Ból kręgosłupa lędźwiowego. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-31, 16:45   #361
werabecomes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

czesc
werabecomes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 21:57   #362
kitberg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Ja też

Edytowane przez kitberg
Czas edycji: 2017-02-04 o 13:38
kitberg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 18:06   #363
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

A czy słyszałyście może o klawiterapii? Znajoma mi opowiadała ze to świetna metoda, ale sama terapia bywa bolesna. Macie jakieś doswadczenia?
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 09:23   #364
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Mam doświadczenie, ale raczej z bolesną rehabilitacją. Mój problem zaczął się kilka lat temu, jak nie mogłam zrobić skłonu. Później zaczęły mnie łapać bóle na kilka dni, nie mogłam chodzić, myślałam, że to korzonki. W czerwcu złapało mnie tak, że nie mogłam nawet leżeć (tylko jedna pozycja), oczywiście zastrzyki rozluźniające w tyłek. 3 tygodnie temu zaczął mi się znowu ból, ale tak lekko i nic z nim nie robiłam. Aż zaczeło boleć tak że nie mogłam w pracy usiedzieć. Brałam leki przeciwbólowe w podójnej dawce. Wtedy odezwałam sie do znajomego fizjoterapeuty, który mi bardzo pomógł. Byłam na 3 zabiegach, bardzo bolało jak mi rozluźniał (nie tylko kręgosłup, ale i nogi i ramiona). Teraz po tygodniu na L4 wróciłam do pracy. Jest lepiej, ale jak wstaję czuję ból, muszę chodzić, robić przerwy. Ćwiczę w domu, a to bardzo dużo daje. Moim błędem było to że nie ruszałam się wcale od września! Tylko praca-dom-łóżko. Teraz chodzę na streching, jak będzie lepiej to zacznę biegać. Basenu nie lubię. Zapisałam się też do ortopedy, ale co on mi powie? Mam wynik rtg - dyskopatia. Da mi skierowanie na rezonans, na który pójdę za rok.

WAŻNE żeby się rozciągać i być w ruchu, wtedy przestaje boleć. Ale jak boli bardzo to nie ćwiczcie, dopiero jak objawy się złagodzą!
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 18:46   #365
malgo002
Przyczajenie
 
Avatar malgo002
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 4
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Ja bym jednak poszła na jakieś rehabilitacje
__________________
Fight for love
malgo002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 10:56   #366
korneliapilacka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Ja w momencie, gdy miałam mega problemy z bólem pleców połączyłam manualny masaż pleców z falą akustyczną - byłam mega zadowolona z efektów. Ale fakt faktem trzeba mocno dbać też o komfort pracy, bo same zabiegi przy braku dbania o plecy na co dzień nie dają tak dobrych efektów jak mogą...
korneliapilacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 07:46   #367
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego!

Basen jest najlepszy na ból pleców. Testowalam. Niestety wysusza skórę. No ale umówmy się. ...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 09:33   #368
Gocek_lu
Przyczajenie
 
Avatar Gocek_lu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 25
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cytat:
Napisane przez Bogusia_86 Pokaż wiadomość
A czy słyszałyście może o klawiterapii? Znajoma mi opowiadała ze to świetna metoda, ale sama terapia bywa bolesna. Macie jakieś doswadczenia?
Doświadczenia jedynie pozytywne - pomaga. Bardzo skuteczna metoda narzędziowa. Polecam na youtube wpisać fizjoterapeuty. Na tym kanale jest sporo filmów na temat rehabilitacji.
__________________
"Zdrowie na zewnątrz zaczyna się od zdrowia wewnątrz".
Gocek_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 13:08   #369
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

