Ciąża a vacu fit - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 09:18   #1
nati144
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1

Ciąża a vacu fit


Hej. Mam pytanie,w przeciwskazaniach do korzystania z vacu fit jest ciąża ale czy rzeczywiście jest to niebezpieczne skoro jest tam tylko niewielka różnica ciśnienia? Bo ja rozumiem że vacu fit thermal jest groźne dla płodu bo jest tam podczerwień ale przecież w vacu fit tego nie ma bo tam tylko jest bieżnia i to podciśnienie. Więc jak to jest z tym, jest ryzyko czy nie? Proszę o radę.
nati144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 10:01   #2
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Ciąża a vacu fit

no ale nie rozumiem.
jesteś w ciąży i chcesz schudnąć? dbać o sylwetkę?
kobieto, Ty musisz stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju Twojego dziecka, a nie pozbywać się kilogramów czy czego tam innego. tym zajmiesz się po urodzeniu i okresie połogu.

zresztą, jeśli ciąża jest przeciwwskazaniem i to już umieszczonym na pierwszym miejscu to nie powinnaś tego stosować. zresztą zastanów się jak podciśnienie może wpływać na Twoje dziecko...

z tego co zdążyłam wyczytać o tym cudotwórcy to podciśnienie atakuje Twój brzuch, uda, pośladki. mówisz, że mała zmiana ciśnienia, a dla takiego dziecka to jest fala uderzeniowa i to bardzo konkretna. dziecko życie w swoich jakichś tam warunkach i nagle dostaje bodziec nie wiadomo skąd, musi się do niego przyzwyczaić, a później znów następuje zmiana jego warunków..
no a w sumie po co chcesz poprawiać dziecku krążenie, odpływ limfy, po co chcesz dziecko odchudzać?

zresztą jak mówiłam, jesteś w ciąży, powinnaś zadbać o swoje dziecko a nie o swoją figurę.
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2010-12-12 o 10:09
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 10:11   #3
Pysiaczek_
Przyczajenie
 
Avatar Pysiaczek_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Ciąża a vacu fit

Nati (założyłam, że jesteś w ciąży) co jest dla Ciebie ważniejsze : Twoja waga i figura czy życie i zdrowie Twojego dzieciątka ???
__________________
Pokładam nadzieje w świetle, które wzejdzie po ciemnościach...
Pysiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 10:53   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciąża a vacu fit

Przeraża mnie to, bo coraz częściej widzę takie wątki: jestem w ciąży, czy mogę schudnąć...? Jak dbać o dietę by nie przytyć w ciąży...?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 12:06   #5
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Ciąża a vacu fit

Cytat:
Napisane przez nati144 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie,w przeciwskazaniach do korzystania z vacu fit jest ciąża ale czy rzeczywiście jest to niebezpieczne skoro jest tam tylko niewielka różnica ciśnienia? Bo ja rozumiem że vacu fit thermal jest groźne dla płodu bo jest tam podczerwień ale przecież w vacu fit tego nie ma bo tam tylko jest bieżnia i to podciśnienie. Więc jak to jest z tym, jest ryzyko czy nie? Proszę o radę.
A ile ważysz, ile masz wzrostu i który to tydzień ciąży?Jeśli masz nadwagę, to rzeczywiście możesz w ciąży schudnąc tzn przybrac masę w związku z ciązą ale stracic masę tk. tłuszczowej, jednak w rozsądny sposób -np udając się do dietetyka. Nie mam pojecia co to jest to o czym piszesz. W ciązy powinnaś przytyć ok. 8 kg (bo taka jest waga dziecka, wód płodowych, macicy,łożyska, osocza, piersi i niewielkiej ilości tk. tłuszczowej odkładanej na potrzeby laktacji). Max 12 kg. Oczywiście jeśli to nie ciąża mnoga.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 12:33   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ciąża a vacu fit

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23716663]Przeraża mnie to, bo coraz częściej widzę takie wątki: jestem w ciąży, czy mogę schudnąć...? Jak dbać o dietę by nie przytyć w ciąży...?[/QUOTE]


Faktycznie jakaś plaga :/ zaraz dojda pytania który lekarz wykona CC w 6 miesiącu co by w ostatnim trymestrze mamusia nie musiała przybierac na wadze i rozciągac niepotrzebnie swego boskiego kupra :/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 13:55   #7
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Ciąża a vacu fit

ja sie po czesci nie dziwie, sa czasy gdzie trzeba, albo powinno sie byc fit. nie bylam w ciazy widzialam jako takie zdjecia po ciazy i pewnie wiele kobiet boi sie ze nie wroci do swojej sylwetki i bedzie nie atrakcyjna.
niektore kobiety pewnie cale czy czesc zycia spedzaly w aktywnym trybie i nie moga przestawic sie na cykl "nierobstwa"
mezczyzni w tych czasach tez nie sa na przymus z kobieta, predzej czy pozniej moga znalezc kochanke co dla kobiety jest bardzo krepujace ze cos z nia nie tak skoro jej mezczyna wybral inna ( chocby na szybki numerek)

napewno sa cwiczenia ktora nie tyle pomagaja byc fit co tez wspomagaja prace ciala przy ciazy
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 16:21   #8
kamilka:)
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 77
Dot.: Ciąża a vacu fit

ja pracowalam w studiu modelowania sylwetki, gdzie były urządzenia vacu well a nie vacu fit ale jest to to samo. Przed wpuszczeniem kobiety do kapsuły przeprowadzało się wywiad i jednym z przeciwskazań była właśnie ciąża. Osobiście nawet w ciąży bym nie wpuściła. To nie jest tylko bieżnia i podciśnienie - skoro ma działać odchudzająco jak masaż limfatyczny. Poza tym jeśli przed ciążą nie było się aktywnym fizczynie...chodzi o aerobiki czy siłownie, basen itp to w trakcie nie można większych aktywności fizycznych wykonywać. Nie mówie tu oczywiście o spacerach itp. Ale jeśli nie uprawiało się żadnego sportu to nic nie można zaczynać w momencie, kiedy się dowiadujesz, że jesteś w ciąży- - wtedy tylko balsamy przeciw rozstępom zostają :P O takich sprawach myśli się wcześniej...wzmacnianie mięśni brzucha itp..
kamilka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 12:11   #9
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Ciąża a vacu fit

Ja rozumiem że chce się zawsze dobrze wyglądać. Ale nie rozumiem czegoś takiego. Nie wiem czy wiesz ale np jak się jest w ciąży to np. nie powinno się dźwigać ciężkich rzeczy, nie powinno się podnosić rąk wysoko do góry(mówię tu np o wieszaniu firanek), nie powinno się chodzic na soarium, I jak się ma już widoczny brzuch to nie wolno go zbytnio masować rękami np przy wcieraniu balsamu, bo to wszytko może ale nie musi wywołac poród, który za wcześnie wywołany może grozić dziecku. Odżywiać się można z głową, tzn nie jeść za dwóch bo to mylne pojęcie. A napewno nie przytujesz. Do tego spacery, I powinno być dobrze.
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.