Czy ja mam cukrzycę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 17:46   #1
changeday
Przyczajenie
 
Avatar changeday
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1

Czy ja mam cukrzycę?


Pytanie nieaktualne

Edytowane przez changeday
Czas edycji: 2013-12-27 o 16:17
changeday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 20:08   #2
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

duża waga może być powodem, nie objawem, z tego co piszesz cukrzyca raczej nie jest jakoś bardzo prawdopodobna ale skoro masz takie problemy to wizyta u lekarza jest jak najbardziej wskazana
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 20:29   #3
ofeliada
Przyczajenie
 
Avatar ofeliada
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

nadmierne owłosienie objawem cukrzycy :O
ja mam dopiero 14 i od dawna usuwam zbędne włoski na twarzy, ale zawsze myślałam że to wina genów...mam je na plecach, na brzuchu, na rękach są już tak ciemne że wstyd chodzić w krótkim rękawie... bałam się że to problemy hormonalne (moja mama leczy się hormonalnie)...
jednak mama ostatnio zauważyła że ciągle chce mi się spać i spytała czy nie chcę zrobić badań na cukrzycę. przedstawiła mi inne objawy i okazało się że jeśli nie mam cukrzycy to to jest chyba cud (szczególnie że mam ogromną nadwagę).
moim zdaniem nie ma co zwlekać. lepiej się upewnić, bo nieleczona cukrzyca to ogromne zagrożenie zdrowia (u mnie w rodzinie to naprawdę powszechna choroba, w każde święta przy stole gadają tylko o chorobach, to wiem XD).
życzę ci żeby to były tylko przejściowe problemy związane z dorastaniem, pozdrawiam
__________________
86...79....70........60.. .......55
ofeliada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 21:54   #4
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

Przy cukrzycy może ci się robić słabo i możesz czuć ogólne osłabienie - nie tylko senność.

Senność możesz mieć z kilku powodów - skoro piszesz, że masz 15 lat to równie dobrze mogą to być objawy wieku dojrzewania.

Owłosienie to raczej sprawa hormonów (lub genetyki ?) - chyba z cukrzycą nie ma to nic wspólnego.

Cytat:
- Nie wiem czy to już wilczy głód, ale moja mama jest przerażona, często pyta się mnie czy nie mam może jakiegoś tasiemca i był moment w którym chciała mi zrobić na to badania.
Jeśli dużo jesz to jedno - ale jeśli nie chudniesz gwałtownie od tego to nie ma powodów do niepokoju szczególnie w Twoim wieku.

Jeśli się niepokoisz lub bardzo źle czujesz to bez wątpienia powinnaś udać się do lekarza i zrobić badania

z tego co piszesz to mogą być raczej hormony - jeśli ci to bardzo przeszkadza to powiedz o tym lekarzowi - może warto zbadać też tarczycę ?
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 00:25   #5
ok132
Raczkowanie
 
Avatar ok132
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 94
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

Matko idź najlepiej do lekarza, zamiast diagnozować się przez internet
ok132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 11:17   #6
cukierek96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

To z pewnością nie jest cukrzyca. Objawy cukrzycy to m. in. pragnienie, częste oddawanie moczu i absolutny brak apetytu! Choruję na cukrzycę 10 lat więc może mi zaufać
cukierek96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 16:40   #7
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

Cytat:
Napisane przez cukierek96 Pokaż wiadomość
To z pewnością nie jest cukrzyca. Objawy cukrzycy to m. in. pragnienie, częste oddawanie moczu i absolutny brak apetytu! Choruję na cukrzycę 10 lat więc może mi zaufać
o lekarz internetowy
przez szklaną kulę to zobaczyłeś, czy jak??

Cukrzyca to może nie jest, ale problem na pewno, do lekarza marsz, a nie się "leczyć" przez necik
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 20:02   #8
Hipolitka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

Cytat:
Napisane przez cukierek96 Pokaż wiadomość
To z pewnością nie jest cukrzyca. Objawy cukrzycy to m. in. pragnienie, częste oddawanie moczu i absolutny brak apetytu! Choruję na cukrzycę 10 lat więc może mi zaufać
Nie do końca brak apetytu. Jeśli poziom cukru znacznie spadnie odczuwamy silną potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego.

Z objawów autorki z cukrzycą związany jest tylko objaw częstego oddawania moczu. Jeśli poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, organizm wydala jego nadmiar z moczem. Oczywiście trzeba wykluczyć inne przyczyny, bo jeżeli wypijasz 3 l płynów na dobę to normalne że bedziesz czesto latać do wc

Aby zdiagnozować cukrzyce najlepszym sposobem jest pomiar poziomu cukru we krwi. Cukier >120 rano na czczo może sugerować cukrzyce, zwłaszcza jeżeli wyniki takie utrzymują się w kilku kolejnych pomiarach. Albo stan przed cukrzycowy.
Hipolitka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 15:32   #9
cukierek96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

Owszem, ale jedno drugiemu zaprzecza. Jeżeli musi często oddawać mocz to jest to objaw wysokiego cukru, a łaknienie za niskiego. A przy niskim cukrze dziewczynie robiłoby się słabo, a nawet by mdlała.
cukierek96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 11:24   #10
Rekiss
Raczkowanie
 
Avatar Rekiss
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

Cytat:
Napisane przez ilona872 Pokaż wiadomość
Przy cukrzycy może ci się robić słabo i możesz czuć ogólne osłabienie - nie tylko senność.
To zależy przy jakiej cukrzycy jeszcze..
__________________
"Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią."
Rekiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 07:46   #11
cukierek96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy ja mam cukrzycę?

Cytat:
Napisane przez Rekiss Pokaż wiadomość
To zależy przy jakiej cukrzycy jeszcze..
W tym wieku w grę wchodzi tylko typ I.
cukierek96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.