A jakie ćwiczenia robicie? Z YT? Czy inne> Mi z YT najłatwiej
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 10:03   #370
Lora90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 165
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Jak tylko coraz częściej zaczyna boleć kręgosłup to trzeba iść do fizjoterapeuty (tylko jakiegoś naprawdę sprawdzonego) żeby zalecił ćwiczenia. Nie jestem fanką żeby wyszukiwać samemu w sieci. Mój TŻ to zaniedbał mimo moich próśb bo a to 'już jest lepiej' a to 'nie mam czasu' a to 'zmęczony' a teraz od prawie 3 tygodni leży i nawet nie może wstać. Dyskopatia postąpiła na tyle że chyba nie obejdzie się bez operacji :-(. Ja mam już początki problemów z szyjnym także tylko jeszcze piersiowego brakuje do kompletu ^^
Lora90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 11:08   #371
Olga1994
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Najlepiej to iść z takim czymś do lekarza on ci najlepiej doradzi w tej kwestii. Może spróbuj znaleźć jakieś forum o fizjoterapii może tam Ci ktoś pomoże. Moja mama też bardzo często chodzi na masaże bo kręgosłup ją boli także poszukaj może coś na flexiforum albo na jakiś innych forach o fizjoterapii wydaje mi się że tam Ci najlepiej pomogą
Olga1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 11:33   #372
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cytat:
Napisane przez Olga1994 Pokaż wiadomość
Najlepiej to iść z takim czymś do lekarza on ci najlepiej doradzi w tej kwestii. Może spróbuj znaleźć jakieś forum o fizjoterapii może tam Ci ktoś pomoże. Moja mama też bardzo często chodzi na masaże bo kręgosłup ją boli także poszukaj może coś na flexiforum albo na jakiś innych forach o fizjoterapii wydaje mi się że tam Ci najlepiej pomogą
hahahaha. Lekarz da ci skierowanie na rehabilitację, na którą czeka się pół roku, albo płaci się w tysiącach. Byłam w piątek u ortopedy, nie powiedział mi dosłownie nic! Już fizjoterapia bardziej pomaga, chociaż bardzo intuicyjna. Jak poprosiłam o skierowanie na rezonans to powiedział, że nie trzeba.
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 14:56   #373
201703301452
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Zlekceważyłam ból kręgosłupa smarowałam się maściami, przyklejałam plastry i piłam numesil przeciwbólowy do czasu gdy zaczęła mnie boleć strasznie głowa i poszłam do lekarza dał skierowanie na rezonans i nic więcej. Czeka na wynik rezonansu a to dopiero we wrześniu i głowa dalej bolała. Poszłam prywatnie na masaże do polecanego docenta i po pierwszym uciskaniu myślałam że się wścieknę taki ból i okazało się że mam zablokowane jakieś receptory ale puściło dr ponaklejał plastry i spokój był przez 2 tygodnie potem od nowa ból głowy i apiać od nowa poszłam okazało się ze mam zablokowany jakiś receptor klatki piersiowej i znowu ucisk na klatkę i plastry i teraz jestem po 6 masażach i spoko głowa nie boli i kręgosłup też i ponoć to od pracy siedzącej i jazda samochodem też tylko krótkie trasy na początek ale już nie boli a rezonansu nie odpuszczę
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 09:15   #374
Carola16
Zadomowienie
 
Avatar Carola16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 705
GG do Carola16
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Borykałam się bardzo długo z bólem kręgosłupa lędźwiowego, w późniejszych etapach oprócz bólu zaczęła mi drętwieć lewa noga. Lekarz jak to lekarz - stwierdził że wystarczą masaże i terapia manualna, owszem pomagało, ale ból ustępował tylko na kilka godzin :/ Wydałam mnóstwo kasy, bo na NFZ bym się chyba nigdy nie doczekała.

Koniec końców trafiłam do ortopedy który specjalizuje się w kręgosłupach, zrobiłam prywatnie rezonans ( NFZ ma niezłe kolejki), i okazało się że bez zabiegu operacyjnego się nie obejdzie. Dobrze, że trafiłam do niego w miarę wczesnie, bo nie musieli mnie kroić, tylko wykonali zabieg dysk FX, z termoablacją jądra miażdzystego ( czy jakoś tak to brzmiało).

I wiecie co ? Dolegliwości ustąpiły W końcu mogę siedzieć, mogę chodzić na spacery i żyć Bałam się bardzo tego zabiegu, ale już na drugi dzień po nim wyszłam do domu . Owszem, późniejsze 6 tygodni jest dość ograniczające, bo nie wolno siedzieć, schylać się, dźwigać ( tyle goi się dysk) - przewaga leżenia, ale wszystko da się wytrzymać
Carola16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 10:38   #375
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

No niestety taką mamy służbę zdrowia, że płacimy składki na darmo, bo i tak trzeba płacić żeby się wyleczyć.
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 12:54   #376
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cytat:
Napisane przez Gocek_lu Pokaż wiadomość
Doświadczenia jedynie pozytywne - pomaga. Bardzo skuteczna metoda narzędziowa. Polecam na youtube wpisać fizjoterapeuty. Na tym kanale jest sporo filmów na temat rehabilitacji.
wiesz moze jak sie profesjonalnie nazywa terapia iglami, ktora ma za zadanie aktywowac skamieniale, odsuniete miesnie?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 08:23   #377
margo98
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 69
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

