokci u gory powiedzialabym ze to naturalne utwardzane akrylem. Tak mi to przynajmniej wyglada.

Jesli chodzi o wybor naturalne czy sztuczne to juz zalezy. Nie jestem za tym zeby kazda sobie robila sztuczne paznokcie bo taka jest moda, albo po prostu dla poprawy samopoczucia. Sama robie paznokcie zelowe i staram sie jak umiem ale mimo wszystko to jest jakas ingerencja w pazurek - sciaga sie ochronna warstwe natluszczajaca i pazurek pod tipsem bedzie slabszy tak czy siak. Nowy odrasta juz calkiem zdrowy. Tipsy sa super wynalazkiem dla dziewczyn ktore swoje pazurki maja brzydkiego ksztaltu ( tipsem da sie ladnie uformowac te pazurki ). Albo faktycznie chca przestac obgryzac i wydane pieniadze sa dla nich motywacja Zawsze zal mi jest robic tipsy osobie ktora swoje pazurki ma ladne i wystarczylaby naprawde odzywka Wtedy wolalabym im zrobic porzadny manicure...
Ale to tylko moje zdanie. Po prostu nie kierujmy sie moda, nie doceniajac tego co mamy
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 13:15   #24
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Chomiczko jak już mowilam - jest to Twoje zdanie ,że nie lubisz tipsów i szanujemy je. Jednak stwierdzeniem ,że paznokcie oddychają, po prostu się skompromitowałas...A teraz mały quiz - skoro tak świetnie odrózniasz tipsy od naturalnych itp to powiedz mi prosze na którym palcu mamy tipsy a na którym nie ( czekam w napięciu na wyniki!!!) I prosze bez wykrętów ,że to tylko zdjęcie i nie widać nic...
wg mnie sa to paznokcie akrylowe,tzn na naturalne paznokcie zostal polozony akryl- akryle (jesli nie wszystkie) wg mnie widac m.in. na palcu wskazujacym prawej reki i na kciuku lewej reki. zgadlam? swoja droga paznokietki ladnie wygladaja
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 13:25   #25
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Tak, tak, moze to niektórych dziwic, ale paznokcie naprawde oddychaja,tak jak skora
wydawało mi się ,że paznokcie są martwym wytworem...


" Jednostka paznokciowa. Podobnie jak włos, paznokieć stanowi przydatek naskórka. W skład jednostki paznokciowej wchodzą: macierz, blaszka i łoże paznokcia oraz zrośnięta z nim tkanka około paznokciowa. Blaszka paznokcia jest twarda i odporna na czynniki mechaniczne, co warunkuje występowanie w niej twardej keratyny.
Paznokieć (unguis) jest zrogowaciałą, giętką blaszką, która pokrywa powierzchnię grzbietową większej części dalszych paliczków palców ręki i stopy. Podobnie jak włosy, paznokcie są wytworem zrogowacenia naskórka. Spośród ssaków tylko człowiek i małpy maja palce uzbrojone w paznokcie. Paznokieć ma nie tylko znaczenie obronne, jako naturalna broń i narzędzie, ale wspólnie z paliczkiem palca jest też oparciem dla jego opuszki. Paznokieć człowieka jest odpowiednikiem kopyta czy pazurów zwierząt.."
ściąga.pl
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 13:40   #26
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy naturalne??

Konkludując to co napisała Anecia... koń oddycha kopytami


A co do paznokci... obawiam sie ,że.... na 2 pazurkach została położona warstwa żelu a reszta to tipsy żelowe........
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:00   #27
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Akryl czy naturalne??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Konkludując to co napisała Anecia... koń oddycha kopytami
CZŁOWIEK SIĘ UCZY CAŁE ŻYCIE JEDNAK....Cieszę się, że nasza Paulinka wkońcu po bólach zrozumiała że koń oddycha kopytami że jego kopyta oddychają razem z nim...jakie to piękne...a koń..."jaki jest każdy widzi"
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:01   #28
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Akryl czy naturalne??

Paula czy ten zel polozony na plytke to jakis barwiony typu rozowy french? Bo strasznie "metne" te pazurki jak na zel... Poza tym pazurki ladne ale widac ze dziewczyna ma swoj ksztalt ladny i wlasnie na takich zal mi cokolwiek robic
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:14   #29
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy naturalne??

Zgadza sie, dłonie i paznokcie ma dziewczyna śliczne !! Co nie zmienia faktu,że bardzo łamliwe - dlatego miała założone tipsy ale ,że chyba nie była z nich zadowolona (łopaty)i przyszła na poprawkę do mnie. Tez mi się serce kraje jak musze zakładać tipsy na slicznych pazukach wiec utwardziłysmy to co się dało żelem - a inne "ułomne nieco" paznokietki zostały pod ukryte tipsami i poczekamy aż tips zrośnie i zostanie sam żelik. A co do techniki..pisałam już w innym wątku ,że to lakierek inglota ale w sumie już nie jestem pewna Zabij mnie a nie pamiętam Mozliwe, ze taki efekt powstał przez dodanie proszku akrylowego ( co zazwyczaj robię) - a w połączeniu z jakims nietypowem kolorem płytki i nieznanym mi wczesniej zelem pod spodem wyszedl taki efekt?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:22   #30
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Akryl czy naturalne??

A to mozliwe ze lakier Z tego co wiem rozowy inglot 82 daje taki efekt lekkiego przypudrowania To juz wiem czemu myslalam ze to akryl Jest jeszcze jedna zaleta tipsow ktorej przebolec nie moge ( swoje mam naturalne bo w szkole musimy miec paznokcie krotkie )- lakier sie trzyma i trzyma i trzyma...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.