Reklamacje biżuteria - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-28, 11:04   #1
sabrina1987
Przyczajenie
 
Avatar sabrina1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 21

Reklamacje biżuteria


Od roku jestem szczęśliwą posiadaczką pierścionka zaręczynowego zakupionego w Aparcie. Ostatnio jednak (w niewiadomym momencie) pierścionek się wygiął, próbowałam go wyprostować, ale nadal (nieznacznie, ale jednak) jest skrzywiony. Pierścionek ma dość cienką obrączkę. Czy tego typu uszkodzenia są uwzględniane przy reklamacji?
__________________
Judka
sabrina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 11:12   #2
Cytrusska
Raczkowanie
 
Avatar Cytrusska
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków .
Wiadomości: 57
Dot.: Reklamacje biżuteria

Nie wiem do końca, czy mogą ci na to jest gwarancja..

Zależy na ile (jak pierścionek był kupowany) była gwarancja..
Ty masz już pierścionek rok, więc nie wiem..
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=498418
^^ Moje kolczyki .
Cytrusska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 11:19   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Reklamacje biżuteria

Ja nie mam pojęcia jak to jest u Aparta, ale pierścionki nie wyginają się same z siebie. Żeby pierścionek wygiąć trzeba włożyć w to nieco siły (a przynajmniej za dużo). Obawiam się, że Ci powiedzą, że tu uszkodzenie mechaniczne i nie wynika z wady produktu (co zapewne jest prawdą). Ja np. bym taką reklamację przyjęła i pierścionek wyprostowała, ale przede wszystkim dlatego, że nie robię biżu w tysiącach sztuk, tylko dużo mniej i mogę sobie na to pozwolić, i w ten sposób zadbać o zadowolenie klienta.

Ale dla mnie też są pewne granice. Ostatnio np. jeden klient napisał do mnie, że wysunęła się zawieszka z wisiorka i ją zgubił (była doginana). Powiedziałam ok, niech przesyła, założę nową zawieszkę i tym razem ją po prostu zalutuję. No i okazało się, że pan wziął wisiorek tak jak go miał, wrzucił w miękką kopertę bez żadnego opakowania, a całość do skrzynki pocztowej... Wisiorek oczywiście przyszedł powyginany, a jeden fragment się odłamał. No i w tym wypadku napisałam już, że naprawa będzie płatna. Ja za cudzy brak pomyślunku płacić nie będę.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 14:58   #4
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: Reklamacje biżuteria

Wyprostowanie obrączki to żaden problem. Według mnie spokojnie powinnaś udać się do salonu w którym kupiłaś i wydaje mi się, że w ramach "zadbania o zadowolenie klienta" (jak to napisała Smoczek ) zrobią to bezproblemowo.
Kruk przynajmniej taki bezproblemowy jest.. albo moja mama ma taki wielki urok osobisty
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 18:25   #5
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Reklamacje biżuteria

jeżeli jest to cienka obrączka - to dla mnie nic dziwnego. słabe dodatki do stopu - spotkałam się z tym parę razy. z jakiego konkretnie stopu apart korzysta? nie wiem. to że 925 mówi tylko o zawartości srebra które jest miękkie przecież. chodzi o resztę dodatków. czy reklamację uwzględnią? nie wiem. mogą uznać za uszkodzenie mechaniczne . i nie mów że sama próbowałaś naprawić...
cienkich pierścionków lepiej nie kupować- zwłaszcza na zaręczynowe- co z tego ze tańsze jak wybranka ponosi parę lat a później wygląda jak spod młotka..? nawet jeżeli w środku siedzi mini mini brylancik..
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 18:38   #6
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Reklamacje biżuteria

Orangecountry - wydaje mi się że pierścionki zaręczynowe zwykle są ze złota a nie ze srebra To po pierwsze. A po drugie co dziewczyna winna temu że akurat dostała taki z cienką obrączką? Poza tym też nie każdego stać i nie każdemu się podobają grubaśne obrączki w pierścionkach
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 18:43   #7
Martyska011
Rozeznanie
 
Avatar Martyska011
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 517
Dot.: Reklamacje biżuteria

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Orangecountry - wydaje mi się że pierścionki zaręczynowe zwykle są ze złota a nie ze srebra To po pierwsze. A po drugie co dziewczyna winna temu że akurat dostała taki z cienką obrączką? Poza tym też nie każdego stać i nie każdemu się podobają grubaśne obrączki w pierścionkach


Jestem posiadaczka pierścionka zaręczynowego od 2 lat własnie z Apartu. Właśnie z cienką obrączką.Nosi sie swietnie, jest piękny, ale mój tez zmienił kształt ostatnio przyglądalismy się z Tż.
Wydaje mi się że to nawet moze być od tego że przypadkiem obijesz go o cos twardego a cienkie obrączki są szybciej narażone na tego typu uszkodzenia.
Słyszałam wiele opini pozytywnych jak i negatywnych o Aparcie, choć więcej minusów a to że sie złoto szybko ściera itd, no coz mojej koleżance z zaręczynowego nawet brylancik wypadł