U mnie sytuacja wygląda podobnie..... Stwierdzono pewne dolegliwości nerek.. warto ogaarnąć lekarza.
margo98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 10:00   #378
alioris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 23
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Dobrze mówią kobitki jak pojawiają się już jakieś dolegliwości to koniecznie trzeba odwiedzić lekarza. W moim przypadku to było konieczne, bo oczy otworzył mi artykuł z Adamed Expert o najczęstszych przyczynach bóli kręgosłupa... nie chcecie wiedzieć co mi dolega A wszystko zafundowałam sobie sama...
alioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 11:57   #379
Robercik26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 48
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Bóle kręgosłupa to najlepiej do fizjoterapeuty
Robercik26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-21, 12:40   #380
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cytat:
Napisane przez margo98 Pokaż wiadomość
U mnie sytuacja wygląda podobnie..... Stwierdzono pewne dolegliwości nerek.. warto ogaarnąć lekarza.
Możesz napisać jakie miałaś objawy? Też się zastanawiam czy to nie nerki w końcu, bo boli z jednej strony i mam problem z pęcherzem teraz ;(
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 08:46   #381
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

idź po prostu do innego lekarza! nawet prywatnie, lepiej zapłacić ale czuć się bezpiecznie. ból nie bierze się znikąd i nie wolno go lekceważyć
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 16:45   #382
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Cześć, nigdy nie lekceważcie bólu! Żadnego, wiem o czym mówie - po prostu zazwyczaj nie chcę wam się iść do lekarza, duże kolejki, trzeba zapłacić, poświęcić trochę wolnego czasu - myslicie sobie, a moze przejdzie? Prawda? Może i tak, ale jak się pogorszy, a ty nawet nie wiesz co to, to konsekwencje potem mogą byc oplakane.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 15:57   #383
Moos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

W przypadku bólu kręgosłupa warto wyposażyć się w masażer, czyli urządzenie usprawniające krążenie limfy i płynów tkankowych. Ceny takich akcesoriów nie są wysokie, a odpowiedni masaż przynosi szybką ulgę i uśmierzenie bólu. Popularną polską stroną z tego typu asortymentem jest kredos xxx
Każdy zainteresowany na pewno znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie sklepu.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-09-06 o 10:46 Powód: reklama
Moos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 16:03   #384
kursadr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego!

idź do rehabilitanta/fizjoterapeuty raczej nie do lekarza ortopedy
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
kursadr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 13:25   #385
Anula66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Mi pomogły masaże i rozbijanie mięśni na rolce. Boli jak skurczybyk ale bardzo pomaga
Anula66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:52   #386
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

To co pisałam wcześniej o ćwiczeniach to już mogę sobie teraz w bajki włożyć. Minęły 3 miesiące od tamtego czasu, zrobiłam rezonans i wyszła mi wypuklina 10mm. 3 lekarzy i fizjoterapeuta zalecili operację, już jestem zapisana. Najlepsze jest to, że dwóch lekarz kazało mi iść na rehabilitację i ćwiczyć!! A mi ćwiczyć nie wolno. Teraz jak nie ćwiczę nic to mnie już nie boli drugi miesiąc. Wcześniej miałam ból bardzo często. Czasem mi nogi w nocy drętwieją tylko. No i czekam na styczeń na krojenie...
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 08:32   #387
karolinagajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Ostatnio zaczęłam chodzić na rehabilitację do gabinetu xxx jestem zadowolona po pierwszych sesjach. To jest niesamowite, ale przez 2 lata nikt nie był mi w stanie pomóc inaczej niż przepisując przeciwzapalne, a po dwuch spotkaniach z doktorem bez żadnych prochów, maści i innych czuję ulgę!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-01-18 o 07:18 Powód: reklama
karolinagajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 13:02   #388
margo85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 28
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Muszę przyznać, że faktycznie rehabilitacja o wiele bardziej pomaga niż jakiekolwiek leki przeciwbólowe. Ja osobiście mam niewielki problem z odcinkiem lędźwiowym, ale za to ogromny z odcinkiem szyjnym. Znam sporo osób, które przez siedzący tryb życia właśni z tym pierwszym mają kłopot i stosują jako wspomaganie rehabilitacji rozne specjalne fotele, poduszki czy siedziska. Tego jest bardzo dużo. xxxx Żeby poczuc się lepiej trzeba na prawdę dużo włożyć wysiłku w ćwiczenia a tu wystarczy siedziec.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-19 o 15:23 Powód: reklama
margo85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 20:53   #389
CzarnaMamba666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 24
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

To ja wam powiem ze u mnie rehabilitacja dala tylko 65% sukcesu... bol byl nadal odczuwalny mimo ze duzo mniej... Masaze tez sie nie sprawdzily.. wachalam sie miedzy kapsula floatingowa a akupunktura. Postawilam jednak na kapsuly i poszlam do jura floating w czestochowie. Moj kregoslup odzyl, ja poczulam sie wypoczeta zrelaksowana i odprezona doslownie jak nowo narodzona... teraz nie zamienilabym sesji w tej kapsule na nic innego
CzarnaMamba666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 13:22   #390
Kasiks0o21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 7
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego.

wybierz się po prostu do lekarza w tej sprawie i tyle
Kasiks0o21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-27 12:17:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.