19 latek Czerwona twarz bolące oczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-12, 17:12   #1
Pieprzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Unhappy

19 latek Czerwona twarz bolące oczy


Witam wszystkich. Mam 19 lat, jestem chłopakiem. Od wielu lat męczy mnie wiecznie czerwona twarz i wiecznie czerwone oczy. Boli mnie skóra która na pierwszy rzut oka nie jest dziwna ale bardzo łatwo ją rozdrażnić. Czuje się ciągle jakbym był brudny na twarzy mimo utrzymywania wysokiego poziomu higieny. Po wyjściu spod prysznica to coś wyłazi spod skóry i wygląda przerażająco. Odczuwam ogromny dyskomfort w życiu codziennym. Gdyby tego było mało, moje oczy również kapitulują. Są ciągle czerwone i bolą mnie niemiłosiernie (podejrzewam że te 2 schorzenia mogą mieć jedną przyczynę). Jestem blondynem o jasnej karnacji ale to co ja mam na twarzy to na prawdę choroba. Proszę uwierzcie mi i postarajcie się pomóc. Nie mogę normalnie funkcjonować, rodzina nie widzi problemu a ja czuję się coraz gorzej. Pod nią znajdują się grudki czy krostki nie wiem jak to nazwać. Bardziej się pokazują po wysiłku czy kontakcie z innym czynnikiem. Załącze zdjęcia po wyjściu spod prysznica (unikam kontaktu wody z moją twarzą jak tylko mogę) Zobaczcie sami. Nie chce takiego życia : (
Jestem z łódzkiego, może polecicie mi jakiegoś specjaliste.

*Wstawiam w ten sposób bo do galerii jakoś nie chciało się dodać.
http://imageshack.us/photo/my-images...djcie0982.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...jcie0983m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...jcie0986t.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...djcie0984.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...jcie0985e.jpg/
Pieprzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 18:47   #2
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: 19 latek Czerwona twarz bolące oczy

Zapewne (ale lekarzem nie jestem) to jakieś uczulenie. Może na chlor? Udaj się do dermatologa jak najszybciej, żeby nie doszło np. do jakiegoś trwałego uszkodzenia skóry czy coś. Z łódzkiego nie jestem więc w kwestii specjalisty nie pomogę, ale życzę powodzenia
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 21:39   #3
Pieprzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: 19 latek Czerwona twarz bolące oczy

Dziekuje. Prosze kogos kto sie zna, lub być może miał podobny problem. Zobaczcie jak ta zmiana wygląda tragicznie i myślę że dermatolog nie powinien mieć wątpliwości przy postawieniu diagnozy *przynajmniej taką mam nadzieję. Trace już resztki sił
Pieprzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 17:04   #4
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: 19 latek Czerwona twarz bolące oczy

Ale czy ten problem masz tylko i wyłącznie na twarzy?

No i co rozumiesz poprzez "wysoką higienę" - może masz źle dobrane kosmetyki.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 20:59   #5
Pieprzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: 19 latek Czerwona twarz bolące oczy

Tak jak widać na zdjęciach problem jest tylko i wyłącznie na twarzy, przyjżyj się prosze jesli mozesz zdjęciom. Na kilku z nich widać nawet że ta ' maska ' nie zaczyna się od samego ucha lecz nieco dalej. Stosuje tylko bezzapachowy krem ochronny i to tyle więc to nie wina specyfików. Choroba myślę łączy sie z nieustająco bolącymi oczami. Czuje, jak 'skuwa' moją twarz.
Pieprzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 21:48   #6
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: 19 latek Czerwona twarz bolące oczy

Nie miałam na myśli od razu źle dobranych kosmetyków, które szkodzą.

Nie muszą szkodzić. Mogą być neutralne - mogą nie szkodzić ale i nie pomagać.

Ja na początek zmieniłabym coś jednak w tej kwestii. Spróbuj jakiejś łagodzącej linii, dla skóry bardzo wrażliwej, może nawet atopowej - to na pewno nie zaszkodzi, a zapewni pewnego rodzaju barierę ochronną.
Jakiś żel do mycia twarzy (albo płyn, bez używania wody, jeśli ona Ci szkodzi to używaj np płynu micelarnego do przemywania twarzy wacikiem) oraz krem koniecznie łagodzący. Polecam la roche posay, mają dużo linii kosmetyków. Ewentualnie jakiś tańszy odpowiednik. W aptece coś doradzą.

Jeśli nie widzi Ci się mycie twarzy np płynem micelarnym, czyli bez użycia wody, to spróbuj przez jakiś czas do mycia twarzy używać tylko i wyłącznie przegotowanej wody z butelki, zamiast wody z kranu. Może skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa i podrażniona, a dodatkowo jakaś alergia i dlatego masz ten problem tylko na twarzy.

Oczywiście to środki tymczasowe, na czas oczekiwania na wizytę u lekarza, bo to najważniejsze, tym bardziej, że sprawa dotyczy też oczu i może to mieć nieciekawy finał.

Ewentualnie w oczekiwaniu na wizytę u lekarza poradź się w aptece - najlepiej pokaż te zmiany. Czasem farmaceutka potrafi doradzić coś na prawdę dobrego
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 08:36   #7
Pieprzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: 19 latek Czerwona twarz bolące oczy

Dziękuje za odpowiedź, właśnie używam płynu micelarnego Cetaphil. Nie myje twarzy wodą wogóle tylko samym płynem. Chcę się umówić na wizyte w Łodzi do doktora Bartosza Pawlikowskiego. Czytałem wiele pochlebnych opinii na jego temat. Ja wiem że to coś więcej niż alergia *tak przypuszczam.
Pieprzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.