Edytowane przez Martyska011
Czas edycji: 2011-01-28 o 18:45
Martyska011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 18:56   #8
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Reklamacje biżuteria

Ja, jako osoba nie znajaca się a srebrze zrobiłabym tak : poszła z reklamacją : a nuż się uda. Ale NIE MÓW ŻE PRÓBOWAŁAŚ GO SAMA NAPRAWIĆ! Jeśli to się wyda powiedzą, że sama rozwaliłaś. Ale próbować zawsze mozna, czasem się udaje, to nic nie kosztuje (poza czasem i czasami nerwami)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:17   #9
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Reklamacje biżuteria

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
Kruk przynajmniej taki bezproblemowy jest.. albo moja mama ma taki wielki urok osobisty
Taka polityka sklepu. Zadowolenie klienta ponad wszystko. Swego czasu dużo w kruku kupowałam. W tym 2 rzeczy reklamowałam (przy jednej nawet rachunek zgubiłam). Bez problemu za każdym razem miałam wymienione na nowe. Do dziś bardzo miło wspominam Kruka i z przyjemnością tam zaglądam.
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 05:43   #10
Karneolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Reklamacje biżuteria

W Kruku to prawda, że nie ma żadnych problemów, myślę że w Aparcie też nie powinno być. Osobiście reklamowałabym z tytułu rękojmi (niezgodność towaru z umową). W końcu przeznaczeniem pierścionka jest noszenie go na palcu i normalne jego użytkowanie zgodne z przeznaczeniem nie może powodować odkształcania się szyny (obrączki).
W Kruku reklamowałam bransoletkę, nie był konieczny nawet paragon (bransoletkę dostałam i trudno było mi żadać dowodu zakupu). Pani poznała swój wyrób i bez problemów naprawili, pomimo, ze upłynął ustawowy termin 2 lat. Bransoletka była oplatana cieniutkim drucikiem, który zwyczajnie poprzecierał się w kilku miejscach.
Karneolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:42   #11
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: Reklamacje biżuteria

Cytat:
Napisane przez Karneolka Pokaż wiadomość
W Kruku to prawda, że nie ma żadnych problemów, myślę że w Aparcie też nie powinno być. Osobiście reklamowałabym z tytułu rękojmi (niezgodność towaru z umową). W końcu przeznaczeniem pierścionka jest noszenie go na palcu i normalne jego użytkowanie zgodne z przeznaczeniem nie może powodować odkształcania się szyny (obrączki).
W Kruku reklamowałam bransoletkę, nie był konieczny nawet paragon (bransoletkę dostałam i trudno było mi żadać dowodu zakupu). Pani poznała swój wyrób i bez problemów naprawili, pomimo, ze upłynął ustawowy termin 2 lat. Bransoletka była oplatana cieniutkim drucikiem, który zwyczajnie poprzecierał się w kilku miejscach.
Myślę że niezgodność by była jakby zamiast brylantu były cyrkonie.. ale jeśli jest to uszkodzenie to raczej nie za normalne użytkowanie nie uważam też np. zmywania w biżu, kąpania, grania w piłkę itp. ale warto spróbować poprosić o naprawę z myślą "zadowolenia klienta"
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 18:55   #12
sabrina1987
Przyczajenie
 
Avatar sabrina1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 21
Dot.: Reklamacje biżuteria

Muszę poinformować, że Apart zachował się profesjonalnie i reklamację przyjął. Nie dość, że naprawili wygięcie, to jeszcze wyczyścili pierścionek i zlikwidowali zarysowania, także jestem zadowolona - (złoty - by rozwiać wątpliwości) pierścionek znów wygląda jak nowy! Wszystko trwało troszkę ponad 2 tygodnie, ale warto było czekać.
__________________
Judka
sabrina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 18:31   #13
eeee13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Reklamacje biżuteria

Mój pierścionek z Apartu nagle wygiął się po roku od zakupu. Normalnie użytkowałam, nic nie zrobiłam, ściągnęłam wieczorem i był wygięty. Nie mam pojęcia w którym momencie to się wydarzyło. Poszłam do Apartu, przyjęto pierścionek do reklamacji. Przy skladaniu reklamacji pani zauważyła, że ściera się biała warstwa rodu (mojego narzeczonego poinformowano przy zakupie, że pierścionek wykonany jest z białego złota więc wielkie było moje zdziwienie kiedy pani powiedziała, że warstwa rodu się starła :O). Pierścionek wrócił naprawiony, jednak nie w ramach pozytywnego rozpatrzenia reklamacji tylko jednorazowej promocji firmy. Uszkodzenie uznano za mechaniczne, jednak aby wygiąć pierścionek w ten sposób chyba musiałby mnie rozjechać samochód więc nie jestem zadowolona z załatwienia sprawy. Pierścionek wrócił naprawiony i wyczyszczony jednak według mnie jest to nowy pierścionek, ponieważ grawer firmy Apart znajduje się w innym miejscu niż przed reklamacją :O
eeee13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-08 19:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.